cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Ja sam ja i cijeni me takvu!

clock-img

03.02.2015, 20:16

clock-img

Anoniman

Drage mame,
nakon što sam pročitala ovaj članak http://www.index.hr/mame/clanak/majke-protiv-majki/796766.aspx na internetu jednostavno nisam mogla odoljeti, a da ne stavim link na ovome forumu i podijelim ga sa curama na temi na kojoj se povremeno javljam jer ova cura koja ga je napisala je zapravo rekla sve što ja mislim. Naime, moram priznati da se ne slažem sa načinom na koji je ona to rekla jer se može shvatiti da je ona ta koja sada osuđuje Majke, kako ih ona naziva, a sa time se nikako ne slažem međutim ono što se slažem da je i meni dosta osuđivanja majki od strani majki. Do sada nikada na forumu nisam komentirala nečije odluke jer se ne smatram pozvanom da to činim, međutim moje odluke su nerijetko komentirane naročito od strane onih majki koje smatraju da su samo njihova mišljenja ispravna te osuđuju sve one čija mišljenja nisu u skladu sa njihovima.
Prvo ću reći nešto o sebi, majka sam dvogodišnjeg sina i četveromjesečnog sina. Prvoga sam nešto kratko dojila, a potom se izdajala pa mu davala na bočicu uz dohranu ad-om dok drugoga nisam uopće stavila na dojku. Cijeli taj osjećaj dojenja uopće mi se nije svidio, jednostavno sam se loše u tome osjećala i kada sam ostala trudna sa drugim sinom bila mi je muka kada sam razmišljala o dojenju jer ga nisam htjela i odmah sam rekla da ću čim rodim u bolnici zatražiti ablaktaciju, a s druge strane sam ga htjela dojiti jer znam da je majčino mlijeko najbolje mlijeko pa sam za vrijeme trudnoće ipak donijela čvrstu odluku da ću dojiti jer to je najbolje za moje dijete, iako se protivilo mojim osjećajima . Došao je dan da sam rodila i donijeli su mi prvi puta dijete i opet se javilo to da ja zapravo ne želim dojiti te kada me pedijatrica pitala želim li ablaktaciju suze su mi krenule na oči, ali nisam dugo razmišljala moj odgovor je bio DA jer sam znala da je to najbolje za nas dvoje, on neće biti gladan jer hraniti ću ga, a ja neću biti razočarana jer radim nešto što ne želim. Međutim,to nije bit ove priče, bit ove priče je da sve oko tebe interesira da li dojiš, zašto ne dojiš, i ine druge stvari oko dojenja, halo ljudi pa to je moja privatna stvar, a da ne spominjem osuđivanje i komentare na moju odluku, pa tko vam je uopće dao pravo da me kritizirate i namećete mi osjećaj da sam loša majka samo zato što ne radim nešto što je sada toliko napuhano od strane raznih ženskih udruga. Ja se slažem da je majčino mlijeko zdravije od ad-a, ali zaista prije nego osudite morate sagledati cijelu situaciju pa onda nekoga osuđivati, ako je njegvo ponašanje vrijedno osude, jer zaista ponekad bih na nečije komentare ostala toliko posrana da bi ispalo kao da ja uopće ne hranim svoje dijete nego ga ostavljam da gladuje.
Ovo je samo jedna od stvari koje one majke koje osuđuju, osuđuju druge majke. Iako svi na ovome forumu ćete reći da ne osuđujete, pa tako i ja, ali ovoga puta priznajem da ipak osuđujem SVE ONE KOJI OSUĐUJU DRUGE.
Prvi puta su me na ovome forumu osudili kada sam u prvoj trudnoći postavila pitanje oko ad-a pa se onda našla neka majka koja mi je rekla sve što je ona htjela, ali nije odgovorila na moje pitanje. Nakon toga nisam bila više aktivna jer sam pomislila ma daj, šta će meni ovo jer ako ne mogu dobiti odgovor na pitanje samo zato što u nekim stvarima nisam kao većina neću se tu ni družiti. Međutim, kada sam ostala trudna drugi puta ipak sam se našla na temi na kojoj sam i sada jer cure su super i zaista nisu osuđivale, ali moram priznati da ja baš i nisam iznosila neke svoje stavove, sve do nedavno kada sam rekla da ću sa 4mjeseca započeti sa dohranom. Taka su krenuli komentari da je to prerano, ali to me ne smeta jer da uzmete nas deset_ svaka će imati svoje mišljenjen i svoj stav i to poštujem, međutim ono što me zasmetalo je stav „ja ne osuđujem, ali djetetova crijeva ti nisu razvijena i razmišli što radiš svome djetetu, kao i pedijatri ti nisu educirati za savjete o prehrani (rekla neka za koju dam ruku u vatru da nije pedijatar, a bome ni nutricionist)“. Slažem se da svatko od nas na ovome forumu može iznijeti svoje mišljenje, ali iznošenje mišljenja nije nametanje svoga kao jedinoga ispravnoga.
Da ja sam majka čije dijete je na ad-u mojom odlukom, majka koja je protiv bolnica „bolnica prijatelj djece“, majka koja uvodi dohranu sa 4 mjeseca djetetu, majka koja je protiv dojenja na javnim mjestima (restorani, crkve i slično), majka koja je protiv osuđivanja tuđih stavova i majka koja voli svoju djecu te se trudi za njih učiniti najbolje i omogućiti im najbolje iako u tome neću uvijek uspjeti.
One majke čiji su stavovi suprotni mojima su jednako dobre majke i sigurna sam da jednako vole svoju djecu, ali nažalost uvijek se među njima nađu one koje osuđuju ono što je suprotno od njihovoga, a naročito su po tome pitanju aktivne one koje podržavaju rad udruga kao što su Rode (ne znam za neku drugu, ali vjerojatno ih ima sa sličnim uvjerenjima kao što ih i Rode imaju).
Naime, moram prokomentirati i rode, babe, žabe i ostale feminističke udruge koje se bore za svoje ciljeve da nije uredu da svoje ciljeve nameću svima nama jer to nije poštivanje drugoga nego nametanje svojega. Rode i ostale udruge bi trebale pomoći i majkama čija su djeca na ad-u jer dijete je dijete, bilo na majčinom mlijeku ili ne, začeto prirodnim putem ili iz epruvete, svi smo mi različite jedinke, ali jedinke koje čine ovaj svijet, a trebali bi ga činiti boljima za nas sve. Ako su udruge htjele da djeca budu sa majkama u bolnici trebale su se za to izboriti, kao i što jesu, ali ne na ovaj način jer sada ja kao majka koja ne želi da je nakon poroda njezino dijete 24sata sa njom to moram trpjeti, jer nemam izbora, trebale su majkama ostaviti mogućnost izbora da sama izabere želi li to ili ne, a ne nametnuti svima jer njihov cilj možda odgovara samo njima i njihovim pristašama. O ovoj temi bih mogla napisati knjigu, ali nije vrijedno truda, međutim imala sam potrebu napisati ovo gore i zbog toga sam otvorila i ovu novu temu kako bi sve vi koje ste se osjećale osuđenim od strane drugih majki mogle ostaviti svoje dojmove i odati počasi blogerici koja je napokon javno rekla sve ono što nas dosta misli (još jednom napominjem da se na slažemsa njezinim osuđivanjem Majki, kako ih ona zove, već samo sa porukom koju ona šalje ovim blogom, a to je da je dosta osuđivanja različitosti )
Stoga ako ijedna od vas ikada bude osnivala udrugu „ja sam ja i cijeni me takvu“ molim Vas da me pozove za člana!!
Pusa svim mamama i bebicama.


