cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Cime se zastititi?

  
clock-img

27.10.2010, 11:37

clock-img

livona

pencil-img

194

Cime ste se vi zastitile nakon poroda? Bila sam neki dan u ginekologa na redovnom pregledu poslje trudnoce (s malim zakasnjenjem) i pitam ga da mi da tablete jer ne planiram novu bebu jos. On mi na to kaze da mi one sad trenutno nisu sigurnost ni onih 98%, da bi bilo najbolje da unesem spiralu (rece ime ali ne zapamtih) i da ona je 100% i da traje 5 godina, kosta 1000 kuna.
Hm, sad ne razmisljam o novom bebacu ali 5 godina je dugo, mozda se predomislim nakon 2 godine i onda bacih 1000 kuna, a opet kupujuci tablete isto trosim... nemojte samo reci apstinencija jer je mm vec lud user posted image Pa me zanima dali ste imali nedoumica po tom pitanju i kako ste rijesili ?

Thx user posted image

E da spominjao mi je i neke vaginalete, koje su takodjer 100% ali za njih treba ciklus biti tocno 28 dana... Sto se meni sad malo izbucalo...

_____________________________

17.08.2010. dosla nam je Ea, misica moja :))

Dante Alighieri
"Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka"

clock-img

27.10.2010, 11:40

clock-img

pepeljuga

pencil-img

17269

mislim da je pinci i brunina mama stavila neku spiralu ali jeftinijuuser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))

clock-img

27.10.2010, 11:42

clock-img

ejmama

pencil-img

7290

oduvijek koristimo kondome i nikad nemam problema

_____________________________

H 07 E 09

clock-img

27.10.2010, 11:44

clock-img

ejmama

pencil-img

7290


IZVORNA PORUKA: pepeljuga

mislim da je pinci i brunina mama stavila neku spiralu ali jeftinijuuser posted image




One stavile ove što nisu hormonske, mislim da je ova od 1000kn Mirena,a ona je hormonska.

_____________________________

H 07 E 09

clock-img

27.10.2010, 11:44

clock-img

ikica84

pencil-img

3720

http://www.ringeraja.hr/forum/spirala_NOVAT380/m_571363/tm.htm
evo linka sto su devojke stavile.
mi za sada kondome koristimo,mada sam ja za pilule nego za spiralu...


_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

clock-img

27.10.2010, 11:46

clock-img

ELISABETH

pencil-img

1661

Ja sam na pilulama


_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

clock-img

27.10.2010, 11:46

clock-img

livona

pencil-img

194

IZVORNA PORUKA: ejmama

oduvijek koristimo kondome i nikad nemam problema



E da ja spadam u onu skupinu od 3% ljudi koji su alergicni na kondome (tj. na jedan sastav) user posted image


_____________________________

17.08.2010. dosla nam je Ea, misica moja :))

Dante Alighieri
"Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka"

clock-img

27.10.2010, 11:48

clock-img

ejmama

pencil-img

7290

Šteta, imaš jednu temu koju je otvorila Njanja o kontracepciji pa pogleedaj malo

_____________________________

H 07 E 09

clock-img

27.10.2010, 11:52

clock-img

marija0

pencil-img

874

ja sam na pilulama+ nikad ne svrši u mene, i mene je gin. nagovara na spiralu ali ja nisam tila jer mi je teta ostala trudna sa njom nagon 2 god

clock-img

27.10.2010, 11:54

clock-img

njanja

pencil-img

8766

meni moj ginekolog nije htio staviti spiralu (kao ako planiram ipak 2. dijete), ali sada kada budem išla na servis ću opet razgovarati s njim...

Već sam 1 godinu na kontrac flasterima/a sad tabletama....
 
Po meni 1.000 kn i za 2 god isplatiš jer su tablete cilest 59 kn mjesečno, znači za 24 mj 1400 kn pa si već isplatila spiralu, a flasteri su još skuplji 120 kn/mjesečno, znači skor 3000 kn za 2 godine.
Ja glasam za spiralu, bila obična ili Mirena....
 
imaš negdje moju temu, mislim da se zove ŠTITITE SE!!!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

27.10.2010, 11:57

clock-img

BruMa

pencil-img

2513

ja koristim spiralu onu za 400kn.Mogu reći da imam dosta jaka krvarenja od nje.
ova za 1000kn je Mirena.Od nje imaš samo neku sukrvicu,tak mi je rekla moja doktorica.
Sljedeći put bi stavila ipak Mirenu.


_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded

clock-img

27.10.2010, 12:00

clock-img

njanja

pencil-img

8766

IZVORNA PORUKA: Brunina mama

ja koristim spiralu onu za 400kn.Mogu reći da imam dosta jaka krvarenja od nje.
ova za 1000kn je Mirena.Od nje imaš samo neku sukrvicu,tak mi je rekla moja doktorica.
Sljedeći put bi stavila ipak Mirenu.

 
BM, lijepa vam je slika na avataru, novo??
 Htjela sma samo livoni reći da je razlika između obične i Mirene da Mirena ispušta dozu hormona kako bi onemogućila doslovno spajanje spermija i jajašca...Znači kod obične se oni i spoje, ali se nemaju kamo ugnjezditi jer nemaju kako proći do maternice, a kod Mirene se ne mogu nis pojiti jer ta doza hormona onemogućava spajanje i stvara nepovoljnu situaciju za dolazak spermija do jajašca...Eto laički (seljački) rečeno....Ova Mirena je riješila onu "vjersku", etičku ili kako god hoćete nazovite moralnu dvojbu "pobačaja unutar tijela" jer ne dolazi do oplodnje...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

27.10.2010, 12:06

clock-img

novamama

pencil-img

8532

njanja hvala za info, sviđa mi se što ima takvih spirala, jer ja sam baš bila protiv...

hvala za info, sad mi je lakše da je netko i na to misliouser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

clock-img

27.10.2010, 12:07

clock-img

JASNA33

pencil-img

1164

ja sam na pilulama...bila sam prije poroda i sad sam...

