RE: Jesenske bebe 2015 (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


hipo -> RE: Jesenske bebe 2015 (16.11.2015 23:50:00)

Evo mene malo tu.

Sunshine, kako je E? Je li bolje grlo?
Kuzim da ti je tesko kad si sama, toliko je lakse kad je muz doma. Mala mi se sad nakaci na sisu oko sat vremen, malo sisa, mlondrijemne, al ne pusta bradavicu. Budem gladna i zedna pa me muz hrani i daje pit [sm=jezicek.gif] A ako ga nema dodje mi da se srusim. Pripremim si vodu i nesto za gruckanje, jer hoj te seanse dugo traju.
Malo mi je bila prokrvarila bradavica, pa sam stavila Bepanten, vise nije poslije. Inace ih trackam s mlijekom i luftam.[sm=jezicek.gif]
Danas nam je otpao pupak. Tog me pupka bilo strah, al zapravo nije strasan. Vise smeta nego sta je strasan[sm=jezicek.gif]

Tlak mi se unormalio i noge vise nisu natecene. Od 12 kg, skinula sam 9.
Cak vidim opet svoj struk[sm=jezicek.gif]
Gornji dio skembe se vratio na mjesto, donji je mlohav ko vreca krumpira i visulji iznad reza. To ce visuljiit i dalje.
Rez je ok, ne pecka vise, osim.kad dugo lezim, teeesko se dignut. Jos osjetim onu bok u zdjelici kao zadnjih tjedana dok hodam nakon duzeg mirovanja.
Napali me pristevi po licu i dekolteu. Valjda se tijelo cisti od hormona.
Kako zadnja dva dana mala vise sisa, jace su mi kontrakcije i vratilo se krvarenje, bilo je skroz stalo.
Al ono, jednom dnevno se nesto izlije, pa ostatak dana nista.


lal, ne znam je sam li dobro upamtila ime, dobrodosla..nemoj de lose osjecati radi ad. Svi imaju svoje razloge. Sigurna sam da volis i brines za svoju bebu isto kao i mame koje ne daju ad.




luce 2008 -> RE: Jesenske bebe 2015 (17.11.2015 7:21:21)

hipo neznam dal nisam vidla ili ato.ali neznam kako se beba zove




BUMBI -> RE: Jesenske bebe 2015 (17.11.2015 10:06:56)

Zene drage sta ste napale Hipo za ime curice[sm=smiley36.gif]
Rekla je da nebi ime pisala ovdje pa imajte razumijevanja[sm=smiley1.gif]




BUMBI -> RE: Jesenske bebe 2015 (17.11.2015 10:09:53)

Mi nikako da unormalim to jelo i bas me izludjuje s tim.Nema sanse da izdrzi 4h,a nekad nemoze ni 3h.A ni onda nemoze pojesti koliko bi ajmo reci trebala,pojede svaki put po malo koliko joj fali i nikako da to ustalimo.
Mama mi govori da joj probam opet drugo AD,kao mozda joj ovo ne odgovara pa zato,nisam vise ni sama pametna,a 3 dijete mi[sm=smiley36.gif]
U nedjelju smo imali krstenje[sm=smiley1.gif]




luce 2008 -> RE: Jesenske bebe 2015 (17.11.2015 14:03:10)

nisam znala da nece pisat ime.ne stignem sve procitati.sorry




luce 2008 -> RE: Jesenske bebe 2015 (17.11.2015 14:04:05)

ne stignem sve procitati tako da nisam vidla da ne zeli hipo pisat ovdje ime bebe.sorry




hipo -> RE: Jesenske bebe 2015 (17.11.2015 17:32:27)

Mislila sam da je svima jasno, beba se zove hipica, da je decko bio bi hipić[sm=smiley36.gif]




katy1503 -> RE: Jesenske bebe 2015 (17.11.2015 17:42:45)

