|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ljetne bebe 2016
7.12.2015 17:06:44   
faustina
Jupiter ha haaa ha ,triba se uglancat za sutra! ,zelin ti svu sricu na sutrasnjom pregledu ,da sve prodje uredu.

Isto tako kao i ti mucnine i nema ujutro toliko ,ali cin prodje podne pocme ,a navecee da ne govorin nemogu zivit od muke.

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Ljetne bebe 2016
8.12.2015 7:47:20   
Lisica Mica

Hello cure, evo me. Jučer sam bila na pregledu, nisam bila zapisana, uletila sam jer mi je trebala uputnica za heparin za bolnicu, pa me usput i pregledala. Sve je ok, po zadnjoj M trebala bi biti 10+5 tjedana, ali po UZ je 11+3.
To je zato jer sam u zadnje vrijeme imala skraćene cikluse od 25 dana (godine...tako je to kad imaš 37). To sve skupa nije loše. Kad sam bila trudna s malim imala sam termin 01.01., a rodila 14.01., stalno su me s tim gnjavili i na kraju sam morala 14.og na indukciju (a samo zato jer su gledali matematički od prvog dana zadnje M, a ja tada imala cikluse i do 31 dan)
Beba je 4,5 cm i doktorica kaže da sve izgleda dobro.user posted image user posted image

S obzirom na godine i sve šta se do sada događalo savjetovala mi je da napravim Nifty test (mislim da se tako zove, radi se privatno i košta 5500 knuser posted image , ali onda ne bi morala raditi kombinirani probir, triple test ni amniocentezu kasnije. On pokazuje genetske anomalije i spol usput, 0,1% je mogućnost pogreške. Dugo sam se mislila i mislim da ću ipak to napraviti. Jedino ako test ukazuje na nešto onda se upućuje na amniocentezu.
Test se radi iz moje krvi i nije uopće invazivan, a skup je toliko jer se šalje u Ameriku na analizuuser posted image ...i jer je to neka nova tehnologija...
Jučer sam primila prvu inekciju heparina, u potkožno masno tkivo (na trbuhu, ali može i na druga mjesta), ništa ne boli, bezveze, moram samo uhvatiti ruku kako da dam sama sebi. I to je sad to , do kraja trudnoće.
Sad imam osjećaj da sam napravila sve šta sam ja mogla napraviti i sad je sve u Božjim rukama.

Koliko sam skužila ima nas tri splićanke user posted image , to je baš super, možemo i na kavu user posted image .
Idući pregled mi je 22.12.
U Zagreb, u Petrovu bi trebala sad uskoro 15.12., al nisam još sigurna da li da idem, zapravo mi tamo ne mogu napraviti ništa novo, šta ne mogu i ovde (sad kad sam dobila heparin...).
I ja sam dobila svašta za napraviti, urinokulturu, izvaditi krv za krvnu grupu i još taj Nifty...

Osjećam se malo bolje šta se tiće umora, iako navečer oko 7 ja sam već gotova, zaspem oko 9user posted image .
Mučnine klasične nemam, povremeno osjećaj kao da sam se predugo vozila u autobusu (šta je najgore stalno sam u autobusu kad nešto obavljam, jer ne vozim).
Stalno mi se jede, stalno.

Želim da vam svima prođu mučnine, upala mjehura, hematom i sve šta vas muči i da uskoro sve uletimo u mlazni pogon drugog tromjesečja.
Pozdrav!!!!!!user posted image

_____________________________

Vanja...14.01.2010.
Vice... 24.06.2016.

(Odgovor članu faustina)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Ljetne bebe 2016
8.12.2015 9:08:35   
MareM
Lijo, imas Nifty u poliklinici Cito (Split) za 4900kn. Ja nekidan pitala. Rezultati ti budu za 2 tjedna.

_____________________________

N 2008.
T&F 2016.

