cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Krštenje.....

  
clock-img

23.01.2011, 11:43

clock-img

modesty blaise

pencil-img

4874

Jeste li svi već krstili svoju djecu i kaj uopće mislite o tome?
Otvaram ovu temu jer ne znam da li već postoji i je li se o tome već razgovaralo a zagolicala me malo ona anketa oko crkve i vjere općenito...Možda se nekome da raspravljati o svemu tome iako sam svjesna da bi tu moglo svega biti(mislim na sukobe mišljenja) ....

< Poruku je uredio modesty blaise -- 23.1.2011 11:44:26 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

clock-img

23.01.2011, 11:58

clock-img

Duve

pencil-img

1497

IZVORNA PORUKA: modesty blaise

Jeste li svi već krstili svoju djecu i kaj uopće mislite o tome?
Otvaram ovu temu jer ne znam da li već postoji i je li se o tome već razgovaralo a zagolicala me malo ona anketa oko crkve i vjere općenito...Možda se nekome da raspravljati o svemu tome iako sam svjesna da bi tu moglo svega biti(mislim na sukobe mišljenja) ....



Budući da smo kršćani, krstili smo oboje djece...


_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

clock-img

23.01.2011, 12:41

clock-img

tinka25

pencil-img

824

I mi smo katolici i krstili smo Nikolu, iako se ne mogu svrstati u vjernike jer ne idem u crkvu niti živim po pravilima iste, ali pošto sam u tom duhu odgojena, nastavljam s tradicijom. 

_____________________________

Nikola, 28.5.2010., 3950, 52 cm

Petar, 12.10.2011., 3600, 49cm

clock-img

23.01.2011, 12:42

clock-img

Mašaaa

pencil-img

266

Nisam krstena ni ja ni muz ni djeca. Planirala jesam al mi je kuma smrtno stradala i sad bas nemam volje. U Boga vjerujem. Stariji opasno ispituje o tim vjerskim temama. Odg mu koliko znam.

clock-img

23.01.2011, 12:50

clock-img

modesty blaise

pencil-img

4874

Ni ja nisam vjernik, niti ne živim po tim pravilima a krštena sam. Nemam ništa protiv vjere al stalno se premišljam da li da ostavim da se jednog dana moj sin sam odluči na to želi li biti kršten ili ne ili da ga jednostavno mi sada krstimo. Stvarno ne znam što je ispravno....

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

clock-img

23.01.2011, 13:21

clock-img

cuba

pencil-img

21489

Mi smo oboje katolici i krstili smo svoje dijete. Vjerujemo u Boga i držimo se običaja i pravila osim što u zadnje vrijeme jako rijetko odemo nedjeljom u crkvu na misuuser posted image user posted image user posted image
Odgajamo ga u toj vjeri s nadom da će živjeti po Božjim pravilima.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

clock-img

23.01.2011, 13:25

clock-img

Mašaaa

pencil-img

266

Evo moji starci su zato da krstimo njihovu unucad,a meni nisu rekli ni ajde ni nemoj. Tradiciji svaka cast. Al ja vjerujem da ces ti naci najbolju mjeru da odgojis svoju djecu bas na nacin ne kradi,ne ubij,ne lazi i sl. Krstenje kao cin ti tu ne treba.

clock-img

23.01.2011, 13:42

clock-img

lavica81

pencil-img

3268

mi smo oboje katolici, primili sve sakramente, vjenčani u crkvi. curu još nismo krstili ali planiramo napravno kad malo zatopli

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

clock-img

23.01.2011, 14:02

clock-img

malizia

pencil-img

900

IZVORNA PORUKA: modesty blaise

Jeste li svi već krstili svoju djecu i kaj uopće mislite o tome?
Otvaram ovu temu jer ne znam da li već postoji i je li se o tome već razgovaralo a zagolicala me malo ona anketa oko crkve i vjere općenito...Možda se nekome da raspravljati o svemu tome iako sam svjesna da bi tu moglo svega biti(mislim na sukobe mišljenja) ....



