cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Novi jasličari 2014/2015

clock-img

06.09.2014, 21:18

clock-img

paola06

pencil-img

326

Mi krenuli u jaslice u ponedjeljak. P ima 14 mj i trenutno smo na adaptaciji. Privikavanje ide tak-tak,ovisi kako koji dan... Prva dva dana super,druga dva rusvajuser posted image user posted image U petak je ostala do ručka,plakala je,al tetu su je uspjele utješiti,čak je i ručak pojelauser posted image user posted image E i onda vikend....Mislim da ćemo u ponedjeljak opet biti korak unatrag....Inače,vrtić i tete su super,grupa je relativno mala,15 djece,s tim da ih aktivno dolazi 11-12. Tete su mlade,vesele,vidim da se maksimalno posvećuju kikićima,i P ih je lijepo prihvatila,stalno ide za njima i traži da je noseuser posted image user posted image user posted image
Eto,mame novih jasličara,pišite iskustva,kako su prošli prvi dani?

clock-img

08.09.2014, 07:19

clock-img

daze

pencil-img

594

evo da se priključim i ovdje kad je već otvorena nova temauser posted image
M ima 19 mjeseci i također je prošli pon krenula u jaslice.prva dva dana sve super jer sam ja bila s njom,igrala se s djecom i dotakla svaku igraačku u prostorijiuser posted image tete nije baš doživljavala i nije dozvoljavala da joj prilaze,al tako se i inače ponaša s odraslima dok se ne navikne na njih tako davjerujem da će s vremenom biti bolje.od srijede do petka sam je ostavljala samu na pola sata-sat,ali je svaki put jako plakala i stajala kraj vrata tako da nemam pojma kako će bit danas. s obzirom da ja danas počinjem raditi, morala bi je ostaviti na minimalno dva sata a baš mi je teško jer znam da će plakati.opet,razmišljam da se mora privikavati i da joj ništa neće biti od suza za ta dva sata al mi žao da joj se skroz ne zamjeri vrtić.
uglavnom,čitajući iskustva sa prošlogodišnje teme o jasličarima stekla sam dojam da je većina djece plakala otprilike prva dva tjedna i da su se onda privikli pa se nadam da će i kod nas bit takouser posted image


_____________________________

05.02.2013. - Manuela, dar s neba

clock-img

08.09.2014, 21:08

clock-img

paola06

pencil-img

326

Današnji dan u jaslicama je prošao superuser posted image user posted image user posted image Ujutro baš nije izgledalo obećavajuće,dosta je plakala na rastanku,al kažu tete da se brzo smirila i zaigrala i da nije bilo problema. Danas je ostala do ručka,sutra ostaje na spavanju. Vidjet ćemo kako će to proći....

clock-img

08.09.2014, 21:18

clock-img

paola06

pencil-img

326

Daze, scenarij sličan tvome smo i mi imali,prva dva dana super,već sam se bila ponadala da će nam adaptacija proći brzo i bezbolnouser posted image Međutim,nakon ta dva dana shvatila je da to nije princip igraonice,da je to trajno rješenje,i da se mama i tata neće vratiti za pola sata ili sat vremenauser posted image Dva dana je jako plakala,evo od petka je ok,da ne ureknemuser posted image Puno ovisi i o tetama i o veličini grupe,kod nje ih je relativno malo,pa ju teta ima vremena dignuti na ruke,pomaziti....vidim da joj to puno znači. Uostalom,nakon godine provedene doma s mamom,nemogu niti zamisliti zbrku u njihovim malim glavicama...Al to je prilagodba koju moraju proći,kako si i sama rekla za tjedan-dva će biti lakše,i nama i njimauser posted image

clock-img

09.09.2014, 11:25

clock-img

mar123

pencil-img

20

Moj ima 16 mj. i super mu je u jaslicama, dosad nije plakao,sve ljepo jede i igra se,bas sam zadovoljna.valjda ce tako i ostati.

