problem učiteljica (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Od đačića do đaka



Poruka


suzy82 -> problem učiteljica (20.2.2012 14:05:22)

ovako imam pitanje tj tražim savjet.moj mali ide u 1 osnovne i stalno problem sa učiteljicom  drži malog stalno na piku a nas vuče za nosu.evo primjer došla sam u četvrtak na informacije a ona me odpila kao zadnju krpu  da žuri na autobus i danas mu napiše u bilježnicu da dodem sutra ili u četvrtak u 9 na informajcije.njega stavlja stalno sa romima da sjedi,dolazi kuč sav  pokunjen jer ga djeca izbjegavaju što mora sjedit sa romima,žalili smo se nekoliko puta i bude mir tjedan dva i onda opet isto usto je jako spor u pisanju i ona neče čekat ili ostavit ga pod odmorom da prepiše nego obriše ploču i kaze trebo si požurit i onda mu  maltene na svakoj strani piše nije sve prepisao a kad ubrza onda tolko nadrlja i bude preko crte da je užas i onda mu da manju ocjenu iz rukopisa eto dobijo prošli tjedan 3 iz rukopisa i kaze neka ponovo napiše za bolju ocjenu i on napise a ona nije pogledala kad on nekoga gurne odma zove u školu a kad njega nektko gurne ona to nevidi kaze djeca su ona se u to nepetlja  njemu noga plava jer ga jedan mali gurnuo pod tjelesnim preko klupe i onda kaze nisam ja to vidjela a ravnatelju je kao i ona nikad ga u školi uhvatit,dode i ode kad se sjeti šta napravit u takvom slučaju englesni i vjeronauk same petice i pohvale a ove predmete koje mu raznedica preaje uzas doslovno 




mamacita -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 14:16:53)

Nemas sta vise sa uciteljicom pricati. Otidji kod pedagogice, zatrazi hitni sastanak sa ravnateljom. Na tom sastanku neka bude prisutan ravnatelj, uciteljica, pedagogica ti i tvoj muz. Zatrazi promjenu u drugi razred, jer ne zelis da uciteljica na tvom djetetu lijeci neke svoje bolesne nervoze. Ucini sve sto je u tvojoj moci!




krijesnica3 -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 14:36:05)

isto mislim da nemaš šta više raspravljati sa učiteljicom, nego sa ravnateljem i možda sa njenom prisutnošću. a to je starija gospođa ili mlada učiteljica? javi nam što si riješila i izbori se za svoje dijete




evanda -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 14:59:15)

[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]eh.....ponekad virnem na RR, nažalost rijetko stignem. Ražaloste me ovakvi postovi. I sama sam u učiteljskoj struci i vjerujem da ti je ta učiteljica uzela dijete na pik. Nažalost, nitko ni njemu ni tebi neće moći pomoći. Nikakav pedagog niti ravnatelj. Svakakav ološ radi u školi, nažalost. Promijen razred, pa ćeš promijeniti i učiteljicu,  to ti je jedino rješenje.




suzy82 -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 15:27:33)

to je starija učiteljica pred mirovinu,oni su joj zadnja generacija a za premještaj tek mozemo u 2 razredu jer smo trazili prvo polugodište kada je to sve počelo i rečeno tek  sljedeču skolsku godinu a do tada moramo trpit a što mali dolazi sav nikakv i neželi u školu,kaze on se nje boji jer viče a imala sam i prilike vidjet nosa u ruci onu antenu na razvlačenje i vjerujem da djeca imaju straha a tako je jedna mala mom odkinula jedan list iz knjiga i nikom nista kaze djeca su nek pazi na svoje stvari ja več lagano ludim šta god pokusam uzalud evo kao i ove informacije prošli tjedan me odpili a sad hoče da dodem a mali sam hoče drugu učiteljicu čak je pito jel njemu moze bit razrednica iz engleskog jer engleski i vjeronauk sve petice a kod razrednice  sve niske ocjene kako ona kaze to je ocjena za rukopis jer ruzno piše a tu je i djete ona  tužno i nikako nedavno je cjeli razred dobio niske ocjene jer nije zadovoljna rukopisom a sto je još najgore  svim dečkima daje u razredu niske ocjene a curicama petice i svi su joj usporeni  pod nastavom a na odmoru zločesti i naganjivaju se pa smo tako dobili porku da je zločest jer je pod velikim odmorom trčo na hodniku zato trazim savjet,zanima me kako su učiteljice vasoj djeci jer neču stat na ovome teram dalje ali trazim vasa iskustava i savjete  




