RE: Proljetne mame 2016. (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Snjeguljica_83 -> RE: Proljetne mame 2016. (18.1.2017 10:32:09)

subby, ne znam što je to što pitaš...[sm=zmeden.gif]

Evo ga, piletina, mrkva, tikvica i masl. ulje prošlo ooooodlično! Gospodin je konkretan![sm=bravo.gif] pola male teglice, ali s guštom, bez ijedne grimase![sm=smiley1.gif]




subby -> RE: Proljetne mame 2016. (18.1.2017 12:02:09)

Diastasis recti je razdvojenost trbusnih misica nakon trudnoce. Ima i laki test za provjeriti. Legnes na ledja i lagano dignes glavu s ramenima i napipas trbusnjake. Mogu se osjetiti i onda napipas ima li prostora medju njima (ima slika na internetu kako izgledaju misici u tom stanju pa je mozda lakse za skuziti) i koliko prstiju. Ovo je najcesce uzrok trbuscica koji ostane nakon trudnoce, ali moze doci i do bole u lefjima ili kile ako se ne lijeci. Naravno, ne mora doci do nicega.

Bravo za papicu! Sigurno mu se svidjelo jako! :)




noemaa -> RE: Proljetne mame 2016. (18.1.2017 12:17:30)

subby, nemam pojma za taj diastatis. valjda nisam jer mi je trbuh nestao.[sm=zmeden.gif] šta je toi zdravstveni problen, ili samo estetski?

as, slažem se, da...

snjeguljo
, ti je popapao? to mu kupuješ ili kuhaš?


moj opet bojkotira.... 4 žličice povrća s mesom.[sm=smiley13.gif]

cure, bacite pogled na moju novu temu o akrilu da se sad ne ponavljam pa ako imate koj savjet....




as1403 -> RE: Proljetne mame 2016. (18.1.2017 14:04:42)

Noema di je ta tema hahaha.
Ma bitno je da bar malo uzme. A kada bude spreman ce vise.
Snjegulju i ja u sve s povrcem stavljam maslinovo ulje njam njam..
Subby niti ja nisam nikada to gledala. Pa neznam..mene samo nekada ledja bole ako mi je puno na rukama u toku dana. A i moj subby nema di ga nema. Prati me u stopu ako je na podu.
Noema super za pokusaj dizanja...




as1403 -> RE: Proljetne mame 2016. (18.1.2017 14:08:58)

A evo nasla sam. A ako tako pise ja nebi kupila. Do sada nisam doticaja s tim. Ili mozda i jesam a nisam citala .




subby -> RE: Proljetne mame 2016. (18.1.2017 15:30:40)

Moze biti i zdravstveni problem jer trbusni misici imaju ulogu za stite unutrasnje organe.

Danery, koliko dugo to traje kad se pojavi separacijski strah? Moj je ok, cak su mu smjesne igre kad se ja odjednom iza dekice pojavim dok se igra u svom "satoru".




Snjeguljica_83 -> RE: Proljetne mame 2016. (18.1.2017 16:12:33)

Noema, kuham. Kupila sam samo breskvu, marelicu i šljivu. Pojeo breskvu.
prešli na malo mesa.

E. sam puno kasica kupovala. Ajme. sve vrste, od njenog 8. mj. do godinu. Baš sam bila frik. Pokušat ću sada više kuhati.....

Subb, mislim da imam to što navodiš....[sm=smiley13.gif]




noemaa -> RE: Proljetne mame 2016. (20.1.2017 20:14:13)

jA RAdije sama kuham, ali J mi nece takve vocne kasice, ma ni zlicu... povrtne ajde nekako, par zlicica,alivoce nikako.
danas je otkrio b aktiv jogurt, uzivao je i sam otvarao usta. [sm=smiley1.gif] a puzanje mu je ultra spidi. svud me prati i pokusava se dizati.[sm=smiley1.gif]

kako vasi?




Snjeguljica_83 -> RE: Proljetne mame 2016. (24.1.2017 21:51:04)

Norma, moj ljenjivac i gotovo. Neće na pod... Sretan je par min i miran kad ga stavim da sjedi u kut kauca, nekako ga namjestim. Nije stsbilan, ali bar im par min za nesto za obaviti.

