RE: proljetne bebe 2016. (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


papučica -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 8:24:01)





papučica -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 8:24:56)

Evo probala za podebljano i tako sam do sad ali mi se izbriše, nemam pojma šta je




papučica -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 8:30:58)

Nema veze, svakako hvala ti.

Mene što se tiče imam punooo godina 43-ća i 11 godina sam u braku. Nisam mogla zatrudnjeti 5 godina, nakon propuhivanja jajovoda sam ostala trudna [sm=smiley1.gif].
Po rođenju moje djevojčice dvije godine poslije carskog nisam smjela ostat trudna i nakon dvije godine opet borba za [sm=rozacrtici.gif].
Eto skoro sam bila odustala, imam puno godina , veći su rizici ali eto moj gin me liječi godinama i on mi kaže " samo naprijed". Želimo još jednu bebicu, moj muž i ja smo toliko sretni jer smo mislili da nema više ali eto hvala Bogi nadam se da ću iznijeti do kraja.

Ti si mlada čini mi se noemaa [sm=smiley1.gif].
Mislim da sam ja ovdje najstarija trudnica, ali ne izgledam tako [sm=smiley36.gif], nedaju mi moje bebe [sm=bravo.gif]
Kako si ti ? Danas pregled . Sretno [sm=bravo.gif]




danery -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 12:02:57)

pregledi:

noemaa 6.10. - ćekamo izvještaj [sm=bravo.gif]
mutilica 9.10.
papučica 12.10.
danery 14.10.
trudnica 1983 19.10.
twitty 20.10.

za ostale cure termine ne znam....nadam se da će se javiti nakon pregleda[sm=smiley1.gif]

kako ste danas,cure?ja malo živnula,čak sam si i ručak skuhala [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]
klopam rižoto i faširku (mama bila,pa donijela napohanih šnicli i faširki za vojsku,pa sam mirna 2-3 dana sa mesom....) i ofkors,svježu papriku glocam,e sad...




trudnica1983 -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 12:10:29)

pozz

evo, ja dobro. ušla u 14 tt. mučnine stale skroz, samo mi od pića ništa ne paše, sve mi im odvratan okus. imala malih problema s probavom, pripala se ka nikad i naoružala prirodnim ljekarijama protiv zatvora. i eto to je to. čekam pregled i križam dane [sm=smiley1.gif]

čujemo se

p.s. ima li koja iskustva sa carskim?




danery -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 12:16:45)

zaštopala se malo,ha [sm=smiley36.gif] eeeeee šta ti je veselje....
ja sam sevih dana najela nekih finih jabuka,sveki donijela s posla cijelu vreću,ajme....stalno sam na wc-u [sm=smiley36.gif] nije da se bunim,al ono....
super za mučnine,i mene lagano puštaju,doduše,neki dani su onak....bljak....al puno lakše nego je bilo prije 2 tjedna [sm=smiley1.gif]
sad imam novi problem:ne mogu podnijeti pastu za zube....na sam miris eto me nad wc-om....tako da sam mudrovala,isprobavala i nekako iskrumpirala prati zubeke dječjom pastom i onom mini bebi četkicom [sm=jezicek.gif]
jest da rifljam zube 10 min sa pauzama,al ide bar nekako....

kako toja pupa,jel osjetiš već "leptiriće"?




danery -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 12:18:53)

za carski ti osobno ne znam reći.ali po prijateljicama koje su tako rodile vidjela sam i rekle su mi da su se lako oporavile.....brže bile pokretne i lakše im bilo oko bebe...




trudnica1983 -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 13:37:26)

da zaštopala. majko mila. a olakšanja kad sam uspila na wc. ko nije doživija, ne zna [sm=smiley36.gif]

pasta za zube je meni smetala u prvoj trudnoći.(ovo je druga) isto sam je riješila dječjom pastom. u ovoj mi ne smeta, ali ipak perem dječjom jer se malom ne sviđa okus pa da je potrošimo. [sm=smiley1.gif]. a sićam se da mi se od kuma žena smijala kad je vidila s čim perem zube. bome, sad i ona pere s dječjom, jer joj smeta okus[sm=smiley15.gif]




noemaa -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 19:19:40)

pregled super prošao, malo srčeko kuca [sm=smiley27.gif] [sm=smiley27.gif] [sm=bravo.gif] e, sad mi je lakše. [sm=smiley1.gif] dala mi je sto uputnica,
još jedino me bolovanje malo brine. rekla sam joj da bih što prije. a ona mi je rekla neka vidim još malo koliko mogu izdržati pa da joj se javim, da mi ga napiše kad definitvno odlučim. a ja nisam htjela inzistirati da ne misli da sam neradnica. hmmm.... tako da ću probat odradit još ovaj mjesec do kraja.... bo... ili barem još koji tjedan.

