Elevit (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Prehrana trudnica



Poruka


marina1502 -> Elevit (14.5.2011 22:56:15)

Pozdrav svima!
Zanima me da li ste imale iskustva sa Elevit pronatalima.
Naime, one ne sadrže omega 3 i 6 masne kiseline a znam da ih ja osobno prehranom ne unosim dovoljno.
Svuda čitam o njihovoj važnosti u razvoju mozga i vida djeteta.
Problem je u tome što svaki put kad pitam ginićku za omegu ona govori kako farmaceuti pretjeruju i da je Elevit
(koji mi je ona na početku trudnoće i propisala) čisto dovoljan i spominje kako se djeca u Africi rađaju zdrava i bez toga.  
Zanima me vaše mišljenje o svemu tome. Razmišljala sam da uzmem omegu na svoju ruku ali se nekako ne usuđujem bez njenog dopuštenja [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden2.gif[/image]




tyna -> RE: Elevit (14.5.2011 23:49:43)

I meni je ginić preporučio Elevit, ali sam se ipak odlučila za Pregnital jer sadrže i omegu




mm1209 -> RE: Elevit (15.5.2011 1:34:51)

Pila sam elevit mjesec dana na početku trudnoće, ali sam prestala jer su me napuhivale, nisu mi pasale, ali ostale simptome nisam imala, žao mi je što mi smetaju na crijeva jer svi kažu da su najbolje i mislim da ti je sasvim dovoljno ako ih piješ bez ikakvih drugih dodataka




Suzn -> RE: Elevit (16.5.2011 19:55:33)

i meni je moja dr preporučila elevit. ja sam prije par god. odlućila njoj vjerovat, i ne preispitivat njene odluke [sm=smiley36.gif]
i pila... do vremena kad je trebalo željezo počet. i sve 5. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Hubertica -> RE: Elevit (16.5.2011 20:19:56)

Meni je ginic preporucio Elevit tablete, isto kaze da su najbolje i da sadrze sve potrebne vitamine, oligoelemente i minerale koje su potrebne bebi i trudnici... i sto manje kombiniranja sa drugim tabletama... Ja sam s njima super zadovoljna i nemam nikakvih nus pojava...




marina1502 -> RE: Elevit (19.5.2011 12:45:22)

hvala, puno mi je lakše kad čujem i vaša mišljenja, na ovim forumima sam puno toga naučila i puno se strahova riješila :)




ZVRK -> RE: Elevit (19.5.2011 14:04:41)

cure puno ginija preporuča elevit iz razloga što on sadrži najviše željeza od drugih preparata.
i ja ga pila 2mj pred kraj [sm=nosecka.gif].inače sam pila pregnital koji sadrži 28 ili 30 fe a elevit 60 fe pa ako niste anemični koristite druge koji su u pola jefriniji od elevita-100kn za mjesec dana
pregnital 100kn za 2mjeseca




Joanna -> RE: Elevit (19.5.2011 14:11:04)

sažem se sa zvrk... elevit ima najviše željeza... ja sam ga pila jedno vrijeme al moram priznati da je malo skup i kratko traje prema ovim drugima... 




marina1502 -> RE: Elevit (20.5.2011 20:19:55)

onda je baš savršen za mene, ja uvijek na korak do anemije




ana.d -> RE: Elevit (7.6.2011 11:13:40)

meni je dr preporucila elevit ili pregnital. ipak sam se odlucila za elevit. zena u ljekarni mi je rekla da je elevit jedini koji je testiran bas na trudnicama i da bi mi svakako preporucila elevit. da, skuplji je od pregnitala ali mislim da na bebi ne treba stedjeti. ovako mirnije spavam [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image] meni fali zeljeza tak da mi je ovo sigurnija opcija... i nemam nuspojava [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image] u pocetku sam bila napuhnuta ali sad je sve ok [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image]




NitMit -> RE: Elevit (10.3.2012 10:46:59)

Meni je elevit odličan. Evo, pijem ga od 11. mjeseca i mogu reći da me drži super zdravom. Mužek je već prešel par virusića, a mene nije niti jednom primilo. Niti sam imala kakve nuspojave. Malo je skuplji od prenatala, ali za bebicu mi nije teško izdvojiti, sam da bude zdrava. Stvarno sam zadovoljna.




Bablica -> RE: Elevit (10.3.2012 12:59:02)

ja isto na Elevitu, najprije sam uzela neke druge kao biljne pa me koža bila svrbila (pojma nemam od čega) pa sam promjenila i tablete između ostalog i prešla na Elelvit jer je stalno pilao po njemu. Traje mi i 1,5mj jer ga zaboravim popit i od njega mi koji put probava malo uspori, ali pijem i dalje




evita11 -> RE: Elevit (15.3.2012 17:20:15)

Elevit je ok; s njim nema greške,ali.....ja sam ga kupila prije nego sam ostala trudna (ni bog dragi ne zna zašto) ali je to bila dobra investicija jer sam od prve tablete dobila žgaravicu! Kada sam pogledala u upute vidjela sam kako tamo piše da one sadrže laktozu...a ja intolerantna na laktozu.... mislim da je to sve na što morate pripaziti...pogldedajte (ako znate od prije da vam nešto smeta npr.gluten i sl) da li te tablete to sadrže i to obavezno recite ginekologu ili prodavčici u ljekarni....one znaju što će vam dati[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




bella 1 -> RE: Elevit (23.3.2012 11:24:49)

pozdrav curke, ja ih koristim od početka također zadovoljna , ne bih bila nista uz njih jer mislim da su potpune...istina skuplje su ali nije žao za [sm=duda.gif], nemam nus pojava....tako da samo naprijed [sm=smiley1.gif]




calpurnia -> RE: Elevit (28.5.2012 13:35:39)

One preporučuju elevit pronatal samo iz jednog razloga, a to je da je elevit pronatal jedini u RH registriran kao lijek, dok su ostali prenatali i slično evidentirani "samo" kao dodatak prehrani. U prijevodu plećeno im je da reklamiraju elevit. Ja sam prva dva mjeseca u trudnoći pila elvit, ali sam onda kupila prenatal (neki američki, 120 tableta je u pakiranju za 250 kn) i moram reći da nema nikakvih promjena kod mene niti kod bebe odnosno sve je u najboljem redu. Ako se žena pazi i hrani ok, nema razloga za brigu. Pa evo mi smo danas sve tu, žive i zdrave, a naše mame nisu ništa pile. :D




ema55 -> RE: Elevit (28.5.2012 15:15:29)

Ja sam onda jedna od rijetkih koja ništa nije  pila. Gin. mi nikada nije ništa preporučio pa tako nisam niti pila. jedino sam pile one za očuvanje trudnoće, ali to je drugo.




kisica -> RE: Elevit (3.11.2013 21:05:13)

Pijem ga i ja, i iskreno pojma nemam da nema omege u njima [sm=zmeden.gif]




vepikica -> RE: Elevit (22.12.2013 22:49:59)

I ja ga pijem :) zadovoljna sam!




ikic -> RE: Elevit (22.8.2014 11:57:06)

Drago mi je da je ova tema pokrenuta, znači nije samo reklama već stvarno je najbolji? Definitivno ću ga nabaviti.




Stranica: [1]