Bok cure! dugo se nismo cule pa vas prvo lijepo pozdravljam :)
Hipo - lijepo te vidjeti i na ovom forumu :) .. svima je tesko na početku, meni je bilo tako da i kada se požališ nije nista loše :) bravo za muža i potporu :) drži se :) kad se sjetim početka, i mene su hranili a mala stalno visila i spavala na cici .. i da bravo za hipicu :):):)

Sunshine - i moja curka ima isti ritam, popodne od 4-6,7 ima žutu minutu pa se samo hoće nosati i maziti :) ali viper je the best :):):)

Ial11 - dobro nam dosla :) Moraš znati da ti svaka beba ima svoj ritam... moja npr.nikada do sada nije jela ako je navedeno na kutiji..Moja malena jede više puta dnevno ali kolicinski manje ... sve se svodi na to da beba mora dobivati na težini, kakiti i piškiti ...
a isto tako beba mora biti zadovoljna, odnosno ne plakati,jel :) ... moja plače samo kad je gladna ;)

Bumbi - bravo za krstitke, mi cemo vjerojatno tek u sijecnju :) ni moja ne jede kako bi trebala prema kutiji, jedino je ok sto je ponoci budenje 1-2 puta max a ni tada ne pojede koliko bi trebala nego koliko joj treba :)




Sunshine28 -> RE: Jesenske bebe 2015 (17.11.2015 18:29:42)

Moja L jede po kutiji [sm=smiley36.gif]nema kod mene cile-mile, ima da se jede kako pise [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
zezam se, ali kada je ped. rekla da mozda malo previse sto je dobila cak 1.200 u 4 tjedna ja sam krenula sa hranjem po kutiji i sada je sve ok....dobije svoju dozu gotovo na cager 0svaka 4 sata, postane nervozna nakon 3 ali joj onda dam caj od komoraca, popije oko 100-150 ml i onda se smiri taman na jos sat vremena....ionako mora caj jer je ful na ad-u tak da mi ovakva situacija odgovara...jedino joj u dozu stavim malo vise vode od onoga sto pise jer nekada prebrzo jede (kada to kazem mislim da, bez zezancije, pojede bocicu ispod minute!) pa da ima sta za cuclati dok joj stigne do mozga da je sita....tak da sada dajemo dozu 140ml vode i 4 mjerice forumule, a trebalo bi 120ml vode....kada je imala 2 tjedna davali smo tu istu dozu, ali Hipp Combiotik PRE i bez te dodatne vode. Sada smo na Hipp Combiotik 1...

Ial ja sam se sa prvim djetetom strasno lose osjecala jer nisam mogla dojiti, a dodatno mi je bio bad jer sam osjecala osudu okoline zato sto ne dojim...a stvarno nisam imala mlijeka, a curica mi se prakticki rodila sa grcevima i kada bi ogladnila toliko bi ju bolio stomak da nije mogla drzati bradavicu....mucila sam se u bolnici sa izdajenjem ali nikada nije bilo dosta i tak....dosli kuci i presli na ad....I ona dana ima 3 godine, nista joj nije slabiji imunitet od dojene djece, a povezane smo kao da mi je sve ove 3 godine na sisi [sm=smiley36.gif]tak da nista ne brini....
I da, ovu drugu curu ne dojim jer sam ja tako odlucila....ovoga puta je bilo mlijeka, ali kako je ona bila nedonosce opet nekako nije bilo dosta da napreduje dovoljno brzo kako si je ped. u bolnici zamislila (trazili su da joj svaka dva sata dajem da posisa obje sise! nisam toliko imala ni u ludilu!)....i tak me pocela hvatati histerija, a i strah da nece dovoljno napredovati, pa sam sjetila kako mi je sa prvim bocica bila super i odustala od dojenja zadnji dan bolnici....davali su mi ad i bocicu da ju hranim sama i sada sve super....
znas kada je beba na ad-u ima to svojih prednosti....puno brze se mozes ukljuciti u svakodnevnicu jer svatko moze nahraniti bebu i hranjenje ne traje duze od 15 minuta.....nema neugodnjaka sa dojenjem u javnosti, curenjem mljeka kroz majicu i slicno sto slusam od prijateljica...a i beba je od ad-a sitija i puno brze uhvati ritam spavanja cijelu noc....tak da...ne brini....

