Upala zubnog mesa i temperatura (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


chipa -> Upala zubnog mesa i temperatura (26.2.2014 15:00:21)

Mame pomagajte,

Ro mi vec 3 dana ima visoku temperaturu, pred spavanje mu naraste do 39.3 stavim mu lupocet čepić i hb padne, tijekom dana mu je oko 38 ... Ne smrca, dobro se osjeca, igra se, skace po mami [sm=smiley36.gif], malo slabije jede.
E sad ono sto me muci je da mu se na gornjim jedinicama i dvojkama upalilo zubno meso te malo prekrilo plohu zubica, vjerujem da mu je zbog toga temperatura i visoka, nismo jos bili kod pedijatrice ali ako mu se ne povuče i ne padne temp budem je sutra nazvala i vidjela s njom. Dali je neka od vas imala takav problem sa vasim klincima i ako je sta da napravim?
Jede i keksice i koricu kruha i ne primjećujem da ga boli [sm=zmeden.gif]
I dvije noci mu stavljam lupocet čepić, koliko se on smije koristiti? čitala sam da ne vise od tri dana [sm=zmeden.gif]




chipa -> RE: Upala zubnog mesa i temperatura (26.2.2014 15:11:44)

Brine me i njegova temperatura, sada mu je 38.7,
kako vi klincima snizavate temp? Dali se trebam zabrinuti?
Ovo mu je prvi put da je bolestan sa tolikom temp pa sam malo u panici [sm=smiley1.gif]




keyt -> RE: Upala zubnog mesa i temperatura (26.2.2014 17:12:51)

Draga,

mislim da je vrijeme za pedijatra. Naime, postoji pravilo da ako dijete ima tri dana temperaturu koja ne pada bez upotrebe lijekova, onda se ide pedijatru. Također je pravilo da ako temperatura prelazi 39 stupnjeva da se onda umjesto paracetamola (Lupocet), daje ibuprofen te da se dalje kombinira s Lupocetom. Za zubno meso ne znam, nismo imali takvo iskustvo, ali nemoj paničariti jer većina viroza je popraćena temperaturom koja može trajati do pet čak i sedam dana. Kontroliraj mu temperaturu i sutra pravac pedijatru [sm=smiley1.gif]




Sunshine28 -> RE: Upala zubnog mesa i temperatura (27.2.2014 14:44:39)

to sto pricas meni zvuci kao klasicne tegobe oko rasta zubica....nama se to par puta dogodilo...3-4 dana temp. raste-pada, malo cvileza po noci, glodanje svega, puno sline....i onda zubic izbije i sve bude gotovo....
ja bi pricekala jos dan-dva pa onda tek kod pedice ako ne prestane...
ali prema mom iskustvu, ako mu nije nista drugo osim temp., a vec vidis da mu je zubno meso nateceno mislim da ne moras kod ped., nastavi sa lupocetom jos koji dan i vjerujem da ce temp. prestati....




chipa -> RE: Upala zubnog mesa i temperatura (28.2.2014 10:39:23)

Cure hvala na pomoci [sm=smiley31.gif], evo da vas obavijestim da mi Ro ima stomatitis, da visoka temp moze trajati 7-10 dana i da je izrazito bolno [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
on se jako dobro drzi i trudi se i papati i piti, a vjerujem da ga jako boli jer mu je jako upaljeno cijelo zubno meso koje mu se spustilo preko zubica [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
kaze ped da će se to povući, dala nam neofen ćepiće i daktarin gel da mažemo...

Keyt imala si pravo za ibuprofen [sm=bravo.gif]

Sunshine da nema te upale mislila bi i ja da su zubici al eto to me zabrinulo i dobro da smo isli jucer pedici, eh ti zubici bas nam zadaju probleme [sm=smiley36.gif]

inace vas citam stalno na generaciji 2012 jer je i moj Ro ljetna beba 2012 pa se sve razmisljam da vam se pridruzim [sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




Sunshine28 -> RE: Upala zubnog mesa i temperatura (3.3.2014 9:22:54)

a joj, bas mi je zao...dobro da si otisla kod ped., nadam se da ce Ro uskoro biti ok....
slobodno nam se pridruzi na ljetnim bebama [sm=smiley1.gif]




keyt -> RE: Upala zubnog mesa i temperatura (3.3.2014 9:59:17)

Chipa,

malenog mi je žao [sm=smiley19.gif], ali mi je ipak drago da si doznala što mu je i želim da ozdravi što prije [sm=bravo.gif] Eto, stekla si novo iskustvo i sad znaš kako ćeš ubuduće tretirati temperature kod svojih bebača, bez panike, a želim ti ih kao i svoj našoj dječici što manje [sm=smiley1.gif]
Naravno da si dobrodošla na našem forumu, dapače, pa nije on naš privatni dnevni boravak u koji imaju pravo samo odabrani [sm=smiley36.gif]
Bit će ti u početku malo nelagodno, ali samo se hrabro uključi, tako smo svi, pa i ja. I bolje da nas je više da bude živahnije, a time i informativnije. Dobro došla [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]