cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Omiljene knjige

  
clock-img

04.06.2008, 12:24

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Curke koje su vam omiljene knjige?

Meni je još uvijek Nr.1 Sto godina samoće (Marquez). Dobra mi je bila i Dr. Živago (pasternak), možda sam još koju zaboravila..najzabavnija knjiga koju sam ikada pročitala je: Štoparski vodić po galaksiji (D. adams)

Za vrijeme študija nam je bila "biblija": Ljubavnice od E. Jelinek

clock-img

04.06.2008, 12:53

clock-img

maja

pencil-img

6000

Sve knjige od Patricie D. Cornwell, Mary Higgins Clark i Sidney Shaldon. Sve su krimići!

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

clock-img

04.06.2008, 12:58

clock-img

koka

pencil-img

10266

 Gospodar prstenova. Nisam htjela pročitat, al kad sam počela jednostavno nisam mogla stati.user posted image  

clock-img

04.06.2008, 14:22

clock-img

Ira_

pencil-img

1603

Zelena milja - Stephen King
Inače obožavam njegove knjige, i inače trilere, horore i krimiće.

clock-img

04.06.2008, 18:36

clock-img

božica

pencil-img

8832

ja mogu napisati za one koje sam pročitala u zadnje vrijeme nisam baš neki čitaoc knjiga-nažalost nemam tu navikuuser posted image I
tetovirana jagoda-vezana-alkemičar

clock-img

04.06.2008, 20:00

clock-img

njanja

pencil-img

8766

meni je zadnje oduševilo PS Volim te...toliko sam odbijala pročitat tu knjigu zbog tužne tematike, a na kraju sam se toliko nasmijala u knjizi (ali i naplakala).....knjiga je prekrasna, progutala sam je u 2 dana i rekla da ću ju još jednom onako temeljito....user posted image

clock-img

04.06.2008, 20:27

clock-img

Elena

pencil-img

1874

ha,nasle ste mi najslabiju tacku,ali sad mnogo malo citam,a ranije,ma bila sam ovosnik o knjigama.Zadnja procitana knjiga je Memoari jedne gejse,fantasticna knjiga,a bas sam sad prebroila ukupno imam procitani 89 knjige i od svaka knijga obavezno sam vadila po nekoliko rjecenice tako da imam cetiri tetratke s ljepe misle.Ne znam dali neko od vas radi isto,ali dobila sam jednu ideju,otvaram novu temu:U svet knjigamauser posted image

clock-img

04.06.2008, 22:34

clock-img

Ruža

pencil-img

14064

Evo teme i za mene.user posted image Stvarno puno čitam i volim čitati, knjiga je moj vjerni pratilac. Bez obzira koliko umorna bila ne mogu zaspati navečer  da nešto ne pročitam, i uz jutarnju kavicu i u svakoj pauzi.....Premda moram priznati da je preko dana od kako sam na rr_u malo potisnuta u drugi plan. user posted image  Omiljena knjiga? Pa stvarno ih ima dosta... Ovisno o raspoloženju i fazi u kojoj se trenutno nalazim, imam li vremena za guštati u nekim dubinama ili trebam štivo za uspavati? Teško je izdvojiti nešto, ali od klasika recimo Ime ruže, Igra staklenim perlama, od domaćih pisaca Zagorku ( pravi krimići ), za nježno raspoloženje našeg Janka Matka, od stranih za gutati sve od Patricie D. Cornwell, pa knjige koje su me u trenu oduševile svi nastavci Melema za dušu, Sve što sam naučio, naučio sam još u vrtiću, pa Forrest Gump, pa šaljivi Česi... Ma stvarno je teško izdvojiti i sjetiti se dobrih knjigica, stalno kažem da ću početi pisati, pa nikako... Ako se sjetim još koje javim vam...

clock-img

04.06.2008, 22:41

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Joj kako sam mogla zaboraviti na Ime ruže... Ima dugo od kad sam ju čitala. mogla bi jednom opet..

clock-img

04.06.2008, 23:03

clock-img

Ruža

pencil-img

14064

Mirna jedna od rijetkih knjiga koju prati i dostoja film... Inače kad pročitam neku dobru, ako postoji film obavezno ga pogledam, većinom ne bude ni sluga knjizi, ali ovaj ju stvarno prati. Jesi gledala?

clock-img

04.06.2008, 23:09

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Da gledala, i bio mi je prva liga. baš sve je u njemu kaj obožavam: povijest, ljubav, krimić..ma sve mi je super, i srednji vijek mislim da nigdje tako realno ne izgleda kao u ovome filmu..

