cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Plodnost muskarca i dob!

clock-img

25.05.2011, 10:49

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

Plodnost muškaraca i dob
user posted image
Plodnost muškaraca i dob U medijima se toliko priča o biološkom satu žena da bi mnogi mogli pomisliti kako muškarci ostaju jednako fertilni kroz cijeli životni vijek. Međutim, kao i kod žena godine, kada je pitanju plodnost, imaju značajnu ulogu i kod muškaraca.
Plodnost kod muškaraca počinje opadati ulaskom u trideset_e. Osim smanjenja plodnosti, dalje ulaskom muškarca u četrdeset_e, povećavaju su rizici pobačaja kod žene koja nosi njegovo dijete, zbog slabije kvalitete sperme.Istraživanjem u kojem je sudjelovalo preko 12.000 parova u jednoj klinici u Parizu ispitivao se fertilitet muškaraca i šanse za trudnoću žene s kojom su.Kroz to istraživanje otkriveno je kako žene muškaraca starijih od 35 godina (sve žene su bile približno jednake dobi)  imaju više pobačaja, od onih žena koje su bile trudne s mlađim muškarcima.Dob muškarca utjecala je i na mogućnost začeća, te je kod muškaraca preko 40 godina ona bila niža nego kod onih mlađih.
Muškarci s godinama postaju manje plodni i kvaliteta sperma opada. Kod mlađih muškaraca sperma je kvalitetnija, oštećenja sperme su minorna i ona nestaju sama od sebe unutar oplođenog jajašca, međutim kod starijih muškaraca oštećenja mogu nadmašiti mehanizme tijela za "samopopravke". To osim smanjenja plodnosti povećava rizike pobačaja i rađanja djeteta s nekim poteškoćama. Znanstvenici navode kako se s godinama ne smanjue samo kvaliteta sperme, nego i rizici da će se neki genetski defekti prenijeti na dijete.Postotak pobačaja ako su očevi dobi 30 do 34 godine je 16,7%.
Postotak pobačaja ako su očevi  35 do 39 godina je 19,5%.
Postotak pobačaja ako su očevi stariji od 40 je 33%.Pokretnost sperme, drugim riječima kako sperma pliva prema jajašcu najbolja je do 25. godine, a najlošija iznad 55. godine. Kada se usporedi broj "dobrih plivača" kod muškaraca dobi 30 do 35 godina s onim starijim od 55 on opada za 54 posto.

< Poruku je uredio Bebys -- 25.5.2011 10:50:22 >

clock-img

25.05.2011, 10:51

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

ovo me se jako dojmilo bas jako dojmilo....i super je napisano...

znam isto da muskarci imaju takodjer plodne i neplodne dane...moram i  to naci...slucajno sam ovo nasla na netu..citala sam nesta sasvim drugo a na ovo najisla...

dobro je znati...

clock-img

25.05.2011, 10:55

clock-img

mm1209

pencil-img

685

Baš mi je drago da si stavila ovaj tekst, poučan je i bilo bi dobro kad bi više ljudi i na njihovu plodnost  obraćalo pozornost..žene se u većini slučajeva ni ne sjete kod pobačaja da je možda baš njihov muškarac dijelom krivac za to

clock-img

25.05.2011, 11:04

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

mm 129 bas tako ja sam se IZNENADILA...i to jako

clock-img

25.05.2011, 11:10

clock-img

nemirna mama

pencil-img

873

bebys user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  za tekst.....stvarno je poučan i koristan
isto kako i ti iznenadila sam se napisanim


_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

clock-img

25.05.2011, 11:10

clock-img

sretnabeba4

pencil-img

366

moj tata je imao 55 godina kad sam se ja rodila!!! Vjerojatno to istraživanje nije jednako za sve muškarce, organizmi i metabollizmi nisu jednaki kod svih ljudi... Za nekog vrijedi, za nekog ne, i tako je to user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Patrick//28.02.2001
Dominick//16.07.2002.
Hana//21.10.2003
Jan// 08.05.2011

clock-img

25.05.2011, 11:14

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

o pa nigdje nepise da su TOTALNO NEPLODI...znam ja i ljude koji imaju mlade zene a oni imaju preko 80 pa su zene ostale trudne...samo sto mi je to ruzno jer ta beba isto treba oca...a dok ona odraste tate vise nema...;( to mi je bezveze...

