cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Dobrodosle bebe - proljeće 2014.

  
clock-img

17.05.2014, 20:32

clock-img

anaxx

pencil-img

4813

Evo cure, tražile ste temu za roditeljske razgovore o našim bebicama koje su rođene ovog proljeća.
Pišite i opišite svoje uspjehe, neuspjehe, brige, savjete i sve sto mislite da je vazno i da može pomoći i drugima u brizi za naša najdraža mala zlata!

Nas muči dojenje, kao da nikad nisam dojila do sad, a dečki su mi odrasli na mojem mlijeku... Cura je velika i traži puno i to odmah! Neće vuci moje cice nego traži bocu, i dohranu i moje mlijeko želi na bocu. Jos pokušavam da ipak vuče, ali kad stvarno ne ide moram se izdojiti...
Jos je rano za odustajanje, trudili cemo se i dalje i gurati cicu :) !!!!!!

< Poruku je uredio anaxx -- 17.5.2014 20:36:02 >

clock-img

17.05.2014, 22:19

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

Anaxx draga iskrene cestitke s malim zakasnjenjem za veliku curkuuser posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

17.05.2014, 23:41

clock-img

anaxx

pencil-img

4813

Hvala bumbi!
Dugo se nismo pisale na RR, nadam se da su dečki dobro.....

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

clock-img

18.05.2014, 10:50

clock-img

Bellatrix

pencil-img

230

A evo nam i grupe za nove mamice!! Uskoro ću vam se i ja pridružiti!

clock-img

18.05.2014, 11:03

clock-img

tonka2011

pencil-img

67

Evo da se i ja javim na novoj grupi! user posted image
Mi smo dobro ja sam nekako umorna al dobro sve ce to proci , mlijeka imam tako da je Dora na ciki al vec muku mucimo sa grcicima al za sada tokom dana a po noci spavamo!
Evo sinoc je zaspala u pola jedanaest i spavala je do pola 6 ujutro user posted image

clock-img

18.05.2014, 11:23

clock-img

amon

pencil-img

42

ej,curke,pronašli smo vas! mi smo evo dobro,pohvatali smo ritam,rastemo i dobivamo super na težini-otkad smo došli kući dobili smo pola kg, i to je super znak da nam je mlijeko super! user posted image kad se nahranimo spava cca 3-4 sata kako koji put i stvarno je super beba,ne plače,jedino se ne voli kupati....malo nas samo muči kakanje (ne grčevi) već samo tiskanje,ali brzo prođei onda idemo opet ispočetka..... nama je za sisanje pomogla jedna sestra u bolnici, pomogla je kako uhvatiti bradavicu i to još uvijek funkcionira.........

_____________________________

Sezamić stiže 16.05.

clock-img

18.05.2014, 11:26

clock-img

autumn day

pencil-img

546

jupi za novu temuuser posted image user posted image

tonka, odlično za tako dugo spavanje....moj O se budi po noći za jesti svaka 2-3 sata, mislim nije to strašno, recimo da zaspi oko 11, pa buđenje oko 2, pa oko 5 i ustajanje oko 7.
ali lijepo zvuči ovo spavanje u komaduuser posted image

anaxx, držim fige da uspijete, bude katja cicala ko velikauser posted image

da vas pitam, jel se kome beba baš jako napinje i stenje kad treba kakati?
moj ispušta te zvukove, stenje, sav je crven....to ga čak i probudi,
pri tome ne plače, pa ne bi rekla da su grčevi...ne znam, žao mi ga je....

clock-img

18.05.2014, 11:27

clock-img

autumn day

pencil-img

546

amon, mi pisale u isto vrijeme o istom problemuuser posted image

clock-img

18.05.2014, 13:29

clock-img

maaggie

pencil-img

128

Pozdrav drage cure.... super za otvorenu temu...nadam se da se ubrzo pridruzujem user posted image

clock-img

18.05.2014, 14:06

clock-img

Caly

pencil-img

258

Naša nova tema, moja tako uvik kaki,uvik skužin da kaki baš zbog toga. Moja cura je sinoć zaspala u 8 i po,do 3 i 15, jela i zaspala do 8 i po,probudia je moj mob. i tako uvik spava ali nikad po danu,ritko. Nema grčeve,pomogle joj waya kapi. sisa ko luda,po danu svako 3 sata ko urica. user posted image

clock-img

18.05.2014, 14:06

clock-img

Caly

pencil-img

258

Naša nova tema, moja tako uvik kaki,uvik skužin da kaki baš zbog toga. Moja cura je sinoć zaspala u 8 i po,do 3 i 15, jela i zaspala do 8 i po,probudia je moj mob. i tako uvik spava ali nikad po danu,ritko. Nema grčeve,pomogle joj waya kapi. sisa ko luda,po danu svako 3 sata ko urica. user posted image