jesi li čitala da vincijev kod? Knjiga je ok (ništa novo...) ali film sam uspjela gledati samo 10 minuta...user posted image Obično je tako kad snime film po nekom romanu..

clock-img

04.06.2008, 23:13

clock-img

koka

pencil-img

10266

Pa ja mogu reći da Gospodar prstenova je dobro snimljen film.( po knjizi) To što kažete rijetko da se desi da knjiga i film budu Ok. 

clock-img

04.06.2008, 23:16

clock-img

mirna

pencil-img

8134

gorspodara prstenova nisam čitala: MM ga je zato valjda 3 puta...user posted image zato ne mogu suditi, ali film je super snimljen..

clock-img

04.06.2008, 23:26

clock-img

Ruža

pencil-img

14064

IZVORNA PORUKA: mirna

jesi li čitala da vincijev kod? Knjiga je ok (ništa novo...) ali film sam uspjela gledati samo 10 minuta...user posted image Obično je tako kad snime film po nekom romanu..


Potpisujem!
Nećete vjerovati, ali Gospodar prstenova nisam gledala osim na crtiću davno, davno. MM ga je gledao ne znam koliko puta već. Ne znam zašto ali uopće me ne privlači ni ta knjiga ni taj flim?user posted image

clock-img

05.06.2008, 01:20

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

05.06.2008, 07:27

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Dobro jutro!

Zaboravila sam još na Alamuta (V. Bartol) i Šteficu cvek u raljama života (Ugrešić).

clock-img

05.06.2008, 11:21

clock-img

DEA

pencil-img

591

sve knjige od ante tomića,renata baretića,miljenka jergovića,ivice ivaniševića,roberta pauletića....jednom rukom ljljam viper pa ne mogu pisat velika slova...user posted image

_____________________________

Ne činim drugima ono što ne želim da se meni čini..........

clock-img

07.06.2008, 20:51

clock-img

njanja

pencil-img

8766

Još sam se sjetila jedne lijepe od Elizabet Gilbert: "Jedi, moli, voli"....Lagano, životno i putopisno.....

clock-img

29.12.2008, 23:21

clock-img

Lady3

pencil-img

7201

Imam dosta toga jer naprosto obožavam čitati.Zadnja knjiga koja me je oduševila je istinita i potresna priča o Somalki.Zove se Nevjernica od Hirsi Anyan Ali.Toplo je preporučujem svima.user posted image A za one koje ne vole mozgati o onome što čitaju već žele lagano a dobro štivo uzmite bilo koju knjigu od Elizabeth Philips Parker (mislim da je Parker)ima ih puno a sve su dobre.user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)

clock-img

15.03.2009, 08:35

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

22.03.2009, 22:11

clock-img

scarlet

pencil-img

470

U srednjoj sam dosta čitala, od Sidney Shaldona sam pročitala sve knjige ali "Ako dočekam sutra" mi je najdraža i "Grička vještica" od Zagorke. U zadnje vrijeme mi je super "Sto godina samoće" od Marqueza," Ljubav u doba kolere" sam neki dan kupila ali još nisam pročitala. Film sam pogledala i super je. Pretpostavljam da je knjiga još bolja.

_____________________________

LUKA 31.03.2009. - moj život

druga srecica stize za Bozic!!!

clock-img

22.03.2009, 22:14

clock-img

Zvonki

pencil-img

10869

Ima ih mnogo jer obožavam čitati. Ali jedna od najdražih i je Mali princ.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!

clock-img

22.03.2009, 22:21

clock-img

Puli

pencil-img

12860

ima ih ima ih

od Ivana Kušana i svih njegovih Koka,preko Adriana Molea,do Harrya Pottera pa natrag do Lovraka družbi i vlakova............

da ne mislite da samo dječje čitam ima i odraslih puuno Od memoara jedne gejše,Kluba sretnih žena,Na obali rijeke Pedre sjedila sam i plakala,Mostova okruga madison,Dnevnika jedne dadilje, Vraga koji nosi pradu................................................ma tko bi sve nabrojao

u zadnije vrijeme ne stignem čitati toliko ..............na žalostuser posted image


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

clock-img

22.03.2009, 22:31

clock-img

Anoniman

Ove su mi prve pale na pamet- Devojka sa bisernom mindjusom, Dama i jednorog, Tajni dnevnik Marije Antoanete, Alhemicar, Kuca tajni, Kao da se nista nije dogodilo...i naravno ona koju sam dobila cim sam ostala trudna- Dnevnik sludjene buduce mame user posted image  ta mi je posebno draga, bas sam se nasmejala uz nju user posted image user posted image

clock-img

23.04.2009, 11:35

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

Zadnji članci

article-img