pise samo da su jako vise neplodni i nezdravi...nepise da su sto posto neplodni...to je i nemoguce...

ali da je ovo istina istina je i to velika...
malo sam sada gledala oko sebe i usporedjivala...mogu ce je ovo itekako

clock-img

25.05.2011, 11:17

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

25.05.2011, 11:17

clock-img

Indy

pencil-img

1759

vjerovatno ima nešto u tome. moji baka je bila u 40ma, a deda 50god i dobili su sina s poteškoćama u razvoju.dok mm-ov brat ima 32god, a žena mu 42 i bez problema ostala trudna i dobili lijepu zdravu curicu


_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

clock-img

25.05.2011, 11:20

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

pa da mene se najvise dojmilo to sto se sve i uvijek navlaci na vrat ZENI...a ustvari koliko veliku ulogu igra taj MALI SPERMIC...ZAR NE...i ako su oni nezdravi moze zena biti sto puta zdrava kad SU POTREBNI DVOJE..ZA DOBRO I ZDRAVO DIJETE...user posted image

clock-img

25.05.2011, 11:25

clock-img

Indy

pencil-img

1759

slažem se! još do nedavno se smatralo da je žena kriva ako nemože roditi ili za spol djeteta. napredujemo...user posted image

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

clock-img

25.05.2011, 11:42

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

pa da to za spol djeteta me najvise zivcira...jer MUSKARAC ODJEDJUJE SPOL
ZENA NOSI SAMO X KROMOSOME A MUSKARAC IMA X I Y i on odredjuje spol...

ajme sta sam jos procitala..

ako se zeli curica da se redovno sexa od pocetka kraja menze do plodnih dana a ako se zeli musko
da se sexa samo kada su tocno plodni dani i to u pola plodnih dana kao ne prije...zasto isto nesta ima
veze sa y kromosomima i potrosnjom i proizvodnjom sperimija kod muskaraca...sada nemogu naci taj tekst..ali bas sam danas to citala...user posted image

clock-img

25.05.2011, 11:51

clock-img

jagodicabobica

pencil-img

1678

za temuuser posted image

clock-img

25.05.2011, 12:29

clock-img

ama

pencil-img

760


IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

za temuuser posted image


I stavi i taj drugi tekst.....user posted image

_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

clock-img

25.05.2011, 14:12

clock-img

Bebys

pencil-img

10225


Spol vašeg djeteta određuju dva od 46 kromosoma - spolni kromosomi odnosno gonosomi. Spermij i jajna stanica nose svaki po jedan gonosom. Jajna stanica ima X kromosom, a spermij može imati X ili Y kromosom. Ako je jajnu stanicu oplodio X kromosom, dobiti ćete djevojčicu, i ako spermij sadrži Y kromosom, imati ćete dječaka. Spol vašega djeteta dakle u potpuno ovisi o spermiju koji je oplodio jajnu stanicu. Spermiji koji nose X kromosom veći su i sporiji, te duže žive od spermija s Y kromosomom. Otuda je rašireno mišljenje da treba često voditi ljubav nekoliko dana prije ovulacije da biste dobili žensko dijete, a ukoliko želite dječaka ljubav bi trebalo voditi za vrijeme ili odmah nakon ovulacije, ali ne previše često.user posted image user posted image user posted image nasla tekst...super

clock-img

25.05.2011, 14:54

clock-img

mamacita

pencil-img

1873

POBIJAM OVU TVRDNJU

Naime, ja i moj muz smo poceli imati djecu kada je on imao 46 godina. Od tada ih imamo 4!!! Niti jedno dijete nam nije bolesno, retardirano, niti jedna trudnoca mi nije bila komplicirana (izuzev prve gdje je moj cervix bio slab i bila sam na serklazi, no ostale tri trudnoce su bile skolske), niti jednom nisam imala spontani. Moguce je i to sto smo muz i ja pomijesali vrlo egzoticne gene pa smo zajedno napravili kvalitetan podmladak. Mozda i zato sto je moj muz bio i ostao fizicki aktivan, dakle, ne pije, ne pusi i bavi se sportom.

Eto, u korist starijim muskarcima!

