cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

karmine da ili ne?

clock-img

01.05.2009, 08:35

clock-img

ivanaa

pencil-img

4923

Evo nazalost baka nam je jucer umrla...I sada:dolaze na m ljudi;susjedi,prijatelji,obitelj..sahrana je tek u utorak radi praznika..dali poslije sahrane napraviti karmine s obzorom da ce do utorka svi vec doci,da smo sprovod platili 14 000 kuna i da imamo 2 dijece.?meni je to sve jos i previse ?

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

clock-img

01.05.2009, 08:46

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

01.05.2009, 09:06

clock-img

BUMBIKA

pencil-img

12072

Moja sućut Ivanaa...user posted image
A što se tiče karmina neznam šta da ti kažem,sami odlučite što je najbolje

_____________________________

DINO 04.09. 2007

clock-img

01.05.2009, 09:18

clock-img

mlada mama

pencil-img

3670

moja sucut Ivanauser posted image

clock-img

01.05.2009, 09:41

clock-img

ejmama

pencil-img

7290

moja iskrena sućut

_____________________________

H 07 E 09

clock-img

01.05.2009, 09:58

clock-img

ket

pencil-img

2102

moja sućut.....ja iskreno nebi radila još i karmine jer je tako puno dana do sahrane i svi će se izredati i po nekoliko puta......bolje novce na djecu potroši,nego na susjede....neka se niko ne naljuti ali iz iskustva govori da karmine ispadnu uvijek fešta gdje se jede i pije samo,pokojnika više nitko ni ne spominje.......osim najužih naravno...

clock-img

01.05.2009, 10:11

clock-img

tikica_69

pencil-img

25386

Ivana, iskrena sucut user posted image
Ja zasigurno ne bih radila karmine, ali vi najbolje znate situaciju u kojoj se nalazite. Mislim da se nitko zbog toga ne bio smio ljutiti....


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

clock-img

01.05.2009, 10:31

clock-img

Ninaa

pencil-img

7487

Moja najiskrenija sućut zbog bake, Neznam kak je kod vas, kod nas karmine nisu običaj. Poslije sprovoda je misa za pokojnika i eventualno najuža rodbina dođe malo doma kod obitelji i to je to bez ikakvog jela i pića. Odlučite sami kak smatrate da je najbolje.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

clock-img

01.05.2009, 16:01

clock-img

koka

pencil-img

10266

iskrena sučut draga. user posted image . kod se prije sprovoda dolazi, a poslije bude obitelj zajedno.

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D

clock-img

01.05.2009, 16:10

clock-img

mariola

pencil-img

19495

Ivanaa moja iskrena sućut a za karmine najbolje da odlučiš sama s mm, a to što neko nešto očekuje neka te ne brine previše, gledaj šta je najbolje za vas.

clock-img

01.05.2009, 16:22

clock-img

Anoniman

Ivana zao mi je, moja sucut...user posted image
kod nas su karmine obicaj, odmah nakon sahrane se pozivaju ljudi pa ko dodje-dodje...mislim da karmine vise sluze da bi se najblizima olaksalo, da malo skrenu misli sa svega sto se desilo....ja znam da je meni bilo lakse da pricam s ljudima, o bilo cemu samo  da ne razmisljam o tome kako sam upravo sahranila dedu...sto mi je  jako tesko palo...i znam da je babi barem tih par sati bilo bolje, imala je ona posle toga dosta vremena da tuguje i place...
to je vasa odluka i ti uradi kako ti je lakse, i kako mislis da treba, a da li ce se drugima to svideti ili ne nije vazno, vama je tada najteze...

clock-img

01.05.2009, 17:25

clock-img

m600

pencil-img

6732

moja sućut ivana...user posted image
ako ste već tako puno potrošili a i doći će već svi dotad onda nema potrebe za karminama ali ti najbolje znaš


