cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Mirena

clock-img

11.10.2007, 20:55

clock-img

Mačka

pencil-img

76

Imate kakve iskustve?
+, -?

clock-img

17.10.2007, 18:18

clock-img

Mačka

pencil-img

76

nikouser posted image

_____________________________

Voli vas MAČKA!!!!!!!!!!!!

clock-img

29.10.2007, 12:38

clock-img

danica

pencil-img

57

haj..ja surta idem staviti mirenu posto imam velikih problemna sa krvarenjem, javit cu se i bit ce mo ovdje pa cu ti iz prve ruke budem rekla kako ju podnosim , makar je to razlicito od osobe do osobe..zabrinuta sam user posted image  ali sam optimista i vjerujem da ce sve biti ok..

clock-img

30.10.2007, 22:47

clock-img

danica

pencil-img

57

haj..evo da se javim danas mi je prvi dan stavila sam mirenu i vidjet ce mo kako ce biti i ici dfalje..javim ti u svakom slucaju..lijepi pozdrav..user posted image ..

clock-img

16.08.2008, 15:17

clock-img

mlada mama

pencil-img

3670

vec 10 mj. isuper,ne moras razmisljati otabletama jesi polila,nisi.,sex totalno opusteniji,krvarenja super,meni je sve 5

clock-img

16.08.2008, 15:38

clock-img

tiha

pencil-img

10103

koliko kosta? ja nesmijem barem do 11 mj jer sam imala bakteriju u trudnoci pa kao nebi mi tjelo prihvatilo ili bi ga odbacila nakon nekog vremena pa mi sigurnije tablete

clock-img

12.11.2008, 17:22

clock-img

Pollly

pencil-img

95

Jel se to može koristiti ako nisam rodila?

Ne smijem zbog zdravlja piti pilule, a u dugoj sam vezi i htjela bih sigurnu zaštitu bilo kad, pa bih voljela da napišete svoja iskustva...

clock-img

17.11.2008, 08:45

clock-img

danica

pencil-img

57

haj..mirenu ne trebas placati jer ide na recept..moras otici svojem ginekologu i razgovarati o stvljanju mirene i onda ju on naruci i ceka se dva tijedna te ides u bolnicu zadnji dan mezesa i stage ti , ne boli nista..mozes ju staviti i ako nisi rodila ali pitaj kod ginekologa..lijepi pozdrav je ju imam  vec 13 mijeseci i sve je uredu i preporodila sam se..user posted image user posted image user posted image

clock-img

12.06.2011, 11:45

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

user posted image Mirena - IUS (intrauterini sustav) jedan je od novijih oblika kontracepcije. U zaštiti od trudnoće učinkovit je kao i sterilizacija. U gotovo cijeloj Europi primjenjuje se već deset_ godina te se smatra idealnom metodom kontrole rađanja za žene koje ne žele svakodnevno uzimati kontracepcijske pilule, a istovremeno odbijaju sterilizaciju. Osim što onemogućuje trudnoću, IUS osigurava oskudnija, kraća i manje bolna menstruacijska krvarenja. Odstranjenjem IUS-a sposobnost zanošenja vraća se odmah.