meni osobni je totalno bezzze o tome diskutirati na forumu ,  da li ćeš ti svoje dijete krstiti ili ne su osobne stvari šta se rješavaju unutar vlastite familije. Šta ja sad trebam ispovjedit se da li sam krstila ili nisam pa ćeš se ti ravnati po tome, jer ja bi svoje dijete krstila taman da nitko na ovoj zemaljskoj to ne radi, shvaćaš, šta hoću reći.......  nemoraš se ti mjeriti po meni, po ostalim forumašicama  po onima koje jesu i onima koje nisu krstile, ti to odluči unutar svoja četiri zida.
btw, sve religije imaju nazovimo ritual po tom pitanju , npr. muslimani "uče" ezan i ikamet djetetu na uho po rođenju, kršćani krste, hinduisti i budisti imaju svoj ritual, ateisti ne rade ništa po to pitanju......tvoje je da odlučiš, a ne da očekuješ da ti netko kaže krsti ili ne krsti. skužaj , al tako je :-)

clock-img

23.01.2011, 14:39

clock-img

troubled

pencil-img

7104

malizia, nije modesty otvorila temu da bi poslušala bilo koga ili eventualno većinu...
kako diskutiramo o svačemu, što ne bismo i o tome? user posted image

krštenje mi je važno...poseban, radostan događaj...
cure su se krstile na proljeće (svoje prvo proljeće), pa će tako i franko user posted image


_____________________________

imam novi ticker :)

clock-img

23.01.2011, 14:50

clock-img

malizia

pencil-img

900

IZVORNA PORUKA: troubled

malizia, nije modesty otvorila temu da bi poslušala bilo koga ili eventualno većinu...
kako diskutiramo o svačemu, što ne bismo i o tome? user posted image

krštenje mi je važno...poseban, radostan događaj...
cure su se krstile na proljeće (svoje prvo proljeće), pa će tako i franko user posted image



ajme pardon, ja krivo skontalauser posted image , ajd dobro, sorryyyy Modesty

clock-img

23.01.2011, 14:53

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

ja nisam vjernik,ili jesam ali nesvjesno,o vjeri nerazmišljamuser posted image
nemam nijedan sakrament niti smo se vjenčali u crkvi,a sin je kršten jer je mm bilo važno

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

23.01.2011, 15:35

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Moji klinci su kršteni,svi u dobi od 2-3 mjeseca i meni je to bilo jako važno...za mene je čin krštenja kao svojevrsna zahvala Bogu što mi je darovao najveći dar-dijete i najmanje što mogu je krstit ga i uvest u rimokatoličku vjeru.
Jesam vjernik,imamo oboje sve sakramente+vjenčanje,al ne odlazim baš u crkvu.Zašto?Zato što sam protiv tog "lizanja oltara",a u životu je 80% tih istih vjernika velika đubrad.
Djeca mi mole i znaju molit,ja molim kad imam potrebu i kad mi je teško i za to mi ne treba crkva kao mjesto di ću molit,jer Bog ako me želi čut-čut će me i u mišjoj rupi.
Svoju vjeru treba živjeti i pokazati svojim primjerom da zbilja živiš po Božjim zapovjedima.I TO je ono čemu učim svoju djecu...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

23.01.2011, 16:43

clock-img

Mirjana J.

pencil-img

331

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Moji klinci su kršteni,svi u dobi od 2-3 mjeseca i meni je to bilo jako važno...za mene je čin krštenja kao svojevrsna zahvala Bogu što mi je darovao najveći dar-dijete i najmanje što mogu je krstit ga i uvest u rimokatoličku vjeru.
Jesam vjernik,imamo oboje sve sakramente+vjenčanje,al ne odlazim baš u crkvu.Zašto?Zato što sam protiv tog "lizanja oltara",a u životu je 80% tih istih vjernika velika đubrad.
Djeca mi mole i znaju molit,ja molim kad imam potrebu i kad mi je teško i za to mi ne treba crkva kao mjesto di ću molit,jer Bog ako me želi čut-čut će me i u mišjoj rupi.
Svoju vjeru treba živjeti i pokazati svojim primjerom da zbilja živiš po Božjim zapovjedima.I TO je ono čemu učim svoju djecu...




potpisujem...moje osobno mišljenje tj. moj stav je da u Boga virujem ali u crkvu kao instituciju ne..
krštena sam i primila sam oba skramenta,tomo mi je kršten i pričeščen a i jopića ću krstit..zbog tradicije


