cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

jaslice - da ili ne

clock-img

05.02.2012, 00:17

clock-img

AntonijaV

pencil-img

977

drage moje, pomagajte :/

imam veliku dilemu : upisati malenu u jaslice ili ne??

Sad sam zadnja godina faxa..imam jos samo diplomski napisat i to planiram do ljeta napravit..nakon toga, naravno, tražit posao..
e sad, živimo sa svekrvom i Ona mi stalno govori da ne dajem malenu u jaslice, da ce je ona cuvati..a uz to ima svoj posao i još čuva djecu od MuzevogBrata. Tesko bi i meni bilo čuvat troje živahne djece, a ne starijoj baki....moji je ne mogu čuvati jer rade... a i meni bi s jedne strane bilo lakše da je u jaslicama, nego da se nekom 'molim'' i moram bit vječno zahvalna i ponizna... što se toga tiče – malenu bi upisala u jaslice..

ali...Problem mi je to sto će moja curica u peti mjesec dvije godine i prema tome kad krene u jaslice već će dvije i pol skoro imati...kako će joj biti u jaslicama?? stalno je okružna sa starijima, i igra se sa djecom starijom od sebe... ima li ikakva mogućnost za upis takvog djeteta u normalnu vrtićku grupu??(jer kod nas su i mlađi i stariji jasličari zajedno)

mame koje imate takvu situaciju, kakva su vaša iskustva?? pozitivne – negativne strane...??


_____________________________

MARIJA - 08. 05. 2010.

clock-img

05.02.2012, 08:09

clock-img

ELENA35

pencil-img

881

ja sam svakako ZA jaslice..a što se tiče te tvoje dileme zbog starije djece,ona sve do 3.godine ulazi u jaslićku grupu,i u toj grupi su djeca od 1-3 godine...kad su moji blizanci pošli u vrtić sa 2 i pol godine,u grupi je bilo i malenih,oni su bili jedni od starije djece u grupi...i inače,djeca se slažu super i sa onim manjima :) ne brini...user posted image

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

clock-img

05.02.2012, 09:14

clock-img

berny

pencil-img

1227

Upiši ju u jaslice. Vidjet ćeš kako će sve ići. Ako nešto zapne, tu je baka. Sretno.user posted image

clock-img

05.02.2012, 12:42

clock-img

krijesnica3

pencil-img

75

i ja bi radije dala dijete u vrtić nego baki koja je opterećena još i s drugim unucima. kad bude u jaslicama budeš imala možda i vremena nešto i za sebe. moja kčerkica je išla s godinu dana odmah i super se uklopila jedino je znala biti često prehlađena jer je bilo zimsko vrijeme kao sad. ispisati ju uvijek možeš. sretno

clock-img

05.02.2012, 14:28

clock-img

mayathebee

pencil-img

1544

Ako imaš priliku upiši ju u vrtić! Uvijek baka može uskočiti. Neka se dijete socjalizira, a i lakše će se priviknuti dok je još mala! Moj kad se vrati sa čuvanja od baka, pravi je mali monstrum! Sve mu dopuštaju, koliko god razgovaramo s njima da ga treba odgajati. Oni jednostavno ne dozvoljavaju da plaće ili da mu nešzo ne dopuste. U vrtiću ipak postoji neki red!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823

clock-img

05.02.2012, 14:54

clock-img

bubaMaja

pencil-img

930

Ako ti dijete nema pelene, zna samo jesti i pitati što treba onda možeš pregovarati s vrtićem da ju prime u vrtićku grupu umjesto jaslica... ne znam kakav je običaj u tvom mjestu, ali u Rijeci je to moguće (pogotovo jer je u jaslicama manje mjesta nego u vrtiću)

ja sam isto za upis, pa koliko ti treba koristi...

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

clock-img

05.02.2012, 17:54

clock-img

mala pcelica

pencil-img

5866


IZVORNA PORUKA: berny

Upiši ju u jaslice. Vidjet ćeš kako će sve ići. Ako nešto zapne, tu je baka. Sretno.user posted image


clock-img

05.02.2012, 18:06

clock-img

svrcica

pencil-img

310

Ja bih svakako dala dijete u jaslice, prije nego li baki na čuvanje. Mislim da djeci trebaju druga djeca s kojom će se igrati. Baka i deda koliko god voljeli dijete ne mogu zamjeniti pravo dječje društvo. Ja sam trenutno na porodiljnom i svoje dijete ću upisati u jaslice ako uspijem naći posao poslije porodiljnog iako baka i deda žive u prizemlju iste kuće i oboje su u mirovini.

