cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

kazna u vrtiću

  
clock-img

24.02.2009, 18:24

clock-img

Florijan Jakov

pencil-img

9214

FJ je već nekoliko puta bio u kazni u vrtiću . uzimao je igračke drugoj djeci, nekog je gurnuo ili udario ili tako nešto, a da su tete ocjenile da je to za kaznu. Kazna se manifestira izolacijom od ostatka grupe, znači sjedi na stolici sam, malo udaljen od ostalih. Zapravo podržavam takve odgojne metode jer bih i sama tako postupila da je to napravio dok sam s njim. Nikada nisam došla u konflikt s tetama jer one ipak puno vremena provode s njim, poznaju ga dobro da ocjene kada je njegov postupak za kazniti a kada nije.

Imate li sličnih iskustava? 

_____________________________

FJ JE FRAJER

clock-img

24.02.2009, 18:36

clock-img

Ruža

pencil-img

14064

Dok smo mi išli u vrtić kazna je bila kad te pošalju u kut. I ja podržavam takve odgojne metode, neki red se mora znati.

_____________________________

Samo luda mama...

clock-img

24.02.2009, 18:40

clock-img

mamika

pencil-img

1667

Eto točno takva kazna je i u našem vrtiću.

_____________________________

ROBERT 13.07.2003
STELA 06.05.2006
KATJA 22.10.2009
http://www.youtube.com/watch?v=jJNVoqYxNmY
http://www.youtube.com/watch?v=PxXjMV64OFI&feature=related
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1358914890312&ref=mf

clock-img

24.02.2009, 18:52

clock-img

tikica_69

pencil-img

25386

One su pedagozi i odgajatelji i vjerujem da su te metode ucinkovite

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

clock-img

24.02.2009, 18:57

clock-img

koka

pencil-img

10266

U vrtiću ih kažnjavaju sjedenjem na stolici sami...i to smo negdje pisali....al dobro...ima jedna knjiga ( sad se ne mogu sjetit kako se zove) koju su nam u vrtiću preporučili i bit je u tome da ih se tako kažnjava, i mi kad mu kažemo sjedni tamo 4 minute( jer ima 4 godine) on sjedne i nesmijemo komunicirati s njim...budem se sjetila koja je to knjiga, moram ju naći a neda mi se mrdnut sada..user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D

clock-img

24.02.2009, 19:00

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

i moje su tete tak radile al ja sam se ljutila...

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

24.02.2009, 19:04

clock-img

koka

pencil-img

10266


IZVORNA PORUKA: ivanaa

i moje su tete tak radile al ja sam se ljutila...


ja ne... bitno mi je da se u vrtiću i doma primjenjuju iste kazne..

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D

clock-img

24.02.2009, 22:15

clock-img

Florijan Jakov

pencil-img

9214

IZVORNA PORUKA: ivanaa
i moje su tete tak radile al ja sam se ljutila...



zašto? kako si ti reagirala u takvoj situaciji, kada bi napravi nešto takvo kad je s tobom?


_____________________________

FJ JE FRAJER

clock-img

24.02.2009, 22:31

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

pa neznam ne volim da mi drugi djecu kaznjavaju ak ga neko treba kaznit nek zove mene pa cu ga ja kaznit,a i sramotno mi je to pred svom djecom.

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

24.02.2009, 22:40

clock-img

Florijan Jakov

pencil-img

9214

ok, poštujem tvoje mišljene. no mislim da je u redu na neki im način pokazati kakvo je ponašanje ispravno, a kakvo ne. posebno je važno da je taj kriterij jednak za svu djecu. a realno gledajući, ipak tete s njim provode više vremena kroz dan nego ja i dajem im za pravo da ga "odgajaju" dok je u vrtiću. možda sam dosadna s ponavljanjem da s tetama imamo izvrstan odnos i da dosta razgovaramo i izmjenjujemo mišljenja i metode odgoja.

_____________________________

FJ JE FRAJER

clock-img

24.02.2009, 22:45

clock-img

Ruža

pencil-img

14064

IZVORNA PORUKA: Florijan Jakov

ok, poštujem tvoje mišljene. no mislim da je u redu na neki im način pokazati kakvo je ponašanje ispravno, a kakvo ne. posebno je važno da je taj kriterij jednak za svu djecu. a realno gledajući, ipak tete s njim provode više vremena kroz dan nego ja i dajem im za pravo da ga "odgajaju" dok je u vrtiću. možda sam dosadna s ponavljanjem da s tetama imamo izvrstan odnos i da dosta razgovaramo i izmjenjujemo mišljenja i metode odgoja.


Potpisujem FJ!

_____________________________

Samo luda mama...

clock-img

25.02.2009, 07:53

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

I ja te potpisujem FJ. One su ipak s njima i kako ne bi nikad teti predbacila takvu kaznu koja se i kod nas primjenjuje jer kako će gledati na moje djete ko da mu ne smije ništa reči. Ma ne, pa ona je u vrtiću više nego doma i kaznim ju i ja a i njima dajem to pravo jer inače nebi bila u vrtiću. 

