cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Prehrana u vrtićima u Rijeci?

  
clock-img

10.09.2012, 12:50

clock-img

Lenovo

pencil-img

22

Evo sto me ponukalo da otvorim ovu temu
Jelovnik u vrticima u Rijeci se kazu bazira na zdravoj prehrani sto je potpuno u redu jer malisani moraju jest zdravo.
Medutim toj djeci tesko se naviknut na takva jela jer tko malo tako nesto doma sprema,ali opet dobro jer djeca jedu raznoliko.
Kazu u vrticu nema pizze,pizza je tijesto dakle kruh,sunka i sir sto imaju za dorucak,kečap koji je jako zdrav,sve to je zdravo ali na pizzi nije
Kazu nema pomfrija,to je nezdravo i masno,krumpir je zdrav,isto tako radi se pohano meso,piletina i sve se prži na ulju kao i pomfri,ali opet nema.I masnoce su zdrave ako se uzmu u normalnoj kolicini
Pa se ja pitam,tko je toliko mjerodavan da slaze jelovnike koji su "toliko" zdravi kad pola zdrave hrane nema na jelovniku.
Pitam se koliko ljudi doma radi polpete od zobenih pahuljica?
Imam tu jos toga ali tko ce se sjetit...
Pa zelio bi cut jos koji komentar na sve ovo

clock-img

10.09.2012, 12:52

clock-img

Lenovo

pencil-img

22

Da ne zaboravim
AKo dijete recimo ne jede juhu od rajčica ne moze dobit niti glavno jelo
AKo ne jede glavni obrok nema kolaca
Tko su te tete koje smiju moje dijete izgladnjivat na takav nacin?

clock-img

10.09.2012, 13:52

clock-img

mala pcelica

pencil-img

5866

ja o tome ne znam ništa jer moje dijete ne ide u vrtić,al svakako mislim da nije u redu da se djeca "izgladnjuju" ako nešto ne vole...od predjela,glavnog jela ,desereta nešto će im se valjda sviditi pa ce barem malo pojesti,bolje išta nego ništa...ne svidja mi se taj način "ucjene" ako ne pojedeš,ovo nećeš dobiti ono ,glupost...mozda se jave mame čija djeca idu u vrtić pa ce znati više reći...

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

clock-img

10.09.2012, 13:52

clock-img

seraphyme

pencil-img

1452

ne znam za bilo koji vrtić osim našega u pž... ovdje je hrana zdravo seljačka, niš posebno. mahune, grah, granatir, juhica(ovisi što je  obrok), svaki mj 3 roditelja kupe par kila voća za sve mališe i naravno rotira se narod, uvijek netko drugi kupi. za doručak jedu namazan kruh sa nečim tipa margari, pekmez, pašteta, lino, bla bla.... jako svi zadovoljni.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

clock-img

10.09.2012, 13:54

clock-img

seraphyme

pencil-img

1452

i btw.... platila bih ja njima 6$E"%/()(%/12!" da mi ne daju djetetu jesti

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

clock-img

10.09.2012, 14:59

clock-img

Lenovo

pencil-img

22

seraphyme
Slazem se sa zdravom seljackom hranom,al mene dijete pita zasto nema pizze,pomfrija.Zar da mu kazem da je to nesto lose?
A svi znamo da nije
Probajte jesti svaki dan to povrce,pa jedino sto mozes dobit da izvinete  je veliki proljev

clock-img

10.09.2012, 15:02

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Kod nas je isto zdrava prehrana,ali nema jela baš takvoga kao što ti kažeš ili to da ne smije dobiti ostalo ako juhu ne pojede.
Za ručak bude klasika,manje više što i kod kuće pravim,za doručak budu cornflaksi,salama,neki namazi,gris,pekmez,nekada i jaja.Nema paštete,nutele(što moj D voli),ali on jede što mu se svidi,nekada nešta i proba,ali mu ja dam i kod kuće doručak za svaki slučaj.I piju samo vodu,ne sokove i svi su se tome prilagodili.
Za rođendane nema torte,slatkiša,samo voće,voćni jogurti,suho voće...i tome su se prilagodili i vesele se tome,prave razne torte s tetama i sl

