AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


dalila -> AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (30.1.2011 17:19:29)

molim Vas više sam luda s kremama, mala je alergična na km, nikako se ne možemo riješiti pelenskog osipa jer je ujedno dermatitis u pitanju pročitala sam kako su dobre kreme od a-derme exomega, trixiera od avena i mustelina stelotopia. Međutim bila sam u apoteci i vidjela kako je cijela linija stelotopia a za guzu je stelatria(ilisl.) ali za jak osip pa mi nije jasno da li je to ta krema koja se preporučuje i da li se s njom može stalno mazati guza. Ako netko koristi molim vas pomoć




mišica 666 -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (30.1.2011 17:27:26)

jesi li bila kod pedijatra za taj pelenski osip




lavica81 -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (30.1.2011 17:35:27)

draga ima ti od mustele   mustela stelaactiv  skin care for nappy area(tako se zove) za pelenski osip i crvenilo. Dođe 101 kunu
Mi je imamo ali je nismo koristili za guzu nego za lagani osip po prsima i odmah je prošlo.

Ne znam hoće li ti to pomoć, najbolje da pitaš pedijatricu




IZVORNA PORUKA: dalila

molim Vas više sam luda s kremama, mala je alergična na km, nikako se ne možemo riješiti pelenskog osipa jer je ujedno dermatitis u pitanju pročitala sam kako su dobre kreme od a-derme exomega, trixiera od avena i mustelina stelotopia. Međutim bila sam u apoteci i vidjela kako je cijela linija stelotopia a za guzu je stelatria(ilisl.) ali za jak osip pa mi nije jasno da li je to ta krema koja se preporučuje i da li se s njom može stalno mazati guza. Ako netko koristi molim vas pomoć




tinka25 -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (30.1.2011 17:50:30)

Najbolje je pitat pedicu, ali moja preporučila Plimikol kremu. Mazala sam mu i za dva dana se osip povukao




ines -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (30.1.2011 18:05:37)

Mi od ped. dobili imazol kremu.




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (30.1.2011 20:38:27)

[Sadržaj poruke je obrisan]




cuba -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (30.1.2011 21:04:49)

Prvo otiđi kod pedijatrice da ustanovi dali se radi o atopijskom dermatitisu. Ukoliko je, najbolji proizvodi za to su ti A-derma i Mustela. Nama je pedica ipak preporučila A-dermu jer sadrži sastojak zobi koji je odličan u suzbijanju dermatitisa. Koristimo kupku i šampon 2u1 te nakon toga kremu za tijelo.
U zimskim danima kada se stanje pogorša nam je na recept dala i Elocom kremu koja se nanosi samo na crveno područje. U roku od 2 dana prođe.




dalila -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (31.1.2011 17:55:44)

AH[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley19.gif[/image] stalno obilazimo neke doktore i pedijatre. Njena pedica je dala belodent ali s obzirom da se smije uzimati samo par dana izbjegavam je, alergolog je prepisao elocom, ustvari sve su to kost. kreme i bolje ih izbjegavati od njih prođe osip i crvenilo ali je to kratkotrajno. Promjenila sam pampersice i uzela u konzumu njihove pelene. Mjenjam ih doslovce često. Da li one imaju losion? imamo kupku od mustele i izbacili smo maramice već uzeli neku tekućinu od mustele. Za osip je malo pomogao a dermin cytelium losion, a danas sam kupila i njihovu kremu za guzu. Hvala vam svima probat ću još uzet i te libero pelene. Gastroent. je preporučio da je mažem nevenom i gore cinkom al nekako ništa ne pomaže. [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley19.gif[/image]da vam iskreno kažem pedijatri mi nisu baš rekli nešto direktno sve nešto probaj...




mišica 666 -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (31.1.2011 19:41:53)

meni je mala bila alergična na sve pelene osim na one od dm-a. i to je naglo počelo. u početkiu je koristila sve pelene tek su joj naknadno počele smetati pampers libero i konzumove.




Arianna -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (19.4.2011 23:07:49)

Eto kako sam navela i ranije probajte najnoviju kolekciju Disney baby Mickey koja je prisutn aod nedavno u ljekarnama.. njihova krema za guzu i u kombinaciji sa mlijekom za čišćenjem pelenskog dijela sve probleme iritacije otkloni u tenu i ima dugotrajni zaštitni efekt. Mi smo probali jednom i koristim je konstanto ..cijenovno je mlijeko za čišćenje oko 46 kn /250ml a krema je oko 50kn/100 ml (možda i n ešto jeftinija).Kod kreme mi se dopalo što je tekstura upravo onakva da olakšava lako nanošenje a ne ostavlja onaj ružni bijeli trag..[sm=smiley36.gif]




bubaMaja -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (19.5.2011 10:10:46)

iskoristi sad ovo toplo vrijeme i što više gole guze.. pomaže i malo sunca (naravno ne onog jakog) i pazi kad mijenjaš pelene, opereš guzu - dobro posušiš, pustiš malo da se smiri, namažeš guzu - pustiš da upije malo i tek onda pelenu stavi.. nekad zbog žurbe ostane vlaga koja samo pogoršava situaciju...




spongebob -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (22.2.2012 11:18:09)

Mustela Stelactiv se zove krema, za pelenski osip, ja je imam i odlična je. Guzu je najbolje prati vodom i sušiti na zraku, a dok je osip jak, čim duže biti bez pelene.




Sannas7 -> RE: AD+pelenski osip- mustela stelotopia ili stelatria (1.1.2015 20:17:44)

Blidinjski melem odličan za pelenske osipe :)
Potpuno prirodan..




Stranica: [1]