Mirena je malen, plastični sistem u obliku slova T, koji na okomitom kraku ima spremnik za hormon - levonorgestrel. Postavlja se unutar maternice, gdje izravno na sluznicu maternice oslobađa minimalnu dozu levonorgestrela u trajanju od pet godina. Može ostati unutar maternice do pet godina i za razliku od sterilizacije reverzibilna je metoda kontrole rađanja. Ukoliko postoji želja za trudnoćom, sposobnost zanošenja vraća se odmah nakon odstranjenja IUS-a. IUS postavlja liječnik osposobljen za tehniku i postupak postavljanja. Samo postavljanje IUS-a traje svega nekoliko minuta i uglavnom je bezbolno i bez komplikacija. IUS sprečava trudnoću na ove načine: user posted image Hormon dovodi do zgušnjavanja cervikalne sluzi, što otežava prolaz spermija u maternicu. user posted image Smanjuje pokretljivost spermija. user posted image Dovodi do promjena unutar maternice i jajovoda što onemogućuje oplodnju jajašaca spermijima. user posted image Sprečava proliferaciju sluznice maternice što je pojava u normalnom menstruacijskom ciklusu. IUS valja razlikovati od bakrenog materničnog uloška - popularne "spirale" (IUD - intrauterine device), koja, iako slična oblika, ne sadrži spremnik za hormone. Taj stariji oblik kontracepcije nosi rizik nastanaka obilnih menstruacijskih krvarenja.
Glavni učinak IUS-a postupno je skraćivanje menstruacijskih krvarenja, koja usto postaju sve oskudnija. U velikog broja žena, menstruacijska krvarenja u potpunosti prestaju krajem prve godine korištenja. Mnoge žene, nakon što im se objasni sigurnost i dobrobit oskudnih menstruacija ili izostanka krvarenja, počinju smatrati izostanak menstruacijskih krvarenja glavnom dobrobiti korištenja IUS. Nakon odstranjenja IUS-a menstruacijska krvarenja ponovno postaju normalna. user posted image     user posted image

clock-img

12.06.2011, 11:46

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

evo tema o mireni tu se mogu pisati iskustva....

ja ju nemam ...za sada...