clock-img

05.02.2012, 18:18

clock-img

mala99

pencil-img

607

IZVORNA PORUKA: svrcica

Ja bih svakako dala dijete u jaslice, prije nego li baki na čuvanje. Mislim da djeci trebaju druga djeca s kojom će se igrati. Baka i deda koliko god voljeli dijete ne mogu zamjeniti pravo dječje društvo. Ja sam trenutno na porodiljnom i svoje dijete ću upisati u jaslice ako uspijem naći posao poslije porodiljnog iako baka i deda žive u prizemlju iste kuće i oboje su u mirovini.



Ja ne! Nitko me ne može uvjeriti da je malom djetetu od godine dana bolje u jaslicama, nego kod bake. Nakon 2 godine je neka druga priča.

clock-img

05.02.2012, 19:27

clock-img

bubaMaja

pencil-img

930


IZVORNA PORUKA: mala99


Ja ne! Nitko me ne može uvjeriti da je malom djetetu od godine dana bolje u jaslicama, nego kod bake. Nakon 2 godine je neka druga priča.




ali ovdje je riječ o djetetu od 2,5 god

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

clock-img

05.02.2012, 22:07

clock-img

svrcica

pencil-img

310


IZVORNA PORUKA: mala99

Ja ne! Nitko me ne može uvjeriti da je malom djetetu od godine dana bolje u jaslicama, nego kod bake. Nakon 2 godine je neka druga priča.



Mozda si i u pravu kad kazes da je dijete od godine dana premaleno za jaslice, ali svatko je slucaj za sebe... Kod mene u selu i nema bas puno djece, a ona koja i jesu tu, puno su starija od mog sina, a i ja nikako ne zelim da baka i djed odgajaju moje dijete, jer je to ipak jako puno vremena koje bi provodili zajedno, a ne bi ga odgajali kako ja zelim. Vec od njegovog 3. mjeseca mi dosadjuju sa dohranom iako je dijete na mom mlijeku i nema potrebe (odlicno napreduje), pa kad se malome spava, oni ga zabavljaju, a i sto da kazem kad sam dijete uspavljivala uspavankom, a baka je dosla i pocela pjevat nesto svoje dok sam ja pjevala pjesmicu koju mu uvijek pjevam.... Zasto da ostavim dijete nekome tko mi ocito pokazuje da smatra sve radim krivo s njim, pa da mi iza ledja radi po svom? Ali to je vec tema koja ovdje ne spada...

clock-img

05.02.2012, 22:16

clock-img

mala99

pencil-img

607

IZVORNA PORUKA: svrcica


IZVORNA PORUKA: mala99

Ja ne! Nitko me ne može uvjeriti da je malom djetetu od godine dana bolje u jaslicama, nego kod bake. Nakon 2 godine je neka druga priča.



Mozda si i u pravu kad kazes da je dijete od godine dana premaleno za jaslice, ali svatko je slucaj za sebe... Kod mene u selu i nema bas puno djece, a ona koja i jesu tu, puno su starija od mog sina, a i ja nikako ne zelim da baka i djed odgajaju moje dijete, jer je to ipak jako puno vremena koje bi provodili zajedno, a ne bi ga odgajali kako ja zelim. Vec od njegovog 3. mjeseca mi dosadjuju sa dohranom iako je dijete na mom mlijeku i nema potrebe (odlicno napreduje), pa kad se malome spava, oni ga zabavljaju, a i sto da kazem kad sam dijete uspavljivala uspavankom, a baka je dosla i pocela pjevat nesto svoje dok sam ja pjevala pjesmicu koju mu uvijek pjevam.... Zasto da ostavim dijete nekome tko mi ocito pokazuje da smatra sve radim krivo s njim, pa da mi iza ledja radi po svom? Ali to je vec tema koja ovdje ne spada...



Znaš, kad sam prvi put pročitala tvoj prethodni post i činilo mi se da u pozadini stoji neki problem sa starcima.

Lijepo od tebe šta si ovo iskreno iskomentirala. I u pravu si i u potpunosti te shvaćam, i ja bi tako postupila. I tom su slučaju jaslice svakako bolji izbor.

clock-img

06.02.2012, 12:33

clock-img

svrcica

pencil-img

310


IZVORNA PORUKA: mala99

IZVORNA PORUKA: svrcica


IZVORNA PORUKA: mala99

Ja ne! Nitko me ne može uvjeriti da je malom djetetu od godine dana bolje u jaslicama, nego kod bake. Nakon 2 godine je neka druga priča.