(Odgovor članu Lisica Mica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Ljetne bebe 2016
8.12.2015 9:12:07   
mmamita
Jutro cure!!

nasli su mu E.coli, pa sam dobila antibiotik user posted image . Nadam se da cu se bestije rjesit sto prije. Ovo je prvi put da je imam. Bas sam ljuta!!! user posted image
MareM ima u H&M odjel za trudnice. Ja sam u 1. trudnoci kupila hlace i bas su super. Nosila sam ih i nakon trudnoce zimi, jer onaj gornji dio ide do struka pa bas lipo grije user posted image .
Imas isto tako u Zg ducan Super Nova. Imaju bas fora stvari. Nisam sigurna jel bas imaju web shop, ali salju svugdje po HR.

Jupiter draga, bas ti nije lako! Ustani ujutro sto ranije, da se sto duze bolje osjecas.user posted image Javi nam sto je bilo na pregledu user posted image

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Ljetne bebe 2016
8.12.2015 9:24:34   
mmamita
Kad sam otvorila RR uopce mi nije otvorilo post od nase Lisice. Bas mi je drago da je sve u redu.
Taj test je bas skup, a nije mi jasna svrha. Mislim znam koja je svrha, ali sto ces vidit sada sto neces znati za 6 mjeseci? Ja stvarno ne znam, ima li jos nesto u tome testu ili? Jer platit 5000,00 kn i nije mala stvar, radije djetetu kupit nesto.

Da, nas tri splicanke. Bilo bi bas super da se skupa nadjemo u rodilistuuser posted image

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Ljetne bebe 2016
8.12.2015 9:26:14   
Lisica Mica
MareM hvala na info, idem onda u Analizu.
mammita sad bar znaš šta je i možeš napasti beštiju!!!!user posted image

_____________________________

Vanja...14.01.2010.
Vice... 24.06.2016.

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Ljetne bebe 2016
8.12.2015 10:26:04   
MareM
mmamita, hvala na info. Bila sam jucer u H&M i probala jedne trudnicke hlace - oko stomaka milina, ali sve su skinny. A moji Schwarzeneggerovski listovi izgledaju groteskno u tome. Ista situacija sa Mama Nova (same skinny hlace).

Lisica Mica, kolika je cijena u Analize? To je ono u Dugopolju?
Moram i ja na neki od tih testova, ali mi je 5000kn previse. Rascitala sam cijeli net uzduz i poprijeko i za poludit je za koji se odlucit. Jedina precizna ispada amniocenteza, ali je rizicna. I, ako sam dobro razumila, ona je malo zafrknuta kod duplica. Trebat cu dobro popricat s doktoricom na pregledu...

_____________________________

N 2008.
T&F 2016.

(Odgovor članu Lisica Mica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Ljetne bebe 2016
8.12.2015 10:56:38   
Lisica Mica
MareM zar ti nosiš blizance?!?!?

Ja sam odlučila napraviti Nifty i ne razmišljati previše o cifri, nešto moram, ovaj je najbolji, tako kaže bar moja ginek. Koliko sam skužila u Analize je 4900. Trenutno imam neku lovu sa strane i potrošit ću za to. Amniocentezu se ni meni ne mili raditi.

Za bebu imam puno toga, ili od starijeg djeteta ili od prijatelja. Neću morati puno kupiti. Krevetić imam, robice će se naći, ima puuuuno bliskih prijatelja sa djecom, jedino ću mislim trebati kolica i AS (to ću isto ili "naslijediti" od nekoga ili kupiti rabljeno)...adaptirano mi neće trebati (kuc kuc kuc u drvo)...ali da sad ne skačem pred rudo...

Preko svoje izabrane ginek. možeš napraviti kombinirani probir i triple test, to se ne plaća. Isto se vadi krv i radi UZ.

< Poruku je uredio Lisica Mica -- 8.12.2015 10:57:53 >


_____________________________

Vanja...14.01.2010.
Vice... 24.06.2016.

(Odgovor članu MareM)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Ljetne bebe 2016
8.12.2015 14:53:42   
MareM
I mislila sam prvo kombinirani probir. Samo ne znam da li je bolje sa 3D/4D ultrazvukom mirit nuhalni nabor ili je dovoljno i sa obicnim. Jeste li cule za koga u ST-u da je dobar sa 3D ili 4D?