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

10.09.2012, 15:08

clock-img

anaxx

pencil-img

4813

vrtić Kraljevica, recimo da je to tu negdje kao i Riječki vrtići (samo puno skuplje ):

propagira se zdrava hrana, maneštre, juhe od povrća, riba bar jednom na tjedan, blitva, mrkvica, grašak kao prilozi, polpete od zobenih pahuljica i još mnogo finih i sigurno zdravih stvari....
ja sam jako zadovoljna iako ni ja to sve ne kuham doma, ali me klinci znaju pitati kad ću jednom napraviti polpete kao njihova teta kuharica...
naš vrtić je imao jedan dan prošle godine predstavljanje kuhinje i jela koja klinci jedu... mogli su doći svi roditelji  i djeca (iako se malo roditelja odazvalo, kao da ih ne zanima što im klinci jedu), ja i mm smo se baš ugodno iznenadili (i najeli) kako je sve bilo fino.... čak su nam i knjižicu s receptima dali... neke stvari sam probala i super su...

u svakom slučaju ja podržavam kuhinju i kuharice našeg vrtića, pazi se stvarno na sve, djeca alergična na neke stvari dobivaju svoje menije... stvarno se trude...
i djecu su mi naučili da je najvažnija stvar za piće voda... skoro smo sasvim izbacili kupovne sokove iz upotrebe, uglavnom mi klinci piju vodu ili sok (sirup) koji sama napravim (bazga, kopriva... borovnice...)

ono što je neoprostivo je da dijete ostave gladno, ali to nije do kuhinje i kuharica već do teta...
djeca u vrtićima su mala vojska i s vremenom svi kopiraju jedan drugoga u svemu pa tako i u jelu... brzo prihvate što kod kuće možda ne bi nikada...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

clock-img

10.09.2012, 15:13

clock-img

anaxx

pencil-img

4813

IZVORNA PORUKA: Lenovo

seraphyme
Slazem se sa zdravom seljackom hranom,al mene dijete pita zasto nema pizze,pomfrija.Zar da mu kazem da je to nesto lose?
A svi znamo da nije
Probajte jesti svaki dan to povrce,pa jedino sto mozes dobit da izvinete  je veliki proljev



ja se slažem da pizza i pomfri ne trebaju biti na jelovniku vrtića... možda nisu loši, ali nisu ni dobri... tijesto i masnoće... kažeš da su masnoće zdrave ako su u normalnim količinama... da ali koje masnoće, sigurno ne prženo ulje !!!!
baci pogled na prosječnog Amerikanca i njihovu djecu (ma već i naša djeca u školi kad počnu jesti brzu, masnu hranu pod marendom) ... pretilost od vrtića... ne hvala!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

clock-img

10.09.2012, 15:21

clock-img

danijela8

pencil-img

131

da pizza i pomfrit u vrtiću?  vi ljudi niste normalni!!!

clock-img

10.09.2012, 15:46

clock-img

seraphyme

pencil-img

1452

IZVORNA PORUKA: Lenovo

seraphyme
Slazem se sa zdravom seljackom hranom,al mene dijete pita zasto nema pizze,pomfrija.Zar da mu kazem da je to nesto lose?
A svi znamo da nije
Probajte jesti svaki dan to povrce,pa jedino sto mozes dobit da izvinete  je veliki proljev

mila, moje dijete nikad nije jelo pizzu ni pomfri, meso ni ne preobožava, ali nema proljev. jede najobičniju hranu koju kuham i doma. nisam ja rekla da pizza i pommes ne valjaju, ali mi to nikad ne jedemo. to mio je hrana za ponekad. nek jede u vriću što dobije, a ti njem doma daj koji god jarac hoćeš

