cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

[Obrisani korisnik]

  
clock-img

15.06.2010, 10:53

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

15.06.2010, 10:56

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

a ne ovo pakiranje kaj sam znala uzet je manja kuotja al je takvog oblika i koštala cca 180 kn...ove godine još nisam kupila...moj bazen ima cca 6 kubika vode....al nisam nikad bacala svaki dan...nego svakih par dana....moram se ja malo bolje raspitati...još mi je obična voda....a sam danas mislila do dućkasa il apoteke...hmmmmm

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

15.06.2010, 10:58

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

15.06.2010, 10:59

clock-img

ejmama

pencil-img

7290

Fi ni ja ne bacam svaki dan,ali sigurno ti neide šaka, moraš po uputstvu, hočeš da ti pitam muža pa ti javim.

_____________________________

H 07 E 09

clock-img

15.06.2010, 11:00

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

IZVORNA PORUKA: ejmama

Fi ni ja ne bacam svaki dan,ali sigurno ti neide šaka, moraš po uputstvu, hočeš da ti pitam muža pa ti javim.



aj daj pitaj...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

15.06.2010, 11:02

clock-img

ejmama

pencil-img

7290

evo samo da mu prođe gužva, rekla si 6 kubika?

_____________________________

H 07 E 09

clock-img

15.06.2010, 11:04

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

15.06.2010, 11:05

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

kaže moj muž oko 8 mg izosana ide u 5 kubika

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

15.06.2010, 11:05

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

IZVORNA PORUKA: ninolina

kaže moj muž oko 8 mg izosana ide u 5 kubika


znači žličica i pol ...a ti luda babo pazi kaj radiš


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

15.06.2010, 11:11

clock-img

ejmama

pencil-img

7290

Rekao je mm, ajme izgorit će joj Zveruser posted image user posted image user posted image
Evo ovako mi je rekao da jednu veliku jušnu žlicu razmutiš u boci od Cole i pusti šda se rastopi, kad se rastopi ubaci u bazen. Dosta ti je 1x tjedno.

< Poruku je uredio ejmama -- 15.6.2010 11:12:14 >


_____________________________

H 07 E 09

clock-img

15.06.2010, 11:12

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..sad mi je jasno zakaj ja nema baš dlaka po nogama i kosa otpada...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

15.06.2010, 11:13

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

IZVORNA PORUKA: ejmama

Rekao je mm, ajme izgorit će joj Zveruser posted image user posted image user posted image
Evo ovako mi je rekao da jednu veliku jušnu žlicu razmutiš u boci od Cole i pusti šda se rastopi, kad se rastopi ubaci u bazen. Dosta ti je 1x tjedno.



THX....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

15.06.2010, 11:18

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

15.06.2010, 11:19

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

IZVORNA PORUKA: FIONA

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..sad mi je jasno zakaj ja nema baš dlaka po nogama i kosa otpada...user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

15.06.2010, 11:25

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

IZVORNA PORUKA: cvrčak

IZVORNA PORUKA: FIONA

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..sad mi je jasno zakaj ja nema baš dlaka po nogama i kosa otpada...user posted image user posted image user posted image



I žališ se da ti Zvijeri slabo raste kosauser posted image
Dobro je i ispalo na kraju,da su ti se kupali klinci koji se nagutaju vode mogli su u bolnici završiti



a neee...ja ove godine nisam bacila niš još...tek trebam kupit...tak da se zver kupa sam u čistoj vodi...a prije jesam...hebi ga...user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

15.06.2010, 12:31

clock-img

natalijax

pencil-img

12210

mi smo klor dodavali,i ništ djeci nije bilo,A šogi koristi one tabletice kisika,

clock-img

15.06.2010, 13:27

clock-img

Thea

pencil-img

4043

Mi imamo ovakav prvi veliki i isto stavim izosana i to s onom žlićicom koju dobiš uz njega.Stavim žlićicu i pol na dan..Klinci su non-stop unutra i rone i svašta i ništa im nije.Pumpa radi stalno,jednom dnevno očistim taj filte,a jednom u dva tjedna ga promjenim.Voda nam je čista oko 7 dana....