Je, blizanci su. Zamalo sam pala s kreveta kad me je gledala na ultrazvuk i rekla mi. Izgleda da se desilo jer sam stara koka user posted image

Ma, ne gine mi barem pola ure cakule sa doktoricom 15.12.

_____________________________

N 2008.
T&F 2016.

(Odgovor članu Lisica Mica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Ljetne bebe 2016
8.12.2015 16:12:32   
mmamita
aaaa Mare super, blago ti se!!! Meni su blizanci toliko zelja ali evo ni sada mi se nije ostvarila.Ja sam ti bila u dr. Poljaka na 3D/4D malo prije nego je nasa ginekologica dobila taj ultrazvuk. Mislim da je on bas strucnjak za dosta toga, pa mozda probaj s njim.
Ili pitaj dr. Praprotnik mislim da i ona to zna izmirit.


(Odgovor članu MareM)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Ljetne bebe 2016
8.12.2015 19:27:49   
MareM
Pitat cu prvo nju jer mi je ona sama potegla pitanje pretraga na zadnjem pregledu (da razmislim do sljedeceg pregleda).

Gdje mogu pronaci tog dr. Poljaka?

_____________________________

N 2008.
T&F 2016.

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Ljetne bebe 2016
9.12.2015 11:07:53   
Jupiter
Hej buduće loptice! user posted image

Jučer na pregledu je bio i mm, pa smo zajedno cmizdrili kad smo ugledali ručice i nogice, jaooo! user posted image user posted image
Srčeko kuca i veliki smo 2,2cm.
Na žalost hematom je još uvijek isti i opet mirovanje do daljnjeg. Pas masters, ako ovako nastavim udebljati ću se ko malo prase..c....c...c...
Sljedeći pregled moram u bolnicu na mjerenje nuhalnog nabora ali se tek moram ići naručiti. Zvala sam ali kaže, morate osobno ili muž. No dobro. Uglavnom taj pregled moramo obaviti tamo oko 21.-23.12.

_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu MareM)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Ljetne bebe 2016
9.12.2015 11:16:26   
Jupiter



Naši pregledi user posted image



mmamita --- 14.12.
MareM------ 15.12.
Lisica Mica---22.12.
Jupiter-------23.12
Faustina----- 29.12









_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Ljetne bebe 2016
9.12.2015 15:43:38   
mmamita
Mare dr. Poljak ti je u centru grada negdje oko Istarske ulice ako mene pamcenje dobro sluzi. Najbolje nazovi na telefon i pitaj sta te zanima pa ako ti odgovara naruci se. Evo sad provjerila na cd-u, poliklinika Gynenova, Istarska 21, 021/346-146.

Jupiter draga nakon toliko muke jos i taj hematom!!! Saljemo bebac i ja najjace vibre da hematom sto prije nestane user posted image user posted image [sm=zz_dance.gif
Super sto je muz bio s tobom, to mi je uvijek super kako se oni pogube i raznjeze, ne znaju sta bi sa sobom user posted image user posted image .

Dali idu ili su bili muzevi s vama na porod?
Moj je bio na prvom i moram priznat da mi je to jedna od boljih zivotnih odluka. Ide i ovaj put naravno! user posted image

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Ljetne bebe 2016
9.12.2015 18:02:09   
MareM
Hvala, mmamita user posted image

Jupiter, ne brini. Beba raste svakim danom sve vise i hematom ce prestavljati sve manju opasnost. Cuvaj se i hematom ce sigurno nestati user posted image

A sto se tice zakonitih na porodu... moj nije bio sa mnom na prvom, a najvjerovatnije nece biti ni na drugom. On se cili izgubi kada vidi da mene boli, tako da je mama bila sa mnom.

_____________________________

N 2008.
T&F 2016.