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

clock-img

10.09.2012, 16:02

clock-img

skorodolazi beba

pencil-img

281

nije da ja nevolim pizzu i ne jedem ju, po sebi bi ju jela svaki dan (moje djete nece jesti) no po cemu je kecap zdrav???

ako mislis zbog rajcice...rajcica po sebi je zdrava ali ne sama sa milijun dodataka.kao i majoneza ja ju obozavam (djete niti probat) ali i ona je cisti srot i uopce ne spada u zdravu prehranu ...ja ju stvarno puno jedem ali ne kazem da je zdrava...

sto se tice guranje zdrave prehrane to su napravili jako ajkavo jer ima puno toga sto bi trebali izmjeniti ,nije da ja mi nejedemo tu nezdrava(tko u danasnje vrijeme ne jede jer tu puno toga ne valja) ...
tipa hrenovki,salame,pastete to je sve u danasnje vrijeme nezdravao ali posluzuje se svugdje...

i mogli bi do sutra voditi raspravu (i dalje) sto je dobro sto nije...

_____________________________

Imam dvije predivne kcerkice koje VOLIM najvise na svijetu,imam i muza kojeg volim samo ponekad :-)))))))))

clock-img

10.09.2012, 16:37

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Pa,eto,ja sam jedna luđakinja koja radi polpete od zobenih pahuljica,isto tako i od leće,kolače od zobenih,heljdu na 100 načina,imam ih četvero i svi to vole jest.Svaki dan jedemo povrće i normalno mi je da se dijete tome uči od malih nogu,a ne na pizzu i pomfri!U tome nema BAŠ NIŠTA dobrog i zdravog,djeca su  od takve hrane samo hiperaktivna-jer žderu prazne kalorije i debela...
To samo naš mentalitet može-iščuđavat se iz zdrave hrane ko pile iz gliste,umjesto da se okuša u pripremi i jedenju iste,nego odma iz čiste predrasude-to ne valja...i sad bi tu neko trebal pljeskat bravo kaj se neki roditelj našel uvrijeđen jer dijete u vrtiću ne jede pizzu i pomfri...takav bi se zapravo trebao postidjeti da opće javno govori na čemu mu dijete raste!
Mislim da je ogromna tragedija današnja prehrana i još više činjenica da prijatelji moje djece bijelo gledaju na spomen krpica sa zeljem,sarme od heljde,prosenu kašu,ričet,đuveđ,repu s grahom,žgance i sl....jer to NIKAD nisu jeli i ne znaju kaj to je .STRAŠNO

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

10.09.2012, 18:14

clock-img

seraphyme

pencil-img

1452

lidac bravo!

 
(nabaci recept za polpete od leće, ja znam samo juhu skuhati od nje)


_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

clock-img

10.09.2012, 19:13

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Malo je OT,al evo za Seraphyme(i sve ostale koji hoće probat):
POPEČCI OD LEĆE
40 dag skuhane leće
1 mrkva
1 lovorov list
1 kocka za juhu
2 jaja
3-4 žlice brašna
4 žlice mekih zobenih pahuljica
1 luk
3 žlice ulja
majčina dušica,sol,papar,krušne mrvice

-na ulju izdinstati luk i mrkvu sa kockom za juhu,dodati kuhanu leću i izmiksati štapnim mikserom
-dodati ostale sastojke,ak se jako lijepi i u smjesu staviti krušnih mrvica,oblikovati u faširance,uvaljat u prezle i pržiti!

Moji klinci se dave u tome...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

10.09.2012, 20:12

clock-img

seraphyme

pencil-img

1452

mislim da se i mi budemo davili u njima user posted image

hvala!


