Hodalica..da ili ne? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori

[Anketa]

Hodalica..da ili ne?


Da
  16% (6)
Ne
  54% (20)
Povremeno i kratko
  29% (11)


Ukupno glasova: 37
(Posljednji glas : 12.7.2015 10:12:02)
(Glasovanje traje do: -- )


Poruka


Tanjica Tanja -> Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 9:12:10)

Ja nemam hodalicu, niti ću ju nabaviti, a nisam nigdje niti vidjela da se prodaju...Htjela sam vas pitati što mislite o hodalicama, jel ste stavljali bebe u njih? Znam puno mama čije su bebe "vježbači" uključujući i moju šogicu i svima fizijatri i ina struka kažu ni slučajno u hodalicu! Navodno dijete hoda u njoj na prstima, što nije ispravno i još koje kakvi razlozi. Ja svoje dijete nisam nikada mislila stavljati u hodalicu, nekako mi se čini da kad ona spontano krene sa ustajanjem na noge će onda tek biti spremna za hod, a hodalica mi se čini kao isforsirano tjeranje na hodanje. Šta vi mislite?[sm=smiley1.gif]




bubaMaja -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 9:18:14)

nemamo hodalicu i protiv nje sam .. mi imamo razne vrste guralica za koje se dijete može držati i gurati kad već hoda ili kao naša, puže i gura ju...

mislim da se hodalice ako ih netko već ima mogu iskoristiti kad dijete stabilno sjedi da ih se stavi unutra da gledaju dok mama nešto radi i malo da mu se pokaže kretanje guranjem, kao neka zanimljiva vožnja, ali s tim da nogice ne dodiruju tlo.... to mi nije razlog za kupiti, ali ako netko ima može iskoristiti a da ne šteti djetetu...




adryosijek -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 9:23:42)

ova tema postoji i vjerujem i vise njih...
naravno odgovori su 50:50 neke su za neke su protiv
meni svejedno ,ali nismo ju koristili zbog zglobova nogu [sm=hudicek1.gif]
da je bila zdrava bi,sto ne[sm=zmeden.gif]




mišica 666 -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 9:30:52)

nisam je kupovala ali sam dobila i koristila sam je da obavim šta po kući a djeca su za to vrijeme bila mirna. nijedno cura nije imala problema s hodanjem. da ju nisam dobila sigurno je nebi kupila ali kad sam je već imla iskoristila sam je.




ana85 -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 9:33:00)

Ja imam hodalicu i može se namjestiti visina, tako da kad malu stavim unutra, punim stopalima je na podu. unutra ju stavim kad hoću nešto napraviti i nije dugo unutra. A i brzo joj dosadi, više joj se sviđa biti u vrtiću ili puzati po tepihu i dizati se uz krevet i tako..




lidac0605 -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 9:36:03)

Od mojih četvero,troje je bilo u hodalici i to ko Schumaheri,haha,nisu nikad puzali,prohodali sa 12-13 mj.Četvrti je bil priča za sebe,on je puzal i nije htel ni blizu hodalici,prohodal isto sa 12 mj.Nisam protiv,ne vidim nikakvih posljedica il razlike u motoričkom razvoju među svima njima.




mayathebee -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 9:58:22)

Isto kao i bubaMaja guralice da, a za hodalicu nikad nisam osjetila potrebu, i osobno mi se ne sviđaju! Ivano mi je puzao sa nepunih 6 mj. i prohodao sa 10,5 mj. pomoću guralice. Nismo ga ni za ruku nahodavali!




Anoniman -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 10:17:10)

Moja je jednom pala s hodalicom, htjela je postanično nešto dosegnuti s poda, a posto curice imaju duze noge nego djecaci, hodalica joj je uvijek bila ispod struka, tako da se preokrenula i udarila. Na ravnom. Nikad je vise nisam stavljala u to čudo. Ali inače je bila sretna kada bi bila u tome...




Nika 24052006 -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 10:27:53)

Ja sam za hodalicu.Moje su obadvije bile u njoj,i evo,hvala Bogu,posljedica nema nikakvih...Nisu bile po čitav dan,nego tako,kad moram obaviti nešto po kući,kad kuham,pa da ih ne landram po rukama.Nika je bila više u njoj,jer nije nikada puzala,tako da smo kombinirali,malo na ruke,malo u vrtić,malo u hodalicu.A Ines nije puno,jer je bila puzalica od nekih 6 mj,i to ju je više zabavljalo od hodalice.Ne znam,ja mislim da je cijela ta saga o hodalicama obično pomodarstvo,kao i mnoge druge stvari.




pincirotvajler -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 11:13:43)

heh jedna tema za posvaditi se [sm=smiley36.gif]t
hb u stanu nema mjesta za hodalicu pa nisam morala razm dal je ok il ne..




leilany -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 11:51:23)

..da..




mala pcelica -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 12:01:03)

koristila sam ju ,al tek od 7 mjeseci pa nadalje ...ja sam za,ali ne da se preteruje sa njom ,kad se koristi u nekim razumnim granicama mislim da ne moze sa steti




Bebys -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 12:37:16)

ja sam hodala u hodaljci i prohodala sa vjerovali ili ne 9 mj. super neka beba sam bila...

seka je koristila hodalicu isto moja obje nemam nikakvih problema...

moja jedna je u hodalici bila R i nema problema sa hodanjem a i ovu malu cu stavljati cim bude za to sposobna...neka ona samo hoda...[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image] naravno nitko nestavlja djete cijeli dan u nju nego povremeno svako malo pa pauza...tako sam ja...malo igre malo hodalica malo vrtic...i tako u krug....

cak sam je i kupila i uopce nisam protiv nje nikada ni bila...




