cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Kontracepcijski flasteri

clock-img

16.04.2010, 09:20

clock-img

njanja

pencil-img

8766

Evo da kažem svije uskustvo pa da znate....

Znači prije trudnoće sma godinama pila Cilest bez ikakvih smetnji i nuspojava, bile su mi savršene, kao i sex s njima jer nisma imala nikakvih briga. Kada bi dr preporučio da napravim pauzu od 3 mj, napravila bi i pila sam ih 6 godina, nakon prestanka napravila pauzu od 7 mj prije nego smo krenuli u akciju i 9 mj nakon prestanka tableta bila sam trudna (nakon 2 mj akcije)....
 
Nakon poroda sam dojila i dr mi je preporučio kontrracepcijske flastere koji su kao komotniji, a kako sma sklona debljanju, kao bolji i ne idu preko jetre, nego preko kože....Počela sam ih piti nakon 16 mj od poroda jer sam još 7 mj nakon prestanka dojenja imala neki iscjedak iz 1 cice svaki par dana pa mi je dr rekao da počnem kada prestane taj spontani iscjedak mlijeka...
 
Što se tiče nuspojava, nisam imala nikakve, super sma ih prihvatila i već nakon 2 mj na pregledu dr mi je rekao da "dolje sve spava" (što ja obožavam kada mi kaže jer znači da nemam briga, jajnici spavaju i nema ovulacije pa sam postigla svrhu user posted image )....
Koncept je da postoje 3 flastera koji se stavljaju 1 tjedno, a nakon pauze od 7 dana isponova...Možeš ih staviti na vanjsku stranu nadlaktice, ramenma, guzu i bedra...ja sam ih imala najćešće na nadlaktici ili ramenu.... Zašto sma odustala????Znate na što koža liči nakon 7 dana da flaster ne odlijepiš s nje??? katastrofa...sada i nakon 3 tj mi je dio kože na kojoj sma imala zadnji flaster jako suha i svjetlija od ostatka...Flaster je 5 x 5 cm i nije to ni mali dio kože.... Uglavnom, razmislila sam si želim li sljedećih par godina godina imati takvu kožu-NE!!!!! Otišla kod dr i vratila se Cilestu....Danas mi je 5-ta tableta i super se osijećam, osim što ju, za razliku od prije kad sma ju pila naveče, sada pijem ujutro i (za mene sreća) nemam apetita do cca 12 h....vauuuuser posted image  Davijet curama: flasteri su super, nema brige jesi li popio tabletu ili ne(iako ni to nije problem kad se navikneš, meni se znala slina sama skupljati u ustima prije spavanja), znači jedina briga je zamijeniti ga 1 u 7 dana, ali mislim da su za kratkoročnije upotrebe jer poludiš od toga na tijelu.... Eto nadam se da ću nekome pomoći sa svijetom.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

16.04.2010, 09:44

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

7400

[Sadržaj poruke je obrisan]

clock-img

16.04.2010, 09:56

clock-img

njanja

pencil-img

8766

je Mirena, to sma ja htjela, ali dr nije dao jer sam tada rekla da planiramo 2. dijete za 5-6 godina....a sada ni ne znam da li ga planiramo....uglavnom, to će biti moja konačna kontracepcija do klimaksa user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

16.04.2010, 10:55

clock-img

anuska08

pencil-img

3910

Čula sam za te flastete, ali da bi ih koristio moraš isto raditi pretrage krvi kao i sa pilulama?user posted image
Ja pilule ne smijem koristi zbog krvne slike, pa mislim da ne bi smijela ni flastere ili se varamuser posted image

_____________________________

Nika 26.08.2009.

clock-img

16.04.2010, 10:57

clock-img

njanja

pencil-img

8766

ja nisma morala krvnu sliku, nego tlak i kilažu (vidim i na onim uputama u kutiji da se referiraju na tlak i težinu)....

vidi najbolje sa svojom gin...


