Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Roditeljski razgovori



Poruka


emaemily -> Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (16.3.2013 18:19:05)

Da, krivi smo mi.. ona zaplace a mi ju stavimo izmedju nas .. i sad njoj godina ipo, drugi bebac na putu a ona se ne da iz naseg keveta.. Takodjer ne zeli bez mene da zaspi, nije joj dugo potrebno ali svejedno.. kad mi krenemo spavati prebacimo ju u krevetic ali se probudi kasnije usred noci i vristi dok ju ne stavimo opet medju nas..Kako ju sad odvici, ako ju stavim odmah u krevet i ostavim, vristi da mi srce puca i ne mogu to slusati.. a muz pogotovo :( Help, help jel itko ima slican slucaj i da je uspio odvici dijete??




emaemily -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (16.3.2013 19:36:40)

[sm=zmeden.gif]




kisica -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (16.3.2013 20:48:37)

Kod nas nema drugog na putu, ali naš ima uskoro 4 godine, i isto mojom krivnjom spava sa nama. Kupili smo mu sobu, ima svoj krevet u našoj sobi, ni metar od nas, ali đabe..neželi ni leći u njega, a ako ga prebacim kad zaspi, on se odmah probudi i plaće da neće tu spavati, digne se i ode u naš krevet...




emaemily -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (16.3.2013 20:50:24)

joj joj... a ja isto znam da ako ju sad ne odviknem da ce i meni tako biti do 4,5, godine ... a same smo si krive..




kisica -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (16.3.2013 20:54:32)

Da, znam da jesmo. I to treba rješavati čim prije jer je meni sad već dosta. Cijelu noć nas nogata po krevetu, otkriva, ma strava




Kony -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (16.3.2013 22:17:18)

curica mi ima 5g a decko 10mj. U sobi imam dva bracna kreveta jedan je 140 a drugi 160 na jednom spavam ja s bracom a na drugom tata i seka. Nekada se zamjenimo ma svakako bude i uopce me to ne opterecuje glavno da mse oni osjecaju sigurno. Ovaj zivot je prekratak i okrutan ja cu ih mazit nosit i volit što više budem mogla jer ce brzo odrasti i otici a onda cu se sjetiti kako sam ih terala iz kreveta i biti ce mi žao. Uživajte u svojoj dječici!




mamacita -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (17.3.2013 0:31:04)

Hahahaha, ja sam lijepo mislila da sam ja svoje odviknula od te aktivnosti, no, kada su prehladjeni, kao sto je slucaj bio prosli tjedan, imala sam u krevetu 3 djece + muz. No, nema boljeg nego zagrliti mamu kad si u balunu od prehlade. [sm=smiley36.gif]




emaemily -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (17.3.2013 7:46:19)

Ma istina..brzo odrastu i mali su tako kratko vrijeme .. i uzivam ja uz nju samo sad sam trudna pa kad me mlatne nogom nije mi bas svejedno.. okrenem joj ledja nogama skroz na mene dodje, a blizu mm nece hehe samo ujutro kad se probudi pa se mazi s njim al u noci on je miran.. cak smo i strane mijenjali ali dzaba ona mene nadje :))))




emaemily -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (17.3.2013 7:48:15)

Al i ja se tako sjecam kad sam bila mala i najmladja pa sam spavala s mamom i tatom i dan danas imam taj neki fini osjecaj kad se toga sjetim...u sobi je bilo jako hladno jer nismo grijali i mama bi nas pokrila i puhala mi u rukice da me utopli :))) I to za citav zivot ostaje ... [sm=smiley1.gif]




CallamityJane -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (17.3.2013 7:51:41)

Moja zna i sada usred noci stati kraj kreveta,( a mama kao i svaka mama ima sesto cula otvaram oci u sekundi), i samo kaze ono mazno mama hajde sa mnom papaj i onda mama grabi pokrivac i ususka se u roza krevetu sa svojom princezom okruzena medvjedicima i konjicima sa masnama i srcima [sm=smiley36.gif] A ujutru me obavezno budi poljupcima, najljepsa jutra mog zivota [sm=smiley27.gif]




