cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

prvi dan u jaslicama

  
clock-img

02.09.2010, 15:10

clock-img

ket

pencil-img

2102

jučer i danas smo na adaptaciji u jaslicama...i jako sam tužna...dariss je u grupi od 16 djece s tim da je on najmlađi....svi su od 19mj nadalje...djeca se igraju pričaju međusobno....a Darca nitko ne šljivi...dobro ni on njih...igračke ga ne zanimaju i već dva dana ja ga nosim van iz kupaone jer samo tamo ide puštati vodu jer je sve malo pa može do pipe....tete ne reagiraju,pjevaju i plešu s drugom djecom...ja letam za njim...isto mi je kao doma...kakva je to adaptacija?zar se tete ne bi bar malo trebale oko njega potruditi da ih upozna...ili ja pretjerujem.....ali šta će biti kad ja odem....Dariss sav mokar od te vode,a samo je hladna,i prehlađen....kako da ga sutra naučim da to ne dira...nikako vjerovatno.....ali baš sam tužna...osjećam se kao da smo ružno pače....baš bljak....nije što sam očekivala...sad ovaj tekst izgleda kao da pretjerujem,ali stvarno ga dva dana samo ja čuvam....

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

clock-img

02.09.2010, 15:15

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

02.09.2010, 15:18

clock-img

ket

pencil-img

2102

hvala cvrčak....ali baš su rezervirane prema nama...možda je štos što smo upali naknadno....ali ne bi to trebao biti razlog pa svatko se danas snalazi kako zna...user posted image

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

clock-img

02.09.2010, 15:22

clock-img

MiniMama

pencil-img

939

a bas mi je zao :( iako bi ja svakako napomenila tetama da je i moj sin među njima. doduše, vjerujem da bi moja zloba proradila i da bi ga vjerojatno pustila da se isproljeva i namjerno cekala da vidim koliko treba tetama da reagiraju..



clock-img

02.09.2010, 15:25

clock-img

Gogule

pencil-img

2530

čudno stvarno. Evo i mi dva dana idemo na privikavanje i tete se trude što više biti s Klarom i s ostalom djecicom jer su svi novi, a ja i ostale mame da smo više postrani. Evo sutra dolazimo samo na 10 minuta i onda ostavljamo jedno pola sata do sat vremena . Ket to ti nije uopće u redu i slobodno reci tetama ili ako ti je neugodno pošalji mm. Sad mi pada napamet kad je Roko krenuo na privikavanje već ih je bilo dosta koji su tako bili kao što ti kažeš da je kod vas no tete su se posvetile Roku i ja sam stvarno mogu reći bila promatrač. Nedaj se i bori se za svoje dijete.

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

clock-img

02.09.2010, 15:30

clock-img

plavka

pencil-img

1608

i mi već 2 dan hodamo na privikavanje  u jaslice po 1h u našoj grupi ih je navodno 19-tero....
podijelili su nas u 2 grupe, imamo jednu tetu jer je druga na bolovanju, koliko vidim teta ih ima sve na oku te ih zabavlja, provjerava redovito dali guze smrde te ih premata....
Moja D. je isto među najmlađima u grupi! Danas ju je  jedan dečkić počeo daviti rukicama a ja nisam mogla vjerovat svojim očima da ju davi... Bez pol frke sam mu rekla da to nesmije raditi a teta to uopće nije vidjela ja sam se prestrašila te si mislima ako to mali radi u mom prisustvu šta će biti kad me nema.... Vidjet ćemo šta i kako će biti dalje!!!


_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

clock-img

02.09.2010, 15:31

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

02.09.2010, 15:35

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

02.09.2010, 15:51

clock-img

njanja

pencil-img

8766

pa naravno da je tetama najlakše se baviti djecom koja pjevaju, plešu i bolje se snalaze.