clock-img

12.06.2011, 11:48

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

user posted image   user posted image   user posted image
  user posted image
  user posted image
  user posted image
  user posted image
  user posted image
  user posted image
  user posted image user posted image   user posted image user posted image kratki pregled
informacija o IUS-u
user posted image usporedba IUS-a s
ostalim metodama
kontracepcije
user posted image     user posted image Nema više obilnih menstruacija Imam dvoje odrasle djece. Tijekom razvoda suprug i ja prolazili smo kroz težak životni period. Mislim da je stres pridonio pojavi obilnih menstruacija. Nekad sam se osjećala da ću iskrvariti. Osjećala sam se dobro svega jedan tjedan u mjesecu. Unatoč tome trebala sam nastaviti raditi i izvršavati svakodnevne obaveze.
To mučno razdoblje trajalo je dvije godine. Prije 7 godina zaopčela sam primjenjivati IUS i odlično se osjećam. Ponovno sam se udala i nema više problema s menstruacijama. Tijekom prvih pet godina primjene IUS krvarenja su postupno postala oskudnija. Otkako sam prije dvije godine drugi put postavila IUS problemi su gotovo u potpunosti nestali. Menstruacije gotovo da ne zapažam. Ime - Barbara
Dob - 45
Zanimanje - menadžerica
Zemlja - Hrvatska Više ne razmišljam o kontracepciji S dečkom sam tri godine. Gotovo ist tako primjenjujem IUS. IUS bih preporučila svim svojim prijateljicama. Uopće mi nije jasno zbog čega žene tako malo poznaju tu vrstu kontracepcije. Mislim da je savršena. Prije nego što sam postavila IUS, uzimala sam tri vrste kontracepcijskih tableta, ali ni jedna mi nije odgovarala. Osim toga bilo mi je teško svaki dan sjetiti se uzeti tabletu. Potom smo počeli upotrebljavati prezervative. Nemojte me pitati kako, ali uz prezervative sam dva puta puta ostala u drugom stanju. Čini se da vrlo lako zanosim. Nakon drugog pobačaja postavila sam IUS. Ne osjećam ga, ne razmišljam o njemu, ali on ipak djeluje. Ukoliko se ikad odlučim imati djecu jednostavno ću ga odstraniti. Ime - Edita
Dob - 26
Zanimanje - programerka
Zemlja - Švicarska Nemam menstruacije i uopće mi ne nedostaju Primjenjujem IUS već devet godina. Čula sam o IUS i prije nego što je došao na tržište. Otišla sam svom liječniku zbog obilnih krvarenja koja su započela još u ranoj mladosti. Smatrala sam da je IUS rješenje za mene. Sada sam po drugi puta postavila IUS i osjećam se izvrsno. Menstruacijska krvarenja prestala su još prije 4 godine. Sada se povremeno javljaju oskudna krvarenja koja me uopće ne smetaju. Glavni razlog što se dobro osjećam je činjenica da više namam problema povezanih s menstruacijom , koji su mi prije uništavali život.
Ime - Ivana
Dob - 48
Zanimanje - službenica
Zemlja - Hrvatska
Imala sam problema s primjenom bakrenog materničnog uloška "spirale" Primjenjujem IUS od svibnja 1997 i toliko mi odgovara da ne mogu zamisliti život bez njega. Koristila sam tablete nakon rođenja prvog djeteta. Nakon rođenja drugog djeteta postavila sam "spiralu" s namjerom da ju zadržim sve dok ne poželim ponovnu trudnoću.. Prije uzimanja kontracepcijskih tableta imala sam obilne menstruacije koje su postale obilnije uz korištenje IUD - "spirala" a. Probala sam prirodne metode kontracepcije, ali mi je naposljetku toliko sve dosadilo da sam se odlučila za sterilizaciju. Moj mi je liječnik savjetovao primjenu IUS. Proveo je mnogo vremena objašnjavajući mi način djelovanja IUS. Kazao mi je da se ova metoda primjenjuje u skandinavskim zemljama već desetak godina. Prva dva ili tri mjeseca imala sam povremena točkasta krvarenja, a sada gotovo i da nemam menstruaciju. Ginekolog me upozorio da menstruacijska krvarenja mogu potpuno prestati s obzirom na hormonski učinak IUS. Činjenica da nemam menstruaciju uopće me ne zabrinjava. Imam osjećaj kao da nemam IUS. Uopće ne razmišljate, a dugotrajno ste zaštićene od trudnoće i obilnih krvarenja. Ime -Fransisca
Dob - 32
Zanimanje - računovotkinja
Zemlja - Njemačka IUD - "spirala" je uzrokovao ekcem Koristim IUS već dvije godine i ne mogu zamisliti život bez njega. Imala sam dosta problema s IUD "spiralom" čak sam i dobila ekcem. Moj mi je ginekolog savjetovao postavljanje IUS. Glavni razlog zbog čega sam se odlučila za primjenu IUS je njegova vrlo visoka učinkovitost. Tijekom prvih 6 mjeseci, imala sam stalna krvarenja koja su me činila nesretnom. (U to sam vrijem bila jako pod stresom što je utjecalo na moja krvarenja) Čak sam razmišljala i o odstranjenju IUS, a sada sam sretna da to nisam učinila. Rečeno mi je da će s vremenom krvarenja postajati sve kraća, što se naposljetku i dogodilo. Sada uopće nemam menstruacije i svih problema koji se povezuju s njom. Jedina stvar koju povezujem s kontracepcijom je provjeravanje u moj kalendar za koliko godina trebam postaviti novi IUS. Ime - Klaudija