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Ljetne bebe 2016
10.12.2015 6:53:44   
Snjeguljica_83
Jupiter, user posted image za malene ručice i nožice!user posted image user posted image
A hematom.... bude i on dobro, samo zahtjeva disciplinu, puno strpljenja i previše vremena, baš je umišljen.user posted image Ali bit će to sve bolje i bolje...user posted image

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu MareM)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Ljetne bebe 2016
10.12.2015 8:44:46   
Lisica Mica
Jupiter user posted image za user posted image , ručice i nožice user posted image .
Šta se tiće prisutnosti muža na porodu, moje je planirao biti kad se mali rodio, sve smo tečajeve prošli i imali onaj papir, al onda je stjecajem okolnosti zakasnio jer mu je ispao mobitel ispod sjedala u autu, a on nije skužio, a bio kod kod kuma koji je živio blizu bolnice... kad sam ga zvala...duga priča.
Zapravo mi nismo znali da on mora čekati doslovno ispred vrata od rodilišta jer oni ne puštaju nego tek kad počne izgon...valjda nam nije bilo suđeno. Stigao je kad je već bilo gotovo i samo se slikao s malim, onako u hodniku :)
Sad za drugo ćemo vidjeti.
Njega su totalno dotukla ova dva spontana, pogotovo ovaj zadnji kad sam bila dva dana u bolnici i svašta prošla, da je još užasno oprezan i zapravo se boji uživjeti u ovu trudnoću i za sad uopće ne pričamo o ničemu vezano uz budućnost dulju od 7 dana :).
Kad se sjetim kad sam bila trudna s malim, prije više od 6 godina, bila sam uživljena od prvog dana, čitala, kupovala kolica, gledala dokumentarce, proučavala po internetu, svima pričala o trudnoći...a sad...brojim dane i nadam se najboljem.
Ipak sve u svemu osjećam se dobro i jako. Život te stvarno nauči. Vjerujem da sve ima smisla i da je upravo onako kako je najbolje za mene.
Dosta filozofije.
Pozdrav cure!!!!!!user posted image

_____________________________

Vanja...14.01.2010.
Vice... 24.06.2016.

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Ljetne bebe 2016
10.12.2015 9:44:19   
MareM
Lijo, ne mozes vjerovat koliko sam se pronasla u tvojoj prici...
I ja sam imala spontani izmedju ove dvije trudnoce i sada nikako da se opustim. Dodjem na pregled, a ono tlak do plafona koliko me hvata trta sta cu vidjeti na ultrazvuku. Vidim da trbuh raste, ali ne uspijevam se uzivit. user posted image Mislila sam da sam cool i da sam se ppomirila s time sto se desilo prosli put, ali valjda sam samo pomela ispod tapeta...

Sretno svima s user posted image i nek sve bude u najboljem redu :)

_____________________________

N 2008.
T&F 2016.

(Odgovor članu Lisica Mica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Ljetne bebe 2016
10.12.2015 13:17:20   
mmamita
Pozdrav cure!!

I ja sam se bas pronasla u Lijinoj prici :). Ja sam imala spontani s prvom bebom, mislila sam da sanjam da se to meni ne moze dogodit ali eto...user posted image
Sa kceri sam iza toga imala savrsenu trudnocu i nisam imala strahove niti sam razmisljala da bi ista moglo poci po zlu. A sada, majko moja mila, strah me krivo sjest jer mislim da bebi nije udobno, strah me pregleda jer se bojim da mi nebi nesto ruzno rekla. Nadam se da ce me proc, jer stvarno zelim uzivat u ovoj trudnoci. S njom sam radila, pa nisam imala kada ni mislit o losem, a sada sam odmah prestala radit zbog krvarenja i ocito imam previse slobodnog vrimena..... user posted image

