cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Duži boravak u vrtiću?

  
clock-img

23.07.2012, 09:23

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Znate da je moj D poseban i da nam je prilagodba svake godine potrajala i da bude i bez ručkauser posted image
Sad smo se dogovorili da će od 9 mjeseca ostati i na ručku,jer je polako počeo i sad koji put ostajati na ručku(vidio da to nije ništa strašnouser posted image
E,sad mene mama davi da ja njega ostavim i sa spavanjem,kao kako ću i sa bebom kasnije,bla....bla
Ja baš i nisam zato jer nevjerujem da će tamo uopće spavati i onda mi doći umoran kući i šta onda,a i baš zbog te njegove duže prilagodbe mislim da nebi to baš prihvatio i ko zna jel bi uopće onda i htio ići.A s druge s trane baš i zbog bebe ga možda nebi dala na tako dugo,da nebi bio ljubomoran.Čak sam mislila kad rodim i kad dođem iz bolnice da on ostane i malo kod kuće
Sad me zanima vaše mišljenje i jel ste imale slične situacije?

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

23.07.2012, 09:39

clock-img

andydea

pencil-img

4754

Bumbi,prvi tjedan možda bi ti bilo lakše da ga netko ima za pričuvati,ne mora ići u vrtić...ja sam imala pomoć od mame.Ali ne duže od tjedan dana...Laura je nakon toga super prihvatila seku,a i ja sam imala više vremena za nju i mazile se,igrale...jer je Lana spavala 20h prve daneuser posted image ...ako češ imati pomoć kraj sebe,bolje da  je D uz tebe.a onda postepeno vrtić..

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

clock-img

23.07.2012, 09:44

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

To sve znam,tako sam i mislila,a pošto će i biti oko Nove godine neće baš ni biti nešta previše djece,tako je bar dosada bilo.
Mene ustvari zanima vaše mišljenje dali da ga sad od jeseni upišem na duži boravak sa spavanjem ili ne?dosada nije išao
Čuj mene,zanima me mišljenjei iskustva, a vjerovatno ga neću staviti na dužeuser posted image ,al nema veze

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

23.07.2012, 09:49

clock-img

andydea

pencil-img

4754

Pa pošto trebaš roditi mrvicu u prvom mj.ja bi ga onda ipak dala na to privikavanje u 9mj.,tako imaš dovoljno vremena da se pozabaviš s njim oko toga....i onda kad se malena rodi ,D će već trčati u vrtićuser posted image ...vidjet češ..razmisli,bolje sad nego kad malena dođe,da se još s tim gnjaviš...

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

clock-img

23.07.2012, 09:54

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Nisam ja njega mislila ni onda u 1 mjesecu prebaciti na duže,samo bi ga onda malo ostavila kod kuće.

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

23.07.2012, 10:53

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

da,ja sam za to da ga ostaviš i sa spavanjem od rujna
i da bude doma kad se beba rodi user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

23.07.2012, 11:06

clock-img

danery

pencil-img

10504

čuj,razlika u cijeni sa ručkom i sa spavanjem je stvarno mala....
daj ga na ručak svakakao,a za spavanje-ne znam imaju li u sunčici grupu nespavača u krajnjem slučaju....pa ti odspava kod kuće kad ga pokupite iz vrtića....
ja ću bejb na jesen dati na spavanje ako se ukaže prilika za posao....zadovoljna sam što sam ju odmah stavila na kratki s ručkom,a mislim i da bi na spavanju ostala bez wow,jer vidim da legne u krevetac sa strane nakon ručka,mislim da bi zaspala bez većih problema....
eto,probaj nešto od dva dodatna izbora user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

clock-img

23.07.2012, 13:18

clock-img

cuba

pencil-img

21489

A čuješ, ti najbolje znaš kakav je Dino. Znam da do sada nije htio ručati u vrtiću i da na dane nije ni htio ići ali možda te ugodno iznenadi i prihvati i to spavanje. Nećeš znati ako ne probaš. Moj savjet ti je da probate, svakako. Pa ćeš vidjeti dali ide ili ne. Termin poroda ti je u prvi mjesec i do tada imate dosta vremena za prilagodbu.
Mislim da bi ti bilo zgodnije s obzirom na malu bebicu jer ćeš ovako njega odvesti u vrtić, dok nešto obaviš po gradu, podojiš bebicu, već moraš ići po njega.
Ja Roka isto planiram od 03.09 kada starta vrtić ostavljati i na spavanju. Znaš da planiramo bebicu i bolje da se već sada privikava nego da kasnije bude kakvog revolta sa njegove strane.
Probajte, nemaš što izgubiti. Ili će prihvatiti ili će ostajati kao i do sada + ručak. Držim vam fige da prilagodba prođe superuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

