cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

problem i nakon poroda

clock-img

03.07.2008, 19:22

clock-img

matea

pencil-img

11

dakle malo mi je škakljiva ova tema,radi se o tome da sam uvijek imala neugodno seksualno iskustvo,tj uvijek bi kod svakog odnosa prokrvarila,bilo da je razmak u danima ili da su odnosi svakodnevni.mislila sam sve će se promjeniti kada rodim,jer sam uska.ali sve je isto,kao da sam i nakon poroda djevicauser posted image
mnogima je to kao super,muškarci vole usko,ali meni to već poćinje biti problem,imam strah od odnosa,muž razumije i ima strpljenja,ali ja sam nervozna i nikada ,tj rjetko kada se u potpunosti mogu opustitiuser posted image

clock-img

03.07.2008, 19:30

clock-img

Ira_

pencil-img

1603

Joj Matea, nemam pojma što da ti kažem! Jesi li probala razgovarati s svojim ginekologom? Usput dobro došla na RR! 

clock-img

03.07.2008, 19:58

clock-img

matea

pencil-img

11

ma jesam,prvo se smijao i rekao da sam ja jedina koja se tuži na takvo šta,ćak samj bila i kod privatnika koji je rekao da će to doći na svoje nakon poroda,a ništa budem još malo prićekala,prošlo je 2 mj,otkad sam dobila prekrasnog sina.poz

clock-img

03.07.2008, 20:08

clock-img

Ira_

pencil-img

1603

Zaista mi je žao što imaš te probleme, ali onaj ginić koji ti se smijao baš i nije normalan!
Zanima me kako bi njemu bilo da mu žena ima takav problem!

clock-img

03.07.2008, 20:43

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Zaista mi je žao što imaš te probleme, ali onaj ginić koji ti se smijao baš i nije normalan!


potpisujem.user posted image


Matea: mislim da su ovi problemi nakon poroda zbog toga što se ne možeš opustiti i stalno misliš na to. Kada ćeš biti jako uzbuđena (npr. za vrijeme ovulacije) nagovori muža na dugu predigru bez obaveze da će na kraju iz toga slijediti i odnos.. vidjet ćeš kako će se stvar razviti... nemoj ništa raditi na silu. Po mome mišljenju ako je moglo dijete izaći van onda mogu i manje stvari bezbolno unutra...user posted image user posted image

< Poruku je uredio mirna -- 3.7.2008 20:46:12 >

clock-img

04.07.2008, 09:11

clock-img

matea

pencil-img

11

budem se uhvatila tvog savjeta pa ćemo vidjeti kako će biti user posted image
sve više i ja mislim da je stvar straha,ali to je valjda normalno.hvala na savjetu.

clock-img

04.07.2008, 11:49

clock-img

cokolada

pencil-img

1280

Matea slazem se sa mirnom, nastoj se opustiti i s vremenom bi trebalo biti bolje. mene je nakon poroda bilo strah i prvi puta smo nakon 2 mj i nije mi bas bilo ugodno imala sam taj osijecaj pritiska ali nakon nekoliko mjeseci je to postepeno prestalo tako da mi je sada kao prije. Meni je ginic rekao da ti od sivanja to bude dugo tvrdo  pa imas osijecaj pritiska sve dok tkivo ponovno ne omeksa a za to ti treba najmanje 6 mj, a za sebe mogu reci da mi je trebalo godinu dana da mi postane kao prije.

clock-img

04.07.2008, 12:50

clock-img

matea

pencil-img

11

da stvar je u tome što sam ja i prije poroda imala problema s tim,uvijek bi lagano krvarila nakon odnosa,vjerujem da si u pravu,to se sada sve proširilo i samo treba proći još malo vremena.nadam se da će napokon sve biti uredu.

clock-img

04.07.2008, 12:57

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Koliko dugo je od kada si rodila?

clock-img

04.07.2008, 13:49

clock-img

matea

pencil-img

11

toćno 2 mj

clock-img

04.07.2008, 13:56

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Onda ti treba još malo vrijemena... mi smo prvi put user posted image negdje 6. tjedana poslije poroda i isto mi je bilo sve čudno i bolno. i ja se nisam mogla relaksirati... Nakon nekog vrijemena (kad sam se opustila) su se stvari normalizirale, i sada mi je čak bolje user posted image kao prije trudnoće.

clock-img

04.07.2008, 14:01

clock-img

matea

pencil-img

11

ajd  super,veselim se onda budućnostiuser posted image

clock-img

04.07.2008, 16:12

clock-img

Dajana

pencil-img

985

Koliko sam ja shvatila, matea je imala taj problem i prije poroda i nakon poroda tako da sumnjam da ima veze s opuštanjem, mislim da je problem fizičke (tjelesne ) prirode. Sumnjam da baš nikad nije opuštena kod seksa. Očito se s porodom ništa nije promijenilo, možda je problem u vlažnosti. Savjetujem ti da porazgovaraš o svojem problemu s nekim drugim ginekologom koji će to ozbiljnije shvatiti i preporučiti ti nešto za vlaženje. Ja bi rekla da si malo uska i premalo vlažna. A postoje i dani tijekom mjesečnog ciklusa kad je žena vlažnija a kad više suha.
Sretno.

clock-img

05.07.2008, 08:43

clock-img

mirna

pencil-img

8134

U slučaju da problem nije samo psihički, savjetujem ti isto kao dajana, ali prvo još malo pričekaj da se ti tijelo poslije poroda vrati u normalo.

Po vlastitim iskustvima znam da i psiha može napraviti svašta.. meni se je isto događalo na početku mog seksualnog života.. Dvije godine sam živjela u uvjerenju da sam preusko građena.. Kasnije sam skužila da je razlog bio  u tome što jednostavno još nisam bila spremna, a ni moji partneri nisu bili pravi...user posted image

clock-img

05.07.2008, 16:53

clock-img

matea

pencil-img

11

vjerojatno si u pravu,mene taj strah uhvati i onda sam ukoćena u poćetku,ta ukoćenost na poćetku sigurno je uzrok krvarenja.

clock-img

05.07.2008, 19:50

clock-img

Dajana

pencil-img

985

matea, ako krvariš prilikom odnosa, znači da je došlo do mehaničkog oštećenja, mislim da nisi dovoljno vlažna.

clock-img

07.07.2008, 15:46

clock-img

svegra

pencil-img

404

ja sam imala taj problem ukočenosti nakon poroda i stalno mi je nešto smetalo,"grebalo me"user posted image kao da se nisam dovoljno vlažila sve dok nisam dobila prvu menstruaciju.od onda je sve ok

clock-img

07.07.2008, 15:47

clock-img

tiha

pencil-img

10103

samo nek te vise negrebeuser posted image lol

clock-img

07.07.2008, 19:09

clock-img

troubled

pencil-img

7104

matea, kažeš da si isti problem imala i ranije, sad je vjerojatno malo pojačano jer tijelu treba vremena da se oporavi od poroda, nekome više, nekome manje sve je individualno...
koliko se meni čini, od svega navedenoga najviše isplivava ukočenost i strah...
možda bi na tome trebala poraditi...
promisli - koji je razlog ukočenosti?....strah može sad već biti i posljedica...
i razgovaraj o tome sa svojim dragim...sigurno ti i on želi pomoći da prebrodiš poteškoće da vam zajedno bude ljepše...
vjerujem da ćete uspjeti user posted image

clock-img

08.07.2008, 09:36

clock-img

matea

pencil-img

11

puno hvala na podršci i savjetuuser posted image