|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljetne bebe 2016
16.7.2016 18:59:20   
saki84
Hvala vam puno na savjetima. Bila u ljekarni i tlak je 120/76...lakse mi je

(Odgovor članu Lisica Mica)
Neposredna veza do poruke: 2251
   RE: Ljetne bebe 2016
17.7.2016 9:15:24   
perlica55
Saki, tlak je uredan... Dal je spao otok s lica?
Budući si krenula naoticati, trebala bi izbaciti sol iz upotrebe,
jer imas još dosta do termina... Porazgovaraj s ginekologom,
pa budeš vidjela kaj će ti reći...
Mamice uživajte s user posted image , a trudnice izgurajte još malo ...

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu saki84)
Neposredna veza do poruke: 2252
   RE: Ljetne bebe 2016
17.7.2016 9:24:26   
Jupiter
Evo storije..
Znaci, navecer u 9 dobijam gel koji mi cijelu noc radi kontrakcije prvo svakih 8min, pa 5 pa 3 kada u 6 ujutro odlazim u pripremu, klistir i tusiranje. Idem u predradjaonu gdje dobijam infuziju istog sastava kao gel ali vec tu pretjerano reagiram na to pa mi trudovi traju u beskonacnost a bolovi su mi svi u centru jajnika. Primalja mi predlaze dolantin i ja sam spremna na cijeli jeb*** meni od lijekova. U 11h sam otvorena skoro 3 prsta i buse mi vodenjak te odlazimo u radjaonu za sat vremena gdje pristajem na drip ali sa epiduralnom. E tu tek pakao nastaje, jer sam zbog njezinog nepovoljnog polozaja cijelo vrijeme na desnom boku, da bi se spustila ali nije islo ni milimetar :( a epi je zbog tog polozaja djelovala samo na toj strani na kojoj lezim.. Trpila i tiskala sam do 18h kad mi predlazu carski jer tu nema pomoci. I sta cu. Ne mogu vise..
Carski je prica za sebe. Ne zelim ga nikome.
Evo, malecka mi se budi..pa nastavak dr prilikom. Ugl sve prezivimo, pa cemo i ovo. Kiss kiss.


_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu saki84)
Neposredna veza do poruke: 2253
   RE: Ljetne bebe 2016
17.7.2016 11:17:18   
saki84
perlica 55 hvala ti puno na savjetima...do sada nisam nista naoticala, od jucer ujutro sam primjetila samo lice, nista previse i tokom dana otok je splasnuo...jutros opet isto, usne lagano natecene drugo nista, sada cekam mm da me opet prebaci do dezurne apoteke da jos jednom izmjerim tlak,..popila bi kavu a strah meuser posted image ..cijeli zivot patim od niskog tlaka i sad ovo...

jupiter bitno da je sve proslo id a ste ti i malena dobro user posted image user posted image ...kako je leonica dali je prihvatila cicu i kako vam ide?

< Poruku je uredio saki84 -- 17.7.2016 11:18:33 >

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 2254
   RE: Ljetne bebe 2016
17.7.2016 11:29:19   
Danira
Jupiter bas mi je zao sto si se dugo mucila,al bitno da ste sad dobro,zive i zdrave,sve ce biti dobro,brzo ces se oporaviti,uzivajteuser posted image

Saki sutra obavezno se javi svom ginekologu,ne zelim te plasiti,al bolje da te mozda cesce prate.ja sam imala u 1. Trudnoci preeklamsiju,naoticanje i visoki zlak i rodila u 29.tjednu,kci je bila dugo u inkubatoru,sve je dobro proslo,eto je sad je cura od 11 god,zdrava,pametna.
Sad u 3. Trudnoci isto samo sam natekla i od tad mi se i tlak poceo penjat rodila sa 33 tt i eto decko 6 i pol mjeseci ziv i zdrav.
Tak da se nemoj puno brinuti,bit ce sve dobro,samo je vazno na vrijeme otici i provjeriti proteine,tlak i sve ostalo,pa mozda dobijes kakvu terapiju.
Koliko si sad tjedana trudna?sretnouser posted image

(Odgovor članu saki84)
Neposredna veza do poruke: 2255
   RE: Ljetne bebe 2016
17.7.2016 11:34:18   
perlica55
Saki, nemoj se zahvaljivati... Imam užasno iskustvo s
proteinima u mokraći i graničnim tlakom (najviši mi je bio 135/90),
slano uopće nisam jela, meso također, ipak
u potpisu vidiš kak je završilo..
Ne treba paničariti, al u trudnoći naoticanje lica nije
normalno..