CallamityJane -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (17.3.2013 7:53:17)


IZVORNA PORUKA: CallamityJane

Moja zna i sada usred noci stati kraj kreveta,( a mama kao i svaka mama ima sesto cula otvaram oci u sekundi), i samo kaze ono mazno mama hajde sa mnom papaj i onda mama grabi pokrivac i ususka se u roza krevetu sa svojom princezom okruzena medvjedicima i konjicima sa masnama i srcima [sm=smiley36.gif] A ujutru me obavezno budi poljupcima, najljepsa jutra mog zivota [sm=smiley27.gif]





mama_25 -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (17.3.2013 8:01:42)

a joj meni pak tako fali da spava između nas, a on neće pa neće [sm=smiley13.gif]
znam ga nekad dok ujutro muž ode na posao staviti kraj mene, ali odmah se probudi i plače dok ga ne vratim u krevetić, a ja bi da je kod mene, da ga gledam dok pajki, osjetim kako diše [sm=smiley19.gif]
eto svi mi imamo drugačije probleme [sm=jezicek.gif]




kisica -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (17.3.2013 9:54:25)


IZVORNA PORUKA: CallamityJane

Moja zna i sada usred noci stati kraj kreveta,( a mama kao i svaka mama ima sesto cula otvaram oci u sekundi), i samo kaze ono mazno mama hajde sa mnom papaj i onda mama grabi pokrivac i ususka se u roza krevetu sa svojom princezom okruzena medvjedicima i konjicima sa masnama i srcima [sm=smiley36.gif] A ujutru me obavezno budi poljupcima, najljepsa jutra mog zivota [sm=smiley27.gif]


E radi takvih stvari poželim da nikad ne neraste i da bude uvijek moja mala bebica koja će pavati kraj mene..Obično se uvijek on probudi prvi, i onda me počne iznenada ljubiti...moram priznati da se nikad sretnija nisam budila, i da zaista nema ljepšeg od buđenja poljupcima, i onda još njegov osmijeh kad ja otvorim oči..Ah[sm=smiley19.gif]




emaemily -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (17.3.2013 11:58:56)

[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




troubled -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (17.3.2013 21:19:58)

najčešće legnu svaki u svoj krevet, a onda se tijekom noći ušuljaju...franko češće nego magda...
trenutno dragi i ja komentiramo po raji, a oni su u našem krevetu oboje [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Zvonki -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (18.3.2013 8:03:33)

IZVORNA PORUKA: kisica

Da, znam da jesmo. I to treba rješavati čim prije jer je meni sad već dosta. Cijelu noć nas nogata po krevetu, otkriva, ma strava


I kod mene isto [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Renata RR -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (18.3.2013 8:10:08)

Stvarno ne znam, ali bez muke vjerojatno nećete uspjeti.

Mi smo naše od početka stavljali u svoje krevetiće, kod nas nisu ni mogli zaspati. Sada se zna dečko ponekad ušuljati u krevet. Dok se to ne događa svaku noć, mi ne smeta.




sarah_zg -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (18.3.2013 8:14:53)

svaka vam čast, žene. Ja bi poludila da spava s nama. Dok je bio mali bojala sam se da ga ne zgnječim, a sad se bojim da me ne zvekne sa svojih 19 kg u trbuh. Spavao je u krevetiću, s godinu i pol smo ga stavili u njegovu sobu u veliki krevet. Ušulja se obično oko 6 ujutro k nama, mazimo se do pola 7 i adio.
Ako stvarno želiš, počni ju odvajat, pripremi živce i sretno!




