cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Savjet stručnjaka

clock-img

18.08.2009, 13:39

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

evo ,curke, možda neke zanima isto što i mene, ovo pitanje sam postavila stručnjaku za fitness i baš mi je lijepo i detaljno odgovorio user posted image
 
 
Molim par savjeta o vježbama u ranoj trudnoći, imam visoki tlak pa se ne smijem jako naprezati, savjetuje mi se samo puno šetnje. Ali meni se čini da se tako prelako zapustiti, pogotovo nama kojima se lako prima na bokovima i guzi.user posted image

Draga friška trudnice,
u pravilu prva 3 do 4 mjeseca trudnoće možeš biti super aktivna i ne brinuti previše osobito kada je riječ o aerobnim vježbama: lagana vožnja bicikla, brzo hodanje, plivanje u čistom moru... sve je super preporučljivo.
Podizanje utega i vibracijski trening na Power Plate-u kojim se ja bavim su ti zabranjeni. Iako ima slučajeva žena koje su uz pomoć vibracija vježbale i u trudnoći u Zdravim vibracijama ne provodimo takvu praksu. Nakon što sve super prođe pridruži se našem Fit mama programu vježbanja.
Veliki broj vježbi koje učvršćuju mišiće mogu se raditi do kraja trudnoće, jedna od njih je "mačka".
Još jedna jako dobra vježba:
U stajaćem položaju zauzeti široki stav (stopala su paralelna i nešto šira od ramena), ruke su u struku, koljena lagano povijena. Sada treba stražnjicu lagano gurnuti prema naprijed, osjetiti kontrakciju i vratiti u početni položaj. Ova vježba je jako važna za porod, u posljednjem tromjesečju dodaje joj se i vježba disanja u koju vas može uputiti svaki instruktor yoge kao i lamaze treneri.user posted image
Bez forsiranja ili dostizanja granice boli. Vježbe moraju biti ugodne dok traju i isto tako se treba osjećati nakon njih. U pravilu, dobro ih je raditi 15-ak minuta svaki dan.
Činjenica je da žene koje su imale čvrste trbušnjake prije trudnoće imaju puno manje problema s viškom trbuha nakon poroda.
Obzirom da ništa nisi napisala o tome kako se osjećaš uslijed burnih hormonalnih promjena koje ti se događaju u tijelu pretpostavljam da zapravo niti ne osjećaš prevelike tegobe.
Šetnje su itekako djelotvorne i dobre. Tokom trudnoće može se ući u formu upravo hodanjem.
Dvije šetnje dnevno od minimalno 45 minuta umjerenog hoda tokom cijele trudnoće znak su da ste uistinu sretna trudnica.
Kada je o "primanju" riječ stvar je jednostavna: prehrana. Veća fizička potreba za hranom trebala bi se pojaviti tek u posljednja dva do tri mjeseca trudnoće. Istina je: NE treba jesti za dvoje. Bit je u hranjivim tvarima ravnomjerno dobivenih iz povrća, voća, mesa, ribe i žitarica. Previše šećera i masnoća opteretiti će opskrbu fetusa s tvarima koje su mu doista potrebne. Zaboravi na fast food, grickalice i zaslađene napitke (gazirano niti pod razno a dobro je i posve izbaciti voćne sokove nevoćnog porijekla).
Povećanje obroka biti će osjetno ali ne uvijek i ne za svaki obrok. Neutaživa, neobjašnjiva glad posljedica je prije unutarnjeg nemira nego stvarnog nedostatka energije u sustavu. S četiri obroka dnevno koji obuhvaćaju sve skupine hranjivih tvari prema nutricionistički uvriježenim pravilnim omjerima i kompleksom vitamina i minerala koji se preporučuju trudnicama možeš proživjeti sretnih devet mjeseci i ne dobiti niti kilograma viška.
No ne treba se opterećivati, danas postoje brojne metode vraćanja na stare mjere nakon poroda. Jedna od najprirodnijih svakako je i dojenje. Ono te neće smršaviti ali će pomoći maternici da se vrati u prvobitno stanje što je prvi preduvjet da kreneš intenzivnije vježbati. Varijacije težine koje ne prelaze 5 ili 8 kg ovisno o građi tijela te visini posve su normalne i seksi.
 

