Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> U zagrljaju žalosti



Poruka


zlata2 -> Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 15:16:12)

Možda je malo glupo, ali moram pitati. Naime, trudna sam tek 6 tjedana i nismo još nikom rekli, a imala sam smrtni slučaj u obitelji.
Šta vi mislite, smije li trudnica u mrtvačnicu, navodno, to nije dobro, tako vele stari ljudi!?
Ne bih htjela riskirati, ali kako ću objasniti rodbini da ne želim ući u mrtvačnicu?




frkafulja -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 15:21:35)

prvi put to cujem, mislim da je to samo praznovjerje. Ali ako tebi nije ugodno, nemoj ici. a sta se rodbine tice, izmisli nesto..




ikica84 -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 15:24:25)

ja ne bih isla....




maja -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 15:26:05)

Ah, stari ljudi! Nisam čula takvo što a i nisam se "pridržavala" tih staračkih priča inače nebi izašla van do neki dan[sm=smiley36.gif]




tinka25 -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 15:30:30)

IZVORNA PORUKA: frkafulja

prvi put to cujem, mislim da je to samo praznovjerje. Ali ako tebi nije ugodno, nemoj ici. a sta se rodbine tice, izmisli nesto..




ZVRK -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 15:31:19)

ja sam bila trudna kada mi je baka umrla.išla sam na sprovod ali u mrtvačnicu nije bilo zašto da idem




zlata2 -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 15:32:11)

A ne znam ni sama.
Mm je to sve smiješno, ali meni baš nije!




ZVRK -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 15:34:17)

ako ima šta biti -biti će neovisno o tvom odlasku u mrtvačnicu,




Thea -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 15:40:07)

Ma meni je to glupost..U prvoj trudnoći  jedan frend je stradao u saobračajki i išli smo normalno i na sprovod i u mrtvačnicu. Kad sam bila trudna 3 put baka mi je  umrla i išla sam.. Ne vjerujem u te bapske priče ..




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (26.1.2011 15:43:04)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Wukovarka -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 16:30:46)

Ma gluposti draga!

Još se te bapske priče motaju...

Identificirali smo tatu ( od 1991 godine)  kad sam bila 12 tjedana trudna sa drugom kčerkom.
Išla sam i na identifikaciju, u mrtvačnicu i na sahranu....puno njih me pitalo kako to da idem, ipak sam trudna...da je za trudnicu loše da ide u mrtvačnicu...a nitko me nije pitao koliko mi je to stresno...bitno da su se bavili bapskim pričama.

Ako se ti osjećaš dobro i ako ti nije nelagodno, slobodno odi.
Primi moje saučešće...




drugasrecica -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 17:25:41)

ma daj čega se bojiš... baš si me nasmijala s temom  [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
ako ti nije ugodno tamo nemoj uopće ići, stvarno, izmisli neki razlog ako ne želiš još otkrit svoju trudnoću




sanjalica -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 17:50:36)

meni je mjesec dana prije poroda umrla svekrva, a tjedan dana poslije nje moja baka.... oba puta sam bila u mrtvačnici, baku i poljubila.... i ništa se loše nije dogodilo....




pula25 -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 19:07:50)

istina je da je to praznovjerje ili bapske priće (kod nas čak do te mjere da kažu da će se dijete roditi bijelo - bez pigmenta[sm=zmeden.gif])
Dok sam bila trudna i meni je stric umro i nisam išla u mrtvačnicu jer mi nije bilo ugodno a sad zašto - neznam ni sama.
Napravi onako kako se budeš osjećala i nećeš pogriješiti




Zvonki -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 19:51:59)

A čekaj, možeš li mi reći što će ti se dogoditi ako uđeš? [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ccccc...Netko gleda previše filmova strave.




LUNA000 -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 19:55:00)

dok sam trudna ne idem u mrtvačnice...ne zbog praznovjerja već što sam sama po sebi jako emotivna osoba...(plačem i kad ne znam osobno čovjeka koji je umro)...ali da mi je to..jako..jako bliska osoba išla bih...




cuba -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 20:17:46)

Ne vidim niti jedan razlog zbog kojeg nebi otišla. Ne znam uopće šta bi se loše moglo dogoditi. Nije valjda da vjeruješ u te bapske priče[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




natalijax -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (26.1.2011 21:47:14)

a što če ti bit draga,nikaj




lukici -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (27.1.2011 8:11:41)

gluposti,kod nas kažu da ce dijete biti blijedo ako se ude u mrtvačnicu[sm=zmeden.gif]




Ninaa -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (27.1.2011 8:17:28)

Ja sam dosta emotivna osoba i mene te mrtvačnice ubijaju u pojam, još otići na sprovod ok, ali u mrtvačnicu idem samo kad moram i to na kratko. Dok sam bila trudna umrla je od kume baka i još neki ljudi s kojima smo bili bliski, otišla sam na kratko i na sprovod i gotovo. Ništa loše se nije dogodilo niti vjerujem u te bapske priče, ali ako ti se ne ide, onda se ispričaj na trudnoću.




zlata2 -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (27.1.2011 8:20:25)

Hvala Vam svima koje ste podijelile razmišljanja i iskustva samnom. Posebno mi je drago što ima i onih koje me razumiju!
Ipak mislim da neću uć u mrtvačnicu, oprostiti ću se od sebi drage osobe na svoj način. Meni je važno kako sam se prema toj osobi odnosila dok je bila živa, a nije mi previše stalo do toga "šta će ljudi reći" na činjenicu da u mrtvačnici nisam bila.
Jedan od razloga je praznovjerje, ali i činjenica da sam strašno emotivna i razdražljiva, kao što je i jedna od Vas napisala da je bila.





Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (27.1.2011 8:42:37)

[Sadržaj poruke je obrisan]




ana* -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (27.1.2011 9:00:28)

Jedino što može štetiti tvojoj bebi si ti sama. Odnosno, takvi neutemeljeni strahovi.
Baš sam neki dan bila i na groblju i u mrtvačnici. Čisto sumnjim da mi je beba promjenila
boju:)))
Zlo i nesreću izazivaju živi ljudi, ne mrtvi.




mariola -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (27.1.2011 9:03:54)

Ah te babe, ni meni sveki nije dala ići na sprovode kad sam bila trudna...ali to su bili neki ljudi koje ja nisam ni poznavala. Nedavno mi je djed umro i da se moja trudnoća održala nitko me ne bi spriječio da odem na sprovod.




njunja -> RE: Smiju li trudnice u mrtvačnicu? (27.1.2011 9:19:51)

zašto ne? Ja osobno nikada ne volim ići u mrtvaćnicu, samo kada moram, ako je tko od familie? Ali ovo za trudnicu ne bi mi nikada palo na pamet! Znači, zašto ne!?




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>