Ne znam sto da radim.s njim da zavoli pod!? Vasi nisu bili takvi, koliko čitam...




noemaa -> RE: Proljetne mame 2016. (25.1.2017 9:05:16)

snjeguljice, ma nemoj se uopće zamarati s noelom i time da neće na pod. bude on htio već, ali kad on osjeti da je vrijeme za to. eno, moja nećakinja ima godinu dana i još gmiže ko marinac, a moj jonči s 8 mjeseci puže ko blesav. ne brini, netko prije, netko poslije... kad imaju godinu i pol, svi su jednaki.[sm=smiley36.gif]

ja kupila blender i sad smo počeli jesti doma spravljene voćne kašice.[sm=bravo.gif] valjda mi štapni zbog male količine nije dobro izmiksao pa su gosponu bili rezanci pod nezubićima.[sm=smiley36.gif] da, još nemamo zubiće.

subby, danery, as, kako vaši?

razmišljate li polako o kostmima za maškare za svoje velike? moj hoće biti psić iz paw patrola.[sm=smiley36.gif] sad tražim stare materijale da ih ufuram nekoj susjedi na šivanje. ne kupuju mi se skupi kostimi....




as1403 -> RE: Proljetne mame 2016. (25.1.2017 12:36:36)

Dan ..
Noema meni stapni ok smiksa. Mi smo uveli drugi obrok. Evo oni sada spavaju.
Mi smo ok. Ilan se poceo dizati na nogice iako jos nije naucio puzati kako treba nego po vojnicki ide okolo..
Jede mi ok. Ujutro voce i zitarice. Popodne meso i povrce.
Mene ledja bole za poluditi da li od dojenja ili mi je I tezak nemam pojma ali je strasno. Isto sam stara baba..
Snjeguljo i ja mislim on ce sam.kada se budw osjecao spremnim. Meni je I iznenadio iz sjedeceg na koljena s koljena na nogice samo ako se ima za sta uloviti..
Kako ste vi ostale?




Snjeguljica_83 -> RE: Proljetne mame 2016. (26.1.2017 8:19:17)

Jutro

Ma da, trebam smanjiti ocekivanja, kad se budem najmanje nadala, bit ce.…

Cijepljenje odgodjeno. Muci me sto slijedi ocito i ono cijepljenjes osam mj, a mi odgodili ovo s pet pa da se nece dogodi spajanje ta dva.. Je li moguce??

Inace, malac vise voli meso. Bit ce pun pogodak kad bude imao dva obroka. Vocni i konkretni.

Ima lak san, onaj nocni ameeeee plus voli se uspavati na sisi. Ono ne vuce, igra se i onda se smiri. Moja sisa mu je duda. Bit ce zanimljivo odvikavanje od nocog dojenja, vec vidim.

Maskare. E jos ne zna sto ce bit. A kupit cemo kostim, skui su, ali naci cemo nesto na akciji, vec ih ima... E voli princeze pa.... U vrticu ce svi biti pande.

Danery, jesi ziva?????? Javi seeee!!




as1403 -> RE: Proljetne mame 2016. (26.1.2017 9:15:15)

Jutro
Snjeguljo i moj voli vise meso i povrce. To smaze tik tak a ujutro voce to ide onako polako.
Ma normalno opusti se i sve lagano.. tako niti ja nista ne ocekujem pa iznenadjenje..
A za maskare A ne ide u vrtic pa mu necu nista niti kupovati. Ne zanima ga to haha.
A mislim da nece spojiti cjepljenje. A ova cjepiva sa 3, 5 i po i 8 mj su ti ista. Mi 6.2. Imamo sistematski i cijepljenje s 8 mj.
Jucer smo probali brokulu. Ma ja to uopce ne dajem odvojena kao s A. Odmah sam mu brokulu ubacila s piletinom, mrkvicom, crvenim lukom, tikvicom, maslinovim uljem. Sve je smazao.




Snjeguljica_83 -> RE: Proljetne mame 2016. (26.1.2017 14:34:48)

As konkretan tvoj mali.[sm=jezicek.gif]

Nisam vam rekla ovo iznenadjenje: jucer je maleni govorio babababa, mamamama, babama, babamama..... Danas je par puta skratio i ispalo je MAMA![sm=smiley36.gif]
Slucajno je to, znam, ali je gust za usi. [sm=jezicek.gif]

Vasi?? Brbljaju tako?




noemaa -> RE: Proljetne mame 2016. (26.1.2017 21:49:05)


IZVORNA PORUKA: as1403

Mene ledja bole za poluditi da li od dojenja ili mi je I tezak nemam pojma ali je strasno.