ALI tetama kao PEDAGOZIMA mora biti jasno da se, bez obzira na različitosti, svakom djetetu moraju isto posvetiti i nači način DOPRIJETI DO NJEGA...
To je NJIHOVA OBAVEZA, A TVOJE PRAVO kao roditelja koji vrtić plaća....
Nemoj ih molit, nego inzistiraj na tome!
SRETNO, ket


< Poruku je uredio njanja -- 2.9.2010 15:52:32 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

02.09.2010, 17:00

clock-img

inna

pencil-img

2441

i Domi je skoro najmlađi u svojoj grupi, ali to je skroz nova grupa i svi su novi i tete su super

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

clock-img

02.09.2010, 21:46

clock-img

ket

pencil-img

2102

hvala vam cure...sutra smo opet od 9do 10 pa ćemo vidjeti šta će biti...ali sad znam što je prvo kroz vrata i ravno u kupaonu.....user posted image ....probat ću lijepo pitati kako će ga zabaviti...ako ništa..onda neću lijepo više....zvale su one njega plesati ali on neće kad ga to ne zanima i one nastave pjevati a ja trči za njim....možda bude boljeuser posted image ...možda kad mene ne bude netko bude morao za njim hodati....ili će ga pustituser posted image

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

clock-img

03.09.2010, 12:54

clock-img

inna

pencil-img

2441

ma neće Ket, zabavit će ga, a i bolje da je ustarijoj, probat će ih pratiti i brže će učiti.. Domi je danas prvi put ostao bez mene na sat vremena. Baš se razveselio kad smo došli, ali kad je vidio kako druga djeca plaču malo je zastao. Teta mu je dala knjigicu i ušao je bez problema. Rekla je da je u početku gledao malo preplašeno ostatak ekipe koja je plakala, a onda se  sam igrao i nalazio si zanimacije. Kaže da ih je skroz ignorirao. Nije me ni skužio kad sam došla po njega. Uf, baš sam ponosna.user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

clock-img

03.09.2010, 13:14

clock-img

ket

pencil-img

2102

bravo za domija.user posted image user posted image user posted image ..i ja sam danas bolje....igrao se bar malo...i sa tetom pljeskao taši taši tananauser posted image ...i dalje je otvarao prozor..a teti nije jasno kako može jer to ni jedno dijete ne radiuser posted image ...eto bar 15 min bio dobar...malo pomalo naučit će se on...

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

clock-img

04.09.2010, 17:52

clock-img

Ninaa

pencil-img

7487

Bravo za hrabre dečke!

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

clock-img

04.09.2010, 17:58

clock-img

cuba

pencil-img

21489

user posted image user posted image user posted image  za mališana, pomalo i naviknut će se onuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

clock-img

04.09.2010, 21:18

clock-img

niina

pencil-img

340

IZVORNA PORUKA: ket

jučer i danas smo na adaptaciji u jaslicama...i jako sam tužna...dariss je u grupi od 16 djece s tim da je on najmlađi....svi su od 19mj nadalje...djeca se igraju pričaju međusobno....a Darca nitko ne šljivi...dobro ni on njih...igračke ga ne zanimaju i već dva dana ja ga nosim van iz kupaone jer samo tamo ide puštati vodu jer je sve malo pa može do pipe....tete ne reagiraju,pjevaju i plešu s drugom djecom...ja letam za njim...isto mi je kao doma...kakva je to adaptacija?zar se tete ne bi bar malo trebale oko njega potruditi da ih upozna...ili ja pretjerujem.....ali šta će biti kad ja odem....Dariss sav mokar od te vode,a samo je hladna,i prehlađen....kako da ga sutra naučim da to ne dira...nikako vjerovatno.....ali baš sam tužna...osjećam se kao da smo ružno pače....baš bljak....nije što sam očekivala...sad ovaj tekst izgleda kao da pretjerujem,ali stvarno ga dva dana samo ja čuvam....