kako ste vi, cure?

vidim, savjeti se dijele za zatvor. meni je aajaaaako dobar onaj međimurski prirodni sok od jabuke koji se prodaje na štandu u konzumu, kauflandu i sl. mada ja s tim nisam nikad imala problema, ali taj otvara definitvno... [sm=smiley36.gif]




chrna -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 20:00:08)

Ej curke! Eto i mene, valjda vam se mogu pridružit [sm=smiley1.gif]
Dakle ja sam danas u 6+5, srceko kuca i veliki smo 6,8 mm, veli doktor da mi je termin 29.05..... Eto imam malih problema sa smeđim iscjedkom. I frka me i bojim se i strah me, i baš sam nekako bljuf! A trebala bi bit sretna. Što i jesam al eto nikako se nemogu opustiti [sm=smiley13.gif]
Naime trudnoća je nakon ivf-a, nadam se da shvaćate zakaj sam zabrinuta.... Baš me muči taj iscjedak, oče stat? Oče napraviti problem? Sve ovo mi je novo i onak baš sam jadna. Prva trudnoća je u pitanju




danery -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 20:00:14)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=zz_wavespin.gif][sm=zz_wavespin.gif]
tebe čekam ko ozeblo sunce [sm=smiley1.gif]
super da je sve u redu,samo tako i dalje [sm=bravo.gif]
a za bolovanje-jesi šašava,što nisi tražila nek ti otvori odmah,ovako ćeš se još natezati....al ajd,najbolje ti znaš koliko i kako možeš [sm=smiley1.gif]

ja se naklopala pečenih kestena,pufff,eksplodirat ću [sm=smiley5.gif][sm=smiley4.gif]




danery -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 20:05:33)

juhu,eto nama i chrne [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
dobro nam došla [sm=smiley1.gif]

hah....za iscjedak ti ne znam reći pošto je ivf,ali ja sam ga u normalnim trudnoćama imala baš svaki put....dok nema bolova i dok piješ propisanu terapiju,s vremenom bi trebao nestati....ako se i pojavi povremeno opet,čak i krv,bez bolova,ok je,ali se svakako javi ginekologu....možda ćeš trebati pojačanu dozu lijeka ili kakav drugi lijek....
uglavnom,probaj se smiriti i ne sekirati se [sm=smiley1.gif] dan po dan,pa će i ovo kritično razdoblje iščekivanja proći...
i ja pijem duphastone i čekam bar 12.tj.da vidim hoće li mi smanjiti dozu i dokad ću mirovati...




danery -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 20:14:16)

dakle da malo naštimamo popis termina sad kad imamo i nove[sm=nosecka.gif]:

glow 21.3.2016.
twitty 4.4.2016.
trudnica 1983 5.4.2016.
maja 89 17.4.2016.
danery 2.5.2016.
Pchelitza 13.5.2016.
noemaa 16.5.2016.
mutilica 24.5.2016.
chrna 29.5.2016.

fale nam još Mamina mazaa i papučica s terminima [sm=smiley1.gif]





Pchelitza -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 20:19:48)

Book trudnice, evo da se I Ja javim. Malo su nas pustili iz bolnice Ali nas dalje sopaju lijekovima: utrogestan+ normabel+ euthyrox. Jedva cekam kontrolu 16.10. Da vidim jel Sve uredu i da IH probam nagovorit da me skinu s normabela jer me toliko umrtvljuju da nisam ni za sto I sad se svadjam s muzem jer misli da Sam lijena.
Kod nas je prvo vrijeme bilo kriticno. S 5 tj nije bilo e.o. pa smo se vec pomirili da opet nista. Medjutim doktorica rekla da cemo pricekat tjedan Dana I nakon tih tjedan Dana smo ugledali srceko. Ovo mi je treca trudnoca Ali prva u kojoj imamo srceko I Sve je potpuno drugacije.Jos da mi muz IMA razumijevanja bilo ni savrseno.no, najbitnija mi je beba. Imam 35 I nemam bas nes vremene.
A sto se tice bolovanja I rada u skoli- Ja Sam na bolovanju od 3+4 , vjerojatno zbog prijasnjih ab. Inave radim kao uciteljica I to na zamjeni, znaci nemam stalan posao I nece me nis cekat nakon toga. Moja doktorica rekla ni slucajno medju klince zbog raznoraznih virus a I bolestina I tak Sam vam Ja na bolovanju.




