cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Vazektomija-koja je procedura?

clock-img

04.09.2010, 22:44

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Evo curke,kao što i naslov kaže zanima me vazektomija-gdje se u Zg može napraviti,kolko košta,dal postoji neka extra procedura prije operacije...Sam zahvat znam kak se radi,zanima me ta administracija i kud prvo krenut kad hoće par tak nekaj napraviti.
Naime,u 6.mj sam rodíla četvrto i dogovorili smo se mm i ja da će on na vazektomiju jer nećemo više imat djece.
Pišite...pogotovo ak koja íma iskustva s tim

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

04.09.2010, 23:25

clock-img

novamama

pencil-img

8532

bravo za tmuser posted image
ne znam ništa posebno o tome, samo vam želim da sve prođe kako treba!
e, lidac, cestitam ti na prekrasnoj dječiciuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

clock-img

04.09.2010, 23:25

clock-img

bomboncic02

pencil-img

1591

Mene isto zanima, ne planiramo radit (još), ali eto radoznala sam.
Tako da ću i ja s tobom čekat da li zna netko više o tome..

_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

clock-img

04.09.2010, 23:31

clock-img

novamama

pencil-img

8532

po nekoj logici, mislim da bih prvo to spomenula ginekologu, pa bi me on poslao kod dr. opće prakse...
onda što, kako i zašto, pa uputnica za operaciju...s tim dobiješ i uputnicu za ekg, i sve ono uobičajeno prije bilo koje operacije...
samo ne znam koliko se čeka na to i koji odjel to radi...


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

clock-img

05.09.2010, 11:09

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Ma vjerojatno on mora urologu-znam da se zahvat radi ambulantno,traje nekih 15ak minuta i ide doma...al ne znam kaj sve prije treba,kolko to košta i di se u Zg može napravit-sigurno ne u svakoj bolnici.On bi htio,al veli da je njega sram to ispitivat našu doktoricu opće prakse pa se ja sad pokušavam raspitat al nalazim jako malo informacija...ko da je kod nas to neka tabu tema

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

05.09.2010, 12:04

clock-img

martina33

pencil-img

500

http://www.centar-zdravlja.net/clanci/musko-zdravlje/3/582/vazektomija-tabu-za-muskarce/
Moj stari je doktor i ide u Uro centar (Heinzlova ulica)na pretrage...Kaže da su najbolji pa možda rade i vazektomiju..raspitaj se kod njih..evo ti link :http://www.urocentar.hr/

< Poruku je uredio martina33 -- 5.9.2010 12:11:23 >

clock-img

07.09.2010, 23:02

clock-img

CallamityJane

pencil-img

11119

lidac sta bi na kraju? je li otisao mm?

mene zanima da li se nakon vazektomije kod muskaraca moze nakon nekog vremena sve to vratiti nazad u funkciju user posted image

clock-img

08.09.2010, 08:29

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Eh,ono kaj sam do sad doznala:
Vazektomiju u Zg rade na Rebru i u Dubravi,odjel za urologiju,radi se u lokalnoj anesteziji kroz 2 mala reza na skrotumu(promjera 1 cm)kroz koje se presjecaju sjemenovodi,traje nekoliko min. i odma se ide doma.Bolnost i ostale lokalne nuspojave prolaze za oko tjedan dana.Još oko 3 mj nakon zahvata je potrebno koristiti neki drugi oblik zaštite jer je potrebno barem 20 ejakulacija da bi ejakulat ostao potpuno čist-bez spermija.
3x u razmacima se mora nosit uzorak na analizu da bi se potvrdila uspješnost zahvata(da ne bi bilo nismo znali,pa dobimo i peto hahaha).
Pristanak na zahvat moraju potpisat oba partnera s tim da i kad potpišemo se čeka par mjeseci za slučaj da se predomislimo-što kod nas ne bu slučaj.
Vazektomija je teško reverzibilna-i uz vrhunski mikrokirurški postupak,do trudnoće može doć u tek 50%slučajeva.
Eto-još samo ne znam cijenu...navodno je puno jeftinija od podvezivanja jajovoda