aj, as, potpisujem. tako da ja polako i razmišljam da prestanem dojiti prije njegovog prvog rođendana...[sm=smiley24.gif]




noemaa -> RE: Proljetne mame 2016. (26.1.2017 21:53:18)

snjeguljice, vidiš, zaista je tako: netko se prije razvija verbalno, netko motorički, ne mogu oboje. tvoj će biti brbljavac pravi. na mamu?!? [sm=jezicek.gif][sm=bravo.gif] e, i cijepljenje ti neće spojiti jer mora biti bar dva mjeseca razmaka između. zašto ste odgodili?

as, i ja dajem sve smiksano, ne uvodim jednu po jednu namirnicu. pogotovo ne svom nejedcu. [sm=smiley36.gif]

moj više voli voćne i jogurt b aktiv obožava!!! danas ništa nije htio jesti, slini, curi nos, stalno trlja uha, plače, ne spava... sad mu dali neofen sirupić, smirio se i konačno zaspao. zubići se bliže, jelda? [sm=zmeden.gif]




as1403 -> RE: Proljetne mame 2016. (26.1.2017 22:27:53)

Evo i mene..
Snjeguljo ispusta da neke glasove ali smo svi zapazili kada jede kao da kaze njam hahahahahah zlica u usta i kao ammmmmmamamama hahaha..
Niti mi nemamo jos zubica..
Noema moze biti meni I ne da niti blizu ustima sve je u ustima usnice stisne kao da ce pusice dati i ne otvara ako nesto ne grize..
Snjeguljo a i I se pokvario vezano za nocno spavanje. Spava on ali se vrti trazi mene non stop. Tako da je samnom u krevetu a mm samo poslala kod A haha.
Noema vjeruj da je i meni proslo to kroz glavu ali to me ulovi samo kad mi je kriza i kada me bas bole. Poslije shvatim da nece tako biti.
Danery stvarno nema.
Subby kako ste vi?




danery -> RE: Proljetne mame 2016. (26.1.2017 23:05:10)

Oj....ja vas danima samo citam,a rastrcana po 2 zupanije....
dakle bili kod fizioterapeuta,zena nas pogledala ono kao a sto ste vi dosli....
reko malo je mlitava....
jel puza? -puza...
jel sjedi?-sjedi....
sjeda li sama?-sjeda...
dize li se?-ne bas,al ni je stavljamo je niti trazi....
oj,dijete je super,al kad ju postavi na nogice,stoji na prstima pa smo dobili vjezbice....sve u svemu,dobro je,ali moramo na vjezbice ici radi kontrole....
u meduvremenu mm spusio neku crijevnu virozu,a ja temperaturu i groznicu da smo se povlacili kao zombiji po kuci...
velika seka pocela sa ispadima ljubomore pa su i tu okrsaju i igre zivaca i strpljenja....

gospa nekoliko dana nije nista zlicom htjela ustima ni blizu,ajde sad se to normalizira....i tako pomalo svi nadolazimo....ja sam doduse jos sva neka zbrda zdola,mm isto sav se usukao,a njih dvije me satrase kad krene cirkus....
jedva cekam da sve prode,pa da spavamo ko ljudi,a ne svi razbacani ko po minskom polju....





Snjeguljica_83 -> RE: Proljetne mame 2016. (27.1.2017 7:12:49)

Noema, odgodili smo zbog kozica. Mora proći min sest tjedana do cijepljenja. Pa smo nedavno odgodili jer je noc prije cijepljenja fobio temp i taj dan je imao temp.. nos je sad prohodan, čini mi se, pa cu zvati da dodjemo u pon da ga bocnu.
Kad ne znaš sto je bebi, najlakše je okriviti zube.. neka bude svo zlo u tome. Nadam se da je samo to.

As, kako mogu boljeti ledja zbog dojenja? Mislim, i mene bole, ne svaki dan isto, ali zato jer.se preforsiram!? I jer nosim malog guzonju.
Moj plan je dojiti do god dana...

MM isto kod E. Ne želi sama zaspati nikako. Traži meme, uskoci muž. Prije.rodjenja malog nije bilo.problema... Ajme. Drugo dijete mi ima regresiju sna. Ako nema jedno, ima.drugo!

Danery, joj nije ti lako... Drago mi je da H nema neke veće smetnje. Malo ćete vježbati i dobro.
Ozdravite sto prije!

