cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Zašto je orgazam dobar za zdravlje

clock-img

22.04.2010, 14:12

clock-img

adryosijek

pencil-img

3129

Zašto je orgazam dobar za zdravlje


Zašto je seks dobar za zdravlje? Zato što završava orgazmom koji je pravi eliksir kvalitete života i sveukupnog zadovoljstva. Donosimo vam nekoliko znanstvenih činjenica koje potvrđuju da redoviti orgazam produljuje život te da pridonosi poboljšanju zdravlja
Orgazam nije samo vrhunsko zadovoljstvo za kraj seksa, iako mu to je prva zadaća. Posljednjih godina brojna istraživanja pokazuju da orgazam itekako pridonosi i poboljšanju zdravlja, ali i produljenju života. Ne čudi stoga što mnogi savjetuju seks za rješavanje nagomilanog stresa. Koje su, dakle, sve dobrobiti orgazma?

Masturbacija liječi nesanicu
Dulji život
Znanstveno je dokazano da orgazam produljuje život. Jedno je istraživanje pokazalo da je rizik smrtnosti 50 posto niži za muškarce koji su imali česte orgazme, odnosno dva ili više tjedno, nego za muškarce koji su orgazam doživljavali manje od jednom mjesečno. Dokazano je i da orgazam pozitivno djeluje na žene iako nema konkretnih podataka da i njima produljuje život.

Zdravije srce
Čak nekoliko istraživanja potvrdilo je blagotvoran učinak orgazma na zdravlje srca. Dokazano je da redoviti orgazam smanjuje rizik od srčanih bolesti, ali i nekih vrsta karcinoma. Naravno, osobe koje već imaju srčanih problema trebaju se seksati oprezno, ali oni zdravi trebaju se seksati češće ako žele sačuvati zdravlje srca.

Sjajno raspoloženje
Orgazam je odlično sredstvo za borbu protiv depresije. Naime, orgazam u organizmu uzrokuje nagli porast oksitocina i endorfina koji su prirodni analgetici i antidepresivi. Oni imaju umirujuće djelovanje, smanjuju stres i napetost, ali i stvaraju osjećaj dobrog raspoloženja. Redoviti orgazmi odgovorni su, dakle, i za dobro psihičko zdravlje.

Prevencija raka prostate

Orgazam muškarcima uistinu donosi višestruke koristi. Među ostalim, i zaštitu od raka prostate. Naime, znanstveno je dokazano da česte ejakulacije mogu zaštititi muškarce od raka prostate.

Prevencija migrene

Žene koje imaju problema s migrenama trebale bi se više seksati. Istraživanje u kojemu su sudjelovale 83 žene koje su patile od migrena, pokazalo je da orgazam učinkovito uklanja bolove. Više od 50 posto žena izvijestilo je da je orgazam uzrokovao osjetno slabljenje migrene.

Kvalitetan san
Orgazam pomaže i u borbi protiv nesanice, a dobra je vijest da i samozadovoljavanje rezultira orgazmom. Istraživanje u kojemu je sudjelovalo 1.886 žena otkrilo je da 32 posto njih masturbaciju koristi kao sredstvo za uspavljivanje. Veliki postotak žena masturbaciju koristi i kao sredstvo za opuštanje.

Analgetik
Znanstveno je dokazano i da orgazam ublažava bol, a posebno je koristan kod grčeva koje prate menstruaciju. U mnogim istraživanjima žene su otkrile kako za vrijeme menstruacije masturbiraju jer im to pomaže da ublaže grčeve i bol.


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

clock-img

22.04.2010, 14:13

clock-img

adryosijek

pencil-img

3129

http://www.tportal.hr/lifestyle/sexfiles/63890/Zasto-je-orgazam-dobar-za-zdravlje.html  eo kako biste dugo ostali zivi i zdravi vise se sexajte user posted image user posted image user posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

clock-img

22.04.2010, 14:23

clock-img

Točkica28

pencil-img

2918

mašala! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

clock-img

22.04.2010, 14:23

clock-img

danery

pencil-img

10504

ajme meni user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.04.2010, 14:27

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

adry ti misli na bebu a ne na orgazam...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
si poludila...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.04.2010, 14:28

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

22.04.2010, 14:28

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

da znam da je dobar...user posted image

jack t. DI SI...ovo ce da te zanima...

i zdrav je znam...


samo sto nazalost ima jako puno zena koje lazu da ga dozivljavaju a neznaju da tribaju reci istinu...pa da se s partnerom potrude...jel je to divna stvar...user posted image

clock-img

22.04.2010, 14:29

clock-img

mala pcelica

pencil-img

5866

analgetik?! hmmm iduci put kad me nesto bude bolilo samo se popnem na mužića i bol prestane user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

clock-img

22.04.2010, 14:29

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

jack t. DI SI...ovo ce da te zanima...

clock-img

22.04.2010, 14:50

clock-img

Jack_Tequila

pencil-img

166

IZVORNA PORUKA: Bebys

jack t. DI SI...ovo ce da te zanima...