< Poruku je uredio Admin -- 5.2.2015 23:22:28 >

clock-img

03.02.2015, 20:56

clock-img

perlica55

pencil-img

5460

Vgaspic za mene si ti MAJKA user posted image
Super si napisala post, iskreno i svaka ti čast... Ja na žalost nisam još
majka, pa ne smijem pisati, il smijem.... Imam nekakve svoje stavove,
koje sam naslijedila od svoje MAJKE, i raditi ću ono kaj je najbolje za
moje dijete....
Dojiti ću kolko budem mogla, kupovati ću jednokratne pelene, cijepiti ću djecu,
davati ću dohranu s 4 mjeseca,
davati ću meso, voće, povrće i kupovne kašice user posted image
Zašto? Zato što je moja MAJKA sve to radila meni, i ljudi kažu da
sam normalna, zdrava, fina, kulturna i obrazovana osoba user posted image
A Rode, Majke i ostali borci za ljudska prava, svaka vam čast, al nemojte
osuđivati ljude koji su drugačiji od vas ili koji nešto rade drugačije...
Pa živimo u 21. stoljeću, nemojmo se vraćati u 17. user posted image

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

clock-img

03.02.2015, 21:31

clock-img

Anoniman

perlica55 hvala ti na riječima i oprosti što sam krivo započela post, trebao je glasiti "drage mame i one koje to niste, ali cete sigurno postati" (nadam se uskoro)