_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

clock-img

10.09.2012, 23:51

clock-img

MaTana

pencil-img

4796

Ja se isto slazem sa zdravim menijima u vrticu to je dobar pocetak za zdrav zivot.
Kod nas u vrticu isto nema pomfri-moja ga ionako ne voli, ni pizza ni dom je ne jedem nego mozda jednom mjesecno.
I taj kecap me bas nekako intrigira jer me zanima odakle uopce ideja da je kecap zdrav? Domaca salsa od pomadora je zdrava.
A kecap je prepun secera, konzervansa i aditiva, i ne ne branim djetetu da ga jede, iako ja osobno ga ne mogu smislit.
Hrenovke i pastetu nemaju u vrticu, znam da nisu zdravi ali ih isto povremeno jedemo.
Ono sto smatram da stvarno nije uredu je ucjenjivanje djece i pogotovo uskracivanje glavnog jela ako nece juhu.
Toga nema kod nas, i po meni to zahtjeva jedan razgovor sa tetama.


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

clock-img

10.09.2012, 23:51

clock-img

MaTana

pencil-img

4796

Dvaput mi izbacilo isti postuser posted image

< Poruku je uredio MaTana -- 10.9.2012 23:54:48 >


_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

clock-img

11.09.2012, 09:35

clock-img

anaxx

pencil-img

4813

evo moji jutros imaju za dorućak zobene pahuljice i rižu na mlijeku skuhanu i malo posipano s kakaom - super!

a jučer sam im za večeru radila dinstane tikvice u koje umiješam na pol skuhanu pašticu, umiješam dva jaja i posipam s ribanim sirom... svi, a posebno dečki se dave u tome i pojedu puni tanjur...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

clock-img

11.09.2012, 09:38

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Kod D jutros kruh,maslac i meduser posted image
A sutra im je griz s cimetom(oni misle da je kakaouser posted image )

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

11.09.2012, 09:55

clock-img

Lenovo

pencil-img

22

Nemam nista protiv "zdrave hrane" jer najmanje je tu zdravoga
Ono sto ja smatram zdravim je ono sto je netko sam doma posadio u svom vrtu ili ako netko doma uzgaja domace zivotinje sto je rijetkost
Zavaravate se sa time sto mislite da im kuhate zdravo,bilo koje meso na trzistu je puno antibiotika koje se daju zivotinjama radi bolesti,eto to nasa djeca jedu,povrce je spricano svim i svacim al vi kazete da im zdravo kuhate
Ja imam svoj vrt u kojem nikad nista nije spricano,to se zove zdrava hrana,a sve ostalo je šrot
jedan je zivot,jedno je djetinjstvo,par zar je problem jednom tjedno dat djetetu komadić pizze ili tanjurić pomfrija
Netko je spomenuo masnoce,pa gospodo draga na cemu vi pržite,pečete meso il ribu,da nije mozda na zraku,ili na onim finim teflonskim tavama koje ne trebaju ulje,al koje su zlo ovog svijeta jer najlon(teflon) kod grijanja ispusta toksine
Kazu dijete mi se u vrticu zdravo hrani i zdravo zivi,mislim pogotovo u zimsko vrijeme kad je u vrticu +40 stupnjeva i sve zatvoreno,ustajali zrak i onda svi naravno bolesni
Razmislite sta piset_e,mozda ja ipak znam nesto vise o necemu,a mozda znate i vi...

