visina alimentacije (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Obiteljsko zakonodavstvo



Poruka


twitty -> visina alimentacije (20.7.2014 14:04:20)

Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje za naše suce i pravnike.
Naime,razvedena sam već 3 godine i do sada smo visinu alimentacije dogovarali usmeno i sve je bilo u redu.sud je dosudio 3000kn (on je davao više)jer je bio zaposlen i imao plaću od 1650USD u trenutku razvoda(sporazumnog).Sada radi (pomorac je) za plaću od skoro 4000EURA i kaže da će mi davati samo te 3000kn koliko mu je sud onda dosudio.Imamo 3 malodobne djece (17,5godina-školuje se;7,5godina-kreće u prvi razred u 9.mjesec i punih 6 godina-predškolac)
Mene sad zanima da li su te 3000kn realne ili imam pravo na više? Ja sam zaposlena na određeno,imam plaću 2500-2650kn ovisno o broju dana u mjesecu,na njih troje imam dječji doplatak od 1393kn koji će mi smanjiti zbog toga šta sam se zaposlila.
Živim kao podstanar,u vanbračnoj vezi sa (trenutno)nezaposlenim muškarcem,nemam nikakve imovine.Moji roditelji imaju stan od 30kvadrata,auto iz 2001.godine(renault clio) i auto iz 1996godine(renault 5)
Njegova majka živi sama u socijalnom stanu kojeg je dobila od grada (75kvadrata) na račun njene i bivše zaove nezaposlenosti koja btw živi sa momkom već 4-5godina kod njegovog oca u drugom stanu.Bivši muž nema nikakve imovine na sebi ko ni ja.
Ako treba još neki detalj pitajte!
Puno hvala na pomoći!




leot -> RE: visina alimentacije (21.7.2014 13:50:11)

Bas sam se nedavno raspitivala vezan za alimentaciju, po novom ide (navodno) tako da se gledaju troskovi djeteta-djece i prema tome se odreduje alimentacija.
Ne gleda se ni imovina ni placa.




Stranica: [1]