clock-img

23.07.2012, 13:37

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Hvala vam cure....vidim da ste sve za to da probam.
Malo sam danas pričala s njim i spomenuo mi je te ne spavače,što mi je i nedavno bio rekao.Kaže da bi ostao,ali u ne spavačaima,tako da ćemo još vijdeti do 9 mjeseca.Neće tetu još ništa pitati,nego tek kad dođe 3.9,a njega ću još koji put do tada pitati jel to hoće.
A i što kažete,lako ja njega vratim na kraći boravak,ako mu se nebude sviđalo

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

23.07.2012, 20:16

clock-img

mare00

pencil-img

724

Moj ti je savjet svakako ga ostavi duže, i na spavanju, moja isto dugo nije htijela jesti ništa u vrtiču, al brzo je skužila da mora sve isto kao i drugi i spavati ....
Vidjet češ kolikoće ti biti lakše kad beba dođe, uvijek ga netko može skupiti, neka se navikne, nemoj ga žaliti. Ja znam da je svima nama to težak period, ja sam mislila da nikada neće proći, mislim da bi mi se srce svaki put raspuklo kad je ostavim a ona plače i viče, čupa sve oko sebe, gladna po cijeli dan a ja na poslu i nemogu po nju....

Ali sada Bogu hvala, sve se okrenula, brzo se oni uklope, kada je dovedem kući oko 14h ona plače jer joj je dosadno u kući, išla bi opet u vrtič, nekad bi je ostavila i malo duže ali mi je žao...

Zato pokušaj, trebaš malo vremena i za sebe, da se odmoriš, pripremiš za bebu a i D će ti se do prvog mjeseca uklopiti pravo

SRETNOOOOOOOOOOOuser posted image user posted image user posted image

clock-img

24.07.2012, 11:20

clock-img

Zvonki

pencil-img

10869

Ja bih ga svakako od jeseni počela ostavljati na cjelodnevni boravak. Od jeseni se lijepo može priučiti dok ne dođe prinova...A tada, svakako ga barem tjedan dana ostavi doma na upoznavanju sa pridošlicom user posted image Sve će to sjesti na svoje mjesto a tebi će biti lakše, jer kad dođe beba moći ćeš se bolje organizirati oko svega nego da ga vodiš u vrtić, dođeš doma pa opet po njega... A i mislim da je i njemu bolje da bude kao ostali . Veliki je on već dečko user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!

clock-img

24.07.2012, 13:07

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Najvjerovatnije ćemo pokušati tako od jeseni,ali jedino ako bude u nespavačima.Nema veze,i to je nešta.Bitno da on sam kaže da hoće touser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

30.08.2012, 12:28

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Mi u pon definitivno startamo s dužim boravkom,bit će u nespavačima.E sad ćemo vidjeti kako će biti,nadam se da će biti ok i da će mu se svidjeti i naravno da će jesti.
Ni kod kuće mi ne spava još od mora preko dana,možda je bio par puta i izdrži,nebude nervozan,tako da mislim da će i tamo biti sve ok.
Javim kad počnemo kako nam jeuser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

03.09.2012, 20:25

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Prvi dan prošao super,presretna sam i ponosna na svog sada već velikog dječakauser posted image user posted image user posted image šla sam malo poslije 2 po njega i baš su se bili vratili u sobu(bili u nekoj drugoj)i teta onjela užinu(kruh s pekmezom),još je tražio da uzme za putuser posted image .
Danas mi je rekao da sutra dođem malo kasnije da on stigne to pojestiuser posted image
Nadam se da će tako i ostati i daljeuser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

