RE: Ljetne bebe 2016 (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


mmamita -> RE: Ljetne bebe 2016 (15.12.2015 20:14:59)

Jocipa [sm=bravo.gif] za nestali hematom!! Napokon!
Faustina draga dobro da nisu nista nasli, samo kako su ti rekli puno tekucine i za 2, 3 dana ce proci.

Meni je super to iscekivanje pri porodu kad neko ne zna kojeg je spola beba. Za prvu bebu mi je bilo bitno radi robice i nekih detalja jer nisam htjela posudjivat nista s obzirom da ih mislim imat najmanje troje, a opet nisam htjela da mi sve puno neutralnih boja. Sada muz zeli sina a ja bih jos jednu kcerku, pa cemo vidit kome ce se zelja ispunit. Prvi put smo oboje htjeli kcer pa je bilo malo manje uzbudljivo sto se tice spola ko ce "pobjedit" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Dl

Sto se tice poklona, za sada sam mu kupila kucne papuce i jos moram ispipat sto mu treba. Inace uvijek kupujemo sto nam je potrebno.




faustina -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 7:29:42)

Mmamita -reka mi je da moran piti puno tekucine posto cesto mokrim .u mokraci mozda ima kakve male pizdarijice ali nista zbog ceg bi tribala kakva terapija,

bitno je piti puno tekucine da se ispire mjehur,.ja se zafrknem jer nekad znam malo trpiti ,par put se po noci dignem ma wc ,ali nedami se svaki put skociti iz kreveta .


A da se i ja dotaknem teme dobivanja na kilazi .,ja sam dobila oko tri kila .imala san 64 kg ,sad san na 67kg. A ima jos jedan razlog mom debljanju ,pristala san pusiti
kad sam saznala da sam trudna. A bila san pusila ka turcin .Nadam sa da se necu udebljati kao proslu trudnocu ,onda san bila dobila dvadesetak kg[sm=zmeden.gif]




MareM -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 15:12:07)

Finally, evo i mene. Cilo sam jutro bila na mobitelu, a onda je uslijedilo pisanje domaceg sa malom, tako da nemojte zamjerit kasno javljanje [sm=ocala.gif]

Ovako je bilo: uspjela sam pitat sve sa A4 salabahtera i dobila sam pohvalu za barbu Google-a. [sm=bravo.gif]
Obavili smo ultrazvuk, tj. doktorica je nekako uspila u bezbroj pokusaja jer je u pupi bio party. [sm=zz_dance.gif][sm=zz_bounce.gif] Ekipa je plesala na sve strane :) Obe/oba/oboje (jos se ne zna) su dugi CRL 5.0cm. Uspjela je i premjerit nuhalne nabore (1,8 i 1,6), pa mi se cini taj dio u redu. I dalje smo 4-5 dana mladji nego sto kaze prvi dan zadnje menge, tako da ostaje da ovulacija taj put nije bila kad je trebala bit. S obzirom da mi je prosao rok trajanja i da hrpa "besplatnih" prenatalnih testova nije relevantna za blizance, preostaje mi Tranquility test. Danas sam jos po netu usporedjivala njega i Harmony i Nifty test tako da budem spremna za telefoniranje sutra. A prekosutra cu diplomirat genetiku/medicinu/opstetriciju jer mi je glava vise puna podataka [sm=zmeden.gif]
Ah, da, jos je naslo da mi je stitnjaca granicna, pa cu morat i to provjerit [sm=smiley19.gif]

I podatak za tabelu: sljedeci pregled mi je 05.01.