clock-img

03.02.2015, 21:56

clock-img

andydea

pencil-img

4754

Dobar većer,
draga Vgaspic, s obzirom da se ja u ovoj prići prozivam tj.vidim dok čitam kako izvrčeš riječi u svoju korist..moram komentirati !
Iskreno nije me briga dali dojiš,ne dojiš,dali češ dati ad ili km..,dali si zbog toga bolja ili loša majka..nebitno!!
Da fala Bogu da se vraćamo u 17 st. Perlice (ali ovo ne ide tebe ) jer su tada mame dojile svoju djecu i preko 3.g,djeca spavala u krevetu sa roditeljima, jeli zdravu hranu-žitarice ,voće i povrće..
Mislim da ono pitanje tamo našem postu-koje je moje zanimanje nije ti na mjestu?
Znaći tvoje stajalište je da ja moram imati školu nutricionista da znam o prehrani..e pa draga moja moram te razočarati..da nisam nutricionista niti pedijatar..ali sam veganka i najmanje 5 godina učim o zdravoj prehrani..Spasila sam puno majki od svakojakih problema vezano za taj problem..pogotovo za dojenje..Imam grupu na facu i preko 2500 tisuća žena svakodnevno pišu i zahvaljuju mi na tome..
Meni ne treba pedijatar sa tablicom iz 1920 g. i to mjerilo na djeci koja su na ad-u,a ne na majčinom mlijeku..Meni je ovo stvarno nebulozno tebi ovdje pisti..imaš lijepo google pa si utipkaj i informiraj.Nisam mama od 2 god. već dosta duže od tebe da..i baš zato što sam bila ovako nadobudna i vjerovala prdijatrima i dr. moje prve dvije kćeri sam nezdravo hranila i prekinula dojiti jer sam mislila da nemam dovoljno mlijeka..Nijednom riječju nisam ti napisala da te osuđujem...već imaš internet pa ak ti je bed kad te većina tu govori jedno a ti si jako pametna i radiš drugo...e onda ti nemam kaj napisti osim da se informiraš..ali ne kod pedijatra,a moje zanimanje i moja struka za tebe je nebitna !

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

clock-img

03.02.2015, 22:09

clock-img

MarijanaC

pencil-img

403

Ja sam jedna od majki koju je Andydea spasila i koja je nastavila dojiti unatoc problemima i zaista sam zahvalna :) Andydea je za mene lavica i pol.

_____________________________

Za dva života bogatija
user posted image user posted image Gabrijel 01.03.2012.
Matej 27.09.2014.user posted image user posted image

clock-img

03.02.2015, 22:31

clock-img

Anoniman

Draga andy oprosti ako se osjećaš prozvanom, ali ja to nisam učinila na ovoj temi, prozvala sam te na našoj temi jer si me osudila oko dohrane, a sada si ovim postom upravo potvrdila da osuđuješ baš sve što je suprotno tvojim stavovima. Meni je drago da ti imaš toliko prijatelja na faceu i da su ti majke zahvalne i da im pomažeš, to je lijepo od tebe i svaka ti čast na tome, da pomažeš vidjela sam i na našoj temi, ali mene si osudila i sada to opet činiš, a to po meni nije nikako lijepo jer ovo gore šro si napisla je moram priznati čak i uvredljivo, ne samo osuđujuće. To što si ti veganka, dojiš i baviš se ne znam sve s čime ne je tvoja stvar i ja to cijenim i nikada mi ne bi palo na pamet da ti napišem stvari koje si ti sada napisala meni u svome postu koliko god se ja ne slagala sa tvojim stavovima ili uvjerenjima.
Ovu temu sam otvorila, ne radi tvoga komentara o dohrani na našoj temi, nego zato što je stvarno dosta da se međusobno žene osuđuju zato što su različitih pogleda na život ili svijet, nažalost nisam primijetila da je daxy već otvorila temu sa istim blogom jer da jesam priključila bi se samo tamo, njoj sam se većispričala i zamolila moderatora da moju temu prebaci nanjenu, takoda draga andy ti nisi bila povod niti uzrok ovog moga otvaranja teme već blog one djevojke i moja potreba da kažem što mislim, a ako si seosjtila prozvanom ovim blogom onda ti znaš razloge zbog čega se osjećaš pčrozvanom. Ja ti želim svaku sreću u daljnjem radu i nadam se da ćeš pomoći još tisućama žena sa svojim savjetima.

clock-img

03.02.2015, 23:34

clock-img

daxy

pencil-img

4410

Meni je dosta osuđivanja!

Svako malo je na tapeti neka skupina ljudi.
Što zbog spolne orijentacije,što zbog nacionalne pripadnosti,,što zbog vjere,što zbog stranačke pripadnosti ili nepripadnosti!
Yu name it!

MUKA MI JE!!!!

Ja čekam svoj red na pljuvanje i osuđivanje,a doć ćemo drage NEMAJKE i mi na tapetu!
U to ne sumnjajte ni najmanje! Još malo pa će neka udruga izvući pitanje opravdanosti (ili što već) Medicinski Potpomognute Oplodnje i nazivat nas ubojicama i robovlasnicima,sebičnima i slično! Samo čekam da se neka Markićka oglasi UImeVjereIlŠtoVeć!

MUKA MI JE!!!


Ta skupina žena koje se nazivaju Rodama osuđuju majke koje ne doje. Amen!
Otišla sam na taj dio foruma i vidjela svojim očima da je tako.
Možda te žene misle da smo sve glupe ili pobenavile?
Svaki iole inteligentan čovjek to vidi. To što su one to zamaskirale ne čini stvar boljom,niti opravdava njihovo tretiranje majki koje ne žele/ne mogu/nisu u mogućnosti dojiti ili općenito drugačijih roditelja kao nesposobnih. To nije u redu! Jer nije! Amen!

I ovo bespelenaštvo?! Ma daj me nemoj zezat! Stvar prioriteta? hahahahah..
To koliko je netko dobar roditelj se ne mjeri pelenama ili nedostatkom istih!


andydea tebi kapu skidam zbog nekih stvari,al neke tvoje odluke u mom (budućem) majčinstvu ne dolaze u obzir.
Kao ni neke odluke koje je donijela vgaspic.