suzy82 -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 15:31:45)

sutra ujutro u 9 moram doč u školu jer imaju onda vjeronauk a ona slobodan sat i zaboravih napisat ovo nije prvi puta da me odpilila kada dodem na informacije  i da nakon dva tri dana napiše da dodem naravno vrijeme kada njoj stima u prvih sat dva nastave a opet kad razmislim oni ljudi koji rade stalno prvu i dolaze oko pola 4 kuč tim ljudima je nemoguče doč  prva dva sata na informacije moraju na kraju nastave kao i ja   a to njoj nestima samo kaze zurim i okrene se i ode 




mišica 666 -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 15:34:25)

neću ulaziti u to jel ta učiteljica uzela tvoje dijete na zub ali što se tiće usporenosti i neurednosti imam prvašicu i s njom sam dodatno vježbala doma dok nije stekla malo brzine i dok nije postala urednija.




kanader -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 17:14:34)

[color=#00CC00]apsolutno sam za to da se zauzmeš za svoje dijete, ali u svakom slučaju morate i dodatno raditi na pisanju jer mu je to očito slaba točka....po pitanju promjene razrednika svakako sam za ali samo ako je to stvarno neophodno i opravdano, naime znam neke ljude koji su selili djete čak u drugu školu, ali na kraju je ispalo da je eto ipak mali bil problematičan(radi se o starijem djetetu) i da, moram primjetiti da mi vjeronauk nije predmet, pa onda mi ni osoba koja to predaje nije za razrednika[sm=smiley1.gif]i da zatražite napismeno kada su informacije u školi pa vas neće moći otpiliti jer joj to spada u radno vrijeme[sm=smiley1.gif]




troubled -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 17:37:09)

joj...

iznesi sutra učiteljici sve što te muči...moguće je da ćete uspjeti iznaći neko rješenje, ukoliko ne budeš zadovoljna, tada zatraži razgovor s pedagogom...
rukopis, brzinu i urednost je doista potrebno vježbati...ali, bože moj, ne trebaju svi imati krasopis...

najgore je što on ne voli ići u školu...to je baš tužno...

ne vidim zašto bi se za premještaj u drugi razred čekala sljedeća školska godina...kod mene su djeca dolazila u bilo koje doba godine...

nadam se da ćete pronaći rješenje koje će vratiti osmjeh tvom prvašiću kad pomisli na školu [sm=smiley31.gif]

p.s. koliko se mogu sjetiti, nisam nikad prvašiću dala 3, a sigurno ne u prva dva mjeseca ocjenjivanja....baš me ovo sad pogodilo....




mamacita -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 18:59:10)

Ja bih, da sam na tvome mjestu, sutra u jutro za vrijeme informacija otisla i do pedagogice, i zatrazila premjestaj, posto poto. I spomeni tu antenu, jer sada djeca imaju djecja prava. Dijete ima pravo na skolovanje i na skolovanje koje nije ispunjeno strahom.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.2.2012 21:55:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.2.2012 22:12:49)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




malizia -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 22:20:09)

ima svakakvih učitelja, ali Bogami nije ni njima lako, ima puno gradiva koje moraju proći tokom godine, previše, djeca se bombadiraju od samog starta sa mnogo nepotrebnih informacija koje nekada nisu u koraku sa njjihom dobi, tako da su i učitelji opterećeni jer se ne mogu više posvetiti djeci koja malo sporije to obavljaju. moja kćer je takva, motorika joj je bila jako loša, imala je švrakopis, nije mogla pojmiti ni brojeve, a ni slova, sve joj je bilo teško, ja bi ispaljivala na živce radeći s njom.....tako se nisam ni čudila učiteljici kada ne bi imala strpljenja s njom kada ga ponekekad nija nisam imala, a šta se tiče malog roma, to m zaista ne bi smetalo, ako je u pitanju pristojno dijete koje se trudi, a to se odnosi i na svu djecu s kojom želim da se moja djeca druže. sada uči bolje, motorika je bolja, ali treba mnogo rada i strpljenja. sretno.