clock-img

18.05.2014, 19:05

clock-img

anaxx

pencil-img

4813

Pozdrav cure!
Evo i upravo smo se podojili kao da to radimo 100 godina. Prevrtljiva ova moja cura! Jedno hranjenje isprazni moje obje cice bez problema i zaspi u sekundi, drugo neće ni čuti za cice pa se izdojim i onda popije na bocu, treće hranjenje neće ni jedno ni drugo nego dohranu!?!? user posted image i tako u krug.
S deckima nikad muke nije bilo. Prvi je bio kao sat svaka 3 sata dojenje, a ni drugi nije bio daleko od toga, a cura sad zezaaaaa, valjda da se zna da je žensko!!! Ma srediti cu ja nju!
Uživajte mame! ❤❤❤❤❤

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

clock-img

18.05.2014, 22:09

clock-img

tintin

pencil-img

2148

Pozdrav cure drage, baš mi je drago zbog nove teme i šta se i dalje druzimo.
Moja cura je mogu reći mala dobrica place kad je gladna i to je to, mi smo na ciki i na boci, i s obzirom da svi govore kad krene boca da bebe vise neće ciku e kod nje nije tako ona i dalje voli ciku user posted image

clock-img

19.05.2014, 09:07

clock-img

Newy

pencil-img

328

Oooooo, odlično, ja vas već škicam i na ovoj temi, jedva čekam da vam se i službeno pridružim user posted image

clock-img

20.05.2014, 09:34

clock-img

autumn day

pencil-img

546

jutro žene, kako ste?
kako dječica?user posted image

nama je danas mjesec danauser posted image
ja uopće ne mogu vjerovati da je toliko prošlo od poroda, dani mi lete,
sutra idemo na kontrolu kod pedijatrice, pa jedva čekam da čujem kako mali napreduje i da ju sve ispitam što me zanima, napravila sam već popis pitanjauser posted image

da pitam nešto mame koje već imaju stariju djecu...
jel imate osjećaj grižnje savjesti prema starijem djetetu zbog bavljenja s mlađim?
mene to baš dosta muči, iako smo se maksimalno starijoj posvetili i muž i ja koliko mogu, stalno ju negdje vodimo, igramo se s njom, ali i njoj je braco velika promjena i ko zna što ona u svojoj maloj glavi razmišlja i kako doživljava novu situaciju....
iako je ona super prema bratu, mazi ga, ljubi i grli stalnouser posted image

eto, malo sam se raspisala dok bebo spava...user posted image
a kad se probudi šetnja i kavicauser posted image

clock-img

20.05.2014, 10:40

clock-img

Bellatrix

pencil-img

230

autumn - već je prošlo mjesec dana!!?? Pa ne mogu vjerovati! user posted image

clock-img

20.05.2014, 10:42

clock-img

Bellatrix

pencil-img

230

Evo zadnja lista od Newy da imate uvid:


user posted image

user posted image Caly - 10.03. user posted image Katarina 22.03.2014
user posted image Vlaja - 11.03. user posted image Vana 03.03.2014
user posted image BEBA13 - 15.03. user posted image David 24.03.2014
user posted image Iv@na - 22.03. user posted image Vito 26.03.2014
user posted image čizmica - 29.03. user posted image Luka 02.04.2014.
user posted image sarita 22 - 02.04. user posted image David 15.04.2014.
user posted image tintin - 05.04. user posted image Sara 05.04.2014.
user posted image nnina - 15.04. user posted image Mia 30.03.2014.
user posted image autumn day - 17.04. user posted image Ozren 20.04.2014.
user posted image mimee -17.04. user posted image Andrej 24.04.2014.
user posted image tonija_4 -21.04. user posted image Mia 27.04.2014.
user posted image kim626 - 10.05. user posted image Leon 07.05.2014.
user posted image anaxx - 14.05. user posted image Katja 11.05.2014.
user posted image amon - 16.05. user posted image Dominik 05.05.2014.
user posted image tonka2011 - 16.05. user posted image Dora 07.05.2014.
user posted image maaggie - 19.05. user posted image
user posted image maja pčela - 26.05. user posted image Marta 16.05.2014.
user posted image Bellatrix - 29.05. user posted image
user posted image Newy - 31.05. user posted image
user posted image Suncica33 - 10.06. user posted image
user posted image lilmaya0608 - 10.06. user posted image
user posted image ma re - 20.06. user posted image
user posted image valerie - 20.06. user posted image
user posted image leot - 24.06. user posted image



clock-img

21.05.2014, 10:11

clock-img

kim626

pencil-img

198

Hej evo i nas ovdje...kako ste mi? Kako bebice?
Mi super napredujemo..patronazna nas je vagala prije dva dana 3720..a kuci je doso sa 3300.
pupak nam je konacno otpo..znaci danas 14 dana tocno..mislila sam da nece nikad.
Trebam savjet od iskusnih mamica...nas jakoooo muce grcevi..mali koliko god ga nosili ne podrigne,..tu i tamo samo,kupili smo biogaiu i to mu dajemo..ja sam pocela pit caj od komoraca...da li je netko bebici davo mozda caj od komoraca?da li je pomoglo? Inace iskljucivo dojim bez davanja duda varalica i bocica.