Hoću li ja zbog toga biti lošija majka od vas dvije?


Čisto sumnjam. Svom djetetu ću biti najbolja.
Sebi nikad dovoljno najbolja.

Važno mi je da moje dijete bude voljeno prije svega.
Da bude sigurno,zdravo,sito,suho i sretno.

Na koji način je ovo gore postignuto je manje bitno.


< Poruku je uredio daxy -- 3.2.2015 23:36:59 >


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

clock-img

03.02.2015, 23:52

clock-img

lidac0605

pencil-img

4975

Ufffff,već vidim temu za prepucavanje...
Evo,ja sam iskusna majka četvero djece već 16 godina...kad bi zbrojila sve skupa koliko sam ih dojila,ispalo bi oko možda 2,5 mjeseca-jednostavno nije išlo...dohranu su dobili sa 4,5 mj svi,odrasli na Hippovom mlijeku i kašicama,nosili jednokratne pelene,koristili vlažne maramice,mirišljave kreme,kupke,cijepljeni svi redovno i još extra protiv nekih bolesti koje nisu u kalendaru...i niš im ne fali...dapače mislim da sam odradila poštenski posao(pošto su svi već veliki-najmlađi 5 god) i ne bi mijenjala ništa.Za njih sam najbolja...i za sebe...dala sam sve od sebe u svakom trenutku...i ponosna sam jer sam i majka i zaposlena žena u teškom i iscrpljujućem,a i nezahvalnom poslu med.sestre,u noćnim i dnevnim 12 satnim smjenama,pa nemam vremena ni volje ni želje bavit se Majkama...općenito bilo kakvo informiranje po googlu i internetu je smiješno,najgori mogući izvor informacija...
Dajte nekaj ljepše da pričamo,tu će samo doć do bespotrebnih svađa user posted image user posted image


_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"

clock-img

04.02.2015, 08:20

clock-img

andydea

pencil-img

4754

Meni je jako žao što nisi skužila o čemu ti pišem,a svoje obrazloženje sam ti dala mada nisam ni trebala( to da imam grupu na facu i pomažem drugim mamama,savjetnica sam za dojenje i prehranu male djece) ..
Užasno sam jućer bila uzrujana jer si sama na našem forumu postavila pitanja i svi smo ti lijepo dali odgovore i ti si nas sve unatoč tomu počela ispitivati i napadati..mene i mamu 3.put posebno.
Što se tiće članka meni ovo piše jedna isfrustrirana neinformirana i prije svega izgubljena majka koja sebi i većini takvih istih majki želi pokazati da je ionako i iovako dobra majka i dobro radi.
MAJKA -JE SVAKA SVOM DIJETETU,ali kakva je ??? e o tome bi se dalo?
Biti majka e pa treba sve dati ,sve dokle god seže pa i preko mogućnosti..dati cjelu sebe..naravno ako si željela to djete /djecu-tu pišem općenito za sve ,da se opet ne osjetiš prozvanom..
Naravno da internet nije mjerilo učenja,ima i knjiga ,dvd-a ..ali uvelike pomaže pogotovo mladim mamama.
Opet ponavljam ja nikoga ne osuđujem,samo savjetujem-a sad hoćeš li ti to prihvatiti ili ne -to je tvoj problem!
Ako ti misliš da je lakše dati bočicu ili početi dohranu sa 3,5 mj..draga moja samo daj..Kad ti djete bude počelo dobivati dermatitise,grčeve u trbuščiću nemoj se pitati od kuda!
Vjerujem da nas nema puno na ovome forumu..možda sam se susrela sa par žena -tako da i mislim da ovdje ne pripadam(ali neke su mi posebno drage pa sam i ostala ovih 5 god,.) kao ja .Za vas sam ja ekstrem majka ..Ali to je sad dr. tema. Svaka od vas će imati svoja uvjerenja i ja vam tu mogu pomoći samo ako vi želite..Nisam rekla da sam najpametnija,ali puno sam načitana na temu djece,poroda,dojenja-polagala sam školicu,a o zdravoj prehrani bi mogla svašta pisati..ja se sada mičem se foruma i sve vas lijepo pozdravljam...za jedno godinu dana izlazi moja ekstremna knjiga o roditeljstvu.Tko zna možda ju i kupite,biti će mi drago!lp

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

clock-img

04.02.2015, 08:44

clock-img

perlica55

pencil-img

5460

Andy, nije mi jasno zašto se ljutiš??? user posted image  
Tipkamo, razgovaramo, prepiremo se, pa što? Nismo nikog ubile user posted image
Ima nas koje ne mislimo kao ti...
Svaka čast na tvojim savjetima i iskustvu, al treba prihvatiti da
netko misli drugačije..
Zbilja mislim da to što netko doji 3 godine, spava  u krevetu s djecom,
ne cijepi ih, daje ima samo i isključivo zdravu hranu nije bolja majka,
i dalje je samo majka user posted image