kupa -> RE: problem učiteljica (20.2.2012 23:55:06)

Žao mi je uvijek kad pročitam nešto slično, jer sam i sama u prosvjetnoj struci. Ne želim ulaziti u to tko je u potpunom pravu ali samo skrećem pažnju na slijedeće stvari:
1. prvašićima je potrebna dodatna pomoć roditelja kod kuće (nekima više)
2. brzina pisanja je sposobnost koja se uči ( neće doć sama od sebe, a gradivo ne stoji i čeka nego traži provedbu plana)
3. neki to ne žele vjerovati ali neka se djeca kod kuće ponašaju sasvim drugačije nego u školi ( doma je zlato a u školi tjera svoja pravila) koja naravno koristi jer djeca danas imaju PRAVA
4. svaka učiteljica ima svoja pravila i razlikuje se u načinu održavanja discipline ( ako je stroga u redu ali po zakonu ne smije fizički  kažnjavati djecu ni u kojem obliku ili ih udaljavati iz učionice)
5. iz engleskog i vjeronauka uglavnom 90% učenika prvog i drugog razreda ima odlične ocjene (razlog- malo gradiva koje je jednostavno, puno crtanja , bojanja i pjevanja)
6. informacije je učiteljica obavezna održati u predviđeno vrijeme
Često roditelji vide neki razlog zbog kojeg misle da im učiteljica ima dijete na piku, ali to treba biti 100% provjereno da ne uveličavate. (doduše nažalost ima i takvih koje imaju miljenike u razredu)
Moj savjet je da pomognete djetetu kod kuće što više možete i da pratite situaciju hoće li se mijenjati, pitajte koje dijete iz razreda kako se ponaša učiteljica i saznajte čim više od više izvora.
Prosvjeta je težak posao jer zahtjeva mnogo strpljenja i odgovornosti a najbolje uspijeva kad svi surađujemo i učitelji i djeca i roditelji. Svi smo mi na istoj strani!

Nadam se da ćete riješiti problem i da će vaše dijete biti sretan đak.[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




suzy82 -> RE: problem učiteljica (21.2.2012 10:13:31)

bila u školi i ništa nisam riješila u školi je uopče nije bilo i rekli su mi drugi učitelji da je izašla van pa sam išla kod pedagoga i rekla sve  pa sam dobila odgovor niste jedini koji se zalite znači nije problem samo moje djete neznam ko je napisao za autobus nema losu vezu ima svakih 45 minuta autobus,kod kuče vjezbamo i pisanji i čitanje ali đaba kada je spor,svaki dan sa njim vjezbam i ponavljam gradivo za drugi dan,a sto se tiče roma netko je isto napisao mora se sa njima sjedit a jel bi vi dopustili da vam djete sjedi sa prljavim romom koji svako malo ima uši i to samo moje djete stavlja sjedit sa njima a zasto nikog drugog nestavlja osim njega pa normalno da ču se zalit  nije on jedini u razredu da on stalno mora sjedit sa prljavim romom ima i druge djece a več sam napisala  curicama daje uvjek dobre ocjene a dečkima svima nize ocjena pa nije istina da su svi dečki loši u školi,danas kada sam bila kod pedagoginje rekla mi je da se jedna mama isto zalila jer joj je djete dobilo 2 nize ocjene iz matematike i učiteljica rekla da nemoze više na matematičare jer je dobila dve 4.eto tolko o toj učiteljici,jučer napiše da dodem na informacije ja dodem a ona ode 




suzy82 -> RE: problem učiteljica (21.2.2012 10:18:15)

i da za vas koje ste pitale za informacije one su četvrtkom 5 sat kada  odrzava matematičare ili dopunsku  jer jedan tjedan su matematičari drugi tjedan dopunska i ja sam došla  a ona je išla kuč nije bilo  matematičara 