clock-img

21.05.2014, 11:38

clock-img

maaggie

pencil-img

128

Posto ste se vi s bebicama prebacile na ovu temu, zanima me samo da li su vas bolili vaginalni pregledi? Meni termin bio prije dva dana i sad odlazim na preglede u rodiliste... prestrasni su mi...pa me eto zanima vase iskustvo s tim user posted image

clock-img

21.05.2014, 14:44

clock-img

tonka2011

pencil-img

67

Bokic mamice! Evo prva neprospavana noc je iza nas user posted image muku mucimo sa grcicima kupili smo i biogaiu al nista ne pomaze mislim znam da ce proci kad se crijeva mala razviju al sta je tu je jedino mi je zao sto joj nikako nemogu pomoci user posted image
Danas nam je bila patronazna sa vagom i mala ima 4kg a kad je izasla iz bolnice imala je 3660g tako da lijepo napredujemo user posted image
user posted image
E da autmun samo da ti kazem da se i ja i muz borimo sa vecom malom stvarno pokusavamo da ne osjeti razliku radi sekice al tesko je cim jedno od nas dvoje drzi malu odmah bi se i ona nosila a nikada prije se nije nosila sudjeluje u svemu oko sekice al postoji ljubomora ! Tako da mi iskreno starija mala potrosi vise energije nego malicka!

clock-img

21.05.2014, 15:05

clock-img

autumn day

pencil-img

546

ej curke,vezano za grčiće, mi danas bili na prvoj kontroli i kaže ped.da je i to stenjanje i naprezanje kod kakanja vrsta grčića jer je on pun zraka... uglavnom kaže da u tom slučaju uzmemo sab simplex kapi, ili bio gaiu (to mu već dajemo), masirati trbuščić, topli oblozi i obavezno podrignuti.
ja pijem čaj od komorača, kima i anisa...kažu da bi trebalo pomoći, to unazad par dana, pa ću vidjeti jel ima pomaka.
moj O je isto isključivo dojena beba, pa njemu ne dajem čajeve zasad.
frendice kažu da im je pomogao rooibos čaj!

maaggie, mene pregledi nisu bolili.

kim i tonka, super bebe napreduju, bravouser posted image

danas smo ga vagali na pregledu i mali medo ima 4850g i 56cm, dobio je 6 cm i 1700g u mjesec danauser posted image

clock-img

22.05.2014, 01:29

clock-img

Caly

pencil-img

258

Opa 1700, svaka čast bebaču i naravno mami!
Tonka nama su pomogle waya kapi, evo nije mi tri dana kakila, ne buni se, vesela je i normalna. Znan da je to normalno kod dojenih beba ali eto stra me.
Maggie mene nije bolilo.
Evo meni još sad ima dosta iscjetka, je li tako kod vas i boli me kad spavan s mužon, totalno san uskaq.Je li to normalno, neke imaju i dvoje dice pa kažite, već se pomalo brinem. user posted image

clock-img

22.05.2014, 15:11

clock-img

anaxx

pencil-img

4813

pozdrav cure!
da ne pišemo samo o našim bebicama, evo i mene zanima, a vjerujem i mnoge od vas: koliko dugo ste krvarile nakon poroda, jel bilo jako ili ne, kako stojite s hemeroidima i još sto drugih pitanja i odgovora podijelite s drugima (da nam svima bude lakše) user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

clock-img

23.05.2014, 14:02

clock-img

tonka2011

pencil-img

67

Curke kako oblacite bebice sada u ovo vrijeme ja opce nisam pametna mislim zivimo u stanu tako da je uvijek oko 23 24 stupnja nije hladnije malena na sebi ima bodic dugih rukava i odjelce pamucno dugih rukava i ja neznam jel joj vruce user posted image
A sto se krvarenja tice evo od poroda jos uvijek krvarim al ne jako i nadam se da ce uskoro stati!
A sto se hemica tice vanjski su mi se povukli sami od sebe i sad muku mucim sa unutarnjim!
E da a kako ih oblacite za van!?
user posted image

clock-img

23.05.2014, 20:00

clock-img

maaggie

pencil-img

128

Jeste vi otekle oko zglobova nakon poroda?