cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Strah od spontanog! Krv u mokraci!

clock-img

22.01.2013, 09:57

clock-img

tea79

pencil-img

7

Cao drage,

Ja sam nova na ovom Forumu.

Trudna sam 9+3 sedmice. Ovo mi je druga trudnoca, ali skroz nesto drugo nego prije 5 godina.

Vec 2 godine pokusavamo da ostanemo u drugom stanju. To se zavrsilo sa 2 spontana i evo sada treca sreca.

Ja sam sva kao na iglama i strah me je od spontanog.
Bila sam na UZ u 7+5 sedmici i plod se kao razvija kako treba. Primam Progesteron od kako sam saznala da sam trudna.
Par puta sam primjetila pomalo roskasti iscjedak na vesu (zadnjih sedam dana nema nista) Bila sam kod ljekara prije dva dana gdje su potvrdili znakove krvi u mokraci. Uradili su detaljniju analizu i pokazalo se da nema infekcija ili bakterija.
Odakle onda krv???!!

Jako sam zabrinura. Tako je krenulo i prosli put. U 6 sedmici su nasli krv u mokraci, pomalo sam krvarila (tamno smedj iscjedak). Na UZ se sve pokazalo OK. Nisam bila na Progesteronu. Nakon toga sam pocela osjecati da nesto nije uredu. Nisam imala ni mucnine..ni osjetljivost na mirise..naduvanost. Otisla sam kod ginekologa u 10+5 gdje su zakljucili da nema srcane radnje. Plod se prestao razvijati u 7+5 :(
Bila sam na kiretrazi, i svega 3 mjesa nakon..evo..ponovo trudna.
Ovaj put imam mucnine (podnosljivo), osjetljivost na mirise, umor je prisutan.. ali me ova info o krv u mokraci jako uznemirila i ponovo sam pocela da razmisljam na najgore.

Imam zakazan UZ za sedmicu dana.

Da li je netko imao slicno iskustvo? Koji je razlog tragova u krvi a da nema infekcija i bakterija?
Kako je zavrsilo?

Znam da neke stvari su van moje kontrole i da ce biti kako ce biti..

Puno vas pozdravam i svim trudnicama zelim sve najbolje.
Nadam se da cemo se dugo druziti na ovom forumu.

< Poruku je uredio anaxx -- 19.2.2013 11:19:42 >

clock-img

22.01.2013, 10:44

clock-img

angel@

pencil-img

507

Draga tea79 dobrodošla namuser posted image user posted image user posted image pročitala sam tvoj post i jedini savjet koji ti ja mogu dati jest da ne čekaš 7 dana do pregleda nego da odmah odeš kod svog ginekologa i to već danas po mogućnosti.... ja sam sad trudna 16+2 i na početku trudnoće mi je ginekolog rekao da bilo kakav problem ako uočim da mu se odmah javim bez obtira kad mi je zakazao idući pregled...zato i tebi to savjetujem jer kako vidim nažalost ovo ti nije prvi put... user posted image koliko krvariš?

_____________________________

** 27.11.2010.- najsretniji dan u mom životu-naše vjenčanje
**14.9.-mm Danijel-moja ljubav,ponos i najveća podrška
**07.6..- stigao nam David mamino i tatino najveće blago :-)))


Nebo strpljive voli....

clock-img

22.01.2013, 10:44

clock-img

Renata RR

pencil-img

1857

Ja sam imala laganu sukrvicu dan ili dva u obje trudnoće, prvi put u 8. tjednu i drugi put u 10, ali nisam imala krvi u urinu odn. nisu mi radili pretrage. Sve je dobro završilo.

Želim ti da ovaj put bude vse u redu! Ako sada ne krvariš, onda odmaraj i misli pozitivno. U slučaju da opet prokrvariš odi do gin.


< Poruku je uredio Renata RR -- 22.1.2013 10:47:15 >

clock-img

22.01.2013, 11:15

clock-img

tea79

pencil-img

7

hvala vam drage moje.

Ne krvarim trenutno uopce. Zadnji put sam primjetila roskasti (sukrvica) isjecak na vesu kada sam isla u WC. Bilo je veoma malo. To je bilo prije sedmicu.
Prekjuce su pronasti ponovo tragove krvi u urinu, koje ocigledno nisu vidjljive golim okom..ali odnekud izvor postoji.
Ako ponovo primjetim krv, idem direktno kod ginekologa. Nadam se da nece biti potrebe i da cu docekati pregled zakazan za sedmicu dana.