_____________________________

M-16.08.1993.
J-05.05.1997.
A-24.12.2000.
L-27.02.2010.

clock-img

27.10.2010, 12:40

clock-img

lilia

pencil-img

3618

Mi se dugo nismo čuvali i sad mi je paranoja, tipa tko će se sad čuvat, mi to ni ne znamo. Nekad sam pila tablete, vidjet ću ni ta Mirena mi ne izgleda loše.
Hvala Njanja na obašnjenju, nisam znala kako spirale funkcioniraju.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

clock-img

27.10.2010, 12:44

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

MIRENA ti je rekao sto posto...odlicna je..sto je dobro jer radi preko hormona...znaci NE DOLAZI DO ZACECA STO JE MENI OSOBNO jako vazo
da dobra je

clock-img

27.10.2010, 12:44

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

ako ti je bitno da ne dolazi do zaceca UZMI SAMO MIRENU...dobra je

clock-img

27.10.2010, 12:45

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

i ja bi najradije mirenu ali nesmijem..
mi planiramo na drugo kad bu mali 3g,,iako spirala traje 5g

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

27.10.2010, 12:46

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

user posted image   user posted image  
  (intrauterini sustav) jedan je od novijih oblika kontracepcije. U zaštiti od trudnoće učinkovit je kao i sterilizacija. U gotovo cijeloj Europi primjenjuje se već deset_ godina te se smatra idealnom metodom kontrole rađanja za žene koje ne žele svakodnevno uzimati kontracepcijske pilule, a istovremeno odbijaju sterilizaciju. Osim što onemogućuje trudnoću, IUS osigurava oskudnija, kraća i manje bolna menstruacijska krvarenja. Odstranjenjem IUS-a sposobnost zanošenja vraća se odmah.

Mirena je malen, plastični sistem u obliku slova T, koji na okomitom kraku ima spremnik za hormon - levonorgestrel. Postavlja se unutar maternice, gdje izravno na sluznicu maternice oslobađa minimalnu dozu levonorgestrela u trajanju od pet godina. Može ostati unutar maternice do pet godina i za razliku od sterilizacije reverzibilna je metoda kontrole rađanja. Ukoliko postoji želja za trudnoćom, sposobnost zanošenja vraća se odmah nakon odstranjenja IUS-a. IUS postavlja liječnik osposobljen za tehniku i postupak postavljanja. Samo postavljanje IUS-a traje svega nekoliko minuta i uglavnom je bezbolno i bez komplikacija. IUS sprečava trudnoću na ove načine: user posted image Hormon dovodi do zgušnjavanja cervikalne sluzi, što otežava prolaz spermija u maternicu. user posted image Smanjuje pokretljivost spermija. user posted image Dovodi do promjena unutar maternice i jajovoda što onemogućuje oplodnju jajašaca spermijima. user posted image Sprečava proliferaciju sluznice maternice što je pojava u normalnom menstruacijskom ciklusu. IUS valja razlikovati od bakrenog materničnog uloška - popularne "spirale" (IUD - intrauterine device), koja, iako slična oblika, ne sadrži spremnik za hormone. Taj stariji oblik kontracepcije nosi rizik nastanaka obilnih menstruacijskih krvarenja.
Glavni učinak IUS-a postupno je skraćivanje menstruacijskih krvarenja, koja usto postaju sve oskudnija. U velikog broja žena, menstruacijska krvarenja u potpunosti prestaju krajem prve godine korištenja. Mnoge žene, nakon što im se objasni sigurnost i dobrobit oskudnih menstruacija ili izostanka krvarenja, počinju smatrati izostanak menstruacijskih krvarenja glavnom dobrobiti korištenja IUS. Nakon odstranjenja IUS-a menstruacijska krvarenja ponovno postaju normalna.

clock-img

27.10.2010, 12:46

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

user posted image   ovako izgleda

clock-img

27.10.2010, 12:47

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

i ja bi najradije mirenu ali nesmijem..
mi planiramo na drugo kad bu mali 3g,,iako spirala traje 5g

uvijek se moze izvaditi ne mora stajati toliko

clock-img

27.10.2010, 14:45

clock-img

Ninaa

pencil-img

7487

Mi se štitimo tako da kad su mi plodni dani koristimo kondom a inače ne. Funkcioniralo je 3 godine veze,a i sad skoro 2 godine nakon poroda.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

clock-img

27.10.2010, 14:47

clock-img

nemirna mama

pencil-img

873

IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

i ja bi najradije mirenu ali nesmijem..
mi planiramo na drugo kad bu mali 3g,,iako spirala traje 5g



potpisujem....već godinu dana imam spiralu, ali budem je vadila možda na proljeće jer planiramo još 1user posted image .....premda ova spirala može biti do 5 godina ali to nam je predugo.....tako da na proljeće spirala vanuser posted image i idemo na četvrtog anđela


_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

clock-img

27.10.2010, 14:47

clock-img

novamama

pencil-img

8532

nemirna, bravouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

clock-img

27.10.2010, 14:51

clock-img

livona

pencil-img

194

IZVORNA PORUKA: Bebys

user posted image   ovako izgleda



I ovaj, ovo ne osjecas u sebi jel??? user posted image (Pomisao da imas strano tijelo non stop brrrr)


_____________________________

17.08.2010. dosla nam je Ea, misica moja :))

Dante Alighieri
"Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka"

Zadnji članci

article-img