Ruža -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 13:07:20)

U razdoblju dok je Đurac bio u toj dobi intenzivno sam tražila sva moguća istraživanja i informacije vezane uz tu temu. Nigdje nisam pronašla niti jedno znanstveno dokazano istraživanje o štetnosti hodalice na zdravlje djeteta. One zemlje koje su je povukle iz prodaje napravile su to iz sigurnosnih, a ne zdravstvenih razloga jer se bilježi puno opasnih padova uz upotrebu hodalice. Najviše onih niz stepenice, što me ušokiralo?[sm=zmeden.gif]
Đurac je bio u hodalici i uživao u njoj, naravno vremenski ograničeno.




sandras -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 16:11:44)

Hodalice se načelno ne preporučaju iz više razloga. Prvi je pitanje neprirodnog postavljanja djeteta u uspravni položaj u kojem oči ne kontroliraju rad nogu, trup ne prati na prirodan način kretnje nogu a drugi je razlog što je zabiježen veći broj nesreća zbog neodgovarajuće izvedbe hodalica.


Ovo je napisao pedijatar M. Jovančević i potpuno se slažem s njim.




BUMBI -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 18:26:12)

Ja ću samo napisati da smo ju koristili




magdalenaa -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 19:06:06)

mi smo dobili hodalicu ali ja malu nestavljam u nju ,,još rano je počela sama stojati i hodati uz namještaj i dosta puže,,,,,,ja sam protiv hodalice,,jer ne stoje mi bebe u njoj nego sjede i odguruju se prstićima nekako mi nije privlačno,,,,,,




inesica -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 20:56:17)

Tanjica Tanja, mislim kao i ti, da je to jednostavno nepotrebno, a k tome i stetno.




cuba -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 22:02:53)

Nisam je koristila za R, nije mi ni palo na pamet da je kupujem.
On je dosta rano propuzao i već se sa 8-9 mjeseci penjao uz namještaj i polagano hodao držeći se uz njega a prohodao sa 10,5 mjeseci. Nekako mi je bila nepotrebna a i na sistematskom pregledu ga je pedijatrica pohvalila kako je jako stabilan na nogicama  (dok još nije prohodao samostalno) i na moje pitanje što misli o hodalici mi je rekla da bi ga bilo šteta stavljati u nju jer da u njoj djeca ne koriste pravilno mišiće nogu.
Tako da nisam za nju, ne namjeravam je kupovati niti za buduću djecu.




ivonina mama -> RE: Hodalica..da ili ne? (25.2.2012 22:28:07)

moje cure su bile u hodalice,od šestog mj.,ali su obadvije bile dosta čvrste,rano su počele i sjedit i sve..a i ortoped mi je rekao da hodalica ne može utjecat negativno ako ne pretjerujemo,naravno nisu mi bile satima u njoj..a što se tiče sigurnosti,padova niz stepenice i sl.,pa pazimo svoju djecu..obadvije su mi prohodale s 11.mj.i nijedna ne hoda na prstima..meni je hodalica stvarno dobro došla..




berny -> RE: Hodalica..da ili ne? (26.2.2012 7:21:10)

Počeli smo ga stavljati kad se jako dobro oslanjao na noge i hodao uz prstiće ili uz namještaj. Hodalica mu je bila izvrsna zabava. Smijao se i uživao u vožnji. Iako izvrsno hoda, i sad ga, nedjeljom kod bake i dede malo stavimo u hodalicu. Sjedne i stišće gumbiće na hodalici. Kad završi s tom igrom, da nam do znanja da je gotov.

Hodalica je za njega oduvijek bila još jedna igračka.[sm=smiley1.gif]




Indy -> RE: Hodalica..da ili ne? (26.2.2012 11:42:15)

IZVORNA PORUKA: mala pcelica

koristila sam ju ,al tek od 7 mjeseci pa nadalje ...ja sam za,ali ne da se preteruje sa njom ,kad se koristi u nekim razumnim granicama mislim da ne moze sa steti
isto mislim. ja sam patrika stavljala u hodalicu, po malo. tako da je on lijepo i puzao i prohodao.




stars777 -> RE: Hodalica..da ili ne? (26.2.2012 15:12:45)

Ja nikad nisam svoju djecu stavljala u hodalicu niti sam je imala i svi su super prohodali,sin i starija kćer sa 10mj, a najmlađa sa 12mj,a sad po mom mišljenju to je izbor roditelja dali stavljati djecu ili ne u hodalicu,osobno niti sam za niti protiv[sm=smiley1.gif]




lavica81 -> RE: Hodalica..da ili ne? (26.2.2012 21:49:15)

nismo je koristili jer mi je M od rođenja bila hipotonična zbog nedostatka kisika na porodu pa su nam je fizijatri zabranili.

sestra je koristila sa svoje dvoje i sve ok.




lilia -> RE: Hodalica..da ili ne? (28.2.2012 9:52:34)

Nismo je koristili jer nam niti jedni prijatelji koji imaju djecu nisu koristili tako da mi je nitko nije nudio i čula sam da nije dobra. Možda da mi ju je baš netko "gurao u ruke" kao super stvar bi i prihvatila ali ovako...
Prošli smo bez nje bez problema.




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>