(Odgovor članu MareM)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Ljetne bebe 2016
10.12.2015 21:36:53   
bebolino2
Zdravo cure...evo padobranca :)
Sutra ulazim u 7. sedmicu aBd. Po zadnjoj menstr. termin je 5.8. al to cemo jos vidjeti 21.12. tad imam pregled. Bila sam vec na jednom pregledu u pon. znaci kad mi je bilo 5+3 i vidila se gestacijska vreca al ne i plod. Dr kaze da je to rano i da dodjem za dvije sedmice. Jel kod vas bilo koje slicno?
Meni je ovo drugo dijete. Imala sam prvo jedan spontani, pa sad imam sina od 23 mjeseca i evo opet trudna. Imala sam hitni carski, bojim ga se sad nenormalno.
Drugi problem...ostalo mi viska kg i jos nabacila zadnja dva tri mjeseca...sve u svemu, na 173 cm neki dan na pregledu kaze 91.8 kg. Ja se sokirala. Strah me kilaze, strah me zbog poroda, bebe, strah me zbog izgleda. Prosli sam put nabacila 23 kg i znam kako sam na kraju izgledala. Sa moze sam gore biti :(
Danas sam imala cijeli dan mucninu al nisam povracala i sto je najgore, osjecam se stalno gladnom. Sa sinom sam 8 mjeseci prepovracala i u naletima gladi jela sve sto sam stigla i zato i nabacila toliku tezinu.

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Ljetne bebe 2016
10.12.2015 22:25:15   
mmamita
Bebolino dobrodoslauser posted image user posted image
Volimo mi padobrance, to znaci da ce bit bebaca user posted image .
Imamo jako slicnu situaciju sto se tice trudnoca i poroda.Jedina razlika sto ja imam curu :)
Sto se tice kilaze porazgovaraj s ginekologom, dat ce ti sigurno dobar savjet. Ja sam zadnja 2 mjeseca trudnoca zbog trudnickog secera bila na djeti 1800kalorija, i skinula 2 kg. Mozda da probas s tim, jer jako je zdrava prehrana a uneses sve potrebno sto ti treba kroz dan.

(Odgovor članu bebolino2)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Ljetne bebe 2016
10.12.2015 22:35:04   
bebolino2
Hvala mmamita, napisa ja post i sve nestade :(
Uglavnom, probala sam more dijeta, ne ide. Sin i ja sami preko sedmice, mm na terenu. Sinu moram cesto davati da jede, ima nisku kilazu a jede sve hvala Bogu, al uglavnom da i ja jedem, a meni krivo :D
Vikendom volim kuhati, tad se nekako osjecam porodicno. A svi volimo jesti. Pokusavam ja da ne jedem hljeb, slatko na minimum svodim, al je problem sto sam sad stalno gladna...jedem, zasitim se i kroz pola sata opet gladna. Al ne jedem puno kolicinski. Strah me i stati na vagu kod dr.

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Ljetne bebe 2016
10.12.2015 22:55:19   
mmamita
Veliki korak ces napravit samo ako kruh smanjis. Probaj ga jesti samo ujutro i dosta se kreci i vec si puno napravila. Ako zelis probaj ovu 1800 kalorija ali se strogo pridrzaji pa mozda i vidis pomak. Meni su je dali u trudnoci tako da mozes slobodno i ti, ali isto se prije konzultiraj s ginekologom.
Ja sam visoka 170 i na zadnjem pregledu imala 66,9 kg. U prvoj trudnoci sam se do djete udebljala 20kg, i zadnja 2 mjeseca skinula 2 kg, znaci +18. Zatrudnila ss 64kg isla rodit sa 82kg i dojenje je to dosta istopilo.

(Odgovor članu bebolino2)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Ljetne bebe 2016
11.12.2015 7:47:46   
Lisica Mica
Dobro došla bebolino2!!!!user posted image

Baš se veselim šta nas je sve više. Neka neko please doda bebolino2 na našu listu, i na listu pregleda, ja ne znam onako lijepo u bojama :).

Šta se tiće težine, u trudnoću s malim sam ušla sa 72 kg (visoka sam 174 cm) i do kraja sam imala 89 kg, dakle 17 kg. Sve je otišlo vrlo brzo, mislim da je dojenje kumovalo tome...jedino su mi se kosti vraćale na mjesto nešto duže, i bokovi, šta je normalno...
Sad sam ostala trudna sa 70 kg i evo dobila već više od 3 kg (3 je bilo na zadnjem pregledu, a na idućem će biti možda i 5user posted image ).
Ne brinem previše o tome koliko ću kilograma dobiti, više me brine to šta ja stvarno vjerujem da je šećer otrov, a bome i ova moderna pšenica (i uopće ne volim to stavljati u sebe...a gladna sam stalno i stalno imam neke sulude trudničke opsesije, trenutno palačinke i "prženice"-ne znam kako vi to zovete, ono kriške kruha kruh umoćene u razmučena jaja pa na tavu).