Nova situacija, koja mi se nije desava do sada..jutros sam imala odliv krvi na nos. Procitala sam na netu da je to normalna pojava za trunice.
Brine me ova krv u mokraci.

Danas mi istice Progesteron. Zvala sam ginekologa da mi produzi recept. Sekretarica mi kaze da pise u zurnalu da ih primam do 10. sedmice user posted image i da je to to..
HM?! Pa zar nije logicno da ih uzimam do nakon 12 sedmice?

Ja cu da izludim!

clock-img

23.01.2013, 10:14

clock-img

emaemily

pencil-img

228

Ja sam u 1. trudnoci pila Dabroston do 20. tjedna cini mi se... Imala sam jednom par kapljica svjeze krvi nakon mokrenja.. svi nalazi bili u redu samo doktorica tada rekla da popijem 2 dabrostona odjednom..sve zavrsilo dobro.. Iz svog iskustva a i mojih bliznjih znam da progesteron pomaze kod osjetljivih trudnoca, moja je nevjesta krvarila nekoliko dana i to ne malo kad je pocela piti dabroston sve se smirilo..mislim da je do 10. tjedna malo piti,jos s obzirom da si imala spontani prije. Ja sam sad trudna 10tjedana i dalje cu ga piti imam i sad tamni iscjedak al doktorica rekla dok gods imam mucnine i nista me ne boli i iscjedak moze pokazivati da je sve u redu jer sae maternica guli i cisti. Otidji do doktora za svaki slucaj al inzistiraj da jos pijes tablete, tako bih barem ja i opusti se... Sretno! user posted image

_____________________________

Today I'm thankful <3

clock-img

23.01.2013, 20:16

clock-img

zara13

pencil-img

817

ja sam sam imala roskasti iscjedak i išla odma kod gin bio je hematom trošila sam utrogestane i evo sad sam u 24 tjednu hematom se povuko i ok je.imala sam i prvi puta tako krvarenje isto utogestan do 3 mj i strogo mirovanje

clock-img

24.01.2013, 16:03

clock-img

anamarijapupek

pencil-img

169

Meni su na redovnom gin.pregledu preko štapića koji se uroni u urin otkrili krv u mokraći. Nisu paničarili i rekli su da pričekam do sljedećeg pregleda. Tada ga nije bilo. Isto mi je bila frka ali nisam imala tegobe. Kako bi bila mirnija (iako 100% mirnoću nećeš dok si trudna sigurno postići zbog prethodnih spontanih) možeš otići kod gin. Imam jedan spontani iza sebe (10.mjesec 2011.) i isto sam ostala odmah trudna (u 2.mjesecu prošle godine) i evo, bebonja sa nama od 30.11.2012. Curica živa i zdrava, a komplikacija u trudnoći je bilo. Slušaj svoj instinkt jer ovdje će ti cure reći svoja iskustva, a ti ćeš na kraju donesti odluku.

_____________________________

05.10.2011.-AB
21.03.2012.-pozitivan test :)

clock-img

18.02.2013, 22:06

clock-img

tea79

pencil-img

7

Hvala vam na javljanju.
Ja samo da vam javim da je trudnoca nazalost zavrsila ponovo sa spontanim. Ovog puta mnogo brutalnije, iscrpljujuce za tjelo i psihu. :(

Krenulo je sve prije malo vise od 7 dana kada su krenule blage kontrakcije i krvarenje. Na pregledima se pokazalo da je krvarenje od polipa na grlicu maternice, a bolivi...ubjedjivali me da nije nista. Beba je bila dobro..dogurali smo do drugom tromesjecja.
Petak krenule navece jake kontrakcije, kao pred porod..da mi ujutru pukao vodenjak. Sve se nakon brzo odigralo.. Bolovi..i sve se samo ocistilo :(

Sada moram malo da dodjem sebi..pa cu da vidim sta cu. Ne znam koliko traje oporavak nakon prirodnog ciscenja u 13 tj. Jos dosta krvarim i bolucka me stomak. Moracu raditi neke analize.
Ali tema je za spontani pobacaj a ne ovde..oprostite.

