Dijete se sili (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


remaker -> Dijete se sili (10.1.2016 23:44:07)

Pozdrav..imamo problem i da se dijete sili dosta ako mu se nesto uzme..imam osjecaj da je navikao da sve mora dobit..ne sili se u smislu da se baca okolo i tako..npr.,navikao je na mamu i ako smo svi doma on nju stalno za ruku da radi sve s njim..ako kuha onda ju gura iz kuhinje i tako i usput samo kmeći i negoduje..ima godinu i 10 mjeseci..i npr.,ako nam netko dode krene pravit scene kao da ne zeli te ljude a onda za 15 min sve ok,to mi nije jasno..inace je dobro dijete ali ostavi dojam sigurno da je vragolast..kao da ne zeli da mu se obracaju a kasnije bude sve ok.ali nekad ne zeli uciu sobu i kojoj su gosti i to bome zna nazivcirat vjerujte mi..da li je to sve normalno za ovu dob?




noemaa -> RE: Dijete se sili (11.1.2016 8:21:20)

sve je to normalno, od druge godine djeca počinju polako biti svjesna sebe pa traže svoju "pravdu". bitno je da roditelj ostane dosljedan onome u što vjeruje da je ispravno. samo neka kmeći i negoduje, ništa mu neće biti. lijepo mu kažite da će to i to dobiti, ili da ćete se poigrati s njim, ali kasnije kad vi odraite to svoje ili sl. i ona ako je on uporan, samo ignorirajte napadaje. bude polako, polako sve došlo na svoje.
zapamtite: važna je dosljednost roditelja!




Stranica: [1]