jaslice (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


lukici -> jaslice (16.8.2010 0:29:37)

Moj dečkic krece u jaslice.[sm=smiley1.gif]Problem je u tome sto sam se ja zaposlila na pola radnog vremena,a radit cu stalno popodne- od 16.Moj P je pune 2 godine bio stalno samnom i sad ako ga ostavim punu smjenu u jaslicama bez mene ce bit 12sati.Bojim se da bi to moglo jako utjecat na njega.[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif].Jer stvarno nikad nije bio ostavljen na cuvanje(osim lani kad ga je cuvala teta cuvalica 1mj.)Razmisljala sam o tome da ga pustim samo do ručka,ali neznam kako ce se poslije naviknut na spavanje u jaslicama kad na poslu budem radila punu smjenu.POMOĆ...sta bi vi naprvile???[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
Jako je samostalan i društeven,ali ipak mislim da bi to bilo malo previše....




Imra -> RE: jaslice (16.8.2010 0:35:21)

mozda za pocetak da ide pola dana, dok se malo ne navikne




sm_h -> RE: jaslice (16.8.2010 7:05:58)

moj mali također kreće u jaslice,od 01.09.
do sada sam samo ja bila sa njime,nitko ga nikad nije čuvao.
mi ćemo prva 3 dana (naravno,vidjet ćemo kako on na to sve reagira) ići na privikavanje po par sati (prvi dan dva sara,drugi do ručka,treći ako sve bude ok ostaje na spavanju).
Bolje postepeno da mu ne bude preveliki šok.





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.8.2010 7:52:37)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Točkica28 -> RE: jaslice (16.8.2010 8:36:27)

da li dijete može sa 6 mj u jaslice?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (16.8.2010 8:49:55)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Vjeverica ST -> RE: jaslice (16.8.2010 15:25:48)

mi smo u početku bili samo 1-2 sata dnevno, a poslije po potrebi... Još uvijek zna zaplakati, ali kažu da je miran kad ja odem.
Što mislite, koliko je vjerovati tetama kad kažu da su dobro spavali ili da ne plaču?????




božica -> RE: jaslice (16.8.2010 18:34:47)

Prvih 3-4 dana traje ta prilagodba po sat, dva.
A nakon toga je na tebi dali ces ga dati cijeli dan ili do spavanja.
Ja bi ga nakon te kratke prilagodbe dala na cijeli dan[sm=smiley1.gif]
Klinici placu prvih par minuta i prestanu, vjerujem da je tako[sm=smiley1.gif]
sretno[sm=smiley1.gif]




ejmama -> RE: jaslice (16.8.2010 18:37:39)

Kod nas po zakonu dijete ne smije boraviti u vrtiću-jaslicama više od 10 saTI dnevno




božica -> RE: jaslice (16.8.2010 18:45:59)

Kod nas po zakonu dijete ne smije boraviti u vrtiću-jaslicama više od 10 saTI dnevno

Ni kod nas[sm=smiley1.gif]

A ja sam napisala cijeli dan misleci na neko redovno vrijeme u vrticu[sm=smiley2.gif](9-15)




niina -> RE: jaslice (17.8.2010 10:32:33)

Na privikavanje po malo.pola sata,sat,pa duže i tako barem jedan tjedan a po potrebi i dva sve ovisi o djetetu.no kada nemaš drugog izbora tako mora biti i morati će se prilagoditi tako su i moji s godinu dana u 6 sati u jaslice bili su prvi i 10 sati su boravili tj.još Jakov boravi.[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Stranica: [1]