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu Danira)
Neposredna veza do poruke: 2256
   RE: Ljetne bebe 2016
17.7.2016 11:54:25   
Hannah20
Jupiter draga ovoje najgori porod na ljetnim bebama . To se zove mučenje mame i bebe do krajnjih granica .
Ipak, nemoj tako crno misliti o carskom, prve Dane si koma ali i od mučenja prije carskog, vidjet ces 5,6 dan bit ces kao nova, moći ces sjediti normalno i sve ....
Bas mi je zao, znam kako to izgleda iako su tebe duplo duže mučili, i mene bi da muz nije intervenirao ...
Uživaj sa curicom !
Pusa

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 2257
   RE: Ljetne bebe 2016
17.7.2016 12:01:50   
saki84
Danira jos dan-dva pa sam u 33 tj...i uzasno mi je to sta me preko vikenda uvatilo kad nemas di osim hitne, a doli mi se ne ide jer nije toliko strasno (bar meni se ne cini strasno)..a ujutro obavezno idem mjerit tlak kod svoje doktorice...sve cure oko mene koje su rodile govore nije ti to nista strasno, sve su oticale bla bla bla a mene svejedno to muci...izgledam svima luda.

perlica55 meni je do sada mokraca bila uredna, i tlak mi je stalno 110/60 i zato me ovo sad iznenadilo, pogotovo taj jucer 120/76, meni je to za moje stanje (niskotlakas sam cili zivot) puno mada je skolski kako mi je teta u apoteci rekla. Sad cemak MM da me baci do dezurne da jos jednom izmjerim bar tlak da sam do sutra mirna. A maleni je uredno aktivan, stalno se proteze, rasteze pa mi je bar to lakse.
vidim potpis draga perlice, mojoj dobroj prijateljici dva puta i tek nakon drugog su joj otkrili trombofiliju, samo je bila u manjim malo tjednima od tebe...mozda zbog toga i vise tome pridajem paznju.

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 2258
   RE: Ljetne bebe 2016
18.7.2016 8:29:44   
belina
jupiteer draga cestitke na dolasku male princeze Leone! Sve joj cvitalo!🎈🎉🎊🎆

(Odgovor članu saki84)
Neposredna veza do poruke: 2259
   RE: Ljetne bebe 2016
18.7.2016 10:52:47   
PinkyFunkyBirdy
Draga Jupiter iskrene čestitke na dolasku male Leone! Neka uvijek bude sretna i zdrava! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 2260
   RE: Ljetne bebe 2016
18.7.2016 16:49:55   
mmamita
user posted image

user posted image MareM - 28.06 . - Stigle bebice 21.06.
user posted image user posted image &user posted image user posted image
user posted image Desideria -28.06.user posted image 10.06. stigao Tin
user posted image user posted image user posted image
user posted image Lisica Mica - 28.06. user posted image 24.06. stigao Vice
user posted image user posted image user posted image
user posted image mmamita - 04.07. user posted image stigla Petra 28.06.
user posted image user posted image user posted image

user posted image Ninaa27 - 04.07. user posted image stigao Damir 01.07.
user posted image user posted image user posted image
user posted image Hannah27 - 06.07. user posted image stigao Borna 05.07.
user posted image user posted image user posted image
user posted image Jupiter - 07.07. user posted image stigla Leona 15.07.
user posted image user posted image user posted image

user posted image faustina - 19.07. user posted image stigao Petar 13.07.
user posted image user posted image user posted image
user posted image Cvrčak - 05.08. user posted image
user posted image di.sak - 25.08. user posted image
user posted image saki84 - 04.09.user posted image


user posted image

< Poruku je uredio mmamita -- 18.7.2016 16:50:42 >

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 2261
   RE: Ljetne bebe 2016
18.7.2016 17:00:07   
mmamita
Jupiter bitno da nam je Leonica stigla ziva i zdrava!!! Tvoja lipa je cura je sad tobom, a ti ces vrlo brzo zaboravit ili barem potisnut sve sto ti se dogodilo na porodu. Zao mi je sto si te tako namucila! A s obzirom da si bila 3 prsta otvorena, mogla si bila zavrsit prirodno. Da se bar cura spustila na vrijeme. Ali nemoj bit tuzna, sve ima svoje razloge...
Ljubim i grlim vas dvije i da mi dodjete doma sto prije user posted image

Saki dobro da je tlak na mjestu! Isto se pripazi i poslusaj Perlicu!

Vecina nas je imala neka ruzna iskustva s poroda user posted image . Ali sve imamo zdrave bebe, tako da nas nije briga user posted image

Nas dvije smo super, ona vidno raste i ciki. Spavamo ko dvi tinejdzerke po cili Bozji dan i noc user posted image . Odmaramo jos koji dan, a onda napadamo okolna mjesta i otokeuser posted image Mama se osjeca spremno, ali ja se drzim onoga 30-40 dana babinja. Jos ni kosu nisam oprala a danas nam je 20 dana. user posted image
Nebi volila da za jedno 20 godina kukan kako sam bila glupa, sta mi je bilo tesko odlezat misec dana i to jos sa malom bebom. Preporucam svima user posted image Imamo kad letit i vatat tempo ludog i ubrzanog zivota!