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

16.04.2010, 10:58

clock-img

anuska08

pencil-img

3910


IZVORNA PORUKA: njanja

ja nisma morala krvnu sliku, nego tlak i kilažu (vidim i na onim uputama u kutiji da se referiraju na tlak i težinu)....

vidi najbolje sa svojom gin...


Ajde kolegice, hvalauser posted image ! Baš ću malo pitati!!!

_____________________________

Nika 26.08.2009.

clock-img

16.04.2010, 11:02

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

IZVORNA PORUKA: anuska08

Čula sam za te flastete, ali da bi ih koristio moraš isto raditi pretrage krvi kao i sa pilulama?user posted image
Ja pilule ne smijem koristi zbog krvne slike, pa mislim da ne bi smijela ni flastere ili se varamuser posted image



da, ja ih nesmijem ko ni pilule

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

16.04.2010, 11:10

clock-img

sig

pencil-img

594

ja ih neželim :)
mm i ja smo u braku 5 godina, imamo curicu od 4 i sada čekamo drugo dijete... jednostavno... a cijelo vrijeme se sexamo... samo znamo kada možemo do kraja kada ne... ne želim kontracepciju ne želim si o tome razbijati glavu, jesam li popila ili nisam... ovako mi je lakše... user posted image
O, Bože moj... mi želimo troje djece.... ali ako ih bude i 5.. imati ću ih 5!!!

_____________________________

imam dvije ljepotice jedna ljepša od druge

clock-img

16.04.2010, 11:27

clock-img

njanja

pencil-img

8766

IZVORNA PORUKA: sig
mi želimo troje djece.... ali ako ih bude i 5.. imati ću ih 5!!!

 
e pa onda se ni ja ne bi brinula...
stvar je u tome da mm i ja znamo da trenutno ne želimo 2. dijete, a ne želim biti neodgovorna prema tome. Jan je bio planiram pa će tako biti i 2. dijete kada opet osjetimo želju

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

16.04.2010, 11:44

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

ja sam pila cilest prvo a kasnije jasmin i jako sam se dobro osjecala...s obzirom da zene neke umiru od yasmina...meni je bio o.k. cak i jedan plus...nisam dugo mogla ostati u drugom stanju i sada nakon ovece doze yasmina sam uspijela...ocito mije djelovao na hormone...jako...i evo mi beba ziva i zdrava fala bogu vec jos jako malo pa ce godinu danauser posted image
spiralu nikada nebi..ni slucajno...a ovaj flaster mi je doc..preporucivala...ali nisam razmisljala da ostaje koza fuj...to fala njanja...

clock-img

16.04.2010, 22:37

clock-img

cuba

pencil-img

21489

Hvala na informaciji...meni su osobno draže pilule...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

clock-img

17.04.2010, 08:07

clock-img

danery

pencil-img

10504

moja kontracepcija je MM user posted image user posted image user posted image

otkada smo se upoznali,pila sam Trinovum MOŽDA tjedan dana u ovih 12 godina koliko smo zajedno...

mm je protiv ikakvih spirala,tableta i ostalih metoda...jedina koje se pridržavamo je da on pazi i tako sve funkcionira već dugo...

user posted image user posted image user posted image

clock-img

21.04.2010, 17:33

clock-img

adryosijek

pencil-img

3129

ja nista nekoristim kao kontracepciju jel moj mm pazi al najveseliji je bio kad sam na pocetku ostala trudna pa nije moro pazit samo je tankao i tankao...user posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

clock-img

21.04.2010, 17:38

clock-img

Točkica28

pencil-img

2918

IZVORNA PORUKA: adryosijek

ja nista nekoristim kao kontracepciju jel moj mm pazi al najveseliji je bio kad sam na pocetku ostala trudna pa nije moro pazit samo je tankao i tankao...user posted image



ajde ti rodit više
hahahahha
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

Zadnji članci

article-img