cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Kegelove vježbe

clock-img

13.11.2008, 09:54

clock-img

Vjeverica ST

pencil-img

1218

MOLIM VAS, ŠTO SU TOČNO KEGELOVE VJEŽBE? Kako se izvode???????????

< Poruku je uredio Renata RR -- 13.11.2008 9:58:01 >

clock-img

13.11.2008, 09:59

clock-img

anne

pencil-img

8091

Staneš ravno i uvlačiš pupak kao da pokušavaš navuči premale hlaće - pokreću se i trbušni i oni dolje. ako je najlakše za objasniti.
Sve bi ih žene trebale raditi - bolje seksualno iskustvo, lakši porod, sprečava se biježanje mokraće. user posted image
Kad skužiš kako i koji mišići ti se stežu možeš i raditi i sjedeći i ležeći. Nitko ne kuži, a ti vježbaš.
Pročitala sam da ih trebaš raditi u serijji od 10 komada nekoliko puta na dan.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

clock-img

13.11.2008, 10:01

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Pomoci cu ti s wikipediom:

Kegelove vježbe pomažu ojačati dno zdjelice, pripomoć su liječenju inkontinencije i oporavljaju tonus mišića nakon porođaja. Nazvane su prema dr. Arnoldu Kegelu, ginekologu koji ih je i osmislio. Kada se osnaže mišići zdjelice bolje podržavaju uretru.
Kegelove vježbe uključuju stiskanje pubokoksigealnog mišića (isti mišić koji zaustavlja mlaz mokraće) i njegovo zadržavanje dok se sporo broji do 3. Žena se treba zatim opustiti dok izbroji do 5, a zatim ponoviti stezanje. Postupno treba povećavati zadržavanje stisnutog mišića dok se ne izbroji 10. Trebalo bi napraviti pet vježbi tri puta na dan i ostati na tome. Rezultati će biti vidljivi za šest do osam tjedana - a ti rezultati uključuju i bolji seks. Vježbe treba redovito izvoditi da bi se dobio koristan učinak. Za lakše razlikovanje tog mišića od ostalih treba pokušati zaustaviti mlaz mokraće dva do tri puta prilikom mokrenja. Međutim, kada se jednom spozna koji su to mišići, nije poželjno često zadržavati mokraću, jer to može voditi urinarnim infekcijama.
Kako taj mišić postaje jači lakše ga je razlikovati od drugih mišića u blizini koji se također grče.
Kegelove vježbe nisu učinkovite ukoliko se stišću mišići trbuha, bedara ili stražnjice istodobno kada se stišće područje rodnice. Zapravo to samo povećava pritisak unutar trbuha i pogoršava problem.
Kako bi žena bila sigurna da ispravno vježba, treba staviti dva prsta u rodnicu, malo ih raširiti i stisnuti mišiće rodnice, ukoliko osjeti kako se mišići oko prstiju stišću, vježba je pravilno izvedena. To su jedini mišići koje treba stiskati. Za provjeru da se ne stišću mišići trbuha istodobno kada se stišću mišići rodnice, stavi se druga ruka na donji dio trbuha kao podsjetnik da trbuh treba biti mekan i opušten. Žena može također isprobati stezanje mišića za vrijeme snošaja, tako što će stisnuti mišićima partnerov penis i koji bi u slučaju pravilno izvedene vježbe to svakako trebao osjetiti.

clock-img

13.11.2008, 10:03

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Ako pokusavas zadrzati mokracu ces najlakse otkriti koji su ti misici koje treba vjezbati..

clock-img

13.11.2008, 10:54

clock-img

Vjeverica ST

pencil-img

1218

DAKLE, ONE SU KORISNE ZA DOBAR POROD?JA SAM U 31.TJEDNU TRUDNOĆE PA ME ZANIMALO MIGU LI NEKE VJEŽBE DOPRINIJETI BEZBOLNIJEM PORODU..(ps- ŠTO MISLITE?INAČE SE BAVIM PJEVANJEM, MOŽE LI U TOM SLUČAJU PRITISAK KOJI VRŠIM NA STOMAK ŠTETITI PRILIKOM NAPREZANJA TJ. KOD VIŠIH TONOVA?)