Pusa svima user posted image

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 2262
   RE: Ljetne bebe 2016
18.7.2016 19:18:54   
Hajdi
Jupiter čestitke i od jedne nove trudilice user posted image user posted image .
Znam da si dugo čekala da dođe malena Leona user posted image zato sada uživajte zajedno user posted image .

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 2263
   RE: Ljetne bebe 2016
18.7.2016 20:59:23   
Danira
Saki kako si danas,jesi li bila kod ginekologa?

(Odgovor članu Hajdi)
Neposredna veza do poruke: 2264
   RE: Ljetne bebe 2016
18.7.2016 21:22:55   
di.sak
eiii cure!! user posted image

Saki, drž se još malo, provjeravaj sve živo za što nisi sigurna kaj je...super kaj je tlak okej user posted image

mamice moje, baš mi je drago što doma ide sve svojim tokom i da vam je lijepo user posted image user posted image

Jupiter brzo se oporavi! javi se prvom prilikom user posted image user posted image

izvješće s pregleda: tlak normalan, dobila 0,5 kg u zadnja 3 tjuser posted image , gin napravio briseve za streptokok, nalazi u četvrtak, malecka se lijepo spustila, cijelo vrijeme je u položaju u kojem mora bit, dolje zatvorena, mjere super, kilaža 2650g, plodne vode ima kolko joj treba.. u zadnjih tj dana me malo muče BH, najčešće kad sam u pogonu..al nije prestrašno...samo sam usporenija..zadnje pripreme su u tijeku...gin mi je dao uputnicu za bolnicu, tako da 1.8. idem na merkur na 1. pregled..prešla sam sa bolovanja na porodiljni, predala papire na hzzo...i to je to...

pitanje: jel ima potrebe nosit kućni ogrtač u bolnicu? to je stvar koju bi trebala kupit, a inače ne nosim... hvala! :))

(Odgovor članu Danira)
Neposredna veza do poruke: 2265
   RE: Ljetne bebe 2016
18.7.2016 21:26:46   
saki84
Hej Danira jesam, urin mi je uredan i tlak mi je danas bio 110/70. Samo jutro sam bila malo natecena a popodne vec nista. S time da sam sol totalno izbacila bila. Imam apoteku tu u kvartu pa sam se dogovorila sa curom da dodem kad god pozelim izmjerit tlak. Mozda je bilo od vremena da sam malo natekla, bitno da je sve u redu. Hvala sta mislis na mene user posted image
di sak za pregled i malenu user posted image bas ljepo napreduje i.neka tako i ostane. Ja predpostavljam da ce meni na sljedecem briseve radit. Ljepo se pratimo, taman znam sta me sljedece ceka na pregledu user posted image
mammita user posted image znaci i tvoja curka ljepo ciki, ja se nadam da ce i moj decko tako. Drzim tvoju stranu sta se tice bolje odmorit kako treba za sve se ostalo ima vremena user posted image

< Poruku je uredio saki84 -- 18.7.2016 21:31:12 >

(Odgovor članu Danira)
Neposredna veza do poruke: 2266
   RE: Ljetne bebe 2016
19.7.2016 7:21:47   
Jupiter
Jutro!
Na brzinu procitam sta pisete ali nekako u bolnici nemas vremena ni volje za internet. Kod mene je vec bolje. Trbuh mi.malo visi preko reza pa me to smeta. Prva dva dana smo cikale jer je i kolostrum odmah dosao ali su 3 dan moje cice tako natekle da bradavicu nije u usta mogla staviti. Tu noc smo se izmucile ali kad su mi rekli da je pala 100gr su je nadohranili, ja se opet isplakala i navalila na izdajalicu. Imaju neku elektr. Pa joj za sad dajem sa prstom i spricom da mi ne odbije poslije cicu. Ide nekako.
Jutros si bas govorim kako u zivotu treba biti spreman na sve a ne ocekivati nista.
Svakoj od vas stize jedan veliki zagrljaj od mene i Leonice!


_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu saki84)
Neposredna veza do poruke: 2267
   RE: Ljetne bebe 2016
19.7.2016 9:42:58   
Snjeguljica_83
Mamita, pitala si za mene i N. Napisah na proljetnim mamama pa da ne ponavljam....user posted image

Jupiter, meni su pokazali davanje nadohrane samo na zlicu pa sam ja tako... Zasto ti dajes na spricu? Vjerujem da je tako lakse i brze...
Ja sam se ispraksirala sa zlicom, a moj gospodin jeo je kao u restoranu! user posted image Od puno AD, dosli smo na jedan obrok istog. Samo hrabro!!