L se malo poremetio ritam za vikned pa smo sinoc opet imali hranjenje u 3h, nadam se da je to izuzetak i da veceras opet bude odvalila do 5, drzite mi fige! [sm=smiley1.gif]

hipo bome nije ti lako....ali zasto ju pustas sat vremena [sm=zmeden.gif]
ne kuzim se puno u dojenje, ali u bolnicu su mi govorili, a i vec spomenute prijateljice sa duzim stazem dojenja su mi prije poroda napominjale da se beba hrani maksimlano po 20 min. na jednoj i drugoj sisi i da je to to....bas zato da ti se grudi ne upale...
u svakom slucaju ako ti dode do kakave upalice postoji kolekcija proizvoda za dojilje u ljekanama Multi-Mam, i u njoj komprese za ljecenje bradavica u takvim slucajevima, samo izmedu podoja stavis kompresu na bradavicu i dogodi se cudo [sm=smiley1.gif] ja probala u bolnici, a i kuma ih koristila za dvoje djece...doduse nisu bas jeftine (90 kuna kutija od 10 komada), ali trebas znati da nisu jednokratne vec ih mozes drzati na bradavicima skroz dok osjetis da su vlazne....i natopljene su prirodnim sastojicima pa ne treba prati bradavicu nakon podoja...a da do ranica ne bi uopce doslo iz iste kolekcije imaj lanolinsku mast, isto sve prirodno, ispiranje bradavica nepotrebno [sm=smiley20.gif]





Sunshine28 -> RE: Jesenske bebe 2015 (17.11.2015 18:33:08)

ajme koliko post!
i tako pun pametnih savjeta! danas sam bas mudrica! [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




keyt -> RE: Jesenske bebe 2015 (18.11.2015 16:30:40)

Pozdrav svim mamama,

malo ću se ubaciti samo da pozdravim moju dobru, dragu, staru Sunnshine. Vidim da je sve u roku službe i neka tako i ostane. Što se dojenja, odnosno nedojenja, tiče, ne opterećujte se time, ali najiskrenije to mislim, jer takozvana dojenačka faza ionako će uskoro proći, Sunny i ostale mame s više djece to najbolje znaju. Samo ljubite i volite svoje bebice, njima je to najpotrebnije. Usput, Hipo, 'muke po dojenju koje spominješ su normalne i uskoro će proći. Kako ti je Sunny rekla, možeš bebicu pokušati dojiti na vremensko razdoblje, npr. svaka dva sata po 20-ak minuta, ako ćeš uspjeti. Nama to nije išlo, pa smo dojili na bebin zahtjev i trajalo je tako 2,5 godine [sm=smiley36.gif]. Ali, naravno, da te utješim, s vremenom ti zahtjevi postaju sve rjeđi. Uglavnom, puno zdravlja, dobrog sna i ljubavi svima želim.
Sunny, javi se tamo malo kad stigneš [sm=smiley1.gif]




hipo -> RE: Jesenske bebe 2015 (19.11.2015 12:06:26)

Vidim da me svako dugacije i krivo shvatio.
Al nije bitno.
Beba kilazom napreduje, meni nista nije tesko za nju, muz je uz mene, a drugo mi nije bitno.
Nastavljamo svojim tempom.