_____________________________

Tomislav-28.07.2000
Josip-21.10.2010

clock-img

23.01.2011, 19:47

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

23.01.2011, 20:45

clock-img

natalijax

pencil-img

12210

Krstili smo malog zato što je meni važno,mom mužu i nebi nego je zbog mene,Napisat ču svoja iskustva,Mm je bio u ratu i došao se ispovjedati i kaže ubijo sam,a svečenik njemu pa šta to nisu ljudi,koji god čovjek da je rase,nacije vjere čovjek je čovjek,Kad smo se trebali vjenčat zovem svečenika on nama dođite iza osam,mi tak ti večeri njega nema,i dođemo mi ranije i naravno probudili ga i on na nas digo dreku,što iza osam primam stranke,ja jadna od bijesa počela plakat i odem i on mom mužu što šta šta je njoj kakvo je to ponašanje da mi okreče leđa moj muž mu je od bijesa rekao da se kod ku...e ide iza osam,Došli u muževu župu primio nas svečenik ,sve dogovorili,Vjenčali se mi i sad slikanje kad ulazi glavni i otera nas sve iz crkve ,kao nije ovo foto studio to je crkva,Kad se mali trebao krstit isto frka samo prva nedjelja u mjesecu i ako hočemo krstit malog na sisvete,Kod moje mame došao novi svečenik i kao počeo nešt filozofirat kao on je sad držo pol sata misu za 250 kn lemozine,ni grijanje nije otplati što se ugrijala crkva,a isti taj pop drži vjerunauk za prvopričesnike i pita malenu što joj je on,mala ogovori pop,a on nju pita a tko ti je to rekao kaže ona sestra,i on njoj kaže tvoja sestra je kravauser posted image a po ko zna koji put ču reči i napisati kad je moju djevojčicu trebalo sahranit onda je svečenik rekao nemože to nije dijete to je ploduser posted image Ovo možda nema veze sa krštenjem,napisala sam u anketi moja crkva je moj dom,možda ona i nema mane al je prave oni koji vladaju u njoj,AMEN

< Poruku je uredio natalijax -- 23.1.2011 20:46:54 >

clock-img

23.01.2011, 20:50

clock-img

sanjalica

pencil-img

2410

mi smo katolici, tako smo odgajani i u tome smo rasli.... što se mene tiče mogli su mi djecu krstiti i u bolnici... sva djeca su mi krštena u dobi od oko mjesec dana.... dečki idu na vjeronauk i u crkvu, svako se veče zajedno pomolimo, tako će i curka.... moje je da ih odgajam u vjeri, kako mislim da treba, da budu kršteni, pričešćeni i dobiju sakrament svete potvrde.... a kada jednoga dana budu odrasli i otišli od mene... živjet će sigurno po svojim uvjerenjima i pravilima - istima ili drugačijima od mojih....

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

clock-img

23.01.2011, 22:25

clock-img

Ninaa

pencil-img

7487

Moja curka je krštena sa 3 mjeseca, mi smo vjenčani u crkvi, vjerujem u Boga i trudim se živjeti po Božjim pravilima Idem u crkvu koliko god mogu i držim se onoga da će svatko od nas pred Bogom odgovarati za svoje grijehe, pa tako i svećenik. Molim se jel mi je tako lakše. Svaku večer prije spavana se kratko pomolim i s maleckom izmolim Anđele čuvaru i vidim da to baš voli i lijepo se prekriži. Svoju djecu ću odgajati u kršćanskoj vjeri, a ako ona jednog dana odluče da nije za njih bit ću nesretna i molit ću se za njih ali ih neću sputavati.
Crkva ko institucija ima svojih mana kao i svaka, ali prvenstveno ne razmišljam o tome već se trudim pomoći ako mogu. Mi živimo na selu imamo dobrog svećenika, kojeg djeca obožavaju, mladi isto tako puno radi s njima i župa raste duhovno i taj rad donosi ploda. Svatko od nas ima svoje mišljenje i ja ga poštujem,ali mislim da je teško o tome raspravljati, jel neki vjeruju i vole ići u crkvu,drugi ne vjeruju i misle o Crkvi loše stvari i tako možemo u nedogled. Vjera je osobna stvar svakoga od nas i jedino mislim da je glupo krstiti dijete ako ni jedan od roditelja ne ide u crkvu i ne vjeruje u Boga i  ne drži do vjere ništa,onda je po meni bolje pustiti da samo odluči što želi kad bude veće.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

clock-img

23.01.2011, 23:36

clock-img

mamacita

pencil-img

1873

Samo otvaranje teme sa zeljom da se izazove jaca i dublja rasprava ... cemu to?! Nikad nitko nikoga nece moci preko ovog foruma uvjeriti da su njihovi svjetonazori krivi, i da bi se mozda trebali odluciti za neke nove.