clock-img

09.09.2014, 13:14

clock-img

daze

pencil-img

594

moja i dalje plačeuser posted image
privatni je vrtić,upisali su, po meni, previše djece.ima ih tridesetak u grupi,a više od pola je nove dječice.M veselo dotrči do vrata i uđe,međutim većina djece plače,tako da je domino efekt.tete fizički ne stignu posvetit se svakom djetetu,nosaju one male od godinu dana a ostali šeću okolo i plaču.jučer sam svoju malu zatekla za stolom kako slaže kockice i jeca od plača.neznam,žao mi je da plače toliko,al nemam izbora.još sam je ostavljala samo po sat vremena,računajući da ne bude dugo dok se malo ne navikne.
još jedan problem je što dosta roditelja ostaje unutra sa djecom evo već drugi tjedan,tete to dozvoljavaju,tako da ovi ostali uopće ni neznaju ko su im tete kad 7-8 žena boravi s njima u prostoriji.po meni je glupo šta su im to dozvolili,ok ona prva dva tri dana al neće im se nikad adaptirat budu li mame stalno s njima unutra.
ja sam i dalje optimistična,vodim je sa smješkom i kupim sa smješkom.trudim se približit je tetama i pričat pozitivno o vrtiću.vidit ćemo sad dokle će plakat

_____________________________

05.02.2013. - Manuela, dar s neba

clock-img

22.09.2014, 12:43

clock-img

ruwenzor

pencil-img

1065

Hej! Evo i nas u jaslicama!

Danas je počelo privikavanje, bila je super, sat i pol me nije ni pogledala, onda ju je neka krizica uhvatila pa me pronašla i htjela se maziti dok teta nije stavila užinu na stol, u sekundi sam joj prestala biti zanimljiva user posted image Mrvica moja mala, samo da je jesti, osobito kad su keksi u igri. Ostali smo danas 2 sata, sutra valjda do ručka al ju budem ostavila solo s tetom i dječicom, nadam se da bude dobro prošlo.

Inače bili smo na cijepljenju Prevenarom prošli tjedan, s 1. god i par dana ima 8.200 kg i 77,5 cm, hoda uz pridržavanje il neke autiće-guralice, kolica il tak nešt, još se ne usudi sama.

Najviše me muči to kaj se H staaaalno negdje penje pa me strah da ne padne, danas se u jaslicama popela na stol za presvlačenje i da nisam bila pokraj bi pala na pod u manevru okretanja na idealnu poziciju da dograbi maramice, a teta je tješila jednog malog koji je neumorno plakao 2 sata i nije ni primjetila da se H popela dok joj nisam rekla, i kad se H opet krenula penjati sam upozorila tetu i čini mi se da je nakon toga počela više paziti na nju (tj. češće je pogledala gdje je). Baš bojim da ju teta ne skuži dok se vere pa da mi padne.

Paola, kak je ljepotica? Jel se priviknula? Daze i Mar kak su vaša dječica?

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

clock-img

23.09.2014, 11:13

clock-img

keyt

pencil-img

682

Ruwenzor, ne brini, pazit će je tete. Nisu je pazile zato što si ti bila pokraj nje i oslanjale su se na tvoju pozornost kako bi se posvetile djeci koja su tamo bila bez roditelja. Znam da se nama čini da one ne stignu paziti na svu djecu, ali one itekako to znaju i vrlo uskoro od njih će napraviti složnu grupu koja će pratiti i slušati svoje tete. user posted image

clock-img

23.09.2014, 11:15

clock-img

keyt

pencil-img

682

Samo, naravno, upozori tete čemu je sklona, u tvom slučaju penjanju. Moja je lani još bila intenzivno sve stavljala u usta, za razliku od većine druge djece, rekla sam tetama, pazile su i HB nikada se ništa loše nije dogodilo.

clock-img

23.09.2014, 14:10

clock-img

bella 1

pencil-img

1157

Ruwenzor i moj je bio penjač i to kakav i još uvijek je doma, ali na adaptaciji je dobio zabranu kad je pokušavao na premataljku, tako da sad zna da nema tamo penjanja, očito poštuje pravila u vrtiću user posted image

_____________________________

04.08.2012. stigao nam Lo naš

clock-img

29.09.2014, 21:45

clock-img

paola06

pencil-img

326

Hej! Evo i mene nakon sto godina!
Ruwi, drago mi je da se družimo i na ovom forumuuser posted image
P je u jaslicama super,lijepo se priviknula,prava je mala šefica kako kažu teteuser posted image
Kikići njezine dobi nisu joj previše interesantni,više voli stariju djecu!
Malo nas muče jasličke boleštine,već dva tjedna ima začepljen nosić,inhaliramo,usisavamo do besvijesti,ali ništa,nema koristi,noćas je počela i kašljati a do jutra je dobila i konjuktivitis na oba okauser posted image
Bili smo kod pedice,kaže ništa strašno,dobila je kapi za oči,kaže ako nema temp da može u vrtić,al danas smo ipak ostali doma. Što se težine tiće i dalje smo teška kategorija 83cm i 11800g!