< Poruku je uredio anaxx -- 1.7.2011 12:10:07 >


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

18.08.2009, 13:57

clock-img

ejmama

pencil-img

7290

Odeš se prijaviti u DM kao trudnica i od njih dobiješ DVD sa vježbama i bonus knjižicu.

_____________________________

H 07 E 09

clock-img

18.08.2009, 14:01

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

aha, radi mi frendica u dm, pa mi je nešt govorila ,,,,
al ja sam toliko umorna, da i za vrijeme šetnje moram svako malo sjesti user posted image  
obavezno spavam popodne, a kad kuham ručak, ili peglam mislim da ću umrijet user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

18.08.2009, 14:08

clock-img

kitty

pencil-img

3260

taj je umor sasvim normalan na pocetku trudnoce,spavaj sad sto vise falit ce ti sna pri kraju trudnoceuser posted image

ja sam zadnjih mjesec dana jaaako malo spavala


_____________________________

IVAN 20.06.2003.
DUJE 13.01.2009.

clock-img

18.08.2009, 14:08

clock-img

buduća mamica

pencil-img

2482

kitty ja već sada ne spavam a 19 tjedan mi je

clock-img

19.08.2009, 17:08

clock-img

zlato_tatino

pencil-img

261

Drage moje vidim vi o vjezbanju ,ja sam sad tjedan dana prije termina super se osjecam,mogla bih biti trudna jos par mjeseci i ne pretjerujem.Nemam bolove nikakve osim laznih trudica koji su normalni vec sada.

http://www.klubtrudnica.net/vjezbanje/trudnoca.htm
Svakome bih preporucila tu knjigu Vjezbe za trudnice ,radim po njoj od 1.tromjesjecja,vjezbe su podijeljene u 3 grupe po tromjesjecjima ,ima vjezbica sa loptom,sa trakom isl. osim toga tu su vjezbe disanja,priprema za porođaj,savjeti za dojenje,vjezbice poslije poroda vaginalnog ili carskog reza...odusevljena sam ...

Moj suprug je uvjeren kako se tako dobro osjecam zbog tih vjezbica koje sam radila 3 puta tjedno od pocetka trudnoce,mozete poceti i u drugom tromjesjecju.
Kupila sam knjigu od jedne cure i nisam se pokajala.Imam i DVD iz DM-a i hvale vrijedan potez moram priznati, mada me vjezbice i nisu nesto odusevile...

Evo nadam se da ce netko poslusati moj savjet i biti zadovoljan kao i ja.

Nadam se da ce

clock-img

25.01.2010, 14:26

clock-img

silvija018

pencil-img

24

hahaha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 1.7.2011 12:11:24 >

clock-img

25.01.2010, 14:30

clock-img

pepeljuga

pencil-img

17269

IZVORNA PORUKA: silvija018

hahaha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ne kuzim sto je smijesnouser posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 1.7.2011 12:11:08 >


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))

clock-img

26.01.2010, 00:26

clock-img

CallamityJane

pencil-img

11119

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

IZVORNA PORUKA: silvija018

hahaha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ne kuzim sto je smijesnouser posted image


ni ja user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 1.7.2011 12:10:46 >

clock-img

22.05.2013, 09:40

clock-img

mariaLena

pencil-img

18

Curke,moze savjet,ja sam u 7-om mjesecu trudnoce i sad me okrenulo da idem na vjezbe za trudnice,imam normalnu trudnocu i sve ok.samo do sad nisam imala volje..user posted image ..a i cula sam da se lakse porodis ako ides na vjezbice,zna li netko da li je to pametno sad u 3 tromjesjecju??user posted image user posted image user posted image user posted image