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

08.09.2010, 08:34

clock-img

ZVRK

pencil-img

20333

tm se nije ''bunio''radi zahvata????????
je bila to odluka kao -ja odradila porode a ti ovo.......
iliuser posted image

ja mislim da mog dragog se nebi baš dalo nagovoriti ali doduše nismo baš niti pričali o tome baš

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

clock-img

08.09.2010, 09:32

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Zvrk,ne bi vjerovala al to je bila prvobitno njegova ideja-reko je da je sad fakat više dosta djece i da neće više riskirat,a opet zauzvrat dobiš bezbrižan sex za stalno...U biti sve ostane isto samo u ejakulatu nema više spermija.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

08.09.2010, 09:34

clock-img

ZVRK

pencil-img

20333

znam kako funkcionira operacija tj. kasnije ali muški naši teško i ako da onda pristaju pod nekom prisilom pa me zanimao vaš dogovor

svaka čast

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

clock-img

08.09.2010, 13:41

clock-img

pakić

pencil-img

961

Da svaka čast tm, moj ne bi, iako smo pričali o tome... On se boji operacija, a pogotovo kad je o njihovim ljubimcima riječ... Ali i meni se ta opcija najviše sviđa. Možda za koju godinicuuser posted image user posted image

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

clock-img

11.01.2011, 09:50

clock-img

Anoniman

koliko košta taj sport? user posted image
ako se ide privatno, treba li jednako toliko čekati ili može odmah?

clock-img

11.01.2011, 10:09

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Kolko sam ja upoznata,nijedan privatnik kod nas ti neće radit taj zahvat,inzistiraju na bolnici.
Inače kad nas se time bavi dr.Bernat na KBC Rebro.Cifra cca 2500 kn

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

11.01.2011, 10:12

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

jeste išli na kraju

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

11.01.2011, 10:15

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Ehhhh,Ninočka-treba prvo pare skupit...muž počeo radit tek prije 2 mj...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

11.01.2011, 10:18

clock-img

ninolina

pencil-img

15879

a znamuser posted image
nego sam mislila možda jeste.....


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

clock-img

05.07.2011, 19:14

clock-img

perolozac

pencil-img

1

Pozdrav! Ja sam novi ovdje, i eto vjerovali ili ne, izgleda da sam jedan od rijetkih muskih koji eto razmatra da obavi ovu proceduru. user posted image
Pa me zanima par stvari oko toga, pa eto ako netko zna odgovoriti.

  1. Jel nuzan pristanak oba partnera? Sto ako nemam partnera? (U mojem slucaju imam ali nije iz Hrvatske, pa sto se tice eventualnog pristanka isto kao da i nemam.)
  2. Jel ovu cijenu od 2500 kn pokriva barem dijelom zdravstveno ili to placam kako god da okrenem? Mozda glupo pitanje, ali eto.
  3. Citao sam nesto zakon i kaze tamo da moram imati najmanje 35 godina da bi me odobrili, ili moze i prije ako imam neke posebne medicinske (genetske) uvjete, sto nemam. Jel to bas nuzno? Postoje li mozda neki zaobilazni putevi? Nemam jos 35 ali imam djecu i ne mislim imati jos (barem ne vlastite bioloske), pa mi je malo glupo da mi sad to bude prepreka...
Eto, zahvaljujem se unaprijed ako ce netko znati pomoci. user posted image

< Poruku je uredio perolozac -- 5.7.2011 19:18:49 >

clock-img

09.03.2016, 00:29

clock-img

Berni80

pencil-img

2

Pozdrav novi sam na forumu! Naišao sam na ovaj forum jer sam tražio inf. o vazektomiji. Napravio sam je kod privatnog doktora u N. Zagrebu koštao je zahvat 2700kn ali vrijedi svake kune. Potpuno bezbolno trajao je cca 20 min. Danas odnos nakon toga je neusporedivo bolji i šteta je razmišljati o drugim metodama zaštite pored ovog. Jer je čovjek faktički bez brige.

< Poruku je uredio Berni80 -- 9.3.2016 0:31:09 >