< Poruku je uredio Lenovo -- 11.9.2012 10:00:37 >

clock-img

11.09.2012, 09:59

clock-img

Lenovo

pencil-img

22

da se ja ne pravim pametan evo pa citajte

http://www.covermagazin.com/zanimljivost.php?NID=3988

clock-img

11.09.2012, 10:21

clock-img

anaxx

pencil-img

4813

IZVORNA PORUKA: Lenovo

Nemam nista protiv "zdrave hrane" jer najmanje je tu zdravoga
Ono sto ja smatram zdravim je ono sto je netko sam doma posadio u svom vrtu ili ako netko doma uzgaja domace zivotinje sto je rijetkost
Zavaravate se sa time sto mislite da im kuhate zdravo,bilo koje meso na trzistu je puno antibiotika koje se daju zivotinjama radi bolesti,eto to nasa djeca jedu,povrce je spricano svim i svacim al vi kazete da im zdravo kuhate
Ja imam svoj vrt u kojem nikad nista nije spricano,to se zove zdrava hrana,a sve ostalo je šrot
jedan je zivot,jedno je djetinjstvo,par zar je problem jednom tjedno dat djetetu komadić pizze ili tanjurić pomfrija
Netko je spomenuo masnoce,pa gospodo draga na cemu vi pržite,pečete meso il ribu,da nije mozda na zraku,ili na onim finim teflonskim tavama koje ne trebaju ulje,al koje su zlo ovog svijeta jer najlon(teflon) kod grijanja ispusta toksine
Kazu dijete mi se u vrticu zdravo hrani i zdravo zivi,mislim pogotovo u zimsko vrijeme kad je u vrticu +40 stupnjeva i sve zatvoreno,ustajali zrak i onda svi naravno bolesni
Razmislite sta piset__e,mozda ja ipak znam nesto vise o necemu,a mozda znate i vi...



sorry, al sad si me povukla za jezik... prvo ako imaš svoj vrt i sve sama radiš zašto pričaš protiv povrća...??

ja imam svoj vrt i klinci mi jedu moje povrće, pisala sam da sama radim sirupe i samo takve sokove vole, meso kupujem uglavnom domaće od ljudi koje poznam i za koje znam kako i s čime hrane životinje, upravo sam bila kod svojih u Gorskom kotru i od domačeg pčelara kupila 10 l meda jer mi ga djeca vole i u čaju i na kruhu...
što da ti još napišem ... živim na moru pa i ribu znam nabaviti od domačih ljudi, a kod mojih kupujem pravu riječnu pastrvu... i krumpir kupim iz Gorskog kotra...
moji klinci nisu još okusili cocacolu i ostale gazirane sokove, pizzu vole i odemo i mi na pizzu ponekad (dva puta na mjesec), ali da to bude na meniju vrtića se stvarno ne slažem...
i da, meso pečem, trudim se da koristim uglavnom maslinovo ulje ili bar stavim pol-pol (maslinovo ulje mi je isto domaće i neusporedivo s kupovnim...
eto ima nas i ovakvih zato ne sudi odmah i ne pričaj da nemamo pojima s čime hranimo djecu kad kažemo da ih hranimo zdravo...
a vrtić ..... svaki dan su vani, u parku, u šetnji, na plaži.... mislim da se i tete trude...
i još samo podatak da naš vrtić nema zamrzivača... svaki dan im stiže svježe povrće, meso, mlijeko...
eto, ne ljutite se, morala sam user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 11.9.2012 10:22:08 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

clock-img

11.09.2012, 10:25

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Jel nije to muška osba,a ne ženska,ustvari nebitno.
Anaxx samo ti kaži,slažem se s tobom.
D isto jede i pizzu i pomfri,ali ni ja nisam za to da se to jede u vrtiću

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

11.09.2012, 10:42

clock-img

Lenovo

pencil-img

22

Ne kuzim koji je problem da djeca u vrticu pojedu pizzu ako je jedu doma,kao i pomfri
Anaxx ti se jedna na 10000 koja to radi i svaka ti čast,a ja ovdje pricam o zajednici,vrticu i hrani u vrticu
Stize u vrtic sve svjeze i to stoji,samo pitanje otkuda dolazi,sigurno ne iz nekog domaceg vrta jer bi vrtic tada kosta 3 put vise
Klinci ti nisu probali coca colu,e pa racunaj na to kad ti krenu u skolu i kad kazu u razredu da nisu probali coca colu svi  ce im se smijat,ni ja svom ne dajem coca colu,ali je barem probao,kao i fantu,oranginu,mineralnu,...
Dobije koji put pola case ali rijetko i bit ce isto normalni klinac kao i svi ostali

Zadnji članci

article-img