cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Testovi na trombofiliju

clock-img

22.12.2013, 07:40

clock-img

Jasmina19

pencil-img

619

Lepao,ti moras sa nalazima kod hematologa da ti odredi terapiju,ginekolozi ti ne odlucuju o terapiji za trombofiliju nego bas hematolog i u trudnoci moras to redovito kontrolirati i prema potrebi ti se dozira lijek.Tesko je meni ovak nesto govorit kad ja nisam doktor,tako da je bitno da odes bas kod strucnjaka koji zna sto radiuser posted image Sto se tice ovulacije,moguce je da zena ima i kasniju ovulaciju,mene je moja mama zanjela 20dc. ja je znam imati 17,18dc.nema tu pravila.Probaj mjeriti bazalnu temperaturu u kombinaciji sa trakicama,pa ces znat kad je.I naravno akcija svaki drugi danuser posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

clock-img

03.04.2014, 19:20

clock-img

pipipi

pencil-img

87

jasmina jesi možda u međuvremenu zatrudnila?
meni je PAI homozigot, mthfr heterozigotan.. iza mene su dva spontana u jako kratkom vremenu.. dobila sam da pijem aspirine.. nadam se da će iduća bit uspješnija!!!

clock-img

04.04.2014, 10:16

clock-img

Jasmina19

pencil-img

619

Draga pipipi,jako mi je zao zbog spontanih:((((Nisam jos ostala trudna a prosla je vec godina dana od zadnjeg spontanog.user posted image Ja pijem andole,to je isto ko aspirin i nadam se da ce nam objema treci put uspjetuser posted image Meni je zapravo cetvrti posto imam vec jednog sina.user posted image Jel imas ti koje djete?Koje si jos pretrage radila uz ove za trombofiliju?

_____________________________

My Ovulation Chart

clock-img

04.04.2014, 15:30

clock-img

pipipi

pencil-img

87

ej! radila sam jos fibrinogen, koji mi je malo bio povisen, i torch, nalaz jos cekam.. pocela sam pit aspirin i folnu.
razmak izmedju spontanih mi je 7 mj :/
nemam djece i zato me sve ovo dodatno muci. nadam se da ce uskoro bit nesto. ali iskreno jako sam u strahu, sve mi je jos svjeze

clock-img

04.04.2014, 17:29

clock-img

Jasmina19

pencil-img

619

Jesi radila papu,briseve i hormone stitnjace,ako nisi bilo dobro da i to napravis.Znam kako se osjecas...meni je bio razmak između spontanih 9.mj.Kazu da s vremenom bude lakse al meni nije lakse i nikada mi nece biti lakse,nema dana da ne mislim na to.Skupila sam hrabrosti da probam jos jednom al znam da ce to biti zadnji put kakav god ishod bio.Moram probat s andolom al eto jos nisam uspjela ostati trudna.Od ostalog pijem folnu,magnezij,vrkutu i marulju,mjerim BT ujutro i danas sam narucila LH trakice pa cu jos njih probatuser posted image Ako hoces pridruzi se odbrojavanju,cure su tamo stvarno super sve do jedne i stvarno su jedna drugoj velika podrska u svemu.Trenutno ti je aktivna tema odbrojavanje travanjuser posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

clock-img

04.04.2014, 17:35

clock-img

pipipi

pencil-img

87

papu i briseve radila. prije prve kiretaze sam radila, i bila pozitivna na ureplasmu, izljecila se, i ponovno spontani.
pijes caj od vrkute?gdje ga kupis?
meni je
gin rekao nek odma pocnem sa aspirinom.

clock-img

04.04.2014, 17:58

clock-img

Jasmina19

pencil-img

619

Ajde bas super da si se rjesila UP.user posted image Vrkutu kupujem u biljnoj ljekarni al znaju imati i u obicnoj.Kutija od 40gr ti kosta oko 12kuna.Vrkutu mozes piti citav ciklus 2-3 salice dnevno,frisko napravljenog caja.I ja pijem vec zadnja tri ciklusa andol100 svaki dan do menge.user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

clock-img

04.04.2014, 18:00

clock-img

pipipi

pencil-img

87

znaci kad je menga, nebi trebala pit aspirin?

clock-img

04.04.2014, 18:12

clock-img

Jasmina19

pencil-img

619

Ma znas kaj,bolje nemoj zato sto ti moze izazvat jaca menstrualna krvarenja.2-3 dana prije m.ga prestani pit pa kad ti m.zavrsi onda opet pocni,i tako u krug dok ne ostanes trudna.Kad ostanes trudna ga nastavljas pit i u trudnoci al u slucaju bilo kakvog krvarenja ili smeđeg iscjetka u trudnoci moras ga odmah prestati uzimati.

_____________________________

My Ovulation Chart

clock-img

04.04.2014, 18:17

clock-img

pipipi

pencil-img

87

draga jasmina hvala ti na savjetu !!

clock-img

04.04.2014, 18:33

clock-img

Jasmina19

pencil-img

619

Ma nema na cemu.user posted image Samo ti pitaj sto god te zanima,curke tamo na odbrojavanju svasta nesto znaju i uvijek rado pomognu savjetom.user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

clock-img

04.06.2014, 15:03

clock-img

eternity

pencil-img

576

ja iza sebe imam 3 biokemijske i sad ganjam nalaze na trombofiliju jer su mi svi ostali nalazi ok a dok odradim nalaze preventivno zadnja 3 mjeseca dnevno pijem aspirin100.
pretrage na trombofiliju i mutacije gena dođu privatno oko 5000 kn i to mi se ne radi privatno a preko zdravstvenog se ne dobije uputnica lako pa su mi dali da odradim neke pretrage koje se valjda inače rade prije testa na trombofiliju i rekli da ako ti nalazi ne budu dobri da dobivam uputnicu i idem na testiranje. nalazi su gotovi i povišeni su mi fibrinogen, faktor koagulacije VIII i faktor koagulacije IX, smanjen protein s. sljedeći tjedan idem kod hematologa i tad ću znat više a do tad-cure koje ste radile testove vezane za trombofiliju mislite li da bi ovi moji nalazi mogli upućivati na trombof.?

< Poruku je uredio eternity -- 4.6.2014 15:05:12 >

clock-img

04.06.2014, 19:31

clock-img

Jasmina19

pencil-img

619

eternity draga,mislim da nazalost postoji velika sansa za trombofiliju.Super je sto ides hematologu i on ce ti to sve fino detaljno objasnit,vjerojatno ces morat uzimati heparin koji ce ti hematolog prepisat i dozirat po potrebi tokom trudnoce i jos neko vrijeme nakon.I u trudnoci ces ic na cesce kontrole krvi da se sve fino drzi pod kontrolom.Ne brini,bit ce sve dobro vazno je da znas sto je i da se moze na vrijeme reagirat.:-)I obavezno javi sta je rekao hematolog.:-)


_____________________________

My Ovulation Chart