Dob -36
Zanimanje - medicinska sestra
Zemlja -Hrvatska Uopće ne razmišljam o kontracepciji Kada razmišljam koja mi se najbitnija stvar dogodila prošle godine, mogu slobodno reći - dan kada mi je moj ginekolog savjetovao primjenu novog IUS. Od tada gotovo da i nemam mjesečnih krvarenja i osjećam se potpuno oslobođenom. Kao menadžer, imam vrlo interesantan, ali stresan posao. Puno putujem i uvijek mi ne dostaju vrijeme. Moje bolne, obilne menstruacije vrlo često su me, ponekad i po nekoliko dana sprečavale da obavljam normalno posao. To sam osjećala kao svoju slabost, nedostatak ne samo u odnosu na muške kolege, nego i na žene koje nisu mučile slične tegobe. Sada uopće nemam menstruacije, niti bolnosti i stvarno sam zadovoljna time. Ne planiram imati djecu, no ukoliko se odlučim, jednostavno ću odstraniti IUS Ime - Ellen
Dob - 34
Zanimanje - menadžer
Zemlja - Irska
Često bih zaboravila uzeti hormonsku tabletu U svojoj desetoj godini, u želji da upoznam svijet, odlučila sam postati stjuardesa. A sada sam obišla svijet nekoliko puta� Jedan od velikih problema u prošlosti, zbog vremenskih razlika na mojim putovanjima bio je svakodnevno uzimanje hormonske tablete. Moj se dečko često ljutio na mene. Naime, vratila bi se s puta npr. iz Amerike i saopćila mu da bi bilo bolje izbjeći spolni odnos s obzirom da nisam sigurna jesam li uzela tabletu prema naputku.
Pročitala sam da postoji IUS i odmah dojurila kod svog ginekologa. Priopćeno mi je da IUS predstavlja idealnu metodu kontracepcije za mene, s obzirom da je pouzdana te da se ne mora razmišljati o kontracepciji svakodnevno. Primjenjujem IUS od listopada i iza mene je razdoblje točkastih krvarenja. Od tada nemam problema. Mogu ići na dugotrajne letove bez razmišljanja. Najbolje od svega je da imam oskudne menstruacije. Ime - Tanja
Dob - 29
Zanimanje - stjuardesa
Zemlja - Hrvatska
Nekad sam imala obilne menstruacije
Profesorica sam tjelesnog odgoja. Od kada sam postavila IUS osjećam se sigurnije prilikom pokazivanja vježbi svojim učenicima. Razlog što se dobro osjećam je i taj što je period obilnih menstruacija iza mene.
Prije sam se za vrijeme menstruacije osjećala bolesnom; imala sam bolove u trbuhu i križima te se često osjećala bezvoljnom. Od kada koristim IUS ovi su problemi prošlost. To je fantastično. Već sam dva puta rodila, pa me osjećaj da je ova metoda kontracepcije pouzdana, čini sretnom. Prije nego što me liječnik savjetovao da pokušam koristiti IUS planirala sam sterilizaciju s obzirom da nisam željela više rađati. Iako sam se bojala da nakon sterilizacije Ťneću više biti ženať, pomisao o svakodnevnom uzimanju tablete sljedećih 15 godina nije mi se sviđala. IUS je idealan za mene. Uopće ne razmišljam o činjenici da primjenjujem kontracepciju. Moje prijateljice smatraju me kontracepcijskim guruom. Ime - Ljiljana
Dob - 35
Zanimanje - profesorica tjelesnog odgoja
Zemlja - Hrvatska Spolni odnosi bez komplikacija Moj posao vrlo je zahtijevan. Svakodnevno imam sastanke i velik dio radnog vremena provodim na putu. Biti žena s karijerom i imati obilne menstruacije, ne predstavlja dobru kombinaciju, no kada nemate izbora morate se jednostavno sabrati i ići dalje. Postavila sam IUS prije nekoliko mjeseci i to je u potpunosti promijenilo moj život. Menstruacije su postale oskudnije i bezbolne, a simptomi PMS-a su nestali.
Korištenje IUS poboljšalo je i čitav niz drugih stvari. Moj suprug i ja počeli smo koristiti prezervative nakon što sam rodila djecu. Nisam željela ponovno nastaviti koristiti tablete. Ali, ni jedan od nas nije bio potpuno zadovoljan korištenjem prezervativa. Sada ne moramo prestati i "pripremiti se" za odnose. Moj je suprug poglavito sretan od kada koristim IUS. Ime - Leena
Dob - 41
Zanimanje - direktorica prodaje
Zemlja - Finska Izostanak menstruacije znači dobrobit Imam 36 godina, magistrica sam prava i majka dvoje male djece. Primjenjujem IUS već dvije godine i ono što najviše vodim kod njega je pouzdanost. Ne moram razmišljati o kontracepciji, čak se ni ne sjetim da mi je postavljen IUS.
Dodatna dobrobit je što više uopće nemam menstruaciju. Nakon postavljanja IUS imala sam oskudna točkasta krvarenja tijekom 6 mjeseci, a od tada više uopće nemam menstruaciju. Teško se uopće mogu sjetiti kako izgleda život s menstruacijom. Ukoliko mi se dramatično ne promjeni život, koristit ću drugi IUS još sljedećih pet godina. Ime - Christina
Dob - 36
Zanimanje - pravnica
Zemlja - U. K. Želim imati još djece Koristim IUS već dvije godine i najbolje kod njega je to što njegovu korištenje čini kontracepciju jednostavnom. Moja djeca imaju 4 i 7 godina, stoga imam vrlo mnogo posla. Sada ne moram razmišljati o svakodnevnom uzimanju tablete. U mlađoj dobi , koristila sam hormonske tablete tijekom 8 godina, ali uz njih sam imala promjene raspoloženja.