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

clock-img

22.06.2010, 21:44

clock-img

bazenko

pencil-img

4

Pozdrav,
evo i našeg iskustva. Mi koristimo Intexov bazen 457x107, cca. 15 m3 zadnje dvije godine (prije imali onog od cca.4m3) i prezadovoljni smo te uspijevamo jednu vodu imati cijelo ljeto, a time da je savršeno čista i bistra ko prvog dana.
Koristimo multitablete, algicid i klor granulat "Planet pool" kupljeno u Baumax-u ili OBI-u, koristimo i trakice za provjeru ph i klora, ali to radimo samo prvi tjedan, a onda tu i tamo.
E sad, kako mi koristimo sredstva. Naravno, koristimo ih prema uputama na sredstvima gdje je sve jasno napisano.
Evo našeg načina održavanja bazena:
prvo i važno što učinimo je to da se prije punjenja bazena, on cijeli premaže laganom otopinom algicida (to radimo spužvom) i pričeka se da se osuši, to je kao predzaštita protiv algi;
drugo, nakon punjenja obavezno radimo šok kloriranje (ponavlja se svakih 7-14 dana, ovisi o korištenju bazena, odnosno o "zagađenosti" vode i smanjenju klora u vodi);
treće, tek sljedeći dan nakon šok kloriranja dodajemo prvu jaču dozu algicida pripremljenu prema uputi na ambalaži (svakih 7 dana dodavanje algicida prema uputi na ambalaži);
četvrto, obavezno pumpa radi cijeli dan, a preko noći se gasi radi taloženja nečistoća na dno bazena;
peto, svako jutro prije paljenja pumpe obavezno usisavamo dno od nataloženih nečistoća (tako imamo savršeno čisto dno cijelu sezonu);
šesto, koristimo skimmer, koji nam "čisti" površinu vode od lišća, muha, sve što padne u bazen, pa tako i nemamo baš potebe koristiti mrežicu, a i filter nam je puno čišći;
sedmo, obavezno peremo filter svaku večer, tako da je uvijek čist i kao novi;
osmo, bazen pokrivamo preko noći, a kroz dan je obavezno otkriven;
deveto, multitableta je uvijek u vodi ( za održavanje klora, bistrenje i stabilizaciju pH-a).

Imamo trogodišnjeg sinčića i skupa sa nama cijelo ljeto uživa u bazenu. Jako pazimo da dobro doziramo sredstva i nikad nije imao nikakvih problema, npr. sa pečenjem očiju, nekim promjenama na koži, itd.
Evo, možda zvuči komplicirano, a u stvari je jednostavno te savjet svima, da probate na naš način održavati bazen i nećete više morati mijenjati vodu, ribati bazene i ponovno ih postavljati, cijelo ljeto samo uživancija. Dobro, treba truda i držati se "ritma održavanja" bazena i sve će biti pet.
Nadam se da ćemo nekome pomoći i uživajte u ljetu i kupanju. (dobro, sad baš nemamo toplo vrijeme, doći će začas)

Pozdrav svima.

clock-img

22.06.2010, 22:31

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

ideeeeeššš..bazenkooooooo.....svaka čast...iam se tu kod vas kaj delat i kaj je najbolje za to treba love...sad mi se vrti pjesma od Simonice...meni treba lovaaa...hehehhe...user posted image ...svaka čast...al koliko vidim to je veliki bazen 15 m3...moj je od 6 tak da DOĐEM SKAKAT KOD VAS NA GLAVUUUUUU....user posted image user posted image user posted image ...

nego koliko vas to izađe na kraju ljeta..s vodom i tim sredstvima...meni je punjenje 250 Kn vode plus ti preparati...


