Dojenje...dojenje... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori



Poruka


KONJIĆ -> Dojenje...dojenje... (14.5.2015 19:16:03)

Mame kako vi dojite svoje bebe? Pošto mi dojenje sa prvim dijetetom nije baš uspješno završilo, svega 3 mjeseca ovog puta bi voljela uspjeti. Bebica je stara 2 mjeseca, dojimo, lijepo napredujemo, jedino me zabrinjava pražnjenje dojki. Pošto mi beba dosta spava, svakih 3 sata se budi za papu dojenje mi izgleda ovako....: recimo u 12 h lijeva dojka, u 15 h desna dojka u 18 onda opet lijeva...uglavnom nekako ovako... jedino navečer bude nervoznija pa onda popapa jednu i pola druge... na početku je bilo puno mlijeka, dojke jako pune, a sad nisu više niti tako pune niti se pune tako brzo... Sa prvim djetetom sam prestala dojiti jer mi se desilo da sam imala jako prazne dojke i uplašila se da nemam mlijeka i pošela sa dohranom... a sad se za to više toliko ne brinem, dajem joj da siše i da si navuče. Iako sam primjetila da ako bi mi par dana slabije sisala odmah slijedeći dan bi mi opet bile baš prazne cice i jakoooo sporo se pune. Nekad me to brine nekad ne... ovisi... uglavnom brine ne to pražnjenje dojki... iskustva žene, majke!!!! Hvala




mamo -> RE: DOJENJE...DOJENJE... (15.5.2015 14:28:30)

Ne znam zašto se brineš ako kažeš da bebica dobro napreduje?

Dakle, ako beba dobro napreduje i ako je dobro raspoložena, onda te najmanje treba zamarati izgled i mekoća/tvrdoća dojki. Normalno je da dojke više nisu tvrde i da mlijeko više ne curi u potocima jer je došlo do ravnoteže ponude i potražnje. Samo se ne daj zavarati komentarima ili mišljenjima tipa "nestalo ti je mlijeka". Imaš mlijeka točno onoliko koliko bebi treba!

Samo daj bebi sisati na zahtijev i nemaš brige!




keyt -> RE: DOJENJE...DOJENJE... (15.5.2015 15:06:47)

Ako zbilja želiš dojiti, ne razmišljaj o dojenju, nego je doji na zahtjev i prati svoju bebicu. Ako je zdrava i lijepo napreduje onda je sve u redu. "Prazne" dojke nemaju veze s tim je li imaš mlijeka ili ne i računaj na skokove u razvoju koji su česti i tada ti se čini kao da joj nije dovoljno, ali dojenjem na zahtjev će potaknuti proizvodnju dodatnog mlijeka. AD je zbilja nepotrebno. Sretno, opušteno i, kako rekoh, bez razmišljanja [sm=smiley1.gif]




Kazimira -> RE: DOJENJE...DOJENJE... (21.5.2015 14:24:42)

To je i mene mučilo s prvom bebom...na trenutke mi se činilo da se ni nakon 4 sata nisu uopće napunile, a začudo mlijeka je uvijek bilo......mislim da je to normalno [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stranica: [1]