Najviše koristim IUS zbog njegove pouzdanosti. Nisam željela sterilizaciju. Sterilizacija znači neopozivu odluku. Sanjam o još jednom djetetu, iako ipak mislim da smo suprug i ja kompletirali našu obitelj. No, nikada ne znaš. Situacija se jednom može posve promijeniti.
Kada sam postavila IUS, osjećala sam blagu nelagodu, također se javila oskudna sukrvica tijekom. No sve je nestalo s vremenom. Nisam imala druge neželjene učinke. Ime - Maria
Dob - 38
Zanimalje - predstavnica
Zmelja - Iitalija Nikada ne razmišljam o mogućnosti zanošenja Postavila sam IUS prije 6 mjeseci. Sam osjećaj je izvrstan. Nisam imala nikakve bolove prilikom postavljanja, možda zbog činjenice da me liječnik savjetovao da popijem nešto protiv bolova pola sata prije postavljanja IUS. Prva tri tjedna imala sam blago krvarenje, a od tada imam vrlo oskudno krvarenje jedan ili dva dana u mjesecu.
Imati oskudne, bezbolne menstruacije vrlo je bitno za mene s obzirom da vrlo često putujem te se bavim sportom. Sviđa mi se ideja da je IUS pouzdan. Sigurno ne želim ponovno ostati trudna u 43. godini. Ime - Urlika
Dob - 43
Zanimanje - sekretarica
Zemlja - Njemačka
Umorna od korištenja tableta Nakon rođenja drugog djeteta, dosadilo mi je svakodnevno uzimanje tableta, stoga sam počela koristiti bakreni maternični uložak. S kontracepcijske strane bila sam zadovoljna, no uz IUD - "spirala" menstruacije su postale obilne i javljale su se svaka tri tjedna. Prije jednu godinu, rodila sam treće dijete i liječnik mi je savjetovao da pokušam koristiti IUS. Oskudno sam krvarila prvih 8 tjedana nakon postavljana, no tome nije uopće smetalo s obzirom da me liječnik upozorio na tu mogućnost. Nakon toga, krvarenja između menstruacija su u potpunosti prestala. Dojim 9 mjeseci uz korištenje IUS i primijetila sam da uopće ne utječe na količinu mlijeka. Ne osjećam IUS, uopće ne razmišljam o njemu. Ime - Andreja
Dob - 32
Zanimanje - kućanica
Zemlja - Hrvatska Nema više boli u leđima Koristila sam hormonske tablete do svoje 36. godine i uopće ih nisam dobro podnosila. Uz njih sam imala glavobolje, bolove u leđima i dobila sam na težini. Pokušala sam koristiti bakreni IUD - "spirala", no moje su menstruacije postale izrazito obilne. Odstranila sam ga nakon tri mjeseca. Prije tri godine liječnik mi je savjetovao korištenje IUS. Od kada sam postavila IUS uopće nemam problema. Nemam menstruacijske bolove i grčeve. Ne moram razmišljati o svakodnevnom korištenju tableta, a menstruacija gotovo i da nemam. Osjećam se odlično. IUS se pokazao idealnom metodom kontracepcije za mene i ne vidim razloga zbog čega bih prestala s njegovim korištenjem. Ime - Monika
Dob - 40
Zanimanje - učiteljica
Zemlja - Švicarska Oskudnije, kraće menstruacije Primjenjujem IUS već 2 i pol godine. Hormonske tablete koristila sam gotovo 15 godina. Bila sam zadovoljna s njima, no na kraju sam postala umorna od svakodnevnog razmišljanja o njima. Pokušala sam koristiti bakreni maternični uložak. U početku sam bila zadovoljna s njime, no potom su menstruacije postale obilne. Prilikom jedne takve obilne menstruacije, došlo je do spontanog izbacivanja IUD - "spirala". Nisam više željela koristiti tablete. Stoga sam postavila IUS. Prva tri mjeseca imala sam točkasta krvarenja između menstruacija, no vrlo brzo menstruacije su postale oskudnije i manje bolne. Sada imam samo oskudnu sukrvicu koja traje 1 dan svaka 3 do 4 mjeseca. Nemam više bolne menstruacije i osjećam se kao prava žena.
IUS je vrlo pouzdan i jednostavno mi je poboljšao kvalitetu života. Volim se baviti sportom. Ugodna je spoznaja da ne morate nositi tampone svugdje gdje idete. Preporučujem IUS svakom tko želi sigurnu i jednostavnu kontracepciju. Ime - Isabelle
Dob - 39
Zanimanje - medicinska pomoćnica
Zemlja - Francuska
Ne želim više rađati Primjenjujem IUS već nekoliko godina. Osim što sam se zaljubila, udala i rodila djecu, odluka o primjeni IUS predstavlja najljepšu stvar koja mi se dogodila.
Jedna sam od onih žena koje imaju obilne menstruacije i izražen PMS, bol u leđima, glavobolje i depresiju. Sada se osjećam preporođenom. Jedva da uopće imam menstruaciju. Ukoliko se krvarenja uopće jave, ona su vrlo oskudna.
Nakon što sam rodila mlađu kćer, na koži su mi se pojavile promjene, za koje je liječnik zaključio da su nastale zbog pretjerane hormonske aktivnosti. Ne znam da li je IUS zaslužan, no nakon što sam ga postavila IUS kožne promjene su nestale. Preporučila sam IUS svojim dvjema prijateljicama, koje su također zadovoljne. Ne želim koristiti niti jednu metodu kontracepcije osim IUS. Ime - Pirkko
Dob - 37
Zanimanje - fotografkinja
Zemlja - Finska

