cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Nove cijene vrtića

  
clock-img

06.04.2011, 22:57

clock-img

anne

pencil-img

8091

Danas nam je došlo u vrtić o novim cijenama vrtića u gradu Zagrebu od 01.07.
Tražim link na netu da vidite o kojoj se razlici radi, ali ništa ne mogu nači.user posted image  Još.
Koliko se sječam primanja u kućanstvu se zbrajaju pa se dijele na broj ukućana.
Ako je 8000 ili više od 8000 cjena je 2000 kn za jedno dijete.
Ako je manje od 2000 besplatno je.
Ostalo između su nijanse.
Drugo dijete je na 50 posto, a treće besplatno.

Ajde ako netko nađe link neka ga stavi.


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

clock-img

06.04.2011, 23:02

clock-img

anne

pencil-img

8091

Hvala Kristini. Evo drage moje.

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=30319


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

clock-img

07.04.2011, 06:53

clock-img

keksić

pencil-img

434

....a u koliko se vrtića može predati zahtjev, ako nebi upali tamo gdje želimo???user posted image

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

clock-img

07.04.2011, 06:54

clock-img

keksić

pencil-img

434

......i zna li netko kakva je situacija na moru, točnije u vodicama?

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

clock-img

07.04.2011, 07:37

clock-img

sufi

pencil-img

104

svaka pohvala za temu!! user posted image user posted image ja ne bi ni znala još da se to praktički već tako brzo primjenjuje!
ne znam što vi mislite o svemu tome,ali meni je to ok! iako u zagrebu dosada zaista nisu bile visoke cijene ni vrtića ni jaslica nego zaista simbolične (vrtić 400 kn,a jaslice 200 kn), mislim da je ova odluka fer! naime, roditelji koji zaista puno zarađuju (iako vjerujem da nema takvih baš previše) na neki način popune mjesto u tim gradskim vrtićima i jaslicama kojih ionako ima premalo,a realno gledajući imaju novaca da pošalju djecu recimo u privatne.
no kod nas to tako obično bude da što su ljudi bogatiji to su škrtiji i iako ima sve, on cicijaši,a sirotinja je takva da kud nema ni za sebe,al podijelit će i to malo što ima! zato smatram da je ovo sada fer...neka i oni sa manjim prihodima konačno bar negdje mogu zašparati koju kunu!
e sad još samo da naš mentalitet nije takav kakav je jer sam sigurna da će sada biti i hrpa upravo "tih škrtaca" koji će biti u stanju raditi prijavljeni na minimalac (a u kovertama primato velike sume) samo da "legalno" ispadne kako imaju male prihode pa da ne plaćaju one pune iznose vrtića.
eto, to je moje mišljenje! da ne bude nesporazuma..nikog ne prozivam i nikog nisam htjela uvrijediti,ali samo iznosim svoja iskustva...na žalost..vrlo negativna.
baš me zanima što ostali misle o svemu ovome! user posted image


_____________________________

...ja sam prije svega MAMA :-)

clock-img

07.04.2011, 07:40

clock-img

plavka

pencil-img

1608

I kod nas su jučer na vrtiću izvjesili novosti!
Naime ako sam dobro shvatila te Vas molim da me ispravite ako nisam ( jer mi je duša plava user posted image ) ako smo mi našu ribicu upisali prošle godine u jaslice znaći po ovom novom zakonu trebamo još do 30.04.11 dostaviti dodatnu dokumentaciju kako bi mogli utvrditi cijenu vrtića:
Dokazi o članovima zajedničkog kućanstva:
Izjava roditelja o članovima zajedničkog kućanstva (zajedničko kućanstvo čine bračni drugovi, djeca i drugi srodnici koji zajedno žive, privređuju, odnosno ostvaruju prihode na drugi način i troše ih zajedno), koja sadrži sljedeće podatke: ime i prezime, ime oca-majke, srodstvo s upisanim djetetom, datum rođenja, OIB, adresa prebivališta, vrsta prihoda koju član kućanstva ostvaruje
Dokazi o ostvarenom prihodu svih članova zajedničkog kućanstva u razdoblju od 1.1. do 31.12.2010. umanjenom za iznos poreza i prireza:
Potvrde Porezne uprave Ministarstva financija o visini dohotka za sve članove kućanstva
ili???

