PK kartica i djeca (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


monstrum -> PK kartica i djeca (12.6.2013 9:44:22)

Upisujete li djecu na PK karticu i time si povećavate porezno oslobođenje svaki mjesec na plaći ili ne upisujete nego to iskoristite jednom godišnje i tražite povrat poreza? [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Jana1208 -> RE: PK kartica i djeca (12.6.2013 12:33:47)

koristit ćemo jednom godišnje...nekako nam to bolje odgovara, a i mislim da je puno isplatljivije pogotovo ako je ugovorena fiksna neto plaća...[sm=smiley1.gif]




monstrum -> RE: PK kartica i djeca (12.6.2013 16:28:11)

U pravilu da...tako smo i mi razmišljali, a onda je mm ostao bez posla, pa sam ipak stavila klince na karticu..ipak mi više znači mjesečna veća plaća u takvoj situaciji...a opet na kraju godine dobijem i nešto nazad.. ne puno, ali opet..




danijela8 -> RE: PK kartica i djeca (12.6.2013 16:59:34)

Da vas pitam, sin je trenutno na mojoj PK kartici, ali mislila sam ga prebacit na muža obzirom da sam ja trenutno na porodiljnom, sad - nisam sigurna ako dijete nije na vašoj kartici jel vam se svejedno dodaju 2 dana G.O.? Ili se to računa samo za onog roditelja na čijoj su kartici djeca? U mojoj firmi mora dijete bit na vašoj kartici da bi ste dobili za Božić dar za dijete




monstrum -> RE: PK kartica i djeca (12.6.2013 17:30:40)


IZVORNA PORUKA: danijela8

Da vas pitam, sin je trenutno na mojoj PK kartici, ali mislila sam ga prebacit na muža obzirom da sam ja trenutno na porodiljnom, sad - nisam sigurna ako dijete nije na vašoj kartici jel vam se svejedno dodaju 2 dana G.O.? Ili se to računa samo za onog roditelja na čijoj su kartici djeca? U mojoj firmi mora dijete bit na vašoj kartici da bi ste dobili za Božić dar za dijete


2 dana godišnjeg zbog djece dodaju se osnovnom broju dana godišnjeg temeljem kolektivnih ugovora, i nemaju veze na čijoj je PK kartici upisano dijete..e sad, ovo za poklon za Božić ovisi od firme do firme.. u nekim firmama je nebitna činjenica na čijoj je kartici, već je dovoljna činjenica da imate dijete.
Ako se suprugu više isplati da budu na njegovoj kartici zbog plaće, stavite ih na njegovu, a pred Božić ih možete kratkotrajno prebaciti na svoju karticu kako bi ostvarili pravo na Božićni dar. [sm=smiley2.gif]




Stranica: [1]