Za sve što ti se čini da nije u redu reci,nemoj ništa šutjeti ljepo porazgovaraj jel je riječ o tvom dijetetu......vidm da si iz Siska,mm je od tamo baš sam neki dan bila,možemo i na kavicu koji puta,ne idem često,ali kada idem......sretno u vrtićuuser posted image user posted image

_____________________________

Moji anđeli;

M 13.03.2000.
J 28.11.2007.

clock-img

04.09.2010, 21:37

clock-img

anne

pencil-img

8091

Ja sam i mama jasličarca i odgojiteljica.
Pa ću probati napraviti neki most.
Adaptacija je nevjerojatna ludnica za sve - možda i najmanja za dijete.
Imaš tamo svu tu djecu koja su navikla na totalno drugačije ritmove, načine rađenja stvari i odgoja.
Sve to moraš pomiriti u par dana što su roditelji tamo - svakom se djetetu posvetiti kao da je jedini, a opet paziti na sve. Budimo realni!
Dijete u vrtiću ne možemo nositi kao vi kod kuće. Ako to očekujete nemojte ih niti upisivati. Morati će se uklopiti sa ostalima i naučiti si kako stvari funkcioniraju u vrtiću.
I meni je bilo grozno kad su mi djeca prolazila adaptaciju, ali sam znala da mora biti tako. 5 mjeseci su plakali svaki dan i onda utrčali sa osmijehom teti u zagrljaj. Tako to ide.

Užasno je svima stresno, ali svaki dan je trunčicu lakši, a kad sve uđe u normalu ne možeš vjerovati kako je bilo. Zato nam oprostite sitnice, svakom se dogode.

Jedno pitanje jesu li i ostaloj djeci bili roditelji kad su tete plesale sa njima?
Ili su ih tete dobro morale zabaviti da djeca ne primjete da roditelja nema?

< Poruku je uredio anne -- 4.9.2010 21:39:35 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

clock-img

04.09.2010, 21:53

clock-img

njanja

pencil-img

8766

anne, sve si ispravno napisala i vjerujem ti bas zato jer si i mama i odgejateljica.
Ali ono smo i mene smeta je da, ruku na srce, moras priznati da nije svako dijete isto i nekome trweba vise, nekome manje, neko dijete ostavis i ono se igra kao doma, a neko cvili bez prestanka.
Ja sam za vrijeme faxa ucila djecu skijati na platku, djecu od 6-10 godina, mogu se pohvaliti sa sam u 3 sezone obucila 50 tak djece za skijanje. Bilo je onih koja su odmah sve pohvatala, a bilo je i onih koja su se mucila, skijala kao da imaju 2 lijeve noge i neizrecivo su se bojala....ona koja su super hvatala, njih sam zaduzivala da budju vodja grupe i tako im davala krila dok sam se ja posvecivala ovim losijima....tecaj je tajao po 7 dana, a uz male nijanse zadnji dan su isto skijali....ja nemam nikakvu pedagosku skolu, ali smatram da sam svojim osjecajem ispravno napravila i kao sto sam rekla imam 50 sada vec 18 godisnjaka koji mogu reci da ih je anja naucila skijati.
Zato s punim pravom smatram da se tete moraju posvetiti djeci koja su nesnalazaljivija jer se snalazljivi snadju i sami. A na njima jew da procijene kako i kome,a tome ih treba voditi profesionalnost i iskustvo.

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

06.09.2010, 23:58

clock-img

ket

pencil-img

2102


IZVORNA PORUKA: anne

Ja sam i mama jasličarca i odgojiteljica.
Pa ću probati napraviti neki most.
Adaptacija je nevjerojatna ludnica za sve - možda i najmanja za dijete.
Imaš tamo svu tu djecu koja su navikla na totalno drugačije ritmove, načine rađenja stvari i odgoja.
Sve to moraš pomiriti u par dana što su roditelji tamo - svakom se djetetu posvetiti kao da je jedini, a opet paziti na sve. Budimo realni!
Dijete u vrtiću ne možemo nositi kao vi kod kuće. Ako to očekujete nemojte ih niti upisivati. Morati će se uklopiti sa ostalima i naučiti si kako stvari funkcioniraju u vrtiću.
I meni je bilo grozno kad su mi djeca prolazila adaptaciju, ali sam znala da mora biti tako. 5 mjeseci su plakali svaki dan i onda utrčali sa osmijehom teti u zagrljaj. Tako to ide.