_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

clock-img

07.04.2011, 07:58

clock-img

sufi

pencil-img

104

plavka..mislim da si dobro shvatila user posted image

_____________________________

...ja sam prije svega MAMA :-)

clock-img

07.04.2011, 08:07

clock-img

plavka

pencil-img

1608

Sufi ja baš i nisam za ova povečanja cijena baš zato što će biti nepravedno određena kao bojim se i sve u ovoj našoj državi, samo iz tog razloga nisam!!!
Naime po ovoj tabeli nama ća porasti cijena cca. skoro 3x zato što smo prijavljeni na cijelu plaću a isto tako nitko ne vidi da živimo u malom stanu te nismo kreditno sposobni za veći dok isto znam dosta škvadre oko nas imaju ogromne stanove, aute da i ne spominjem a prijavljeni su na minimalc i primaju dj. doplatak te po ovom ispada da će njihova djeca besplatno u vrtić.....
Ako su već išli na takvo što, mislim da su trebali uzeti stvarnu situaciju i imovinsko stanje!!!

_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

clock-img

07.04.2011, 08:28

clock-img

mariola

pencil-img

19495

I kod nas su vrtići poskupili. Meni je sa 400 sad 560kn. Ali sve je to još ok s obzirom da sam za tetu čuvalicu davala preko 2000kn na mjesec. A u vrtiću su ipak stručne i obrazovane tete.
Meni je isto ok da oni koji imaju više da više i plate samo što kod nas to ne bi bilo fer jer npr. mm i ja radimo u državim/gradskim službama di ti se vidi svaka kuna koju zaradiš a većina drugih su privatnici koji zarađuju i po 5 puta više ali sve rade na crno pa su službeno oni socijalni slučajevi.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

clock-img

07.04.2011, 08:40

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Ti novi propisi nisu pošteni samo kaj se privatnika tiče jer se oni svi uredno prijave na minimalac pa ispada da su socijala i imaju pravo na sve i sva,a para ko blata!
Al,drage moje,još uvijek su u Zg puno socijalno osjetljiviji nego van njega!Recimo npr.ja bi imala besplatan vrtić da sam u Zg jer imam 4 malodobne djece i primam dj.doplatak...Tu kod mene to nikog nije briga,izjednačen si sa roditeljima koji imaju npr.1 dijete i brdo para,pa je mene uredno vrtić koštao 800 kn ko i sve druge,a da ne pričam o tome da na drugo dijete u vrtiću nema kod nas nikakvog popusta,pa kad mi je 2 djece išlo odjednom to je bila cifra od 1600 kn pa imali mi 2000 il 20000 prihoda!
Šteta kaj kod nas toga nema,meni se sviđa!

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

07.04.2011, 08:55

clock-img

Zvonki

pencil-img

10869

Nemam ništa protiv da vrtić poskupi. Ali imam protiv da nam stambeni kredit "pojede" skoro cijelu jednu plaću pa nas svrstavaju kao da imamo love

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!

clock-img

07.04.2011, 09:00

clock-img

sufi

pencil-img

104

plavka, jesi sigurna da će vam cijena porasti 3x??? to mi se zaista čini puno...mislim..vi onda imate jako dobre prihode (između 6 i 7.000 kn PO ČLANU!) Ne znam koliko djece imaš,ali pazi da nisi krivo shvatila tabelu! ja npr. imam dvoje djece i kad zbrojim sva primanja mene i supruga za prošlu godinu i sva ta primanja prvo podijelim na 12 (da dobijem mjesečni prosjek) pa nakon toga taj iznos podijelim na 4 (suprug, ja i dvoje dječice) dobijem iznos od cca 1.700 kn PO ČLANU i prema toj računici, moja djeca bi trebala imati besplatan vrtić. 