Pozdrav svim trudilicama [sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




Jupiter -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 15:42:46)

Hej MareM [sm=bravo.gif] za dobar pregled, i izvještaj nama [sm=smiley1.gif]
Imam par pitanja...
Po ZM koji si točno tjedan? Tj koliko si po uzv?
Imaš li koju preporuku što da pitam na pregledu, ovo mi je prva trudnoća pa ni ne znam što i kako.
Jedino sam išla na čika Google da vidim više o tom nuhalnom naboru. Vjerojatno će i meni predložiti testove zbog godina (35) ali već sada znam da ću ih sve redom odbiti.
Sad ni ja ne znam jesam li još sta htjela pitati, ako se sjetim, pišem :)




Jupiter -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 15:48:12)

Naši pregledi [img]http://www.cosgan.de/images/midi/muede/k065.gif[/img]



bebolino2----21.12.
Lisica Mica---22.12.
Jupiter-------22.12.
Faustina----- 29.12.
MareM-------05.01.
mmamita-----11.01.
Jocipa--------13.01.




MareM -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 17:07:55)

Jupiter, po mengi bih sada bila u 13tt (tocnije, danas je 12+3), a po velicini CRL (duljina od tjemena do trtice) malci ne odgovaraju tom tjednu nego su 4-5 dana mladji. Ima ti hrpu stranica na netu kolika bi beba trebala biti velika u kojem tjednu, ali ili svi kopiraju jedni od drugih potpuno isti tekst ili podaci budu kao za "vanzemljake" od 3 metra. Na slicici od ultrazvuka (a i u trudnickoj knjizici na str. 17) ti pise koliko ti je bebac trenutno velik, a i na str. 16 ima i dijagram po kojem mozes usporedjivat [sm=bravo.gif]
Ako ces to sve gledat radi zadovoljavanja vlastite znatizelje i malog znanstvenika u sebi - onda gustaj! Ali nemoj te podatke gledat previse kruto, jer sve su bebe individualne i ne moze ih se definirat s jednom brojkom. [sm=zz_wavespin.gif]




MareM -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 17:48:06)

Jupiter, sto se tice pregleda i sto da pitas s obzirom na godine (by the way ja sam samo godinu starija [sm=bravo.gif]) - za provjerit nuhalni nabor (NN ili NT nuhal translucency) i dr. to ti moze tvoj ginic na pregledu. Bitno je da bude tanji od 3mm. Za tvoju mirnocu i da se ne mucis puno proguglaj "kombinirani probir" (ali ne citaj forume jer ces poludit), "triple test" zanemari (iako su i double test iz kombiniranog probira i triple test sama statistika i tocni 60-80%). S obzirom da si se namucila za dobit bebu ne zvuci mi dobro niti jedan invazivni test (amniocenteza ili biopsija korionskih resica). Imas jos opciju, radi svog mira, otic na dobar 3D/4D ultrazvuk, ali to ne pokriva ono sto bi se moglo otkriti iz krvnih pretraga. Dalje, imas skupe (svaki je oko 5000kn) testove koji su skoro u rangu s amniocentezom, ali nisu invazivni kao ona nego su obicni krvni testovi.
Ili se mozes lipo opustit, zaboravit na sve to i gustat u trudnoci. [sm=bravo.gif] Jer citat o ovim (da prostis) sra****, je gadno po zivce. Mene jedino spasavala tegla kiselih krastavaca [sm=jezicek.gif]
Ovo sve sto sam ti navela su samo moji zakljucci i nisu mjerodavni za svakoga, jer ti ne moze nitko drugi odlucit umjesto tebe i zakonitoga ti. Vidi treba li ti ista od toga, ako ne onda sve 4 u zrak i gustaj [sm=bravo.gif] Jer poslije ce doc nespavanje, tona pelena, ragade ... [sm=hudicek1.gif]




Jupiter -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 19:10:30)