clock-img

13.11.2008, 10:58

clock-img

mirna

pencil-img

8134

mislim da pjevanje ne utjece na trudnocu..

vjeverica poslije poroda postoji mogusnoct inkontinencije-zbog toga je najvaznije trenirati ove misice. takodjer ti mogu povecati ugodjaj kod penetracije...  ne vjerujem da je zbog keglovih vjezbi porod bezbolniji..

clock-img

13.11.2008, 12:08

clock-img

anne

pencil-img

8091

Vjerevrice znam da operne pjevačice rano idu na čuvanje trudnoće. No ako umjereno pjevaš mislim da ne škodi.
Možda je porod brži. Nisam sigurna.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

clock-img

13.11.2008, 15:09

clock-img

evanda

pencil-img

1385

Draga muzičarko, nama su na tečaju rekli da treba raditi te vježbe posebno nakon poroda da bi se svi unutarnji organi polako vratili na svoje mjesto....za porod nisu rekli da su važne, ali je važno disati dijafragmom, a ti to znaš ako dišeš pravilno ( i ja sam muzičar po struci)....pa eto, sretno

clock-img

14.11.2008, 12:05

clock-img

Vjeverica ST

pencil-img

1218

super, hvala vam na savjetima, na Wikipediji i sve ostalo i Anni i muzičarkiuser posted image . Počela sam ihh radit, nadam se da ih radim ispravno, pusssaaa

clock-img

18.11.2008, 15:42

clock-img

tomi

pencil-img

204

ja sam flautistica i sviram svaki dan, u 35 -tom sam tjednu terdonče i  ne smatram da mi to šteti čak mislim da mi je i lakše, ponekad se zapušem kada hodam ali kada sviram nikada, evo baš danas imam i svoj zadnji nastup , na koncertu profesora u glazbenoj školi. Pričala sam o tome i sa svojom profesoricom koja je također do zanjeg dana svirala , čak mi je i preporučila da sviram, zrak uvijek nađe put. eto, nemaj frku samo pjevaj i uživaj , to je najvažnije. 

clock-img

18.11.2008, 15:52

clock-img

Vjeverica ST

pencil-img

1218

ajme super!savjet od profesionalcauser posted image !super, jer kad pjevam sretna sam i ispunjena, s bebom pogotovo...Nadam se da ću uspjet uskaldit te obaveze i poslije bebinog rođenjauser posted image

clock-img

14.02.2010, 13:07

clock-img

silvija018

pencil-img

24

:))))))))))))))))))))))

clock-img

22.05.2013, 09:05

clock-img

mariaLena

pencil-img

18

Kazu da ako zadnja mjeseca trudnoce radis Kegelove vjezbe puta na dan,postoji manja mogucnost da ces dolje popucati i nece te morati sivati,jer ce ti to podrucje postati elasticnije,vjerujem da ima nesto u tome user posted image

clock-img

10.06.2013, 16:20

clock-img

dadls

pencil-img

77

Nikad ih nisam radila ali sada nakon poroda su mi itekako potrebne.

_____________________________

L. 16.12. 2006.
A. 06.05. 2013

clock-img

20.12.2013, 17:12

clock-img

BakicaZG

pencil-img

21

Izuzetno je važno da Kegelove vježbe usojite kao dio dnevnog rituala, gotovo kao dio higijene.
Pravilnim ponavljanjem, navikavanjem na vježbanje s vremenom ćete ih moći odrađivati za vrijeme vožnje,
na radnom mjestu a da to nito oko vas ne primjeti a korist je neprocjenjiva!

clock-img

31.12.2013, 16:15

clock-img

Pomalo

pencil-img

195

Morati cu i ja to probati..Kad se najranije moze poceti vjezbati?