clock-img

12.06.2011, 11:49

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

ovdje sam stavila iskustva zena sa mirenom...odlicno je za procitati....iz mnogih drzava razlicitouser posted image user posted image user posted image

clock-img

12.06.2011, 11:50

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

http://www.trudnoca.net/forum/viewtopic.php?t=6378

evo ovdje ima tema o mireni jako jako puno iskustava i misljenja....pa sretno svima...

valjda ces cvrcak naci odgovor svoj....

clock-img

05.07.2011, 21:39

clock-img

marijola

pencil-img

225

mirena je zakon! ja sam je imala 3 godine, i sad ću je opet stavit

clock-img

17.11.2011, 11:17

clock-img

wana

pencil-img

143

evo ja sam baš danas bila kod ginicke na kontroli nakon poroda. htjela bi početi s nekom kontracepcijom jer za kondome nemam strpljenja, a i nije mi s njima to to.
drugo dijete ne planiram još duuuugo , tako da mi se mirena nekako čini najprikladnijom.
trenutno skupljam informacije i iskustva još jer još uvijek važem , dal mirenu il radije mini-pilule (jedino to mogu koristiti jer dojim). e sad, za cijenu sam uopće zaboravila pitati, al vidim po drugim forumima da se kreće oko 1200-1500 kn.
svako dodatno iskustvo je dobro došlo! user posted image

clock-img

18.11.2011, 09:55

clock-img

marijola

pencil-img

225

evo ovako, neki ginekolzi je daju i preko hzzo-a ako imaš jaka krvarenja ili nizak hemoglobin, inače ide samo za žene preko 35.
meni moj neće dat preko recepta iako imam jaka krvarenja, tako da ću je morat platit 1100

clock-img

13.02.2012, 17:47

clock-img

Indy

pencil-img

1759

pise da se moze staviti vec 6tj nakon poroda i moze se nositi za vrijeme dojenja. ja pitala doktoricu i ona mi rekla da radije pricekam da dobijem prvu mengu nakon poroda i da se onda javim, cekam vec 6mj i sv e sam sigurnija u svoju odluku da je stavim

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

clock-img

09.04.2012, 13:42

clock-img

GreenSheep

pencil-img

37

neznam jel vam glupo pitanje uz mirenu..ali vjerujem u Boga i nebi htjela tipicne spirale ili kontracepciju kod kojih dolazi do zaceca pa kod mjesecnice se izbaci oplodjeno jajasce tj zivi plod, ili kak to crkva zove pobacajem..
Za mirenu sam procitala da ne dolazi cak ni do zaceca al neznam jel to provjereno, Jel zna neko kaj vise o tome?? ak je tako onda stvarno je ok i uzela bi ju pa smo mirni do iduce bebe..