MareM hvala ti,

Ti si to tako lijepo napisala, objasnila [sm=smiley27.gif]
Pitala sam za tjedne jer me muči da ne dođem prerano na mjerenje nn, jer sad kad smo naručena ću biti 11+5, a kao i kod tebe uzv mi je do sada pokazivao 3-4 dana manje. Pa iako sam (smo) odlučila/li i sve i da saznamo da dijete ima kakvu "manu" namjeravamo ga/ju zadržati, svejedno bih voljela, normalno, da već pri ovom pregledu prođe sve u reguli.. Tako da...
Uglavnom, čitala sam da kod trudnoća s Down sindromom 40% završi s spontanim nakon 12 tjedna. Pa razmišljam, glasno, (hvala bogu pa smo ležim po cijele dane i evo o čemu googlam), ako je suđeno da se rodi, rodit će se....I to je to. Jer, zamisli, dok bi dobili točne rezultate, ta mrva bi odavno šutirala mamu u trbuh i da sad odlučiš da oduzmeš život....ne...ja to ne mogu ni zamisliti. [sm=smiley19.gif]
Sad sam malo "zabrijala"...ne zamjerite mi
Ugl. bilo kako bilo i ćemo svakako uživati (ja još više kad prođu mučnine[sm=smiley36.gif]) u svakom dijelu ove trudnoće !! Ne planiram biti u stalnom strahu, "što ako?", nego, evo već danas sam prekopala Google u potrazi za savršenom nosiljkom i AS.
Btw, to su Ergobaby origin nasiljka, te Cybex Cloud Q as jaje . Bravo ja ![img]http://yoursmiles.org/tsmile/rulez/t2008.gif[/img]




bebolino2 -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 19:51:40)

Jupiter draga...procitah tvoj post i vasu odluku, da zadrzite bebu, bez obzira dal sve bilo il nedaj Boze, ne bilo, u redu. Ja ti iz licnog iskustva mogu reci, u tom slucaju, ne radi nikakve preglede.
Ja sam u 12.sed. sa sinom isla na 4D ultrazvuk...nisam bila upucena ni zasto, kakvu svrhu ima...al nakon spontanog, samo sam slusala dr, nisam trebala.
Znaci, otisli na pregled, mjerenje nn. Uradjen nalaz krvi, pregledala ultrazvucno, sve bilo ok. Beba zauzimala razne polozaje, cak mi je i spol pogodila. Medjutim, kad su pocela ta mjerenja...prvo ne moze tacno da potrefi linije jer se beba mice, pa aparat ima mala odstupanja...uzela porodicnu anamnezu, koja nije zavidna...i uporedila nalaze krvi i sok...kaze 90 posto vjerovatnoca za d.sindrom. ja umrla pa ozivila. Odma pita da rafim aminocintezu...pitam kakve svrhe ima i dal se moze mom djetetu pomoci ako je dijagnoza tacna. Kaze ne moze, mogu samo odluciti dal cu zadrzati il ne. I tu sam rekla ne radim nista dalje, rodit cu kakvog ga dragi Bog da. Kaze ona, da jos jednom pogleda i uporedi vrijednosti. Nakon nekog vremwna....izvinjava se, doslo do greske, ioak samo 15 posto mogucnost za d.sindrom. cijelu trudnocu mi je taj strah bio negdje u pozadini. Kada vam neko kaze da nesto moze biti...sumnjate a ako nista ne znate, nadate se najboljem.
Opet kazem, svako zna sebe, svoje zelje i donosi svoje odluke. Ovo je moje iskustvo i samo ga prenosim. Ovaj put cu definitivno odbiti tu vrstu pregleda.




MareM -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 20:32:27)

Uvijek se casa moze gledati kao polu puna ili polu prazna. Sve ovisi kakva si osoba i sto zelis postici takvima razmisljanjem...
Ja sam dugo razmisljala i odlucila sam (skupa sa zakonitim) da jednostavno moram znati jer bih se u protivnome grizla cijelu trudnocu. A ni to nije dobro za bebice [sm=smiley19.gif]
Zato sam i naglasila da tu odluku mora svatko za sebe donijeti.