Užasno je svima stresno, ali svaki dan je trunčicu lakši, a kad sve uđe u normalu ne možeš vjerovati kako je bilo. Zato nam oprostite sitnice, svakom se dogode.

Jedno pitanje jesu li i ostaloj djeci bili roditelji kad su tete plesale sa njima?
Ili su ih tete dobro morale zabaviti da djeca ne primjete da roditelja nema?


u pravu si u svemu....ali osjećala sam se tako i znam da je tako još uvijek...bili su roditelji od djece...

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

clock-img

07.09.2010, 00:01

clock-img

ket

pencil-img

2102


IZVORNA PORUKA: niina

IZVORNA PORUKA: ket

jučer i danas smo na adaptaciji u jaslicama...i jako sam tužna...dariss je u grupi od 16 djece s tim da je on najmlađi....svi su od 19mj nadalje...djeca se igraju pričaju međusobno....a Darca nitko ne šljivi...dobro ni on njih...igračke ga ne zanimaju i već dva dana ja ga nosim van iz kupaone jer samo tamo ide puštati vodu jer je sve malo pa može do pipe....tete ne reagiraju,pjevaju i plešu s drugom djecom...ja letam za njim...isto mi je kao doma...kakva je to adaptacija?zar se tete ne bi bar malo trebale oko njega potruditi da ih upozna...ili ja pretjerujem.....ali šta će biti kad ja odem....Dariss sav mokar od te vode,a samo je hladna,i prehlađen....kako da ga sutra naučim da to ne dira...nikako vjerovatno.....ali baš sam tužna...osjećam se kao da smo ružno pače....baš bljak....nije što sam očekivala...sad ovaj tekst izgleda kao da pretjerujem,ali stvarno ga dva dana samo ja čuvam....





Za sve što ti se čini da nije u redu reci,nemoj ništa šutjeti ljepo porazgovaraj jel je riječ o tvom dijetetu......vidm da si iz Siska,mm je od tamo baš sam neki dan bila,možemo i na kavicu koji puta,ne idem često,ali kada idem......sretno u vrtićuuser posted image user posted image


hvala...naravno da može kava...uvijek....jel imaš profil na fejsu?

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

clock-img

07.09.2010, 08:00

clock-img

niina

pencil-img

340

IZVORNA PORUKA: ket


IZVORNA PORUKA: niina

IZVORNA PORUKA: ket

jučer i danas smo na adaptaciji u jaslicama...i jako sam tužna...dariss je u grupi od 16 djece s tim da je on najmlađi....svi su od 19mj nadalje...djeca se igraju pričaju međusobno....a Darca nitko ne šljivi...dobro ni on njih...igračke ga ne zanimaju i već dva dana ja ga nosim van iz kupaone jer samo tamo ide puštati vodu jer je sve malo pa može do pipe....tete ne reagiraju,pjevaju i plešu s drugom djecom...ja letam za njim...isto mi je kao doma...kakva je to adaptacija?zar se tete ne bi bar malo trebale oko njega potruditi da ih upozna...ili ja pretjerujem.....ali šta će biti kad ja odem....Dariss sav mokar od te vode,a samo je hladna,i prehlađen....kako da ga sutra naučim da to ne dira...nikako vjerovatno.....ali baš sam tužna...osjećam se kao da smo ružno pače....baš bljak....nije što sam očekivala...sad ovaj tekst izgleda kao da pretjerujem,ali stvarno ga dva dana samo ja čuvam....