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

clock-img

04.02.2015, 09:09

clock-img

Snjeguljica_83

pencil-img

4548

Dojila sam godinu dana, moje dijete je cijepljeno po pravilima struke i pedijatrice, dohranu sam uvela od 5,5 mj., po tablicama dohrane koju mi je dala opet moja pedijatrica, bočicu nikad nisam dala već je papala adaptirano mlijeko samo na žlicu, i to par puta. Na kraju - moje dijete ima atopijski dermatitis. user posted image Ostalo svo zlo samo na tome. Zdravo je, pametno dijete, volim je najviše na svijetu.user posted image

Eto, htjela sam reći da moje dijete ima AD. Ne znam je li to od kupovnih kašica, adaptiranog mlijeka, cijepljenja. Možda sve zajedno. Ne namećem svoje nikome. Mislim da su moji postupci pametni, ali nisu najpametniji. Jedino se dičim svime što sam napravila u tih 4 godine.user posted image Sve bih ponovila.user posted image

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

clock-img

04.02.2015, 10:44

clock-img

Sunshine28

pencil-img

2443

Već sam negdje komentirala ovaj clanak pa kada sam krenula citati temu stvarno nisam imala u planu to uciniti ponovno, ali obzirom da do zadnjeg slova potpisujem curu koja ga je napisala duboko sam uvrijeđena ovim komentarom od Andy! pogotovo zato sto smo dugo zajedno na ovome forumu i sto sam ju uvijek podrzavala u dojenju, veganstvu i svemu sto radi za svoju djecu bez obzira sto ja sve to cinim puno drugacije! I sto cijeli tjedan mislim gdje je, sta je, da li je u bolnici, kako malci bez nje......!user posted image user posted image user posted image

Što se tiće članka meni ovo piše jedna isfrustrirana neinformirana i prije svega izgubljena majka koja sebi i većini takvih istih majki želi pokazati da je ionako i iovako dobra majka i dobro radi.
MAJKA -JE SVAKA SVOM DIJETETU,ali kakva je ??? e o tome bi se dalo?
Biti majka e pa treba sve dati ,sve dokle god seže pa i preko mogućnosti..dati cjelu sebe..naravno ako si željela to djete /djecu-tu pišem općenito za sve ,da se opet ne osjetiš prozvanom..



Ja nisam insfrustirana, a posebno ne neiformirana! mlada sam, visoko obrazovana i zbog prirode posla na dnevnoj bazi imam priliku usavrsavati sama sebe na raznim poljima. Svaki put kada si u u glavi postavim pitanje o necemu vezanom uz moje dijete jako se dobro informiram prije odluke, pogledam sta kazu strucnjaci, druge mame. I da, osim googla, facebooka i foruma vezano uz odgoj i pristup odgoju svoga djeteta procitala sam, pazite sada ovo - i pokoju knjigu cijenjenih strucnjaka.....stoga mislim da je smijesno i to da sam "izgubljena"...

ali bez obzira sto su me ovi komentari uvrijedili, samo sam tuzno duboko udahnila dok nisam procitala nastavak!

da ja ako ne sljedim tvoju filozofiju dojenje/necjepljenje/vegenstvo/platnene pelene i sta vec ne ne dajem dijetetu sve!!!!wtf?!!!!
da u tom slucaju svoje dijete nisam zeljela dovoljno????
kako se usuđuješ?!!!!
ja sam prosla puno suza i trauma da bi dobila svoju Em i sve što radim za nju smatram da je najbolje...ja ne odbijam cijepljenje, platnene pelene i vegansku prehranu jer je to "preko mojih mogućnosti" već zato sto ja smatram da su cijepljenje, jednokratne pelene i svejed pristup bolji - to je moja odluka.....

Jako si me povrijedila i razocarala, ali ako se prisjetim, to ti nije prvi put, vec si imala prije jedan ovakav ispad ali si ga opradavdala "krivim izrazavanjem".....a ja se koza jos na kraju isprcala tebi....

uzas....

ne moras odgovoriti nista....ustvari, molim te nemoj.....dosta mi je razocaranaj za jedan dan!