anaxx -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (18.3.2013 13:25:35)

najnovija teza je da nije točno da se djecu treba izbaciti što prije iz roditeljske sobe/kreveta jer će se prije osamostaliti i biti sigurnija u sebe...
baš obratno da ih treba pustiti da spavaju s nama i da se sada osjećaju sigurno, tako da će i kasnije u život osjećati tu sigurnost iz djetinstva...

moji spavaju u svojoj sobi... kako?

kad se T trebao roditi, par mjeseci ranije, G je imao 3 godine i za rođendan je dobio novi veliki krevet i svoju sobu koju je s nama zajedno obojao kako je htio (bilo je svašta po zidovima, komadić zida tako pošaranog još čuvamo :), crtali smo more i ribice i sunce i kućice i njegove prijatelje.... svašta, bilo je prekrasno i prvih tjedan dana smo svi spavali u toj sobi (bojali smo zidove u našoj pa dok se to sušilo...) i on je bio jako ponosan na to... kasnije smo se mi jednostavno opet vratili, bez problema, on je jako zavolio svoju sobu i nije htio natrag ni kad bi ga pozvala... jer "on je sad velik"
sada obojica spavaju u toj sobi, T je jedva dočekao da se preseli kod svog brata, i on je dobio veliki krevet za rođendan...




mali_macic -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (18.3.2013 21:54:27)

i nasa Ella koja ima skoro 3,5g. jos uvijek spava s nama. ponekad uspijemo prebacit u njen krevet koji je jos u nasoj sobi ali uglavno spava s nama. bilo bilo lipo opet malo spavat samo bez nje i bez njene guranje, okretanje itd ali opet si mislimo nece to vjecno trajat i kad tad nece vise ni htit s nama spavat a do tad i uzivam jer bez obzira na sve lipo imat svoje zlato pored sebe pogotovo kad te ujutro pomiluje i izljubi.




sarah_zg -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (18.3.2013 22:07:32)

meni je stvarno smiješno da spavanje ili nespavanje s roditeljima u krevetu ima veze sa samostalnošću.
Ko voli nek izvoli, ja vam se divim jer ja nit bi se odmorila nit bi normalno funkcionirala nit bi se keksala[sm=smiley36.gif]




krijesnica3 -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (19.3.2013 23:08:42)

suprug i ja želimo da kćerkica 5,5g krene navečer sama na spavanje u svoju sobu uz malo svjetlo i otvorena vrata al ne želi nikako; jer jedan od nas stavlja bebaća na spavanje još i tako se mjenjamo. čitanjem vaših odgovora zaključila sam da vrijeme stvarno brzo teće i već sa 5g nije neka maza, potrudit ću se udovoljit djetetu jer za par godina neće ni pomislit da idemo s njom spavati




mamasita -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (27.4.2013 20:57:36)

hmmm....E je spavala sa nama u krevetu i tu je bilo i uspavljivanja i svakakvog spavanja,ali zato smo N odmah na krevetić navikli i tako to i dan danas nakon tri godine funkcionira,i nisu naučene spavat skupa,ovako svaka ima svoj mir a i mi skupa sa njima[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




leot -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (18.7.2013 11:55:12)

Hahahah! Sve imamo iste probleme vise manje!
Nas L uglavnom spava s nama ali ga uspijemo prebaciti u njegov krevet kad zaspi kod nas i nekad hoce sam zaspati u svojoj sobi. Misli da netreba to siliti. Vec se sad samnom nekada nece maziti jer je on "veliki decko"...Nisam pametna u vezi toga. Nekada mi prekipi sta spava s nama,a nekad mi je prazno bez njega. Jedino sta bi htjela bar navecer biti sa muzem sama.




danery -> RE: Kako dijete odvici od spavanja s roditeljima??? (18.7.2013 13:53:04)

naša spava solo u krevetiću,tako je od starta...lakše je i meni i njoj i mm-u...
nekad dođe pred jutro k nama,pustim ju,onda i duže spavamo,ali ipak svak u svoj krevetac mi je draže [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>