cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Kada prve cipelice?

clock-img

13.06.2008, 11:28

clock-img

Dajana

pencil-img

985

Drage mamice, zanima me kad ste kupile svojim bebicama prve cipelice za hodanje.
Moj mali vrtiguz je propuzao i sad se diže na noge uz namještaj. Ima jedne cipelice koje će brzo prerasti. Ne znam da li da joj već kupim cipelice za hodanje ili da još bude u čarapicama. Napunila je 9 mjeseci i nije još baš turbo spretna ali već lijepo stoji uz  namještaj.

clock-img

13.06.2008, 11:59

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Dajana preporuka naše pedijatrinje je da mora biti u čarapicama dok ne prohoda. Prve cipelice za vani treba kupiti malo ranije, da se privikne na njih. Mi smo prve cipelice kupili negdje s 11 mjeseca. bila je zima, pa su nam  na početku služile  za grijanje.
Ako djetetu staviš cipelice za vani tek kad prohoda, se zna dogoditi da ih neće htjeti..Za male nogice je doma najbolje da su bose, ali možeš joj kupiti one nogavice koje ne skližu (ne znam kako se zovu na hr)..

clock-img

13.06.2008, 11:59

clock-img

cokolada

pencil-img

1280

Prve cipelice prave, anatomske sam mu kupila s 10 mj, kada je poceo na rukice hodati, a do tada se dizao i bio u mekanim cipelicama koje je do tada nosio. Mislim da kada djete pocne hodati bilo uz pomoc rukica ili samostalno mu trebaju prave cipelice, da mu je zglob fiksiran i noga cvrsca.

clock-img

13.06.2008, 12:04

clock-img

mirna

pencil-img

8134

Mislim da kada djete pocne hodati bilo uz pomoc rukica ili samostalno mu trebaju prave cipelice, da mu je zglob fiksiran i noga cvrsca.



Cokolada to je bilo prije tako. nove preporuke su da se mora nogica slobodno kretati..

clock-img

13.06.2008, 16:16

clock-img

Dajana

pencil-img

985

Sjećam se da sam zadnjem djetetu kupila prave cipelice tek kad je prohodao, a do tada je bio u čarapicama.
U čarapicama joj se skliže, imam jedne protuklizne al morat ću potražiti još.

clock-img

13.06.2008, 17:27

clock-img

klarinet

pencil-img

52

Ja sam svom cicbanu kupila prave cipelice negdje sa 6-7mj. kad sam ga počela stavljtiu u hodalicu.

clock-img

13.06.2008, 19:01

clock-img

božica

pencil-img

8832

Vidiš vidiš -kako smo različite-mi smo  svojoj curi prve cipele(zatvorene sandale-valek) kupili sa 10 mjseci jer onda je za rukicu hodala znaći bio je 8mj.-ona je nama tek propuzala nakon što je svladala hodanje- user posted image   user posted image   user posted image  

clock-img

13.06.2008, 19:09

clock-img

koka

pencil-img

10266

Roko je prohodao sa 9,5mj. Tako da čim je on počeo stajati smo mu kupili cipelice koje su bile čvrste od iza jer je imao malo krive noge. A ortoped nam je zabranio hodalicu jer se tad dijete odgurava a ne hodauser posted image .

clock-img

13.06.2008, 23:27

clock-img

Anita**

pencil-img

87

Moja Nika ima 11 mj i nije još prohodala. Kupila sam joj prave cipelice, ali samo za vani. Kod kuće je u čarapicama da joj se nogica slobodno razvija. Jedino joj se malo skliže, a kod nas nema nigdje za kupiti onih protukliznih čarapica.

clock-img

14.06.2008, 17:29

clock-img

mamitaa

pencil-img

10

ja sam svom kad je počeo hodati,dok ne nauči sam lijepo stati i spustiti stopalo nema potrebe za cipelicu,kad krene hodati onda.