Sunshine28 -> RE: Jesenske bebe 2015 (20.11.2015 20:18:36)

Hipo zao mi je ako sam te uvrijedila [sm=smiley13.gif]
Samo sam htjela pomoci....
Sada kuzim da obzirom na staz dojenja od sve skupa 10 dana mozda nisam trebala jer u biti ja nemam pojma kako ti je...
Sorry jos jednom...samo ti furaj kako mislis da je najbolje...




luce 2008 -> RE: Jesenske bebe 2015 (20.11.2015 22:12:26)

ja sam isto svoju curicu dojila na zahtjev i dugo je trajalo 2.gosine je sisala.
6mj.je samo sisala bez druge hrane




BUMBI -> RE: Jesenske bebe 2015 (23.11.2015 22:25:04)

Hej cure[sm=smiley1.gif]
Kako ste?Bebice?
Mi smo opet promjenili hranu i sad je HB napokon dobro,bar se nadam.Aptamil joj dajem i pojede skoro svaki put koliko bi i trebala a i izdrzi 3h,a i vise sto mi je bio najveci problem i puno mi je opcenito bolja i mirnija i jede i miruje inace senstalno negdje vrtila.i bacala.
Samo sto nece piti caja,a nadam se da hoce i to.
Sunny super sto ti L hoce piti a vidim kod nje sve skolski ide[sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]
Prihvatila je i dudicu i sad se sama i uspava s njom,malo joj duze treba al nema veze.
Hipo nadam se da te nisam ja mozda a necim uvrijedila,nije mi bila namjera ako jesam




Sunshine28 -> RE: Jesenske bebe 2015 (26.11.2015 14:54:58)

ej Bumbi, super da ste nasle hranu koja joj odgovara [sm=bravo.gif]
ma da, kod nas sve skolski, nemam sto prijaviti...

glupo mi se javljati tu jer vidim da se od jednom mora vagati svaka rijec prije nego se napise i to mi je bas tuzno...[sm=smiley13.gif]
ne znam, ja sam po prirodi prakticar, volim dati i dobiti savjet....mislila sam da zato ovaj forum i sluzi

hipo imam osjecaj, i mislim da ne grijesim, da te moj zadnji post nekako uvrijedio, iako nisam sigurna kako i zasto [sm=zmeden.gif]mozda bi bilo ok da kazes u cemu je problem?
cijelu trudnocu smo tu zajedno, bas si mi draga postala i sada mi je ovo jako glupo...




BUMBI -> RE: Jesenske bebe 2015 (26.11.2015 22:35:22)

Ja bi se javljala cesce al ne stignem[sm=smiley36.gif]
I meni glupo sto se vec danima nitko ne javlja
Mi u utorak idemo u savjetovaliste koje smo trebali s 2 mjeseca al ici cemo s 3 mj.Bas me zanima koliko je dobila a i narasla,sto mislim da je bas dosta narasla.
Pocela se smijati kad joj pricamo[sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]




katy1503 -> RE: Jesenske bebe 2015 (28.11.2015 9:38:11)

Pozdrav ekipa!!!!
Nadam se da ste sve dobro kao i vase bebice....
Mislim da zene trebaju raditi ono sto one zele sto se tice hranjenja bebe...
Ako netko doji,svaka cast., samo naprijed ...a ako i hrani bebi na bocicu opet ok.... Svi mi volimo svoje bebace...

Evo mi smo ok, u pon imamo cjepljenje i drugi pregled...
Sto se tice papanja, znatno je povecala kolicinu a smanjila broj obroka...ali i dalje jede manje od max...zadnjih par dana po noci spava po 6-7 sati u komadu... Nocas od 21- 5, pa opet do 8:):):)... Nama je super Hipp,jos smo na PRE...
Bojim se cjepljenja,nadam se da ce proci ok...
Tati smo dale izlazak na nogomet, a K opet pajki poslije papanja...
I dalje je dojim prije obroka, ali svakako joj nije dovoljno... Dokle ide,ide....