< Poruku je uredio Sunshine28 -- 4.2.2015 10:45:43 >


_____________________________

I + G = E & L

clock-img

04.02.2015, 13:33

clock-img

Anoniman

Uf,uf, uf.... čini mi se da ću napisati jedan dugi odgovor. Prvo sam razmišljala andy želim li tvoj odgovor uopće komentirati ili ne jer ovu temu sam otvorila ne da bi se mi međusobno svađale čiji stavovi su bolji već da bi zajedno rekle da je dosta da osuđujemo jedni druge. Ni ovdje,a ni na našoj temi niti jednom nisam rekla nešto protiv tvojih uvjerenja jer na to nemam pravo, mogu se slagati ili ne slagati, ali ne te i osuditi ili ne daj Bože vrijeđati kao ti sada mene. Ako me nisi osudila na našoj temi nakon iznošenja svoga stava o početku moje dohrane kao majka koja ne osuđuje i koja kaže da ima jako puno savjeta o dohrani trebala si me i savjetovati tj. reći mi da ne slažeš sa tako ranom dohtanom, ali ako već krečem sa njom mogla si mi dati savjete oko početka dohrane (ako već sama kažeš da o tome puno znaš) i onda te nikada ne bi prozvala što si me tamo osudila već bi ti se zahvalila, a sada me osuđuješ i ovdje. Ne vidim razloga da napustiš ovu temu, ili općenito forum samo zato što neke od nas ne dijelimo tvoje mišljenje, pa bože moj sve smo različite i zato smo ovdje da čujemo međusobna iskustva i da prihvaćamo ona koja nam odgovaraju te odbacijemo ona koja ne, a ne da napadamo jedna drugu ili govorimo kao ti „ako ti je dijete na ad-u jer ti je tako lakše kada dobije atopijski dermatitis pitaj se od čega“. Ja ne osporavam to tvoje znanje, zapravo ne znam koliko ga imaš jer te ne poznajem, ali ovo što te poznajem mogu reći da si ti jedna od onih Majki iz ovoga bloga koja osuđuje ostale majke, svoje neistomišljenice, i zbog kojih sam otvorila ovu temu da im kažemo da je dosta.
Naime, ni ja baš nemam vremena da razmišljam o Majkama i majkama, i nikada to nisam činila nego sam uvijek radila po onome što sam smatrala najboljim, ali kada sam pročitala blog odlučila sam i ja nešto reći. Naravno da sam bila svjesna da će se pojaviti netko kao andy koji će samo dokazati da je blogerica imala pravo, i mislila sam si zašto gubim svoje vrijeme na ovako nešto, ali po prvi puta to želim jer ako samo budemo šutjele i trpjele da nas šačica ljudi osuđuje zbog nečega što radimo i načina na koji radimo onda im samo dajemo krila, a to nikako ne želim. Htjela sam otvoriti temu gdje ću mogu reći i pitati sve što me zanima bez da ta tema ode u krivom smjeru i u prepucavaje već da zaista dobijem vaša mišljenja jer nitko od nas nije napametiniji.
Andy, a ti ako nisi majka koja osuđuje one koje su različite od nje nećeš bježati sa ove teme ili foruma u carstvo svojih facebook prijatelja za koje sam uvjerena da su tvoj istomišljenici, već ćeš ostati ovdje sa nama i kada već kažeš da znaš puno o trudnoći, porodu, dojenju, i drugim stvarima o kojima ovdje pričamo davati nam savjete o tome, ali bez ovog tvog osuđivanja i nametanja kako je tvoje najbolje, jer vjeruj mi ne postoji savršeno. I da sretno sa pisanjem knjige, ali mali svajet mislim da će ti puno više žena kupiti tu knjigu, ako ih u njoj ne budeš osuđivala i nametala svoje mišljenje, već ako budeš pisala za sve majke ili one koje to žele biti o svemu što nas interesira veano za našu djecu. Također se nadam da se neće raditi o nekoj stručno knjizi ( pod time mislim prepisivanje sadržaja iz drugih knjiga) već da ćeš i sama provesti neko istraživanje i onda potrkijepiti njime te svoje stavovoe npr. zašto je tvoje vegantsvo bolje od mog svejela i tada ću sigurno kupiti tu tvoju knjigu i pročitati je. Sretno.
Još želim samo reći na ovu temu da me jako ljuti što žene troše toliko puno energije na osuđivanje drugih žena, od toga kako izgledaju, šta jedu, rade li ili ne i druge slične stvari, ineteresira me šta smo mi žene zaista same sebi toliki neprijatelji i zašto se ne ujedinimo da se izborimo za bolje sutra. Evo recimo moj muž radi u turnusu (12, 24, 12, 48), a ja radim smjenski (znači i jutarnje i popodnevne i noćne smjene). Živimo u Zagrebu gdje nemamo apsolutno nikoga od obitelj (ni roditelja, ni braće i sestara, nikoga). Imamo samo prijatelje koji imaju svoje poslove, djecu i svoje obveze. Kada sam se vratila raditi poslije rođenja prvog sina nekako smo uspjeli uskladiti te naše smjene jer maleni je bio u jaslicama samo tri mjeseca, a on da sam ja išla načuvanje trudnoće pa je bio sa mnom kod kuće, ali ja već sada ramišljam što mi je činiti kada se vratim na posao. Doći će dan da ćemo i muž i ja raditi noć, ili on cijeli dan, a ja popodne, pa kuda ću ja sa svojom djecom. Ok, prijatelj će mi ih uzeti jednom, dva put, pet put, ali neće, a i ne mogu oni stalno brinuti o mojoj djeci. Nemam novaca da plaćam dadilji čuvanje djece, jer ako ću plaćatai dadilju bolje da ili ja ili muž damo otkaz i sjedimo doma sa svojom djecom jer financisjki na isto dođe, a to si nijedno ni drugo ne mogu priuštiti. Zakon o radu nas tu ne štiti niti malo, jedino moramo dati suglasnost za prekovremeni rad (neću Vam ni reći kako su mi šefovi regirali kada sam mu jednom rekla da mu neću ostati prekovremeno jer mi nema tko po dijete u jaslice jer je muž radio, a jaslice se zatvaruju, pa kada sam mu rekla da neću ostati jer po Zakonu imam pravo ne ostati, ajme majko). U firmi imamo interni naputak koji kaže da šef roditelju maloljetnog djeteta treba omogućii rad u prvoj smjeni, pa kada sam za to predala zamolbu šef mi je samo na nju napisao odobreno, a onda mi je rekao „samo da znaš da tako sigurno nećeš raditi“. Moj je bio Božić, Nova Godina, a da ne pričam kako sam mijenjala smjene. Nisam se previše tim opterećivala jer muž i ja smo se krpali kako smo znali i mogli, a i radili smo na drugoj bebi pa sam znala da me uskoro neće biti na poslu, ali sada kada se sjetim povratka na posao hvata me strah kako ćemo mi to. Pa se pitam gdje su sada sve te feminističke udruge i zašto se ne bore za ovakva prava žena, za pravo žene ili oca djeteta da ne mora birati između egzistencije svoje obitelji i odlaska po dijete u jaslice, zašto ne bi postojale i jaslice koje rade popodne, gdje je tu država koja promiće natalitet, pa ne da ocu na bolovanje za starije dijete jer je majka na proodiljnom zbog mlađeg djeteta koje je također bolesno. E za to se drage žene trebamo boriti, ne za to hoćemo li dojiti, dohranjivati, koristiti pelene i druge slične stvari. Zbog toga sam otvorila ovu temu da jedna drugoj pomognemo svajetima kako ovakve stvari prebroditi, a ne Andy radi tvoga komentara o dohrani, ali on je taj koji potvrđuje da mi žene samo potkopavamo jedna drugu umjesto da se borimo za ono što nama svima majkama i onima koje će to biti te njihovim obiteljima ide u korist.