think pink -> RE: problem učiteljica (21.2.2012 12:52:59)

poznata mi je ovakva priča iz vlastitog iskustva. Moje dijete je u 1. osnovne potpuno izgubilo samouvjerenost i sigurnost , sigurna sam radi stava učiteljice. Rasplet događaja , tražila sam premještaj, svakog čuda za trui dana dosta. Danas on ide 7. razred i sve je ok. Ostao je u dobrim odnosima s djecom iz bivšeg razreda, a nova učiteljica je zbilja učinila sve da mu vrati ponos i osmjeh . Ako ovo slučajno pročita i prepozna se :hvala joj još jednom. Nemojte se zavaravati, bilo je kod nas i suza , ali i puno ,puno,puno razgovora.Danas ja sa svojim djetetom mogu pričati o tome kao o nečemu -bilo pa prošlo. Znam da je na duši ostao ožiljak , ali i jedno životno iskustvo. [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




lilia -> RE: problem učiteljica (21.2.2012 18:20:25)

Suzy žao mi je zbog tvoje situacije i nadam se da ćete što prije riješiti to sa učiteljicom i da maleni ide zadovoljan u školu.
I još nešto: što se tiče tvog pisanja, bez ljutnje ali nema ni točke ni zareza, jedva sam pohvatala tvoj post.[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




niina -> RE: problem učiteljica (22.2.2012 7:41:24)

Nebih se složila s evandom glede promjene razreda,škole..........uopće ne znači da će se nešto promijeniti ali slažem se i drago mi je da je kao djelatnik škole rekla kako u školi radi sve i svašta. Ono što preporučam direktno kod pedagoga,ravnatelja a ako treba i dalje........imala sam i imam sličnu situaciju i ni u jednom trenutku nisam odustala niti pomislila da dijete prebacim negdje drugdje nego se treba boriti i biti uporan,meni uspjeva, a nadam se da će i tebi. sretno.




Tanjica Tanja -> RE: problem učiteljica (22.2.2012 8:15:58)

IZVORNA PORUKA: lilia

Suzy žao mi je zbog tvoje situacije i nadam se da ćete što prije riješiti to sa učiteljicom i da maleni ide zadovoljan u školu.
I još nešto: što se tiče tvog pisanja, bez ljutnje ali nema ni točke ni zareza, jedva sam pohvatala tvoj post.[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Eto, i ja sam jedva pohvatala, teško je razumjeti bez točke i zareza. Nadam se da će se situacija s učiteljicom rješiti ubrzo. A, ako i ne, uskoro će u mirovinu.[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mamma2 -> RE: problem učiteljica (15.12.2013 22:34:25)

Suzy82, ajme ne mogu vjerovati da se ovakve stvari događaju.
Moje starije dijete je u trečem razredu, ali naši probleni su toliko sitni, kad vidim ovo:([sm=smiley19.gif]




mamma2 -> RE: problem učiteljica (15.12.2013 22:38:03)

Ima li tko ovakav slučaj, meni smeta, dijete ima raspored, i mi se ravnamo po tom rasporedu, a učiteljica ih skoro svaki dan ostavi duže, jer nije uspijela napraviti svoj program.Teško ih možemo izvuči sa nastave, a ljudi si znaju organizirati i neke stvari i poslije nastave.Par puta smo joj to napomenuli, ali do sada nema rezultata:(




mamacita -> RE: problem učiteljica (16.12.2013 9:15:40)


IZVORNA PORUKA: mamma2

Ima li tko ovakav slučaj, meni smeta, dijete ima raspored, i mi se ravnamo po tom rasporedu, a učiteljica ih skoro svaki dan ostavi duže, jer nije uspijela napraviti svoj program.Teško ih možemo izvuči sa nastave, a ljudi si znaju organizirati i neke stvari i poslije nastave.Par puta smo joj to napomenuli, ali do sada nema rezultata:(


U ovom slucaju, ako se to cesto ponavlja, a razgovor sa uciteljicom nije urodio plodom, onda otidji do ravnatelja i pripomeni da se uciteljica ne drzi rasporeda sati.




Stranica: [1]