clock-img

23.01.2011, 23:38

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

24.01.2011, 08:17

clock-img

ivana801

pencil-img

339

IZVORNA PORUKA: Ninaa

Moja curka je krštena sa 3 mjeseca, mi smo vjenčani u crkvi, vjerujem u Boga i trudim se živjeti po Božjim pravilima Idem u crkvu koliko god mogu i držim se onoga da će svatko od nas pred Bogom odgovarati za svoje grijehe, pa tako i svećenik. Molim se jel mi je tako lakše. Svaku večer prije spavana se kratko pomolim i s maleckom izmolim Anđele čuvaru i vidim da to baš voli i lijepo se prekriži. Svoju djecu ću odgajati u kršćanskoj vjeri, a ako ona jednog dana odluče da nije za njih bit ću nesretna i molit ću se za njih ali ih neću sputavati.
Crkva ko institucija ima svojih mana kao i svaka, ali prvenstveno ne razmišljam o tome već se trudim pomoći ako mogu. Mi živimo na selu imamo dobrog svećenika, kojeg djeca obožavaju, mladi isto tako puno radi s njima i župa raste duhovno i taj rad donosi ploda. Svatko od nas ima svoje mišljenje i ja ga poštujem,ali mislim da je teško o tome raspravljati, jel neki vjeruju i vole ići u crkvu,drugi ne vjeruju i misle o Crkvi loše stvari i tako možemo u nedogled. Vjera je osobna stvar svakoga od nas i jedino mislim da je glupo krstiti dijete ako ni jedan od roditelja ne ide u crkvu i ne vjeruje u Boga i  ne drži do vjere ništa,onda je po meni bolje pustiti da samo odluči što želi kad bude veće.




To si jako lijepo napisala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

25.02.2008. LUCIJA - zovem je "klopotec" jer ne prestaje pričati
30.09.2010. LAURA - veeelika pospanka

clock-img

24.01.2011, 13:38

clock-img

modesty blaise

pencil-img

4874

IZVORNA PORUKA: mamacita

Samo otvaranje teme sa zeljom da se izazove jaca i dublja rasprava ... cemu to?! Nikad nitko nikoga nece moci preko ovog foruma uvjeriti da su njihovi svjetonazori krivi, i da bi se mozda trebali odluciti za neke nove.



Po tome skoro  ispada da je najbolje uopće ne razgovarat .... Tema kao i svaka druga tema ;nekom se sviđe -nekom ne... I ništa više... I bez namjere da se nekoga povrijedi.... I ne znam iz čega si zaključila da imam želju za dubljom i žešćom raspravom. NEMAM! A ti si to ovime upravo učinila.... šteta
Ispričavam se svima koji su se zbog ovoga osjetili povređeni...


< Poruku je uredio modesty blaise -- 24.1.2011 13:41:53 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

clock-img

24.01.2011, 13:51

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

zasto sukobi misljenja...ne nislucajno
STVAR JE VRLO JASNA...I NORMALNA...
tko vjeruje u boga i zna sta je krstenje taj ce krstiti djete tko
nevjeruje taj nece..i gotovo...stvar rijesena...

dvoumljenje je glupo....jer ako netko nevjeruje...cemu sva ta parada...
krstenje ima veliko znacenje..i jako je dobro...s obzirom da ga je bog dao naravno...ali to nista ne znaci za nevjernike...tako da to je stvar vjere i vrlo jasno i jednostavno....

