cookie-img

Web stranica upotrebljava kolačiće

Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku. Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

...Slavonijo ravna li si...

clock-img

31.08.2011, 21:11

clock-img

mamacita

pencil-img

1873

Ja i moja obitelj smo se vratili sa trodnevnog izleta u Slavoniju. Rijetko idem tamo, no ako i odem to je tek u Nasice, i nazad u Zg. Ovaj put smo otisli i napravili mali tour. Osijek, Erdut, Dalj, Borovo, Vukovar i nazad u Zg. Nikad nisam bila tamo, moram priznati, ni prije rata, a ni poslije rata. Autocesta ide sve do Osijeka, a Osijek je predivan, i velik grad. Sam centar je lijepo uredjen, i setaliste uz rijeku Dravu je milina za malene, jer imaju priliku vidjeti mnostvo brodica. Kava na terasi hotela Osijek ce ostati u dugom i lijepom sijecanju. Nakon toga, lokalnim cestama otisli smo do Erduta. Koji su tamo predivni vinogradi! Zatim Dalj... maleno mjesto, tik uz veliki, plavi Dunav. Sisli smo na samu obalu, mjestani su plivali, i u cudu gledali nas "turiste" kako ostajemo ugodno iznenadjeni gustom hladovinom, pjescanom plazom, i idilicnim pogledom na nekolicinu brodica, na kojima se vijori Hrvatska zastava dok ljudi u njima pecaju svoj slijedeci rucak. U daljini je vjetar sumio onu Strausovu "Na lijepom, plavom Dunavu". Borovo je veliko mjesto, vise poznato po negdasnjoj tvornici cipela. Zatim Borovo Naselje... veliki trgovacki centri koji su najvjerojatnije iznikli u nedavnoj proslosti daju naslutiti da je vrijeme oporavka od ratnih grozota konacno iza njih, i da se svakako nadaju boljoj buducnosti. I evo ga, u daljini, izdize se Vukovarski toranj, sa ogromnom Hrvatskom zastavom koja se ponosno vijori na vjetru sto miluje ovu nasu zlatnu ravnicu. Dah mi je postajao sve isprekidaniji, voznja prema samom centru grada bila je nevjerojatno poznata, iako nikad prije nisam bila tamo. Kolonade na njihovoj glavnoj cesti u samom centru, izgleda da su se urezale u sjecanje sa brojnih Vijesti koje su nam stizale prije samog pada grada 30.11.1991. godine. Dvorac Eltz se obnavlja. Tamo smo stali, pojeli stogod, i nastavili prema Spomeniku na Ovcari, nekih 9 km udaljenog od grada. Kada smo tamo stigli, strava i jeza tog mjesta, jos vise je istaknutija u samom spomen muzeju, jer tamo su na sam pod tog muzeja (ogromna prostorija usred polja, gdje su 261 ranjenik dovedeni i kasnije ubijeni nedaleko od tog mjesta) ucementirali mnogo ispaljenih i potrosenih olupina od metaka svih vrsta, od protu avionskih, do malih izgleda iz pistolja i pusaka. Sve je to tako "ostalo" na podu, za vjecitu "uspomenu". Nakon toga, uz blage uzvisine ukrasene bezbrojnim vinogradima, spustili smo se natrag k Vukovaru. Glavnom cestom smo kroz 30 minuta voznje stigli do Osijeka, toliko kratka voznja autom, toliko kratka udaljenost od Vukovara do Osijeka, sada to ne predstavlja neku vaznost, no u tim danima 1991. godine, tu su udaljenost nasi vojnici i branitelji pretvorili u "tamo negdje daleko". Ovaj kratak izlet koji je tu vecer zavrsio u okruzju vedrih ljudi iz moje sire obitelji u Nasicama, ostavio je na mene veliki utisak. Lijepo je konacno upoznati ovu lijepu nasu. Bila sam na samom jugu, u Zagori, u Dalmaciji, u Kvarneru, na nekim otocima, i u Istri, Gorski Kotar sam isto vidjela, a u Zagorju sam odrasla, sada sam osjetila i cari zlatne ravnice okicene zelenim hrastovima, i prosarane snaznim rijekama.
Eto, moj putopis, za sve one koji nikada nisu bili tamo, da se i oni odvaze na isti pothvat... uzivat cete user posted image

clock-img

31.08.2011, 21:13

clock-img

BUMBI

pencil-img

23108

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

clock-img

31.08.2011, 22:03

clock-img

dami

pencil-img

2750

Prije sam češće putovala u Osijek do prijateljice i to vlakom koji od Rijeke do Osijeka putuje 9 sati.
Znači, prošli smo Hrvatsku uzduž i popreko. Poanta priče je da su me oduševila sva sela i gradovi koji smo obišli, o Osijeku da ne govorim.
Potpisujem svaku tvoju rečenicu.
Mislim da je Hrvatska predivna zemlja.


_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

clock-img

31.08.2011, 22:08

clock-img

sina

pencil-img

1737

mogu samo reći da se ježim i da mi idu suze,nakon ovog tvog posta

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

clock-img

31.08.2011, 22:25

clock-img

modesty blaise

pencil-img

4874

bravo mamacita
...s guštom sam pročitala i usput doživila tvoju putešestiju...
nice....user posted image

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

clock-img

31.08.2011, 22:43

clock-img

inesica

pencil-img

877

Bas je lijepo kad netko ovako opise tvoj kraj...i sami zaboravimo gledati ga na taj nacin...

