|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biljka VRKUTA
18.9.2012 9:15:39   
glagla
Moram još jednom pohvalit VRKUTU , moja user posted image je prošla neprimjetno . Nakon zadnjeg poroda PMS GROZAN!!! Bolne user posted image toliko kao da stalno imam trudove...a da ne govorim koliko obilne su bile..kad bi kupovala u trgovini uloške,pitale bi me da jeli mi to zaliha za 3 mj. user posted image . Obilna bi bila 4 dana...onda bi slabila i tako se razvukla na 8 dana. Sad nakon samo misec dana kako pijem VRKUTU, stigla je nisam ni osjetila nikakvu bol...nije bila obilna,trajala 4 dana i stop.. user posted image

_____________________________

Svu ljubav svoju
tebi sam dao dok srce diše
a ti me učiš
da ljubav znači još mnogo više..Oliver

(Odgovor članu Lol@)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Biljka VRKUTA
18.9.2012 14:46:55   
andydea
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu glagla)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Biljka VRKUTA
5.12.2012 11:00:31   
andydea
evo da malo osvježim ovu temu...rodila sam prije 3 mjeseca i ponovno počinjem piti vrkutu...neko vrijeme sam ju pila u trudnoći...a sad nastavljam i za vrijeme dojenja...Isključivo samo dojim i vidjela sam da se može piti poslije poroda i za vrijeme dojenja...za sada je pijem pola litre dnevno...
Ima li još netko iskustva sa njom dok doji ili je dojila dok ju je pila nek se javi...user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Biljka VRKUTA
28.12.2012 14:32:07   
perlica55
Drage moje, evo da se i ja javim.
Prije dva dana počela sam piti čaj od
Vrkute, ujutro i navečer po času.

Teta u apoteci nije bila baš pricljiva,
pa vas molim ako mi možete javiti
pijem li je dosta?!
Inače imam redovite menstruacuje,
koje traju 4 dana i nisu preobilne, al
zato bollleeeee grozno user posted image
također bi željela ostati trudna, al
ne ide baš lako. Možda čaj pomogne.

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Biljka VRKUTA
28.12.2012 16:46:51   
PinkyFunkyBirdy
Draga perlica, vrkuta se pije 2 do 3 puta dnevno tako da nisi ništa pogriješila. user posted image Bit će bebica ubrzo, bez brige. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Biljka VRKUTA
30.12.2012 17:07:26   
perlica55
Nadam se draga Pinky, nekako sam
nestrpljiva u zadnje vrijeme.
Šaljem ti veliku pusu!!!

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Biljka VRKUTA
2.1.2013 18:10:43   
Bucika001
evo drage moje ja upravo pijuckam prvu salicu mjesavine vrkute i marulje (macine trave) i mogu priznati da gori caj u zivotu nisam probala... procitala sam na netu da je to od marulje...tako da mozda cak nastavim i sa samom vrkutom..ali evo i mene u vas klub...krecem sa regulacijom tezine i vrkutom i nadam se skorim user posted image .... user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Biljka VRKUTA
6.1.2013 15:16:03   
perlica55
Draga Bucika drago mi je da si nam
se pridružila user posted image
ja za sada samo vrkutu pijem, pa
ćemo vidit kako će bit.
Čini mi se da mi
je ovaj mjesec obilnija sluz za
vrijeme O user posted image
Nadam se da će nam
uskoro biti user posted image

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu Bucika001)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Biljka VRKUTA
6.1.2013 16:41:39   
Bucika001
draga perlice,ja se nadam od srca da hoce i drzim nam fige!!i ja sam primjetila ovih dana nesto vise sluzi,sto nisam nikada..a bas mi treba biti ovulacija,ne racunam plodne dane jer se opustiti...

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Biljka VRKUTA
15.1.2013 15:33:55   
elmana
da se pridružim forumu
pozz svim trudilicama jer i ja sam ta dugih niz godina
iza sebe imam milijon pokušaja sa travama čajevima doktorima tabletama ....
i jedan pokušaj vantjelesne oplodnje nažalost bez uspjeha
počela sam pit vrkutu prije par dana jer su mi sad navodno svi parametri bili u redu ali odgovor na stimulaciju jajnika katastrofa pa da vidim hoće li šta vrkuta poboljšat jer planiramo ponovo u martu na MPO
inače na ovom forumu ne vidim teme o vntjelesnoj pa ako ima neka mi neko pronađe ako nije problem
želim vam svima puno sreće i puno plusića u ovoj godini

(Odgovor članu Bucika001)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Biljka VRKUTA
15.1.2013 17:21:41   
tintin
Elmana dobrodosla i sto prije postala trudnica, mozes nam se pridruzit na temi aih inseminacija, tu smo ja i Anica koje se spremamo za ivf,
bilo nas je i vise cura a nekako slabije pisu, a ako budemo mi aktivnije mozda nam se jos prikljucu.
Na toj temi smo isto za MPO.
I ja sam ovaj mjesec pocela piti vrkutu, i cini mi se da mi ovulacija tek sada krece a vec mi je 17 dan ciklusa, vidit cemo kazu da je taj caj jako dobar. Do prije neki dan sam pila
macinu travu i vrkutu i sad pijem samo vrkutu jer kazu da se macina trava pije samo do ovulacije.
Pozdrav