clock-img

24.01.2011, 13:53

clock-img

Fever

pencil-img

1388

mi smo isto kršteni, vjenčani u crkvi, i M ćemo krstit prije Korizme, a ako pitate mm on je budist user posted image i u crkvi se vinčali radi mene i M krstit. Ja zaista virujen u Boga, pogotovo nakon M rođenja, i obvezno se svaki dan pomolim i zahvalin na svemu iako rijetko odem na misu. tako pokušavam objasnit mm da crkva i vjerovanje su dvi različite stvari. On mrzi Crkvu, ruzno ali je tako, radi političkih pitanja, radi svih njihovim ispada itd.
Meni isto nisu previše mili u zadnje vrime, svaki put dođem na misu a ono propovjed o politici, o komunistima, ustašama, o milodarima a oni dobivaju 18 miljuna iz proračuna a ljudi gladni...toliko o njihovoj pokori i skrušenosti....ali oni mi vjeru u Boga ne mogu oteti...user posted image

_____________________________

Princeza naša Matea 28.12.2010.

Princeza naša Mia 14.03.2013.

clock-img

24.01.2011, 14:03

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

IZVORNA PORUKA: natalijax

Krstili smo malog zato što je meni važno,mom mužu i nebi nego je zbog mene,Napisat ču svoja iskustva,Mm je bio u ratu i došao se ispovjedati i kaže ubijo sam,a svečenik njemu pa šta to nisu ljudi,koji god čovjek da je rase,nacije vjere čovjek je čovjek,Kad smo se trebali vjenčat zovem svečenika on nama dođite iza osam,mi tak ti večeri njega nema,i dođemo mi ranije i naravno probudili ga i on na nas digo dreku,što iza osam primam stranke,ja jadna od bijesa počela plakat i odem i on mom mužu što šta šta je njoj kakvo je to ponašanje da mi okreče leđa moj muž mu je od bijesa rekao da se kod ku...e ide iza osam,Došli u muževu župu primio nas svečenik ,sve dogovorili,Vjenčali se mi i sad slikanje kad ulazi glavni i otera nas sve iz crkve ,kao nije ovo foto studio to je crkva,Kad se mali trebao krstit isto frka samo prva nedjelja u mjesecu i ako hočemo krstit malog na sisvete,Kod moje mame došao novi svečenik i kao počeo nešt filozofirat kao on je sad držo pol sata misu za 250 kn lemozine,ni grijanje nije otplati što se ugrijala crkva,a isti taj pop drži vjerunauk za prvopričesnike i pita malenu što joj je on,mala ogovori pop,a on nju pita a tko ti je to rekao kaže ona sestra,i on njoj kaže tvoja sestra je kravauser posted image a po ko zna koji put ču reči i napisati kad je moju djevojčicu trebalo sahranit onda je svečenik rekao nemože to nije dijete to je ploduser posted image Ovo možda nema veze sa krštenjem,napisala sam u anketi moja crkva je moj dom,možda ona i nema mane al je prave oni koji vladaju u njoj,AMEN



natalija vidit kod tebe je djavo cvrsto zagazio...i to jako lose...kazem djavao zasto jer je duboko duboko danas sami sotona usao u crkvu...ali ISUS KOJI JU JE USTANOVIO JE REKAO...NI VRATA PAKLENA NECE JE NADVLADATI...dakle znao je sta ce se desavati u crkvi...ali je stoga milion puta ponovio i gospa to danas sto puta ponavlja....MOLITE SE MOLITE SE ....SAMO TO MOZE SPASITI SVE...koliko je danas losih svecenika sam bog zna...ima ih puno ALI GLEDAJ...to nemoze i nikada nece poljuljati onu vjeru u meni koju nosim u boga...i znam da jedino na misi (BEZ OBZIRA STO TAJ SVECENIK JE UZASAN RECIMO..ALI PREKO NJEGOVE RUKE ..HTJELA JA TO ILI NE..ON CE BOGU ODGOVARATI ZA SVOJA NEDJELA...NISAM JA TA DA TO ISPRAVLJAM...SAMO PREKO NJEGOVE RUKE TIJELO KRISTOVO POSTAJE SVETO I ZIVO...TAKO BOG HOCE NE JA) a ja zelim primati zivoga boga u pricesti i
oprati svoje grijehe od blata u sebi...KRVI KRISTOVOM koja jedino ide preko ispovijedi..TU BIRAM ONOGA SVECENIKA KOJI JE SUPER...a ima ih isto mnogo divnih i dobrih...
napisala sam samo svoje iskustvo...ako moze pomoci...
dakako da postujem sve sakramente jer ih je BOG DAO...