_____________________________

...ja sam prije svega MAMA :-)

clock-img

07.04.2011, 09:21

clock-img

plavka

pencil-img

1608

napisala sam cca !!! Sad plačamo jaslice =200 kn a mislim da će nas po novom koštat oko 600 kn jer s obzirom da ti treba potvrda od porezne uprave a sve nam ide preko rn. ( onda u to ulazi i regres, sv.nikola i božićnica jer je i to prihod) jer se umanjuje samo iznos poreza i prireza zar ne??'

_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

clock-img

07.04.2011, 10:04

clock-img

mariola

pencil-img

19495

Sad sam malo pogledala cenzuse... Vrlo rado bih plaćala vrtić 1800kn da imamo mjesečne prihode 24000kn.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

clock-img

07.04.2011, 10:10

clock-img

mariola

pencil-img

19495

IZVORNA PORUKA: plavka

Ako su već išli na takvo što, mislim da su trebali uzeti stvarnu situaciju i imovinsko stanje!!!



Tu si u pravu potpuno. Na žalost,, nikad mi nećemo doć na tu razinu da sve bude pravedno. Moji susjedi zarade 300 000 kn u dva mjeseca sezone plus zimi po 10 000kn mjesečno od prodaje mlijeka ali to se apsolutno nigdje ne vidi. Sve na crno. Svi imaju besplatno zdravstveno i dopunsko i dječji. A mi koji svaki mjesec punimo mirovinski i zdravstveni fond sve plaćamo. Od recepta pa na dalje. Dječji doplatak?Šta je to?

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

clock-img

07.04.2011, 10:15

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Vrlo rado bih plaćala vrtić 1800kn da imamo mjesečne prihode 24000kn.



_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

07.04.2011, 11:02

clock-img

leilany

pencil-img

9082

i ja bi ga rado placala samo da imam vrtic tu u svojoj selendri...grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

_____________________________

BEK 27.o5.o9.

clock-img

07.04.2011, 13:18

clock-img

sufi

pencil-img

104

mislim da regresi se ubrajaju u prihode,al za božićnicu i sv.nikolu nisam sigurna...čak bih rekla da i ne! u biti, ja mislim da te prihode možemo dokazati onim IP obrascem kao kad se porez prijavljuje,ali ne znam dal se tamo vide regresi (budući da ja tak što nisam nikad dobila).
a što se tiče samih cijena vrtića...i ja bih najradije da ostanu iste kao i dosada i da grad radije poradi na tome da se počnu već jednom graditi novi vrtići i jaslice po Zagrebu umjesto nepotrebnih šoping centara! naime, natalitet je itekako porastao zadnjih nekoliko godina,a broj gradskih vrtića i jaslica je skoro pa na nivou iz doba Jugoslavije tako da je to sramota!!
no šta možemo?? na žalost, ništa! istina je da će kojekakvi bogataši opet na neku foru profitirati,a da će hrpa poštenih ljudi koji solidno (znači ne ništa extra posebno) zarađuju u ovoj priči najviše izgubiti (da ne budem prosta user posted image ), ali pogledajte i drugu stranu medalje! Vrtići su prepunjeni i dozvoljavaju prijavu samo u 5. mjesecu za upise u 9.! Šta je sa onima čija dječica recimo navrše godinu dana tijekom godine i mame se moraju vratiti na posao?? tada te nitko ne pita jer zarađuješ 2.000 ili 20.000 kn jer moraš (osim onih koji imaju bake ili druge alternative) dati za privatne jaslice/vrtić između 1.500 i 1.800 kn koliko sam ja uspjela saznati!


_____________________________

...ja sam prije svega MAMA :-)

clock-img

07.04.2011, 15:41

clock-img

JASNA33

pencil-img

1164

IZVORNA PORUKA: plavka

onda u to ulazi i regres, sv.nikola i božićnica jer je i to prihod

ovi prihodi ne ulaze u prosjek...