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

clock-img

31.08.2011, 23:05

clock-img

maryann01

pencil-img

2287

user posted image user posted image user posted image user posted image

Mislim da je Hrvatska predivna zemlja.



_____________________________

moj quatro
Josip 20.04.2002. 3350gr 50cm
Viktorija 24.07.2003. 3330gr 50cm
Andrej 27.01.2011.3500gr 52cm
Fran 17.02.2015.3200gr 50cm

clock-img

01.09.2011, 09:08

clock-img

pincirotvajler

pencil-img

12489

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

clock-img

01.09.2011, 09:08

clock-img

Bebys

pencil-img

10225

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

predivno...da moja divna Slavonija..moj grad OSIJEK...jedino sto si sigurno propustila a trebala si otici u DJakovo..divno je...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

01.09.2011, 09:24

clock-img

mamacita

pencil-img

1873

Imam ja u planu i slijedeci izlet: Djakovo i Kopacki rituser posted image .

clock-img

01.09.2011, 09:38

clock-img

PinkyFunkyBirdy

pencil-img

5157

Slažem se s vama - Slavonija je prekrasna user posted image , a ono što se meni još sviđa su ljudi.
Slavonci su stvarno srdačni, druželjubivi, ljubazni i pobožni - vjerojatno ih je rat još više zbližio.
Zato sam se i udala za jednog user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

clock-img

01.09.2011, 10:02

clock-img

jagodicabobica

pencil-img

1678

Naravno!Ljepa je to zemlja ali Bogami i moja je ljepauser posted image

clock-img

01.09.2011, 10:50

clock-img

ejmama

pencil-img

7290

Ja 23.09. prvi put idem u slavoniju i jedva cekam!!!

_____________________________

H 07 E 09

clock-img

01.09.2011, 10:56

clock-img

njanja

pencil-img

8766

Na žalost, bila sam jedan jedini put u Osijeku poslovno, par sati, obišla grad autom (zbog nekih profesionalnih razloga) i otišli do trga, na ručak i natrag za Zg pa za Ri.... Voljela bi doživjeti Slavoniju na 2. način, vidjeti Đakovo, Vukovar i malo detaljnije Osijek

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

clock-img

01.09.2011, 10:57

clock-img

Indy

pencil-img

1759

mamacita bila si u mom sokaku, ja ti zivim u Borovu. inace sam iz osijeka. slavonija je prelijepa, i stvarno se ima sto za vidjeti i odmoriti. posjetite i Baranju, ima sad domacinstva koja su se pocela baviti turizmom kao npr. slavonska kuca gdje je sve autenticno, od smjestaja do hrane.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

clock-img

01.09.2011, 10:57

clock-img

lavica81

pencil-img

3268

user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: modesty blaise

bravo mamacita
...s guštom sam pročitala i usput doživila tvoju putešestiju...
nice....user posted image



_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

clock-img

01.09.2011, 20:14

clock-img

mamacita

pencil-img

1873


IZVORNA PORUKA: Indy

mamacita bila si u mom sokaku, ja ti zivim u Borovu. inace sam iz osijeka. slavonija je prelijepa, i stvarno se ima sto za vidjeti i odmoriti. posjetite i Baranju, ima sad domacinstva koja su se pocela baviti turizmom kao npr. slavonska kuca gdje je sve autenticno, od smjestaja do hrane.



Mi smo imali priliku boraviti u jednoj takvoj autenticnoj kuci, kod moje tete user posted image . Sve je domace skuhala, i posebno mi se svidio malo ljuci cobanac...njam, njam, njam...user posted image

clock-img

02.09.2011, 23:02

clock-img

inesica

pencil-img

877

Onda kad vec svi pisete o Osijeku, evo domaca preporuka...dodjite u Baranju, u etno selo Karanac! Svi u selu ce znati gdje vas uputiti ako ste dosli turisticki :) a imate a vidjeti stosta. Mozete naci i na netu!

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

clock-img

02.09.2011, 23:22

clock-img

leilany

pencil-img

9082

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BEK 27.o5.o9.

clock-img

03.09.2011, 07:58

clock-img

mamacita

pencil-img

1873

Odlicno, ovo ce postati prava reklama za turisticku Slavoniju user posted image .

clock-img

04.09.2011, 13:45

clock-img

dami

pencil-img

2750

Eh, da . zaboravih spomenuti ljude ,koji su tako srdačni, mirni, staloženi,strpljivi...
Sve pohvale !
Mi smo ovdje puno ratobornij i nervozniji.user posted image

_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

clock-img

26.06.2019, 07:37

clock-img

guycassode258

pencil-img

80

https://hotelscombined.com je meni daleko najbolja i najpreglednija stranica za rezerviranje hotela/hostela i zadnjih godinu-dvije gotovo jedino nju koristim za bukiranje. nemam apsolutno nikakvih zamjerki,naprotiv u velikom broju slučajeva hoteli bukirani na ovaj način puno su jeftiniji nego na licu mjesta,čak jeftiniji nego na ostalim sajtovima za bukiranje.
Jeftine Avio Karte - https://search.jetradar.com