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

23.06.2010, 07:20

clock-img

bazenko

pencil-img

4

Pa Fiona, vodu punim iz bunara preko pumpe, punili smo oko 18 sati, potrošili oko 15 kuna struje, sredstva (multitablete, klor granulat, algicid) dođu cca. 190 kuna. Ta sredstva me drže oko pola sezone, zavisi, i onda po potrebi kupujem čega mi sfali. Ma nema ti tako puno za raditi, čim staviš sredstva, onda si tjedan-dva miran i samo imaš čišćenje. Preostaje samo usisavanje dna, a pošto pokrivam bazen i imam skimmer, imam vrlo malo čega treba usisati s dna i to je to. Mislim da taj, barem za mene , "malen"trud nije ništa u usporedbi sa uživancijom sa svojim dijetetom u kupanju u čistoj vodi i uživanju u ljetu. Doma smo, ne moramo nikud ići, okupamo se kad nas je volja, znaš u kakvoj se vodi dijete kupa, nema stresa oko odlaska po vrućinama do nekih kupališta, nema troškova za ulazak na kupališta, pa tako mislim da nam se bazen višestruko isplati imati i redovito ga održavati sa sredstvima.

clock-img

23.06.2010, 08:24

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

ufff..znam koja je mislina...kad se kupamo viče buč buč...kad hoće jest njam najm...a kad je umorna čajič čajič i ššš ššš...hehehhehehe...nema torba i pakiranja i a kupaš se...meni je ovaj vjetar odnio pokrivač s bazena i unutra mi je sad milion ljuskica od breze i ostaloh smeća...voda super bistra...sad bi to počistila al ne znam kako...grrrrrrrrrrrrrrrr....s mrežicom bum poludela...user posted image ...viš ovo s bunarom ti je dobra ideja...ja imma bunar a uopće ga ne koristimo...hmmmmm, hmmmm...

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

23.06.2010, 09:27

clock-img

bazenko

pencil-img

4

Fiona, ako je to sve na dnu (ako nije, počekaj do sutra), uzmi vrtno crijevo i stavi ga u otvor/crijevo gdje voda ulazi u pumpu/filter, čim dalje gurni, skoro sve do pumpe i potopi vrtno crijevo da se u potpunosti ispuni vodom i tako si dobila "usisavač" za prljavštinu sa dna, lijepo sve "usisaj" i nakon toga obavezno očisti filter od nakupina. Nadam se da si me razumjela.
Da, i meni je to vjetar učinio jučer, malo je trebalo vremena da počistim, ali sad je super.
"Uživaj" u čišćenju.user posted image

clock-img

23.06.2010, 09:54

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

joooj THX...ovo bum probala...user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

16.07.2010, 17:57

clock-img

leilany

pencil-img

9082

hm...i mi isto uzimamo vodu iz bunarauser posted image

nego....evo sta smo mi kupili u bauhausu...
set seerose...
on sadrzi; super klor od 1,5kg
                ph minus 1,5kg
                algicid 1L
                sredstvo za ciscenje rubova 1L-moram rec da opere bazen bogovski
                tester za klor i ph
                toplomjer

danas smo ga oribali.....
i sad cu bas napravit kak je bazenko reko....



_____________________________

BEK 27.o5.o9.

clock-img

17.07.2010, 22:26

clock-img

bazenko

pencil-img

4

Pozdrav svima,
evo javljam se skoro nakon mjesec dana i voda mi je super. Jedino sam odustao od noćnog pokrivanja bazena jer ovi dani su pretopli pa tako nam je i voda "preeeeevruća" za kupanje pa ostavljam da se hladi preko noći, a pošto su i mirne noći bez vjetra, nema problema skoro sa nikakvim nečistoćama koje bi upale u bazen, naravno svakakve bube, ali zanemarivo. Također kad su i večernja nevremena, više ne pokrivam jer mi ionako olujni vjetar otkrije bazen (svejedno kako jako zategnem uzicu na pokrivaču), te mi se i na jednom mjestu pokrivač malo pokidao. No, onda nakon toga imam što čistiti, ali uzmem vremena i bazen je začas čist ko prije.
Bazen je u "prometu" svaki dan i stvarno nam puno pomaže kod ovih vrućina. Za vikende imamo "bazenske zabave" i zna nas biti u bazenu do 8 osoba. To spominjem zato jer želim reći da nakon takvih "partija" obavezno radim šok kloriranje (unatoč tome ako sam slučajno radio prije 2-3 dana isto), pa to preporučam i svima vama.
Evo toliko zasad od mene i nadam se da i vi uživate u vlastitom bazenu. Lijep pozdrav svima.