< Poruku je uredio Snjeguljica_83 -- 19.7.2016 9:48:24 >


_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 2268
   RE: Ljetne bebe 2016
19.7.2016 14:26:21   
mmamita
samo brzinski da se ubacim pa se poslije javim.
Jupiter kupi silikonske sike u ljekarni. Imala sam isti problem, sise su mi bile ko kamen pa Petra nije mogla vuc, pa mi je muz odma doletia sa silikonskim i otada nismo imali nikakvih problema.

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 2269
   RE: Ljetne bebe 2016
19.7.2016 15:17:34   
Danira
Jupiter imala sam isti problem pomogli su mi sesirici od medele velicinaL,nekih 60 kn dodu.user posted image

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 2270
   RE: Ljetne bebe 2016
19.7.2016 15:45:54   
Jupiter
Snjeguljice, malim prstom glumim bradavicu a uz nju, bas kako vuce ide mlijeko.

Kupila mi majka sesirice ali neke male.. moram potraziti te L velicinu..

_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu Danira)
Neposredna veza do poruke: 2271
   RE: Ljetne bebe 2016
20.7.2016 11:15:24   
Lisica Mica
Jupiter čestitam!!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Žao mi je šta si se namučila...znam da si se nadala prirodno, ali kaže se čovjek snuje, a Bog odlučuje...sve je dobro prošlo i vas dvije ste dobro, to je najvažnije. Ljubim vas i grlim.
Leonica nam je napokon stigla!!!!!!

neću dugo jer malac samo šta se nije probudio. Vezano uz dojenje i prepunjenost...prije podoja probaj staviti topli oblog na cicu (ne na bradavicu, ili se istuširaj toplom vodom) i izdoji ručno samo malo, onoliko koliko je potrebno da cica malo omekša i onda stavi Leonu da sisa. Neka jako otvori usta, šta jače (najbolje otvori kad plače) i onda joj malo gurni lice u cicu da dobro uhvati i malo pridrži tako (da uhvati šta više okolo, ne samo bradavicu), ne boj se neće joj biti ništa.
Nakon podoja ako još osjećaš prepunjenost a ona je pojela dovoljno možeš staviti hladni oblog ili još bolje list bijeloga kupusa (onoga za salatu), opet ne na bradavicu)...koliko god zvuči čudno kupus je odličan za smanjivanje upale i prepunjenosti...ali pazi ne smiješ ga držati više od dva sata, nakon dva sata izvadi...
To bi i tebi mammita bilo dobro, da se ne izdajaš nakon podoja, izdoji samo malo malo da popusti najgori pritisak i stavi kupus...

Jupiter, nakon nekog vremena kad se uspostavi ponuda i potražnja (a za to je najbolje da Leona siše, izdajalica nije u jednakoj mjeri djelotvorna) neće ti više bit takve prepunjenosti (osim kad npr beba baš duže vrijeme nije jela, ali to se odmah smanji kad posiše).

Mi smo dobro, grčevi i dalje, ali već smo se navikli...skužili smo koji mu položaji odgovaju da ga manje boli...čekamo da prođu, nema druge.

Pozdrav svima koliko vas ima...user posted image

_____________________________

Vanja...14.01.2010.
Vice... 24.06.2016.

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 2272
   RE: Ljetne bebe 2016
20.7.2016 20:32:15   
saki84
Lisica Misica nadam se da ce i grcevi brzo proc. BItno da ste nasli nacin kako da bebici bude lakse...i stvarno imas odlicne savjete za dojenje..morat cu to sve zapamtit
Jupiter nadam se da cicanje ide bolje i da Leonica ljepo napreduje..
Di.sak ne znam ti za ogrtac ja planiram sebi kupit neki lagani kratkih rukava
Cure da vas pitam dali su vama u trdunockoj knjizici na pregledu pisane mjere tima AURI ako sam to dobro procitala od svrakopisa i AFI. Ja to tek sam vidila da mi pisala na zadnjem pregledu i ne mogu nikako nac mjere za to..

(Odgovor članu Lisica Mica)
Neposredna veza do poruke: 2273
   RE: Ljetne bebe 2016
21.7.2016 16:23:42   
di.sak
samo brzinski...
u pola 9 jutros pocela curit plodna voda, u 12 i nes zaprimljena u bolnicu, otvorena 1cm..u 15,30 stavili gel i u cekanju smo...moja cura ide van danas ili sutra :*

(Odgovor članu saki84)
Neposredna veza do poruke: 2274
   RE: Ljetne bebe 2016
21.7.2016 16:31:08   
saki84
di. sak pa zar me i ti napustas user posted image
bitno da sve bude kako treba user posted image ...saljem veliki user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu di.sak)
Neposredna veza do poruke: 2275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!