_____________________________

..portret života mog..
Patrik 7.6.2009.
Katarina 12.8.1010.
stize i Marta iza Uskrsa 2012.....stigla 22.4.2012 napokon!

clock-img

09.04.2012, 14:06

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

upravo iz toga razloga jer to nista nije provijereno ja u spirale nevjerujem i ne zelim se igrati Boga...

postoje masa drugih nacina sigurnijih i boljih...

clock-img

09.04.2012, 14:19

clock-img

GreenSheep

pencil-img

37

da, hvala na savjetu..
a koji su ti sigurniji i bolji nacini? brojanje plodnih dana i ovulacije je za mene takodjer ispala nesigurna metoda..

_____________________________

..portret života mog..
Patrik 7.6.2009.
Katarina 12.8.1010.
stize i Marta iza Uskrsa 2012.....stigla 22.4.2012 napokon!

clock-img

09.04.2012, 15:29

clock-img

Ruža

pencil-img

14064


IZVORNA PORUKA: GreenSheep

neznam jel vam glupo pitanje uz mirenu..ali vjerujem u Boga i nebi htjela tipicne spirale ili kontracepciju kod kojih dolazi do zaceca pa kod mjesecnice se izbaci oplodjeno jajasce tj zivi plod, ili kak to crkva zove pobacajem..
Za mirenu sam procitala da ne dolazi cak ni do zaceca al neznam jel to provjereno, Jel zna neko kaj vise o tome?? ak je tako onda stvarno je ok i uzela bi ju pa smo mirni do iduce bebe..



Uz mirenu ne dolazi do začeća. To je hormonska spirala. Malo proguglaj o njoj. Imam ju godinu dana i zadovoljna sam. Osim promjena na koži nemam nekih drugih poteškoća.

_____________________________

Samo luda mama...

clock-img

09.04.2012, 16:22

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Bilo kakva spirala,obična il hormonska,je MEHANIČKA kontracepcija,znači ona sama zatvara ulaz u jajovode i spermij i jajašce se ne mogu spojiti,zato ne laprdajte o oplodnji i izbacivanju oplođenih jajašaca jer su to gluposti vjerskih fanatika!Ako nekak ipak dođe do oplodnje uz spiralu(pošto nijedna metoda nije 100% sigurna),isto to jajašce će se i ugnijezdit bez obzira na spiralu i u tom slučaju imate pravo na besplatni abortus radi med.indikacije jer je vrlo teško izvadit spiralu i očuvat trudnoću!

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

02.07.2013, 16:49

clock-img

polovina

pencil-img

4


IZVORNA PORUKA: Ruža


IZVORNA PORUKA: GreenSheep

neznam jel vam glupo pitanje uz mirenu..ali vjerujem u Boga i nebi htjela tipicne spirale ili kontracepciju kod kojih dolazi do zaceca pa kod mjesecnice se izbaci oplodjeno jajasce tj zivi plod, ili kak to crkva zove pobacajem..
Za mirenu sam procitala da ne dolazi cak ni do zaceca al neznam jel to provjereno, Jel zna neko kaj vise o tome?? ak je tako onda stvarno je ok i uzela bi ju pa smo mirni do iduce bebe..



Uz mirenu ne dolazi do začeća. To je hormonska spirala. Malo proguglaj o njoj. Imam ju godinu dana i zadovoljna sam. Osim promjena na koži nemam nekih drugih poteškoća.



Količina hormona u Mireni je mnogo manja nego u pilulama, tako da samo u manjoj mjeri djeluje na način da sprječava ovulaciju, a inače većinom djeluje kao obična spirala, dakle može biti abortivna.

I nije istina da spirale isključivo djeluju mehanički i da isključivo sprječavaju začeće, kada i sami proizvođači navode da je jedan od mehanizama sprječavanje implantacije zametka.user posted image