danery -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 20:25:39)

[sm=bravo.gif] Pchelitza za malo srce,veselim se dobrim vijestima svake od vas [sm=smiley1.gif]

joj....žao mi je zbog tm,al možda si jadan ne zna pomoći,pa se krivo razumijete....i moj mene već 4.put gleda pod terapijama,sa krvarenjima i kojekakvim nalazima,ali opet dobro to podnosi....mene je to razmišljanje opalilo sada kad sam zadnje u bolnici bila,pa mi on došao u posjet....pa treba to čovjek gledati opet i opet....[sm=smiley13.gif]

nadam se da ćete se nekako sporazumjeti...




Pchelitza -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 20:33:42)

A I Ja se nadam da bu se primirio.ak ne, ne bum Ja ugrozavala ovu trudnocu zivciranjem nego cu se pokupi mami .sokirao me danas pa Sam Jos pod dojmom.I inace nije bas dobar u izrazavanju osjecaja al ovo danas otislo u potpuno krivom smjeru.




noemaa -> RE: proljetne bebe 2016. (6.10.2015 21:33:29)

Danery,ma ti znjopas sve,nemas mucnina? Joj,cim citam tvoje jedalacke postove,vec mi je muka.[sm=smiley36.gif]
Sad ste me i ti i pcelitza zdrmale s tim BO. Nista,odradit cu tu jos neke gluposti koje su mi zadane pa najkasnije na kraju mjeseca odoh po BO.[sm=zmeden.gif]

Pcelitza,bezveze sto se tako osjecas. Muski cesto nemaju mogucnost uzivjet se u druge perspektive. Jeste puno zajedno? Nadam se da cete se pomiriti...

Chrna,ajd se malo opusti, pa doktori znaju kaj pricaju. I sama znas da si i prije [sm=nosecka.gif] bila cesto napilana, a na kraju gle kako lijepo ispalo - prvi ivf i vec [sm=duda.gif] zato se opusti, bude sve dobro!




mutilica -> RE: proljetne bebe 2016. (7.10.2015 8:47:38)

Chrna dobro dosla [sm=bravo.gif]

Noema drago mi je da je sve ok [sm=zz_dance.gif]

Probajte se boriti protiv zatvora tako sto ujutro popijete casu Mg na prazan zeludac,provjereno pomaze!!

Pchelitza muskarci imaju cesto takve izjave da doslovno sok dozivis,kasnije se ispostavi da nisu mislili bas tako! Ja sam zbog nespretne izjave svog nakon drugog spontanog bila kratko odustala vise i od pomisli na dijete! Probaj mu malo objasniti neke stvari [sm=smiley2.gif]




chrna -> RE: proljetne bebe 2016. (7.10.2015 9:29:46)

Jutro curke! Hvala vam svima na dobrodošlici, nadam se da me se nećete riješiti tamo negdje do 5 mjeseca [sm=jezicek.gif]
noemaa dobro si rekla, al ja ti nemogu opisati taj strah, evo danas sam bolje, čak niti tog dosadnog iscjedka skoro pa više niti nema [sm=bravo.gif] ma bit će sve oke, mora! e a ovo za bolovanje, ja sam od 01.10 na bolovanju, inače radim u policiji na terenu, tako da meni ginekologica nije radila nikakve probleme oko bolovanja, a sa prvim otkucajima srca imaš apsolutno pravo ic na bolovanje!
E da i da vas sve pitam, jasno mi je da se svaka trudnoća razlikuje, nego meni je danas 6+6, ne osjećam se trudno uopće, simptoma nemam ono apsolutno nikakvih, valjda je to oke ili???




mutilica -> RE: proljetne bebe 2016. (7.10.2015 9:37:41)

Chrna ako si bila kod dr i srce kuca,ako je sve ok onda simptomi nisu bitni [sm=smiley1.gif] polako hihihi bit ce simptoma [sm=smiley36.gif] pripremi se za pocetak s vecim grudnjakom jer ce ti grudi brzo biti kao dva balona previse napuhana,takav ce i pritisak biti [sm=smiley1.gif]




danery -> RE: proljetne bebe 2016. (7.10.2015 10:02:57)