No, ova tema ima i te kako veliko MOZDA je tocna, u nekim drugim slucajevima, naime, u svojoj siroj rodbini imam slucajeva da stariji rodjaci dakle iznad 40, i njihove zene koje su bile iznad 35 nisu uspjeli odrzati trudnocu do kraja (spontani u visokim mjesecima trudnoce), bilo je i mrtvo rodjene djece, i kasnije i potpune nemogucnosti oplodjenja.

clock-img

25.05.2011, 16:07

clock-img

jagodicabobica

pencil-img

1678

user posted image

IZVORNA PORUKA: mamacita

POBIJAM OVU TVRDNJU

Naime, ja i moj muz smo poceli imati djecu kada je on imao 46 godina. Od tada ih imamo 4!!! Niti jedno dijete nam nije bolesno, retardirano, niti jedna trudnoca mi nije bila komplicirana (izuzev prve gdje je moj cervix bio slab i bila sam na serklazi, no ostale tri trudnoce su bile skolske), niti jednom nisam imala spontani. Moguce je i to sto smo muz i ja pomijesali vrlo egzoticne gene pa smo zajedno napravili kvalitetan podmladak. Mozda i zato sto je moj muz bio i ostao fizicki aktivan, dakle, ne pije, ne pusi i bavi se sportom.

Eto, u korist starijim muskarcima!

No, ova tema ima i te kako veliko MOZDA je tocna, u nekim drugim slucajevima, naime, u svojoj siroj rodbini imam slucajeva da stariji rodjaci dakle iznad 40, i njihove zene koje su bile iznad 35 nisu uspjeli odrzati trudnocu do kraja (spontani u visokim mjesecima trudnoce), bilo je i mrtvo rodjene djece, i kasnije i potpune nemogucnosti oplodjenja.




egzoticne gene?odakle je tvoj muz?user posted image

clock-img

25.05.2011, 16:38

clock-img

Anoniman

Slično kao mamacita, mm i ja smo dobili prvo dijete kad je on bio 45. Izgubili smo jednu trudnoću od njih 5, to je bio dečko,a sve ostale curice nismo napravili po teoriji seksaj se svaki dan od kraja menge do plodnih dana, nego DOSLOVNO samo jednom i ostala sam trudna.
Sve je to individualno!

clock-img

25.05.2011, 16:45

clock-img

malizia

pencil-img

900

baš tako mariachy i  mamcita kakve godine, ...koji bakrači, bit će onako kako ti je određeno da bude imao ti ovoliko ili onoliko godina, objesim ova istraživanja mačku od rep user posted image .

clock-img

25.05.2011, 21:00

clock-img

natalijax

pencil-img

12210

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dobar tekst

clock-img

25.05.2011, 21:12

clock-img

mamacita

pencil-img

1873


IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

[



egzoticne gene?odakle je tvoj muz?user posted image


Moj dragi ima vise rasa u sebi, a ne samo jednu user posted image

clock-img

25.05.2011, 21:20

clock-img

jagodicabobica

pencil-img

1678

IZVORNA PORUKA: mamacita


IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

[



egzoticne gene?odakle je tvoj muz?user posted image


Moj dragi ima vise rasa u sebi, a ne samo jednu user posted image



user posted image user posted image nece ti  nikada dosaditi...

clock-img

25.05.2011, 21:58

clock-img

mamacita

pencil-img

1873


[
user posted image user posted image nece ti  nikada dosaditi...
[/quote]


Hahaha, to je istina.

clock-img

30.05.2011, 23:52

clock-img

ELENA35

pencil-img

881

IZVORNA PORUKA: Mariachi

Slično kao mamacita, mm i ja smo dobili prvo dijete kad je on bio 45. Izgubili smo jednu trudnoću od njih 5, to je bio dečko,a sve ostale curice nismo napravili po teoriji seksaj se svaki dan od kraja menge do plodnih dana, nego DOSLOVNO samo jednom i ostala sam trudna.
Sve je to individualno!



Tako slično i kod meneuser posted image user posted image ,ostala sam trudna odmah isti mjesec...poseksali se triput..i dobili blizančekeuser posted image user posted image ..a mm je tada isto imao 45 god..user posted image


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

Zadnji članci

article-img