Mislim ono... Kakva su ovo prozivanja i insinuacije? Ja sam za celibat. Imam friz i bradicu k'o Zlatko Sudac, samo sam sexsepilniji.

Back to topic topic user posted image :

Ovo za dulji život, bolje raspoloženje i zdravije srce sam zaključio iz vlastitog iskustva, ove ostale kategorije me ionako ne zanimaju. Nije baš da ću ić' guzit' jerbo me stra' od raka prostate. Mislim ono...

Ne vidim razloga filozofiji oko ovakovih tema. user posted image


_____________________________

23.01.2010. > Zvijezda je rođena!

clock-img

22.04.2010, 15:12

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

jako si pristojan...nemoj dirat vlc. sudca to je svet covik...

clock-img

22.04.2010, 15:17

clock-img

Jack_Tequila

pencil-img

166

IZVORNA PORUKA: Bebys

jako si pristojan...nemoj dirat vlc. sudca to je svet covik...



Hm, isprika. Očigledno ga nisi vidjela pripitog i izbrijanog po cijelom tijelu, kao ja ljetos na Krku.

No o tim temama ne bih, nije mi bila namjera skrenuti u tom pravcu.

Scuse moi! >> Jel tako kaže na švedskom? user posted image


_____________________________

23.01.2010. > Zvijezda je rođena!

clock-img

22.04.2010, 15:19

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

to je na talijanski mislim...
svedski je... ledsen...zao mije tocnije....
ma da kako pripitog da nisi mozda dobro vidio...ovo prvi puta cujem....user posted image

malo smo od teme ali si me sokirao...sada...


< Poruku je uredio Bebys -- 22.4.2010 15:20:01 >

clock-img

22.04.2010, 15:23

clock-img

CallamityJane

pencil-img

11119

hmmm  kako cesto imam uopste ikakve sexualne odnose krepacu prije nego sto sam mislila user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.04.2010, 15:36

clock-img

Jack_Tequila

pencil-img

166

IZVORNA PORUKA: Bebys

to je na talijanski mislim...
svedski je... ledsen...zao mije tocnije....
ma da kako pripitog da nisi mozda dobro vidio...ovo prvi puta cujem....user posted image

malo smo od teme ali si me sokirao...sada...



O Sudcu se može svašta reći, samo ne da je svet. Obični šarlatan. Prijatelj mi je ljetos radio u restoranu gdje je ovaj skoro svakodnevno dolazio jesti. Ja sam ga vidio samo tom jednom prilikom i bilo mi dosta, a onda što mi je još prijatelj ispričao, ajme.

Ma ne bih o vjerskim temama, prije svega jerbo sam deklarirani ateist, tako da što god kažem na tu temu, netko to može tumačiti kao napad na religiju. A to mi nije namjera, jednostavno nisam opterećen tematikom.

Ajmo nazad na naslov teme. user posted image


_____________________________

23.01.2010. > Zvijezda je rođena!

clock-img

22.04.2010, 16:00

clock-img

xxl

pencil-img

1724

Ja mislim da ne ljeći migrenuuser posted image

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

clock-img

22.04.2010, 16:04

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

Ja mislim da ne ljeći migrenuuser posted image


sori ali baš si me nasmijalauser posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

22.04.2010, 16:13

clock-img

xxl

pencil-img

1724

Drago mi jeuser posted image

IZVORNA PORUKA: ninolina

Ja mislim da ne ljeći migrenuuser posted image


sori ali baš si me nasmijalauser posted image



_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

clock-img

22.04.2010, 16:15

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

user posted image
ma šalu na stranu ja mislim da samo u tom trenutku zaboraviš da te boli glava, poslije sve po starom...ili te boli prije ili kasnije, na istom siuser posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

22.04.2010, 16:22

clock-img

adryosijek

pencil-img

3129

ja cu se jos 2 mjeseca nacekat mozda i manje al tesko mi palouser posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

clock-img

22.04.2010, 18:38

clock-img

danery

pencil-img

10504

IZVORNA PORUKA: callanhoe

hmmm  kako cesto imam uopste ikakve sexualne odnose krepacu prije nego sto sam mislila user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

12.07.2010, 23:20

clock-img

mamacita

pencil-img

1873

Kako sam se nasmijala odgovorima user posted image . No, uistinu, sve sto je napisano, tocno je! user posted image

clock-img

12.07.2010, 23:28

clock-img

ELENA35

pencil-img

881

user posted image user posted image user posted image user posted image i ja sam u toj rizičnoj kategorijiuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

clock-img

12.07.2010, 23:44

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

Zadnji članci

article-img