Vidiš, kod tvoje.sad počeli ispadi ljubomore... Prije ili kasnije, očito je nezaobilazno. Joj!!!
Kako to izgleda, molim te? Da se pronadjem..






danery -> RE: Proljetne mame 2016. (27.1.2017 13:18:03)

Hah,kako izgleda...kod nas jr visr psiho karakera nego fizickog,tipa trazila je neki dan dudu,da hoce i ona spavati u kinderbetu,pa se uvalila maloj u ogradicu.....
ja sam za dudu 'ladno rekla da nek uzme slobodno sekine i ptoba,pa cemo u trgovinu po novu za nju,al da ju ponese u vrtic jer i seki svuda nosimo njenu,pa da djeci objasni kad/ako joj se budu sprdali sto dudu ima....bome se zacudila sto ja tako 'ladno pristadoh,veli salim se,necu....




subby -> RE: Proljetne mame 2016. (28.1.2017 11:52:47)

Ako vas ledja bole to je jer du vam trbusni misici preslabi pa se tereti i drzanje ne rasporedjuju dobro. Vjezbajte. Ako imate diastasis recti prvo rijesite taj razmak jer klasicni trbusnjaci ionako samo pogorsavaju ako imate to stanje. Dakle, vjezbajte.

Kod nas odlicno, drugi zubic krenuo, veselje. Gmize, na koljena se podize sam. Super nam je. Pomalo jede iako se jos igra s hranom, gnjeci i razbacuje.




as1403 -> RE: Proljetne mame 2016. (29.1.2017 20:51:31)

Subby nije kod mene to. Bas sam gledala meni niti prst ne stane i onda sam i rekla da mm provjeri. Nije to.
Super za drugi zubic i papanje.
Kod nas jos nema zubica ali su obrazi crveni bas jako.
Tako da ocekujemo svaki dan. Kako ste ostali?




Snjeguljica_83 -> RE: Proljetne mame 2016. (1.2.2017 8:18:00)

Jutro

Cijepili smo se. Idući sistematski je trebao biti sad sa sedam mj,.ali je pomaknut za dva mj. Tek kad bude imao devet...
A šteta, bas sam htjela saznati težinu.... Tezi je, osjetim, raste, vidim po robici, a i pelene smo zamijenili: sad smo na 4: od 9-13 kg.


Bilo je jedno novorođenče na pregledu. Već sad moje dojence je tako veliko kad ih vidim skupa.. i mogu reći da mi je drago zbog toga, sad mi je puno toga lakše!

Popravio je noćno spavanje, hvala mu. Nema vise onog svakih sat. Sad smi na dva, dva i po. I napokon su noći toplije, nije mi vise ubitacno hladno u krevetu pa lijepi spavam, spavamo.

Uvela bih i drugi obrok. Doduše, jede navečer rizine, a nekad proso, pa je i to neki obrok. Ma dobro. Uvela bih ručak.

Cure, kakav je vama raspored dojenja, obroka i spavanja?[sm=zmeden.gif]





as1403 -> RE: Proljetne mame 2016. (2.2.2017 10:46:05)

Hej cure
Gledala sam jucer a nisam vidila da si pisala. Super za cijepljenje. Neka ste obavili. I za bolje spavnje bravo. Mi u ponedjeljak imamo sistematski i cijepljenje. Nemamo jos zubica i tako.
Da li ste vi nervozne i zabrinute zbog gripe cijepiva i tako tih stvari. Meni je par dana takva faza da samo o tome razmisljam i strah me svega negativnog sto ide uz to. Znam da pretjerujem ali neznam kako si pomoci.
Mi se ujutro probudimo pa ide dojenje prijenprvog spavanja onda nakon spavanja dorucak, panopet spavanje pa rucak pa opet spavanje. Znaci tek nekada pred trece spavanje doji. Onda opet dojenje nakon spavanja tog zadnjeg dnevnog i onda dojenje pred nocno spavanje. A nekada doji i cesce kako koji dan ali u prosjeku to bude kao sto sam pisala.
Kako ste vi ostale?




Snjeguljica_83 -> RE: Proljetne mame 2016. (3.2.2017 8:20:15)

As kakav je raspored po satima, otprilike oko koliko sati imate obroke i podoje?[sm=smiley36.gif]

Ma gdje ste nestale? Ne mogu to pripisati lijepom vremenu jer nije lijepo. Dakle, gdje ste?[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>