Sve vas pozdravljamo i javite se poslije pregleda da vidimo kako nase jesenske bebe napreduju..
Mi smo jucer imali 2 mjeseca;)




BUMBI -> RE: Jesenske bebe 2015 (1.12.2015 21:40:44)

Hej cure gdje ste?
Mi smo danas bili na pregledu,sutra imamo 3 mjeseca☺
Ima 6200 i 63.5 cm[sm=smiley1.gif]kaze pedica da je super.Bas mi je narasla,13.5 cm u 3 mjeseca[sm=smiley1.gif]Dobili uputnicu za uzv kukova,moram nazvati da ju narucim.Dobila 2 cjepiva,malo je samo zaplakala.
Pocela se bas lijepo smijati i slusati kad joj se prica.
Aptamil nam je super pa se nadam da ce tako i ostati




katy1503 -> RE: Jesenske bebe 2015 (2.12.2015 9:00:45)

Jutro cure!!!
I mi bili prejucer na pregledu sa dva mjeseca... Imamo 4900 g i dugacki smo 59 cm.... Od zadnjeg mjerenja smo narasli 5 cm i dobili 1300 g...
Sve super,dobili prva cjepiva,malo je zaplakala ali nije imala nikakve nuspojave....
I dalje dojim, cak i vise mego prije, malena je konacno uhvatila cicu kak spada...ali svejedno dajemo kasnije i bocicu ali tocno se vidi kako manje jede...
Po noci spavamo 9-10 sati bez budenja... Legnemo u 8 pa do 6,papa,o onda pa opet malo kunjamo...
Evo sada je u viperu i igra se sa igrackama sve vise...
Neprestano se smije i udara nogicama i rukama kao da hoce nesto reci...

Imamo malu tjemenicu na vrhu glavice i oko obrva pa cemo to rjesavati....

Kako ostale curke??
Hipo,kako tvoja hipica?? Jel bila prva kontrola?




nirvana777 -> RE: Jesenske bebe 2015 (2.12.2015 9:58:56)

curke evo i nas [sm=smiley1.gif]




BUMBI -> RE: Jesenske bebe 2015 (3.12.2015 19:52:03)

Hej nirvana evo i tebe[sm=bravo.gif]
Katy super za curku.Nadam se da cete i tjemenicu brzo rjesiti.Mi ju nemamo.L mi ju je bas jako imao i dugo.
Bili na uzv kukica i sve je super i vise nemoramo siroko povijati




nirvana777 -> RE: Jesenske bebe 2015 (5.12.2015 9:42:03)

cure i mi smo isključivo na bebimilu. mlijeka nije bilo dovoljno pa sam morala uvesti bočicu, i jednom kad je to probao bilo je gotovo. ali neka, mali je zdrav i raste ko gljiva. a to je meni jedino bitno. inače smo super, kukovi su dobro, 18. imamo opet pregled kod pedijatrice.




katy1503 -> RE: Jesenske bebe 2015 (5.12.2015 11:54:16)

Pozz curke!!
Evo malena spava pa surfam netom... Danas muz radi rucak:)
Nirvana,neka on samo napreduje,to je najbitnije....
Mi smo i dalje na Hipp combiotik PRE,odgovara joj a raste.... Kako cesce i duze doji,jede samo oko 700 ml dnevno,valjda se bar malo zasiti s mojim mlijekom...dokle ide ide....

Vec smo s uhodali,zao mi sto sje vani hladno i maglovito..ali odemo bar pola sata....
Spremate cizmice za sutra?




bocika -> RE: Jesenske bebe 2015 (13.12.2015 21:34:29)

Ehej cure! Evo i ja pametna nadjoh temu (trazila danima na forumu) [sm=smiley36.gif]
Vidim da ste dobro svi ida bebice rastu. Netko se nekako hrani.
Mi dojimo na zahtjev prilicno cesto i po danu i po noci. Sto se naravno vidi i po mom malom kapitalcu. S mjesec dana je bio 5,5 kg a sad s 6 tjedana ima 6,2 i 61 cm. Muce ga grcevi jako. Nadam se da ce brzo proci. Mene muci manjak sna ali dobro sve prolazi i to ce.
Evo i sad moram ici da rucki place. Bokic cure




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>