Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomalacija (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Nedonoščad



Poruka


angel001 -> Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomalacija (3.8.2013 16:25:02)

Pozdrav svima!

Mojeg [sm=angel.gif] sam rodila u 27+5tj sa 1150g i 37cm. bili smo 4 duuuga mjeseca u bolnici. Ne moram Vam niti opisivati koliko straha, suza i muka sam pretrpjela u tom razdoblju našeg života. Prošli smo sve i svašta, od retinopatije, kolestaze, dugotrajne strojne ventilacije, infekcija, transfuzija, operacija, sepsi pa do krvarenja... [sm=smiley19.gif]
Molila bih vas pomoć u svezi dijagnoze intravertikularnog krvarenja, periventrikularna leukomalacija. Što očekivati od nje? Kakva su iskustva?

Nikakve konkretne odgovore nisam dobila u bolnici. Ono što sam vidjela na internetu istražujući pod tom dijagnozom je cerebralna paraliza koje sam se uplašila. [sm=smiley19.gif]
Na Phenobarbitonu smo 1x dnevno po 15mg zbog konvulzija koje nisu česte. Vježbamo po Bobath tehnici.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima!




andydea -> RE: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomalacija (3.8.2013 17:38:43)

angel jako mi je zao...ne mogu ti pomoci oko diagnoze..ali molim te radi svog andjela budi jaka i pozitivna...kako je beba sada ?? jel doji? dobiva normalno na tezini ?...Vjerujem da je grozno bilo sve to prolaziti ..ali ti mali palcici su veliki borci i pobjede sve..pusa velika i javljaj nam se .nadam se da ce se netko javiti tko zna vise o dijagnozi..




angel001 -> RE: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomalacija (3.8.2013 18:01:26)

[sm=duda.gif] ima sada 4.5mj (kor.1,5) i na adaptiranom je mlijeku. Izgubila sam svoje. [sm=smiley13.gif]
Bili smo na sistematskom pregledu i ima 4kg. Pedijatrica je zadovoljna. Nekads zna tokom dana imati naizmjenično trzaje udova. Kad ga uhvatim za rukicu/nogicu smiri se. Inače, dosta spava i živahan je. Smije se i nešto priča u svojem stilu. Osim Phenobarbithona dobija Biogaiu, Vitamin D, Aktiferin i Ursofalk.




pincirotvajler -> RE: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomalacija (4.8.2013 20:29:38)

kad bi se naša uspavana sad javila,nadam se da će vidjet temu
oni su svašta prošli [sm=smiley31.gif]




mišica 666 -> RE: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomalacija (5.8.2013 8:10:53)

ne znam od kud ste ali ja bi otišla po još jedno mišljenje. u okolici splita je izvrsna dr. Rešić a u Zagrebu dr Sabol ima svoju polikliniku i jako je dobar.




Marija2804 -> RE: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomalacija (16.7.2017 15:35:30)

Molim mamu angel da mi se javi. Moje. Novorodencd ima istu dijagnozu.




Marija2804 -> RE: Intravertikularno krvarenje, periventrikularna leukomalacija (16.7.2017 15:36:37)

Molim mamu angel da mi se javi moje novorođenče ima istu dijagnozu




Stranica: [1]