clock-img

04.02.2015, 13:35

clock-img

mama3.put

pencil-img

168

Pozdrav,
moram se priključiti ovoj temi,ne zbog sebe iako sam i sama bila prozvana kako "prozivam" i osuđujem,vgaspic mi se ispričala i ok.Tu sam zbog Andy,nepravedno je prozivana u posljednjih par dana samo zbog savijeta koje je kao i uvijek nesebično dijelila i bila spremna pomoći svakom.
Ako je itko na našem podforumu (a vjerujem i na drugima gdje sudjeluje) dao sve od sebe da pomogne,to je bila ona.Uz vlastiti život,obveze oko četvero djece i hrpom stvari kojima se paralelno bavi,uvijek je bila tu i nudila pomoć!
Što sada ta žena može misliti o svima vama koje ste javno izrazile svoje neslaganje njenim načinom prehrane,odgoja i brige o djeci?!Da ne spominjem pitanja o njenoj stručnoj spremi....onako u celofanu s mašnicom ukrašeno provokativno pitanje,molim vas lijepo zar je to način?Zapravo čini mi se da neke ovdje dolaze mahati diplomama,jer nije poanta foruma razmjena iskustava,savijeta pa ili prihvati ili ostavi,poanta je naglasiti da sam ja ta koja ima VSS a vi ostale ste nitko i ništa,u pravu sam jel tako?
E pa vidite školovanje samo po sebi je ništa,tek znanje stečeno na predavanjima,po skriptama i knjigama koje su namijenjene određenoj struci...to je šturo znanje i čovijek bi trebao čitavog života učiti i nadograđivati se u skladu s novim spoznajama i otkrićima jer da u 21. st. smo
Profesori,liječnici,psiholozi itd. se konstantno nadograđuju,uče,pohađaju seminare...
Nemojmo se nadmetati karijerama,pameću i broju pročitanih knjiga,ovo je forum za roditelje!Gore navedenu tematiku ostavite za neke druge forume,pišite blogove ili što već
Kad bolje razmislim ova tema bi bila idealna za dipl. rad studenata psihologije ili filozofije na temu "Virtualna komunikacija"...

clock-img

04.02.2015, 13:36

clock-img

Snjeguljica_83

pencil-img

4548

Smatram da je ovo jako osjetljiva tema i svaka mama misli da radi najbolje, osjetjive smo na detalje. Lako se dogodi ovo što se dogodilo. Prepucavanja, vrijeđanja, napadanja...user posted image

Žalosno je sve to...user posted image

Moram još dodati, jako sam osjetljiva po pitanju atopijskog dermatitisa. Imam osjećaj da sam po riječima nekih kriva što ga moja kćer ima jer je eto jela kupovne kašice, nisam je nastavila dojiti nakon godinu dana i jer je moja kćer primila sva cijepiva.user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ipak mislim da i među Majkama postoje one koje imaju djecu s atopijskim dermatitisom!!!