(Odgovor članu elmana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Biljka VRKUTA
18.1.2013 8:48:43   
elmana
maca je užasno grka i grozna z apit a vrkuta se može popit nije loša samo me zanima da li se od vrkute mogu imat želučane tegobe jer nešto mi se sad poremetilo pa neznam jel od nje ili od svega ovog što mi se izdešavalo
rekla sam već taj neuspjeli ivf iza mene jaka stimulacija preko 50 inekcija pa onda ta poz beta ,krvarenj koje me srozalo i psihički ii fizički ili sad treba malo vremena da se sve vrati u normalu jer mi je organizam totalno poremećen ili me malo vrkuta poremetila neznam
kakva iskustva imaju cure koje je odavno piju jel imaju problema sa timm želudac probava i to

(Odgovor članu tintin)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Biljka VRKUTA
20.1.2013 15:13:03   
perlica55
Drage moje, evo da se javim.
Skoro mjesec dana pijem vrkutu. Kad
sam bila kod ginekologa, rekao je
da je to super stvar Za ženei da nastavim
piti. user posted image user posted image
ovaj mjesec user posted image je
stigla kao po običaju, ali ne tako
bolna kao inače. Ali je za mene
nevjerojatno obilna, nikad u
životu nisam imala tako jako
krvarenje kao ovaj mjesec. Ali kako
nije baš jako bolila i trajala je kao i
inače 4 dana, nisam se zabrinula ni
najmanje. Sada me isto kopna jel koja
od vas primjerila išta slično???
Pozdrav drage moje... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu elmana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Biljka VRKUTA
27.1.2013 19:45:19   
kk2013
Pozdrav svima,nova sam ovde pa imam jedno pitanje u vezi ovog caja vrukte.
Pokusavam zatrudnit vec dosta vremena al neide,imam policisticne jajnike i progesteron je nisak,nemam ovulacija,doktorica mi je dala da pijen tablete Duphaston pijem ih vec 4ciklusa,pa me zanima mogu li pit ovaj caj uz ove tablete.
Hvala.

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Biljka VRKUTA
28.1.2013 10:20:12   
PinkyFunkyBirdy
Draga kk2013, dobrodošla! user posted image user posted image user posted image
Predlažem ti da piješ vrkutu uz Duphastone, ali i da koristiš tehnike za utvrđivanje ovulacije jer sam Duphastone ti ne garantira da ćeš stvarno i ovulirati. On je dobar za povećanje progesterona i za zadržavanje trudnoće ako do nje dođe, ali on ne utječe na sazrijevanje jajnih stanica. Ja ti imam sličnih problema s policističnim jajnicima i dosta sam pisala o tome na svojoj temi pa ako te zanima evo pročitaj si: http://www.ringeraja.hr/forum/Kako_regulirati_cikluse_-_trebam_savjet/m_755139/tm.htm
Draga želim ti puno sreće i da čim prije postaneš vesela i okruga trudnica! user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu kk2013)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Biljka VRKUTA
30.1.2013 22:11:18   
kk2013
Hvala draga,nadam se da cemo svi sta prije uspjeti zatrudnjeti.
Zanima me dali se moze caj pocet piti bilo kada ili ima odredeni dan kad se pocima?

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Biljka VRKUTA
30.1.2013 22:34:21   
andydea
kk2013 možeš piti čaj bilo kada...i preporučam ga toplog...ja sam ga pila ujutro i navećer po 2dl..

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu kk2013)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Biljka VRKUTA
16.3.2013 10:16:37   
glagla
zanima me dali je neka od vas pila vrkutu u trudnoći? Kada ste počele? I kakav je porod bio? Mislim da sam negdi pročitala da olakšava porod user posted image

_____________________________

Svu ljubav svoju
tebi sam dao dok srce diše
a ti me učiš
da ljubav znači još mnogo više..Oliver

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Biljka VRKUTA
21.3.2013 18:36:02   
daxy
Pomozite mi,cure.
Počela sam s maruljom,nju sam pila do ovulacije. Sada sam počela piti vrkutu.

Zanima me koja je maksimalna "doza" vrkute koju smijem konzumirati?user posted image Imam jako bolne menstruacije pa bih pokušala prirodno barem ublažiti te bolove. Ponekad i na hitnoj završim,povraćam od bolova tako i kad popijem tabletu povratim ju,a često od grčeva dobijem i proljev. Sve u svemu grozno! Prvi dan mi je kritičan,drugi dan sam već ko nova! Voljela bih da bolove smanjim na podnošljive.