03.09.2012, 21:16

clock-img

danery

pencil-img

10504

user posted image user posted image user posted image
baš je pravi veliki dečko user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

clock-img

04.09.2012, 06:45

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

04.09.2012, 12:21

clock-img

cuba

pencil-img

21489

Ma veliko user posted image user posted image user posted image za mog preslatkog zetauser posted image
Super je on to onda prihvatio, samo neka tako i nastaviuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

clock-img

04.09.2012, 12:39

clock-img

anaxx

pencil-img

4813

Bravo za velikog dečka!user posted image user posted image


I moji dečki su od ponedjeljka krenuli ponovo u svoj vrtić, svaki u svoju grupu i poznatu ekipu tako da nije bilo nikakvih problema.
G je oduševljen novom sobom u kojoj imaju puno stvari za pripremu za školu (zemljopisne karte po zidovima, model svemira sa svim planetima, abecedu, model kostura i da ne nabrajam....).
T je zagrlio svoju prošlogodišnju tetu i meni rekao : Ajde mama sad ti odi kroz ova vrata pa kasnije dođi po mene!
Moji dečki su u vrtiću od 8-8.30 do 16.30-17h dugo, ali drugačije ne možemo....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

clock-img

04.09.2012, 20:30

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Danas sam išla malo kasnije po njega,ali nije bil još stigla užina,iako sumnjam da bi opet bio pekmezuser posted image
Kaže da mu je dobro,ali mu kao bude vruće u toj sobiuser posted image ,pa me onda pita zašto i drugi prijatelji nisu u nespavačima,zašto onaj ide tako rano kući,itd????Onda je čak bio i rekao pa nemora on stalno biti u nespavačima,ali sam se pravila da to ne čujemuser posted image i stalno mu govorim kako je to super šo ih je malo i da se onda mogu bolje igrati,nego kad ih je puno.
Nadam se da će i dalje biti ok i da neće biti problema.
Teta kaže da je ok i da ne pita ništa kada ću doći ili nešta tako

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

07.09.2012, 15:29

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Prvi tjedan je iza nas i ja sam super zadovoljnauser posted image ,nadam se samo da će tako i ostati.
Jučer je čak bio rekao da bi i do 3 ostao da s ejoš igraju,pa se jutros predomisliouser posted image
Stalno on ima neka pitanje zašto ovaj nije toliko dugo?Zašto onaj ide prvi kući?...jučer je i pitao zašto on ide u vrtić,a ja kod kuće?Ali je na to odmah i sam odgovorio,"sad kukam,a kasnije bi tražio prijatelje i da se idem igrati"user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

12.09.2012, 21:10

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Novo izvješće:Sve je super i jako sam zadovoljna i sretnauser posted image
D je baš lijepo prihvatio ovaj duži boravak i kaže da mu se sviđauser posted image
Još sam primjetila da mi je kod kuće pun bolji, sada dali je to zbog vrtića ili ne,nemam pojma,bitno da je on meni dobaruser posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

12.09.2012, 21:17

clock-img

cuba

pencil-img

21489

Baš mi je dragouser posted image
Super što je prihvatio duži boravak u vrtiću, baš prije nego prinovica stigneuser posted image
Držim fige da tako i ostane, neka uživa sa prijateljima u vrtićuuser posted image user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

clock-img

13.09.2012, 11:31

clock-img

Zvonki

pencil-img

10869


IZVORNA PORUKA: cuba

Baš mi je dragouser posted image
Super što je prihvatio duži boravak u vrtiću, baš prije nego prinovica stigneuser posted image
Držim fige da tako i ostane, neka uživa sa prijateljima u vrtićuuser posted image user posted image



Prepisujem!

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!

clock-img

13.09.2012, 13:48

clock-img

mariola

pencil-img

19495

Tek sad vidim ovu temu.Veliko bravo za tvog D. Baš je pravi dečko.
Kad rodiš ostavi ga par dana doma a onda opet u vrtić. Kad se vrati iz vrtića obavezno izdvoji sat dva samo za njega. Da on vidi da mu braco nije "uzeo" mamu. Tako sam ja s Tonijem kad se L rodila.
Nisam htjela da mi ga sveki uzme ili da mi netko pomaže oko njega. Dapače, više sam bila oko njega nego oko L, još više ga mazila i uključivala u sve. Ali je išao u vrtić od 7-15h.


_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

clock-img

13.09.2012, 13:52

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Tako sam i ja mislila,ostavila bi ga malo kod kuće kad dođemo iz bolnice.
I naravno da bi više vremena posvetla njemu i uključivala ga u sve

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!