MareM -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 20:43:22)

Jocipa, ako budes odlazila mjerit nuhalni nabor i sl. cini mi se da pise da se to obavlja od 11 do 13+6 tjedna trudnoce, tako da ti je termin pregleda ok. [sm=bravo.gif]
Ali ako ti bebica bude plesala, bit ce to uzbudljivo za izvest. Moja ginekologica se lijepo zabavila s mjerenjem [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




Lisica Mica -> RE: Ljetne bebe 2016 (16.12.2015 20:44:02)

UUUUUUU, šta ste naštancale!!!!
jocipa [sm=bravo.gif] za nestanak hematoma!!!!!
Ja prijavljujem da sam jučer vadila krv za Nifty test, rezultati za deset_ak dana. Trebala bi saznati i spol.
Napravili su mi i UZ i sve izgleda dobro, beba 6,15 cm.
Ovih dana sam nosila i ja urin za urinokulturu (još sutra) i jutros vadila krv za Rh i krvnu grupu.
Mučnine i umor su mi se smanjile, napokon. Zato, izdržite još malo, bolja vremena dolaze!!!!!
Na slijedećem pregledu kod moje ginek. valjda će mjeriti nuhalni nabor. Planiram još i onaj veliki anomaly scan (mislim da se to radi od 20. do 23. tjedna), to bi privatno kod dr.Šparca u Splitu.

Kad sam bila trudna s malim, nisam radila ni kombinirani probir ni triple test, kasnije sam u drugoj trudnoći odbila kombirani probir (spontani [sm=smiley19.gif] )pa u trećoj opet odbila kombinirani probir, doktorica me nagovorila na triple test (dok sam radila triple test otkrili da moram na inducirani porod jer srce ne kuca [sm=smiley19.gif] ).
Sada sam se u ovoj četvrtoj trudnoći odlučila za Nifty. Iako, zapravo, sve je u Božjim rukama.
Jučer kad sam bila na konzultacijama tamo za Nifty, doktorica kaže da triple test nije pouzdan za žene preko 35 godina, tko će ga više znati...

A sad na vedrije teme, muž će dobiti ispod bora majicu dugih rukava (to je zaželio), mali je pisao Djedu Mrazu da hoće 13 paketića sličica, a ja ne znam... ja bi da sve bude ok, da se ostvare neke naše ideje i planovi (put u Ikeu [sm=smiley1.gif] i farbanje stana [sm=smiley1.gif] )
Šta se tiće AS i ja mislim da su Cybex jako dobre. Naginjem tome da uzmem i Cybex kolica, ali o tom potom.
Šta se tiće nosiljki (klokanice) bitno je da noge bebe stoje onako kao kod žabice, ne ravno (nadam se da kužite) i u tom smislu je odličan Ergo baby carrier ili mai tai. Mi smo imali Ergo s malim i bio nam je super, koristili ga jako dugo, za nošenje, za uspavljivanje...

Šta se tiće kila, jedem i dalje ko zmaj, nekim čudom još sam na +3 kg, ali mislim da će se to vrlo uskoro promijeniti.[sm=smiley36.gif]

Pozdrav curke!!!![sm=smiley31.gif]






bebolino2 -> RE: Ljetne bebe 2016 (21.12.2015 12:39:33)

Drage, kratak izvjestaj. U sub smo imali saobracajnu nesrecu. Zivi smo hvala Bogu al strah je neopisiv bio. Mislila sam da je kraj dosao.
Sva sreca, jutros na pregledu sve ok. Srce kuca, velicine za 8.sedmicu su u redu. Pregled za nn sam odbila i sledeca kontrola je 18.1.




Jupiter -> RE: Ljetne bebe 2016 (21.12.2015 13:51:54)


IZVORNA PORUKA: bebolino2

Drage, kratak izvjestaj. U sub smo imali saobracajnu nesrecu. Zivi smo hvala Bogu al strah je neopisiv bio. Mislila sam da je kraj dosao.
Sva sreca, jutros na pregledu sve ok. Srce kuca, velicine za 8.sedmicu su u redu. Pregled za nn sam odbila i sledeca kontrola je 18.1.