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

25.02.2009, 07:58

clock-img

dominik

pencil-img

7965

za domia ne znam jel bio ikada u kazni u vrticu, iako ima staz od godine i pol pa jos uvijek stigne. ja nisam nikada bila jer sam im bila mezimica a sve mi se cini da je i domi to jer dodje prvi u vrtic i odma teti u krilo i mazenje, koji puta sam ljubomorna

clock-img

25.02.2009, 08:02

clock-img

koka

pencil-img

10266

Ja od teta uvijek uzimam neki savijet i pitam ih kako se on ponaša i kako reagira na neke stvari. Više je s njima nego s nama na kraju krajeva, i kad ne bi imala povjeranja u taj njihov odnos ne bi ga dala ni u vrtić...tete su stvarno super a Rokić ih voli i to mi je jaaako važnouser posted image user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D

clock-img

25.02.2009, 08:04

clock-img

dominik

pencil-img

7965

potpisujem...uvijek njih pitam...toliko im je djece proslo kroz ruke...a i kako kazes ako ih malac voli...

clock-img

25.02.2009, 08:06

clock-img

Florijan Jakov

pencil-img

9214

dodje prvi u vrtic i odma teti u krilo i mazenje, koji puta sam ljubomorna



i FJ se tako mazi s tetama i na sva zvona govore da je glavni mezimac i šarmer, što mi je drago za čuti, ali mi je također drago da upravo zbog te činjenice ne prežu primjeniti odgojen mjere na njemu.


_____________________________

FJ JE FRAJER

clock-img

25.02.2009, 08:07

clock-img

zaba

pencil-img

5626

IZVORNA PORUKA: koka

U vrtiću ih kažnjavaju sjedenjem na stolici sami...i to smo negdje pisali....al dobro...ima jedna knjiga ( sad se ne mogu sjetit kako se zove) koju su nam u vrtiću preporučili i bit je u tome da ih se tako kažnjava, i mi kad mu kažemo sjedni tamo 4 minute( jer ima 4 godine) on sjedne i nesmijemo komunicirati s njim...budem se sjetila koja je to knjiga, moram ju naći a neda mi se mrdnut sada..user posted image

        tako je u vrtiću i kod moje male                                                          

clock-img

25.02.2009, 08:11

clock-img

dominik

pencil-img

7965

kaj bu tek bilo kad narastu user posted image

clock-img

25.02.2009, 08:21

clock-img

sanjarica

pencil-img

746

nesto mi to starinski zvuci da ih posalju u kut,bolje je stavit ih na stolicu da sjede negdje malo odvojeni,ne bas u kut,odmah mi naumpadne ona djecija nekadasnja serija,cini mi se maksic se malac zvao i stalno ga je ucitelj vukao za usi i slao u kut.user posted image

_____________________________

Ljubav! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."

clock-img

25.02.2009, 08:24

clock-img

božica

pencil-img

8832

F.J ja isto nemam ništa protiv ako tete ocijene da treba mala ići u kutuser posted image izolaciju

_____________________________

idem micat rit...

clock-img

25.02.2009, 08:28

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

neznam,meni je to bilo krivouser posted image uvjek sam mislila da ih netreba kaznjavati pred drugima.sad vec ide u skolu i odobravam ak ga kazni na taj nacin al onda ni je bilo krivouser posted image

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

25.02.2009, 08:33

clock-img

ZVRK

pencil-img

20333

za mene so odgojne kazne u vrtiću tipa sjediti samn na stolici ili ići u kut ok jer i tete moraju odrediti neku kaznu ako nisu djeca poslušna.
za kaznu NE ODOBRAVAM ako bi teta ''digla ruku''na danijela,sa drugim mi je ok.

evo šta su tete od zvrkića napravile interno za njihovu grupu.oni se zovu PČELICE.
Tako da ......napravili su jedan plakatić sa svim imenima od djece i imaju par aktivnosti na tome zabilježeno.tipa-doručak(jesti),spremanje igračka i igranje,šetnja(kako se ponaša),oblačenje pidžame i svoje robice i ...... za svaku aktivnost dobe pčelicu(bio dobar)ili crveni kasrton(ako NIJE bio dobar).kada se probude pogledaju tko ima najviše pčelica taj dobije par bombona.

tete su rekle da su djeca to super prihvatili,a i meni se sviđauser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

clock-img

25.02.2009, 08:36

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

da digne ruki prijavila bi ju policiji iste sekunde.ne kazem ja da su ono lose nego da mi se ne svida taj tip kazne

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

25.02.2009, 08:38

clock-img

koka

pencil-img

10266

mi isto imamo slično, naši su Biserići , i na ploči ako nisu dobri skupljaju crne biseriće i crvene ako su bili izuzetno dobri...to djeluje da jer kad ih se pohvali svi blistaju a kad se vidi da imaju crne biseriće onda ih je itekako sram...jedini bed je da mi je po kući počeo lijepit te biseriće i meni user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D

clock-img

25.02.2009, 08:42

clock-img

ZVRK

pencil-img

20333

...nadam se crvene bojeuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.