Dakle,mogu li vrkute popiti previše? Rekla mi je druga korisnica i da se ne pije tjekom menstruacija ako nemaš obilno krvarenje? Ja imam prvi dan srednje krvarenje,drugi i treći(ponekad i četvrti) malo jače,ali ne bih rekla preobilno,preostale dane oskudno. A sve skupa mi traje 6 dana. Sad ne znam kako da ju pijem? user posted image Ako pijem vrkutu stalno a marulju od prvog dana user posted image hoće li jedna drugu netralizirati šta se tiće krvarenja? Pošto marulja povećava krvarenje,a vrkuta smanjuje.

Vrkutu bih pila cijeli ciklus (ako je preporučljivo). Marulju bih samo (od prvog dana mjesečnice ili prvog dana poslije iste,ovisi šta mi preporučite) do ovulacije. Još i najvažnije pitanje: U kojim količinama da pijem jednu i drugu kad ih pijem zajedno,tj. Kako da ih kombiniram i u koje doba dana da pijem jednu,u koje drugu?

Valjda nisam zakomplicirala,ja sam mislila de će ovo s čajevima biti jednostavnije... Hvala vam unaprijed na odgovorima.

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu glagla)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Biljka VRKUTA
22.3.2013 8:58:56   
PinkyFunkyBirdy
Draga daxy, nisam neki stručnjak, ali smatram da ne možeš pretjerati s vrkutom. Najiskrenije ti nebi preporučila da piješ marulju za vrijeme menge jer bi ti osim jačeg krvarenja mogla utjecati i na jače bolove. S druge strane smatram da ti se ništa neće dogoditi po pitanju krvarenja ako za vrijeme menge piješ vrkutu.
Gle, to nisu lijekovi koji sadrže kemikalije u sebi. To su prirodni preparati koji u određenom postotku (i često ne od prve šalice već tijekom vremena) utječu na prirodan način na žensko tijelo. Po reakciji mog tijela mogu zaključiti da je marulja jača u djelovanju od vrkute, ali to mi se možda samo čini jer po marulji vidim reakciju (jači iscjedak i jača menga), a vrkuta djeluje dubinski (jača maternicu i sprečava upale).
Predlažem ti da piješ kako sam već ranije navela (M+V od prestanka menge do O, a ostatak samo V), a količinu ... pa kao što piše na kutiji, a ako hoćeš povećati unos vrkute možeš ju i piti cijeli dan umjesto neke druge tekućine. Stvarno mislim da ti se ništa nebi trebalo desiti. Vjerujem da bi ti tijelo dalo do znanja ako pretjeraš (npr. s mučninom, povraćanjem, proljevom i sl.) i onda smanjiš dozu. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Biljka VRKUTA
22.3.2013 10:53:25   
daxy
Pinky,hvala ti puno. user posted image user posted image Malo sam i ja zakomplicirala. user posted image user posted image
Pit ću vrkutu 3,4 šalice dnevno,a kad počnem s maruljom,smanjit ću na 2 pošto ću marulje pit po 2 šalice. Da mi ne bi bilo previše. Valjda je to OK.

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Biljka VRKUTA
22.3.2013 11:12:42   
perlica55
Daxy, pročitala sam u jednom članku da je
poznata travarka preporučila Vrkutu svi ženama
(osim onih koje koriste AB pilule),
al je bitno čaj piti gutljaj po gutljaj, ne
cijelu čašu naiskap (kao jauser posted image ). Ne znam jel
to baš bitno, al dobro je znati!!
Nije Vrkuta tequila user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Biljka VRKUTA
22.3.2013 12:36:45   
daxy
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image da tequila. Marulju sam pila polako,valjda mogu i vrkutu. Čini mi se da ću vodu morat izbacit koliko ću čajeva pit. user posted image user posted image user posted image
Dobro je znati što je dobro za žene. Jedan je ginekolog reka da žene znaju koliko je ujutro natašte dobro drmnit jednu čašicu (onu malu naravno) domaće šljivovice da ih pola ne bi dolazilo doktoru radi "ženskih" problema. Tko će znat,možda je i to istina. Znam mamine prijateljice koje to rade i kažu da nemaju nikakvih ginekoloških problema,neke su ih prije imale svako malo neke upalice i slično,ništa ozbiljno,ali odkad to rade ništa.
Treba prigrlit prirodne lijekove i poslušat savjete naših bakica,nisu one bile lude. Vrkuta je od davnina poznata kao čarobna biljka,ako je toliko stoljeća pomagala svima u različitim problemima,tko smo mi da to ignoriramo i da ju zaboravimo.

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Biljka VRKUTA
14.10.2013 14:38:38   
PinkyFunkyBirdy
Evo dižem malo temu, najviše zbog Xene koja se raspitivala, ali i za sve koje požele piti ovu jaaaako korisnu biljčicu. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Biljka VRKUTA
17.10.2013 15:33:15   
Xena_1
Hvala Pinky, danas je kupujem i pocinjem piti. Javim ucinak.

_____________________________

ANTONIO 26.02.2012. >mamina ribica (4150g, 52cm)
Moj mali anđeo 13.09.2013.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!