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac

clock-img

01.05.2009, 17:34

clock-img

sina

pencil-img

1737

IZVORNA PORUKA: Nellyca

Ivana zao mi je, moja sucut...user posted image
kod nas su karmine obicaj, odmah nakon sahrane se pozivaju ljudi pa ko dodje-dodje...mislim da karmine vise sluze da bi se najblizima olaksalo, da malo skrenu misli sa svega sto se desilo....ja znam da je meni bilo lakse da pricam s ljudima, o bilo cemu samo  da ne razmisljam o tome kako sam upravo sahranila dedu...sto mi je  jako tesko palo...i znam da je babi barem tih par sati bilo bolje, imala je ona posle toga dosta vremena da tuguje i place...
to je vasa odluka i ti uradi kako ti je lakse, i kako mislis da treba, a da li ce se drugima to svideti ili ne nije vazno, vama je tada najteze...

clock-img

01.05.2009, 22:31

clock-img

pepeljuga

pencil-img

17269

moja sucut....user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))

clock-img

02.05.2009, 08:36

clock-img

Puli

pencil-img

12860

iskrena sućut ivanaauser posted image

ja osobno ne volim karmine i ne bi ih imala,ali to moraš ti odlučiti s obitelji


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

clock-img

02.05.2009, 13:29

clock-img

uspavana

pencil-img

3044

iskrena sućut ivanaa...
drži se!!
znam kako ti je...ali barem znaš da su tjelesne muke za tvoju baku završile..jer sigurno je bilo teško gledati nju kako slabi iz dana u dan, a ti ne možeš ništa učiniti.

a što se tiče karmina...meni je baka umrla pred malo manje godinu dana. mi nismo imali karmine, jer smo isto tako dogovorili... svi smo baku voljeli jako, ali to nema veze s karminama.
Poslije sprovoda smo imali doma samo neke nareske i to samo za užu obitelj..bilo nas je 10-tak... tako da smo se mi još malo podružili, porazgovarali, pojadali... i nismo puno potrošili.
Neznam kakvi su vaši običaji, ali moj savjet je da učiniš onako kako ti misliš da je najbolje!
ne može tebe nitko prisiliti da radiš nešto, ili trošiš novce ako se ti ne osjećaš da je to potrebno!!

drži se!!


_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

clock-img

02.05.2009, 14:50

clock-img

Lady3

pencil-img

7201

Moja sućut,drži se..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)

clock-img

03.05.2009, 17:20

clock-img

ZVRK

pencil-img

20333

moja sučut za baku ivanaa
      user posted image



ja ne bi radila karmine poslije sprovoda jer se to ''čaščenje za pokojnika''obavi do pokopa pa poslije ne treba(moje mišljenje)

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

clock-img

03.05.2009, 17:27

clock-img

FIONA

pencil-img

9057

moje iskreno žaljene....
mislim da ja ne bi radila karmine jer to je kada ti dođu iskazati žaljenje i pružiti ti potporu u teškim trenucima....obziroma da su tebi svi več to iskazali čemu se bacati u trošak i stavljati sol na ranu....samo te prisjećaju na taj moment umjesto da vas puste da se saberete nakon šoka koji vas je snašao!...ja ne bi...na vama je odluka!...drž ste se


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

clock-img

03.05.2009, 18:37

clock-img

Florijan Jakov

pencil-img

9214

draga ivanaa, iskrena sućut. 

_____________________________

FJ JE FRAJER

clock-img

03.05.2009, 18:44

clock-img

mrkvač

pencil-img

1215

Iskrena sučut!

Ja ne bi radila karmine ali nažalost običaji su takvi!
Vi odlučite

_____________________________

sara, 20.04.2004
dora, 18.11.2008

clock-img

03.05.2009, 19:28

clock-img

Viky

pencil-img

2283

Moja iskrena sučut,draga Ivana.A što se tiće karmina,ja ne bi...mislim da trebaš novce potrošiti na djecu.Sigurna sam da bi tako i baka željela.

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

clock-img

04.05.2009, 15:36

clock-img

Kika83

pencil-img

6965

Tek sam sad vidjela, moje saučešće Ivanauser posted image

clock-img

04.05.2009, 15:40

clock-img

Candy

pencil-img

9948

Ivanaa,moja iskrena sućut draga user posted image ...



_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

clock-img

04.05.2009, 15:54

clock-img

zaba

pencil-img

5626

primi moju iskrenu sućut,a za karmine ne brini.Istina,to jest običaj,ali sama ćeš odlučiti dali financijski to možeš podnijeti,ili ne.Zbog tvoje odluke se nitko ne smije buniti,ili ljutiti.

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.