cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

reci ili ne

clock-img

29.01.2009, 10:05

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

dali ste da se smrtonosna dijagnoza presuti ili ne.nama dok savjetuje da sutimo ali ja bi voljela znati....da odzivim sto jos nisam

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

29.01.2009, 10:10

clock-img

tikica_69

pencil-img

25386

ivanaa, ovo sto si napisala zvuci strasno user posted image
Nadam se da nisi ti u pitanju user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

clock-img

29.01.2009, 10:12

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

bako nam ima ca,dok kaze da sutimo daje joj jos 2-3 mj.ja neznam...

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

29.01.2009, 10:13

clock-img

tikica_69

pencil-img

25386

Uf, kak si me stiltala zeno...
Mislis, da li da kazes Patriku? Na to si mislila?


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

clock-img

29.01.2009, 10:16

clock-img

tikica_69

pencil-img

25386

IZVORNA PORUKA: tikica_69

Uf, kak si me stiltala zeno...
Mislis, da li da kazes Patriku? Na to si mislila?



Ili baka to ne zna?


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

clock-img

29.01.2009, 10:17

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

baki

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

29.01.2009, 10:20

clock-img

curice

pencil-img

10443

Užasno teško pitanje,a još je teži odgovor.Stavrno ne znam šta bi ti rekla na ovouser posted image user posted image

clock-img

29.01.2009, 10:21

clock-img

tonkica

pencil-img

6282

Strašno... user posted image
Mislim da oni i sami to osjete. Nisam pametna šta ti odgovoriti na pitanje.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

clock-img

29.01.2009, 10:21

clock-img

mariola

pencil-img

19495

Naša baka isto ima i neće dugo. Ona to ne zna. Neka proživi još ovo malo što joj je ostalo u miru. Iako ona osjeća da neće dugouser posted image

clock-img

29.01.2009, 10:27

clock-img

tikica_69

pencil-img

25386

Uh....velika moralna dilema.
Ne znam sto ces odluciti, ali ja bi joj rekla jer mislim da i ona ima pravo odluciti kako ce jos to vrijeme iskoristiti. Osim ako nije toliko bolesna da to ne bi razumjela.
Ja ne znam sutjeti ni muljati, pa mislim da bi mi izletilo, zato bi joj ja rekla user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

clock-img

29.01.2009, 10:31

clock-img

mirna

pencil-img

8134

i mi sutimo... savjet dr.  ali mislim, da djed zna...kod nas  je prognoza malo bolja 3-4 godine, sto uz njegovu starost (86) nije toliko malo.

clock-img

29.01.2009, 16:18

clock-img

Pollly

pencil-img

95

Od moje prijateljice baka je u istoj situaciji, makar je imala još i prije, a sad je odlučila ne ići na terapije i sve, želi uživati u životu dok još može, inače nije jako stara, ima oko 55 godina...

Čak je par puta rekla da bi joj bilo lakše da nije znala... Ali osobe se razlikuju.

Nažalost, ionako ćemo na kraju svi otić, na ovaj ili onaj način... user posted image

clock-img

29.01.2009, 19:46

clock-img

Viky

pencil-img

2283

Ovisno o osobi i situaciji.Moja mama je fenomenalno prihvatila,trezveno.A i iskoristila je svaki trenutak svojeg života.Zaista velika dilema i teško pitanje.user posted image

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

clock-img

09.02.2009, 13:06

clock-img

pako

pencil-img

2935

Jako mi je teško pisati na ovoj temi. U subotu sam saznala da mi je deda(74g) teško bolestan.
Prije dva tjedna otpeljali smo ga u bolnicu jer mu je noga poplavila i morao je hitno na operaciju jer mu je nastao ugrušak i nije mu krv od koljena prema zglobu uopće dolazila. To su mu operirali i sve je bilo ok,on se dobro oporavljao i nadali smo se povratku doma. Tako je u petak doktor rekao da mu kćer,moja mama mora doći u subotu,preključer na razgovor k njemu. mislili smo da je zove u svezi noge,da se nije nešto moža zakompliciralo nismo se niti najmanje nadali da će doktor reći da je deda dobio rak gušterače,jetra i pluća i da mu u ovakvom stanju ostaje svega par mjeseci do godinu dana života. Štrašno,nemogu niti pomisliti da ga uskoro neće biti,a do nedavno se stalno smijao i veselio mome Patricku,svom prvom praunuku. obećao je da će s njime na ljeto kada prohoda igrati nogomet ispred kuće kao što je to znao samnom i bratom kad smo bili mali. pošto se zovem Ivana od milja me zove moja mala Ina, kad ga nebude tko će me tako zvati tko će s mojim patrickom igrati nogomet? plačem od subote,a znam da se moram sabrati radi Patricka ali kad je to jako teško. Dedi nismo ništa još rekli,a neznam niti kako,a morat će na kemoterapije. bojim se da kad sazna da bu se samo predao. neželim da pati,kako da mu pomognem?!
Da situacija bude još gora i baka mi se je razbolila,počela je polako gubiti razum, više nikoga gotovo ne pozna,priča nebuloze.....neznam koja se gore osjeća mama ili ja.
kako mu reći i dal mu reci,nisam pametna. To je tako teško!
Danas sam ga nazvala u bolnicu i tako teško priča bilo mi je jako teško kad sam ga čula, a do prije dva tri tjedna je bilo sve uredu,zajedno smo pričali,smijali se.....

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

clock-img

09.02.2009, 13:14

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

nam da grozno zvuci ali-nemozes nista uciniti,ne placi pred njim i uljepsaj mu zadnje dane.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

11.04.2009, 09:01

clock-img

m600

pencil-img

6732

i moja baka neće još dugo...voda joj se skuplja u stomaku i ide na kemoterapijeuser posted image  neki su i ozdravili od toga a nekima nije pomoglo...nismo joj ništa rekli jer bi se ona onda predala skrozuser posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac

clock-img

11.04.2009, 09:02

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

sada iz iskustva mogu reci-da sam znala tada sto znam sad-rekla bi joj!!zvuci grozno ali bolje je za nju da sto prije umre da se ne pati..to je uzas

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

14.04.2009, 15:40

clock-img

uspavana

pencil-img

3044

imali smo prošle godinu sličnu situaciju - baka mi je imala moždani udar... i nakon toga ct pokazao da ima tumor po pola mozga.. i naravno da su joj dali par mjeseci.
Ona je znala da nalazi nisu dobri, ali budući je već iamla 80 godina nije znala kolko loši.
Pred kraj se na njoj vidjelo da zna da dolazi kraj.. ali bila je pravi heroj do samog kraja.

Ali dedi nismo rekli da baka ima tumor, jer je previše vezan na nju.. i ovak mu je bilo užasno loše kad je vidio nepokretnu baku doma kak leži na krevetu...
Njemu smo rekli da su nalazi jako loši, i da se baka neće oporaviti - ali nismo pričali o tumoru..
jer stari ljudi imaju čudna razmišljala o tim stvarima.

I mislim da nam je odluka bila dobra (to smo zajedno odlučili svi u obitelji-koji smo bliži)...

_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

clock-img

14.04.2009, 15:45

clock-img

apika

pencil-img

257

Moja baka je preboljela rak a nakon 9god. joj se vratio,drugi put joj nismo rekli,ona je sumnjala ali se pravila da nezna ,kako sam joj ja bila ljubimica samo mi je jednom rekla da kad dođe kraj da nedam da umre u bolnici...tako je i bilo... dovezli smo je doma i umrla je okružena ljudim koje voli...