_____________________________

M-16.08.1993.
J-05.05.1997.
A-24.12.2000.
L-27.02.2010.

clock-img

08.04.2011, 11:36

clock-img

joszde

pencil-img

854

ja imam jedno drugo pitanje ali isto vezano za vrtić ja sam još uvijek na porodiljnom ali sam nezaposlena kako da upišem dijete u vrtić kada traže potvrdu da su oba roditelja zaposlena a nemogu tražiti posao dok mi je mala doma a nemam nikoga ovdje ,muž cijeli dan radi jel ima koji vrtić u zapadnom dijelu da ne traži takve uvijete hvala.

_____________________________

30.04.2010. STIGLA NAŠA PRINCEZA

clock-img

08.04.2011, 12:00

clock-img

cokolada

pencil-img

1280

Pa sto nisu rekli da je bandic odustao od poskupljenja vrtica? Danas sam procitala da bi cijena vrtica bila oko 500 KN.
Ne slazem se s komentarima vas koji ne zivite u zg i smatrate da bi cijena vrtica u zg trebala biti veca jer u zagrebu je najveci porez i prirez oko 18 %, dok u nekim gradovima cak u blizini zagreba iznosi oko 5 %, a da ne govorim o ostatku Hrvatske. A da ne govorim o drugim davanjima Holdingu koja su u zagrebu daleko najveca, tako da mi sve to pltimo pa da barem cijena vrtica bude niza nego u ostalim djelovima lijepe nase.

clock-img

08.04.2011, 12:13

clock-img

dlonca23

pencil-img

2

Ma ovakav način obračuna cijene vrtića je besmislen. Zašto bi se za istu uslugu plaćali različiti iznosi. Shvaćam ja da neki imaju više neki manje, ali zar je za očekivati da nam sutra prema tome krenu obračunavat i struju, vodu, plin...

A evo i dva primjera na kojima se vidi da će tu biti svakakvih gluposti i besmislica. 

primjer 1:
"Moja djeca će od 1. srpnja besplatno u vrtić! Je li to pravda?", zabezeknuto se pitala Zagrepčanka Jelena M., službenica i majka dvoje predškolske djece. Ona ima plaću od 4.000 kuna, a njezin suprug zarađuje visokih 17.000 kuna. No, suprug je prijavljen na staroj adresi, kod roditelja, te se njegov prosjek plaće neće uzimati pri izračunu nove cijene vrtića za njihovu djecu!


primjer 2:
majka dvoje djece s plaćom od 5.800, suprug ostao bez posla, a prošle je godine zarađivao 19.000 kuna mjesečno. Kako se cijena vrtića određuje na temelju prošlogodišnjih prihoda, ta bi žena za svoje dvoje djece trebala plaćati 2.100 kuna vrtić! A trenutno žive od 5.800 kuna njezine plaće.

a o priči u kojoj tata vozi BMW X5 i vlasnik je kafića koji na poreznoj ima prijavljen mjesečni prihod od 5000 kn , a mama je nezaposlena domaćica ne treba ni raspravljati ...

primjer 3:

clock-img

08.04.2011, 13:06

clock-img

mariola

pencil-img

19495

Dlonca, trebala bi i sva djeca onda imati dječji doplatak a nemaju.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

clock-img

11.04.2011, 10:07

clock-img

dlonca23

pencil-img

2

IZVORNA PORUKA: mariola

Dlonca, trebala bi i sva djeca onda imati dječji doplatak a nemaju.


Miješaš sad kruške i jabuke. Jedno je pravo na dječji doplatak, a drugo je pravo na vrtić, u kojem će se tete potpuno jednako ponašat prema djetetu koje će ga pohađat besplatno i prema djetetu koje će ga plaćati 2000 kn.
Jasna mi je logika "... imaš više...plati više ...", ali zar ne plaćamo više već kroz porez i prirez na plaći ?  Ali ok, nek i bude više, ali da netko plaća 200 a netko 2000 je po meni malo prevelik raspon.  
Uzimati mjerilo dohotka prema nekim podacima iz porezne uprave, u nesređenoj državi kakvoj mi živimo je besmisleno.

clock-img

29.06.2011, 15:12

clock-img

mare00

pencil-img

724

Danas slusam da ipak poskupljuju vrtici...jel znate jel to konacna odluka??? user posted image