Hvala Bogu pa je sve prošlo u redu! To su stvarno šokovi [sm=smiley13.gif]. Drži se draga, glavno da ste svi čitavi [sm=smiley27.gif]




Jupiter -> RE: Ljetne bebe 2016 (21.12.2015 13:55:42)

Naši pregledi [img]http://www.cosgan.de/images/midi/muede/k065.gif[/img]



Lisica Mica---22.12.
Jupiter-------22.12.
Faustina----- 29.12.
MareM-------05.01.
mmamita-----11.01.
Jocipa--------13.01.
bebolino2-----18.01






MareM -> RE: Ljetne bebe 2016 (21.12.2015 14:05:39)


IZVORNA PORUKA: bebolino2

Drage, kratak izvjestaj. U sub smo imali saobracajnu nesrecu. Zivi smo hvala Bogu al strah je neopisiv bio. Mislila sam da je kraj dosao.
Sva sreca, jutros na pregledu sve ok. Srce kuca, velicine za 8.sedmicu su u redu. Pregled za nn sam odbila i sledeca kontrola je 18.1.

Joj, prestrasno... Sva sreca da ste svi dobro [sm=smiley27.gif]
Samo se ti cuvaj i sve ce biti u redu. [sm=smiley27.gif]




bebolino2 -> RE: Ljetne bebe 2016 (21.12.2015 14:38:53)

Hvala vam drage moje. Nadam se da ce vrijeme uciniti svoje i da cu malo zaboraviti.
Zaboravih vam napisati, 800 gr sam u minusu u odnosu na pregled prije 2 sedmice.




bebolino2 -> RE: Ljetne bebe 2016 (22.12.2015 13:02:26)

Dobar dan svima. Imam pitanje. Juce uradih nalaze i kaze mi sestra sad preko tel.da mi urin nije u redu i secer visok. Moram 4.1. Pi uputnicu da radim oggt. Da li je moguce, da mi je secer bio visok zbog soka i straha od udesa? Imate li iskustva?




MareM -> RE: Ljetne bebe 2016 (22.12.2015 13:58:37)

Baci pogled (pise da kod soka i stanja kod kojih je povisen adrenalin dolazi do povecanja koncentracije glukoze u krvi, tj. do hiperglikemije):
http://www.stetoskop.info/Povisen-secer-u-krvi-4521-s3-content.htm

Ne razumijem se, ali eto...
Ali ipak mi se cini da bi ti bilo dobro provjeriti secer u krvi, bez obzira na clanak [sm=nosecka.gif]




bebolino2 -> RE: Ljetne bebe 2016 (22.12.2015 14:01:14)

Hvala. Provjerit cu ja to u svakom slucaju al me bas zanimalo. Zvala sam ponovo sestru i rekla mi je, da je 5.4 visok secer i da cu se konsultovati sa dr al tek u januaru.




MareM -> RE: Ljetne bebe 2016 (22.12.2015 14:15:27)

Vidi sta ovdje pisu - "Normalne vrijednosti glukoze u krvi: 3,5 -6,5 mmol/L"
(sa stranice http://intermedical.com.ba/page/read/terapijapravilnomprehranomitabletama )




MareM -> RE: Ljetne bebe 2016 (22.12.2015 14:17:14)

P.S. Meni je na zadnjem pregledu secer u krvi bio 4.7




bebolino2 -> RE: Ljetne bebe 2016 (22.12.2015 14:18:06)

Te vrijednosti su uzimali do 2010. A od tad je 5.1 preko toga se smatra povisenim.




MareM -> RE: Ljetne bebe 2016 (22.12.2015 14:24:26)

Nisma znala... sorry [sm=smiley19.gif]
Onda je najbolje provjerit. Good luck [sm=pikapoka1.gif]




bebolino2 -> RE: Ljetne bebe 2016 (22.12.2015 14:35:35)

Hvala [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>