Vama svima zelim svu srecu.. Nazalost meni nije bilo sudjeno

clock-img

18.02.2013, 22:10

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Zao mi jeuser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

18.02.2013, 22:14

clock-img

sarah_zg

pencil-img

1083

A joooj user posted image Žao mi je user posted image
Jesi bila na uzv? Vadila betu? Ne znam je li moguće da se sve očistilo samo? Uglavnom na uzv bi se trebalo vidjeti je li nešto ostalo. Želim ti brz oporavak. I psihički i fizički.

_____________________________

Baci brigu na veselje!

clock-img

18.02.2013, 22:32

clock-img

tea79

pencil-img

7

Hvala vam drage moje.

Nisam vadila betu. Kad je krenuo spontani rekli su mi da dodjem u bolnicu.. Ali do bolnice je sve otislo.
Oprostite na detaljima, ali vidjela sam malo tijelo..koje je zavrsilo u peleni koju sam stavila da bi mogla stici do bolnice. Srecom nasla pelenu od kcerke..inace sve bi poplavilo.
U bolnici su mi napravili gyn pregled i uvz potvrdili da se sve ocistilo.

Ne znam sada kad ponovo na pregled.. Kad mogu ocekivati da ce se tjelo vratiti u normalu.. Koje analize moram raditi. Sutra cu da zovem doktora da me uputi.

< Poruku je uredio anaxx -- 19.2.2013 11:32:42 >

clock-img

18.02.2013, 22:38

clock-img

sarah_zg

pencil-img

1083

koliko ja znam, trebaš izvaditi betu. Ja sam imala jednu biokemijsku trudnoću i kad je krvarenje prestalo, izvadila sam betu da se vidi ima li još u krvi hormona trudnoće. Ako ideš dr. oni će ti sve znati reći, pretpostavljam.

< Poruku je uredio anaxx -- 19.2.2013 11:32:24 >


_____________________________

Baci brigu na veselje!

clock-img

19.02.2013, 08:19

clock-img

Renata RR

pencil-img

1857

Jako mi je zao...user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 19.2.2013 11:32:11 >

clock-img

19.02.2013, 11:34

clock-img

anaxx

pencil-img

4813

Žao mi je. Drži se! user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

clock-img

19.02.2013, 12:26

clock-img

angel@

pencil-img

507

Draga TEA tako mi je žao.... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

** 27.11.2010.- najsretniji dan u mom životu-naše vjenčanje
**14.9.-mm Danijel-moja ljubav,ponos i najveća podrška
**07.6..- stigao nam David mamino i tatino najveće blago :-)))


Nebo strpljive voli....

clock-img

19.02.2013, 14:55

clock-img

tea79

pencil-img

7

Hvala vam drage moje.
Hvala moderatoru sto je prebacio ovu temu na odgovarajuci forum. Trudnice ne trebaju da citaju o ruznim pricama.

I meni je mnogo zao. Bas sam se radovala bebanom i nadala da ce ovaj put sve dobro da zavrsi. Ovaj treci spontani je bio bas iscrpljujuci, i fizicki i psihicki.
Prosli tjedan su mi radili analizu krvi i nadjena je upala. Danas sam ponovo vadila krv i cifra je duplo manja, ali i dalje povisena. Ljekar me je narucio za 3 tjedna, gdje ce da uradi krv i da popricamo o cijeloj situaciji. Do tada..nista! Lezi, odmori..dodji malo sebi i cekaj!
Tada ce mi uraditi i papa test.

Ima li zenica koje su prosle kroz prirodno ciscenje nakon 12 nedelje? Koliko dugo je trajalo krvarenje i bolovi?
Na dodir me boli utroba, nemam temeperaturu i dalje krvarim. Danas je 4 dana od spontanog.

Sta da insisitiram od ljekara kad odem na pregled..koje analize i pretrage?

Prosli put sam radila kiretrazu u 11 tj (trudnoca bila 8 tj.) i receno mi je da sacekam jedan ciklus i poslije mozemo ponovo da se bacimo u akciju.
Kako sada nakon prirodnog ciscenja u 13 tj. Koliko cekati?

Prosvijetlite me vasim znanjem i iskustvom :)