Htjela bi naglasiti da je to protivno trenutnim liječničkim smjernicama (klasične medicine, iako sve više doktora i o tome nešto zna), ali bebolino probaj proučiti lchf prehranu ili paleo verziju (imaš blog Istine i laži o hrani, nutricionistkinje Anite Šupe i puno toga na internetu), puno trudnica koje su imale šećer ili intoleranciju na glukozu ili dobijale previše kg su tako jele, to nije dijeta, više način razmišljanja.
Uglavnom, treba izbaciti pšenicu i sve od pšenice, šećer i hidrogenizirana biljna ulja i dućansku hranu iz kutija i kesica, a vratiti se onom najosnovnijem i prirodnom.
Postoje razlike između lchf (low carb high fat) i paleo prehrane, u svakom slučaju za trudnice je sve opuštenije, a na bebu ništa na utječe, dapače beba dobija puno toga zdravoga jer se jede više raznog povrća, meso normalno, mliječno normalno (ali ne na paleo), poželjne su i zdrave masnoće, tipa maslac, kokosovo ulje, svinjska mast, maslinovo ulje...
Ako ti se da prouči malo na internetu. Dakle može se jesti npr. i domaće suhomesnato tipa panceta, čvarci... (kolesterol se po novim istraživanjima uopće ne dobiva od životinjskih masti nego od upala na stijenkama krvnih žila koje uzrokuje zapravo šećer).
Ovo još uvijek spada, šta se tiće naših doktora, u područje alt_ernative, iako ima i nekih ginekologa koji su preporučili ovakvu prehranu...

Ja se trudim jestii po nekim paleo smjernicama, ne držim se 100% ali barem imam svijest o tome da barem probam izbjeći pekare i bijeli kruh i tjesteninu kad god mogu...pečem pogačice od brašna sjemenki, orašastih plodova...ne koristim više suncokretovo ulje, trudim se nabaviti neprskano, kupim koku na tržnici i meso u provjerenog mesara...imam bolje i gore dane, hormoni me uništavaju i ta stalna glad, nadam se da će se to popraviti.
Sorry ako sam vas ugnjavila. user posted image


< Poruku je uredio Lisica Mica -- 11.12.2015 7:51:34 >


_____________________________

Vanja...14.01.2010.
Vice... 24.06.2016.

(Odgovor članu mmamita)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Ljetne bebe 2016
11.12.2015 10:18:01   
bebolino2
Hvala ti draga moja, i prije trudnoce sam bila pocela hrono ishranom. Nije mi odgovaralo zbog velike kolicine mesa, koje se jedu. Al sam primjenila pravljenje hljeba...minimalno koristim bijelo brasno. Praktikovala sam i ujuzro topao caj il vodu i limun oa dorucak pa kafu. Medjutim, evo pocele su mucnine, jutros sam zapocela sa mlijekom ma sad mi sve bljak. Ja sam inace neko ko se drzao tradicionalne kuhinje...iako pite i slicno jako rijetko pravim, ne jedemo zacinjemo, smeta nam i ja ne jedem masno meso. Tesko je kada 30 god jedes i kuhaj po onom sto si naucio, da se prebacis na drugi nacin prehrane, pogotovo u trudnoci al kao sto rekoh, trudim se izbaciti hljeb..bijeli, tjesteninu kuham mozda jednom u sedmici, slatkisi su druga prica. Suzdrzavam se maksimalno al ne izbacujem. Neki dan sam kuhala piletinu, rizu bez iceg i preliv od spinata al samo na mlijeku i pavlaci, bez besamela. Cim sam jela, toliko me napuhalo da nisam mogla jaknu zakopcati, i na kraju i proliv dobijem. Danas je grasak sa teletinom na redu.

(Odgovor članu Lisica Mica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!