Mozda si i u pravu kad kazes da je dijete od godine dana premaleno za jaslice, ali svatko je slucaj za sebe... Kod mene u selu i nema bas puno djece, a ona koja i jesu tu, puno su starija od mog sina, a i ja nikako ne zelim da baka i djed odgajaju moje dijete, jer je to ipak jako puno vremena koje bi provodili zajedno, a ne bi ga odgajali kako ja zelim. Vec od njegovog 3. mjeseca mi dosadjuju sa dohranom iako je dijete na mom mlijeku i nema potrebe (odlicno napreduje), pa kad se malome spava, oni ga zabavljaju, a i sto da kazem kad sam dijete uspavljivala uspavankom, a baka je dosla i pocela pjevat nesto svoje dok sam ja pjevala pjesmicu koju mu uvijek pjevam.... Zasto da ostavim dijete nekome tko mi ocito pokazuje da smatra sve radim krivo s njim, pa da mi iza ledja radi po svom? Ali to je vec tema koja ovdje ne spada...



Znaš, kad sam prvi put pročitala tvoj prethodni post i činilo mi se da u pozadini stoji neki problem sa starcima.

Lijepo od tebe šta si ovo iskreno iskomentirala. I u pravu si i u potpunosti te shvaćam, i ja bi tako postupila. I tom su slučaju jaslice svakako bolji izbor.



:) Hvala. Na žalost, često je to tako u obiteljima...

clock-img

06.02.2012, 15:07

clock-img

Ninaa

pencil-img

7487

Moja curka je krenula s godinu i pol, tih pol godine smo se nekako skrpali čuvala je moja mama i baka a ponekad i šogorica. Definitivno nisam da djeca od  godinu dana idu u jaslice ako ima drugog izbora. Moja je zavoljela vrtić tek negdje s 2 godine i stvarno sad voli ići ima prijateljice i kak sam ja doma na porodiljnom neće biti doma već svaki dan veli da idemo u jaslice i puno je napredovala od kad tamo ide. Pošto tvoja curka ima više od dvije godine misilm da je bolje da je daš u jaslice ako imaš mogućnosti. Tamo postoji neki drugi red nego kod bake koje sve dopuste i bit će ti lakše jel nećeš o nikome ovisiti. Da ima godinu dana bila bi protiv toga.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

clock-img

06.02.2012, 17:51

clock-img

mala99

pencil-img

607

IZVORNA PORUKA: Ninaa

Moja curka je krenula s godinu i pol, tih pol godine smo se nekako skrpali čuvala je moja mama i baka a ponekad i šogorica. Definitivno nisam da djeca od  godinu dana idu u jaslice ako ima drugog izbora. Moja je zavoljela vrtić tek negdje s 2 godine i stvarno sad voli ići ima prijateljice i kak sam ja doma na porodiljnom neće biti doma već svaki dan veli da idemo u jaslice i puno je napredovala od kad tamo ide. Pošto tvoja curka ima više od dvije godine misilm da je bolje da je daš u jaslice ako imaš mogućnosti. Tamo postoji neki drugi red nego kod bake koje sve dopuste i bit će ti lakše jel nećeš o nikome ovisiti. Da ima godinu dana bila bi protiv toga.




Potpisujem od riječi do riječi....

clock-img

10.02.2012, 23:39

clock-img

AntonijaV

pencil-img

977

eto...mislim da ću ipak predati papire za upis u jaslice kad bude vrijeme za to..pa kad dođe vrijeme polaska vidjet ćemo kakvo će biti stanje, što sa mojim poslom a i ostalim..

Hvala vam puno na savjetima!!
nadam se da ćemo se i mi snaći :)

_____________________________

MARIJA - 08. 05. 2010.

clock-img

11.02.2012, 15:27

clock-img

martina33

pencil-img

500

kad ne bi bilo tih vražjih dječjih bolesti,moj bi sutra već bio u jaslicama...uf!

clock-img

13.02.2012, 14:53

clock-img

niina

pencil-img

340

za jaslice,vrtić........a bolesti koliko nam teško bilo dječica trebaju preboljeti u svakom slučaju bolje dok su manji.

_____________________________

Moji anđeli;

M 13.03.2000.
J 28.11.2007.