Za sve što ti se čini da nije u redu reci,nemoj ništa šutjeti ljepo porazgovaraj jel je riječ o tvom dijetetu......vidm da si iz Siska,mm je od tamo baš sam neki dan bila,možemo i na kavicu koji puta,ne idem često,ali kada idem......sretno u vrtićuuser posted image user posted image


hvala...naravno da može kava...uvijek....jel imaš profil na fejsu?





Imaš p.p.user posted image user posted image

_____________________________

Moji anđeli;

M 13.03.2000.
J 28.11.2007.

clock-img

08.09.2010, 14:52

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

08.09.2010, 15:09

clock-img

njanja

pencil-img

8766

IZVORNA PORUKA: cvrčak

svakom se djetetu posvetiti kao da je jedini, a opet paziti na sve. Budimo realni!
Dijete u vrtiću ne možemo nositi kao vi kod kuće. Ako to očekujete nemojte ih niti upisivati. Morati će se uklopiti sa ostalima i naučiti si kako stvari funkcioniraju u vrtiću.





mislim da oni koji jače plaču trebaju dobiti više pažnje jer su očito osjetljiviji i odvajanje od roditelja im je puno veći šok nego onima koji su već bili odvajani od roditelja i to lijepo prihvaćaju.

 
slažem se...sijećam se kad sam ja nakon nekog vremena rekla zašto jan još plače kod odvajanja, a teta nam je rekla: meni bi bilo čudno da ne plače. to znači da vas voli, da mu falite i da sve doma štima....
 A anne, bez uvrede, ali ovaj tvoj komentar je tipičan komentar zaposlenika-tete, a nikako mame. Neke mame kao što sam ja nemaju opciju ostavljanja djeteta nikamo drugdje, negoli u jalsicama, ali to ne znači da ne želim da se teta koja je za to plaćena i koja je tu radi mog djeteteta, a ne moje dijete radi nje, ne posveti njemu. Naravno da će se dijete s vremenom uklopiti u grupu, a na tetama-pedagozima je da shvate kako ih na to usmjeriti. Na kraju krajeva-vaša "pedagoška" krilatica je da je "SVAKO DIJETE INDIVIDUALNO".  Trebaju se onda tete, s kojima je i ovaj post od ket započet, tako i ponašati.

< Poruku je uredio njanja -- 8.9.2010 15:11:32 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

09.09.2010, 06:42

clock-img

inna

pencil-img

2441

moram stati u obranu teta. Nisu tete toliko krive koliko cijeli sustav. Kada bi bile manje grupe vjerojatno bi imale puno više i volje i snage, a i vremena pozabaviti se sa svakim djetetom, ali ovako se svede na to da su one tamo da ih premataju i hrane jer ništa drugo ni ne stignu napraviti. Jučer je Domi spavao prvi put u jaslicama i MM je došao po njega i kaže da ga teta nije odmah skužila jer je presvlačila Domija i bio je ugodno iznenađen. Kaže da je teta s toliko ljubavi presvlačila Domija. Cijelo vrijeme mu je nešto pjevala i razgovarala s njim. On je bio skeptičan da su one super samo dok smo mi tamo, a kad odemo da se pretvaraju u zmajeve. user posted image user posted image

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

clock-img

09.09.2010, 07:36

clock-img

anne

pencil-img

8091

Hvala inna.
Da samo jedan dan sastrane provedete u jaslicama vidjele bi koja je to ludnica.
Naravno da će biti svakom djetetu individualno, ali to je stadij do kojeg se mora doći. Dok troje djece non stop plaće i hoda za tobom i drži te za hlaće, 5 ih se pokakalo i moraš ih prematati vani i ostaviti ostale u sobi, moraš nešto i od planiranog sa njima napraviti, sve ih nahraniti i paziti da se ne ozljede...user posted image
Dođem doma toliko umorna da ne znam za sebe.
Stanje kakvo je sad nikako nije ono što će biti kad se svi adaptiraju, zavole tete i priviknu se na vrtički ritam.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

Zadnji članci

article-img