< Poruku je uredio Snjeguljica_83 -- 4.2.2015 13:53:03 >


_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

clock-img

04.02.2015, 14:04

clock-img

mama3.put

pencil-img

168

Snjeguljice nisi kriva za AD,imaju ga i isključivo dojena djeca!Moj sin ima bronhijalnu astmu,nije dojen i ne smatram da je zbog toga,genetika je u pitanju kod nas,možda bi samo kasnije počelo da je dojen...kći od 8,5 godina također na ad-u do 3 godine,zdrava kao dren
ispravak netočnog navoda prvi puta u životu je bolesna tj. popila zadnju dozu antibiotika,beba od nepunih 5 mjeseci isključivo dojena trenutno curi nosić,cendrava je i muče ju zubići....mjerilo je da mjerila nema
nisam tu da osuđujem,ni privatno neosuđujem ali ako nešto ne volim onda je to vrijeđanje,nadmetanje i ljudi koji su skloni sebe napraviti žrtvicama kako bi privukli pažnju

clock-img

04.02.2015, 14:27

clock-img

Anoniman

mama3put ja sada zaista počinjem sumnjati u svoju percepciju, jer navodiš da ne voliš vrijeđanje,nadmetanje i ljude koji su skloni sebe napraviti žrtvicama kako bi privukli pažnju, ali nisam primijetila da se itko pravi "žrtvicom" niti da privlači pažnju (osim ako misliš na mene jer kada sam ja u pitanju vjerujem da mi nedostaje doza objektivnosti kao i svima nama kada mislimo o sebi pa onda možda ne vidim najbolje što sam napisala), a vrijeđala je jedina osoba kojoj si ti izrazila podršku u smislu da kako bi se ona trebala osjećati što su neke izrazile neslaganje s njenim stavovima, stvarno ne kužim, nju nitko nije ni za što osudio i njezini savjeti su uvijek bili dobrodošli, ali ona je ta koja osuđuje, ili ja zaista ne znam čitati?

clock-img

04.02.2015, 15:19

clock-img

Anoniman

misskitty nije uredu, zaista nisam otvorila ovu temu da bi netko nekoga vrijedao ili napadao, andy je meni rekla ruzne stvari, ali ako ti se ne svida nacin na koji to govori nemoj se molim te poistovjetiti s tim nacinom pisanja i ti nju napadati jos vecim uvredama, kao i ona i ti si sto mislis mogla reci primjerenijim rjecnikom, zaista bi voljela da ovdje pisemo o svojim problemima i pomazemo si bez vrihedanja i osudivanja

clock-img

04.02.2015, 15:39

clock-img

andydea

pencil-img

4754

Mislim rječnik pod govno i pljuvanje na cesti ooo kulture i škole svaka čast !!!
Opet krivo shvaćena moja poruka ,ali očito tako želite shvaćati.. Pod ono gore dali ste željeli dijete ?- podrazumjeva se dali vas je iznenadilo? dali ste bili spremni na njega? Pa se sad morate prilagoditi njemu..znaći svu sebe dati i njegovim potrebama..neću izlaziti sigurno van,ići po kafićima,lakirati noktiće i sve pojednostaviti samo da meni bude lakše...već ću dati sve od sebe da mojem djetetu bude najbolje !!
Ovo za veganstvo,cjepljenje..platnene pelene...draga Miss stvarno te žalim ,ali onako jako ! Moj Di I MR nikada bolesni nisu bili kks odlična...
Ne želim se spuštati na tvoj nivo..
Vgaspic ne ostaje mi se ovdje stvarno ..jer dobro si rekla koliko god sam ovdje ,nema mojih istomišljenika..a i kad hoću pomoći evo ..pomoć se pretvori u vrijeđanje..
Želim ti svako dobro zbilja i još jednom ću ti napisati dobronamjerno poćni dohranu sa 6 mj.

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

clock-img

04.02.2015, 15:55

clock-img

perlica55

pencil-img

5460

Postovi su zbilja prešli sve mjere i granice... user posted image
Obična rasprava ljudi koji ne dijele mišljenje je prešla u vrijeđanje,
zbog tog MOLIM MODERATORA DA POBRIŠE TEMU...

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

clock-img

04.02.2015, 16:03

clock-img

daxy

pencil-img

4410

Ovo je prešlo sve mjere dobrog ukusa! user posted image
Prestanite dok je vrijeme!


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

clock-img

04.02.2015, 16:51

clock-img

Anoniman

perlica55 nisam da se brise tema jer vjerujem da ima nas koje bi voljele reci nesto sto nas pati, a da nas se ne lincuje, ali jesam da se brisu svi neprimjereni komentari, mene recimo zaista zanima kako vi koje imate djecu uskladujete svoj posao sa privatnim zivotom i brigom oko djece, jer kako sam navela ja se bojim povratka na posao jer ne znam kako cu to sve izvesti

clock-img

04.02.2015, 17:17

clock-img

Admin

pencil-img

276

Drage Ringerajke,

budući je riječnik i način izražavanja na ovoj temi prešao granice dobrog ukusa, ali i prekršio pravila foruma, zatvaramo ovu temu, a pojedine postove brišemo i molimo vas da se ubuduće suzdržite od ovakvog načina "rasprave".

Pravila korištenja foruma

< Poruku je uredio Admin -- 4.2.2015 17:23:54 >