Danery,ma ti znjopas sve,nemas mucnina? Joj,cim citam tvoje jedalacke postove,vec mi je muka.[sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]noemaaaaa,evo baš glocam jabukuuuuu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

mah....sve u svemu,bilo mije muka neka 4 tjedna,ali to fest,od cjelodnevnih s večernjim povraćanjem do popodnevnih sa bjuvanjem navečer,da bi sad skoro nestalo....ali podrigujem ko [sm=pujs.gif][sm=smiley9.gif] užas.....
slatko ne diram,još me ne vuče,ni kavu.....srknem ako dođe koja frendica koji guc,al....jok [sm=smiley36.gif]

chrna,polako,imaš vremena za sve simptome [sm=smiley36.gif]




noemaa -> RE: proljetne bebe 2016. (7.10.2015 20:49:08)

Danery, jabuka i meni pase, tako da samo izvoli pisati o njoj [sm=bravo.gif]

Mutilice,kako si ti sada?

Pcelitze, je li se tm malko primirio?

Papucice, a sta nam ti radis?

Chrna,eto, [sm=bravo.gif] za optimizam. Tako je vec bolje i za bebusku.[sm=smiley1.gif]

Cure,imate li vec kakvih ocekivanja, zeljica oko spola djeteta?

Ja danas kupila u mani trudnicke hlace i trudn.trenerku. prezadovoljna sam. Isla sam tek tako i ono nabasam na trudnicki popust. Odmah sam ih probala i uzela jer ove hlace inace vec me stiscu.[sm=smiley36.gif]




danery -> RE: proljetne bebe 2016. (7.10.2015 21:39:32)

hjoj,burp [sm=pujs.gif] ja ako ovako nastavim,trebat ću bome novu garderobu ubrzo [sm=smiley36.gif]

baka danas skuhala kupus na paradajzu,pa sam ga obišla u širokom luku da ne bi bilo pec....pa sam ručala topli sendvič,baš sam se iznenadila da mi tako prepečen kruh fino paše[sm=bravo.gif]
popodne se ubila bananama,jabukama,mandarinama,a večerale ja i cura punjene lignje i pomfri [sm=smiley1.gif]

kad sam nju nosila,ma kakvo jelo,kakvošta do 4.mj.,samo muka te muka....a ovo.....ako ne bude neki mali zafrkant,onda ne znam....nekako me sve na muško asocira da će biti.....vidjet ćemo uskoro [sm=smiley1.gif]

što se kilica tiče,u minusu sam 4,pa mi je sva robica još i velika....tako da sam hepi da ne moram misliti o tome.....zasad sam ionak u tajicama i donjem dijelu piđame po kući,nije da nekam lajsam [sm=smiley36.gif]




noemaa -> RE: proljetne bebe 2016. (7.10.2015 21:55:58)

Danery,i ja sam bila stalno u pidzami u prvoj t. Al kako sad jos radim (a bome me kilnite ak budem radila duze od jos tri tjedna), eto... Trbuh je bas vapio[sm=smiley1.gif]
Ti imas dvije cure,danery, za sad?

E, trudnice, jeste razmisljale o tom harmony testu? Sad sam cackala, pise da se radi izmedu 10.i 15.tt. Ja mislim da bih isla. U prvoj trudnoci nisam, al sam onda pred kraj postala time opsjednuta i ful zabrinuta, tako da si sad, u 36.-oj, bome necu priustiti isti stres.

P.s. sad se i meni jede topli sendvic.[sm=smiley36.gif]




danery -> RE: proljetne bebe 2016. (7.10.2015 22:05:03)

jok,imam samo jednu,ali vrijednu [sm=smiley36.gif]

baš pričam s kolegicom s posla,i ona je trudna,prva trudnoća,a ima 38 godina....veli da su joj spominjali amniocentezu zbog godina....
ja sam išla u prvoj [sm=nosecka.gif] na amnio,nije nešto prestrašno,ali...meni su osobno nakon svih iskustava sa trudnoćama ti testovi ajmo reć pretjerani....te dabl,te tripl,kvadripl,korionske resice,amnio....sad ću laganini otići na doooobar 4d uzv,nek sve izvrti i pregleda,pa ako bude potrebe za dalje,ići ću...
ofkors i na ove iz krvi što me gin redovno šalje....ali sad tu neke fantazuke,neću...
mislim da smo nekako svi isprepadani neuspjelim trudnoćama,mogućim komplikacijama,sve je nekako nafurano....ali opet,s druge strane,realnost je da se sve više djece ili ne rodi ili bude oštećeno,pa opet ni to nije za zanemariti...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>