ADHD (hiperaktivno dijete) (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca s posebnim potrebama



Poruka


njanja -> ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 15:18:59)

Ne znam da li sam stavila temu na pravo mjesto, moderatori, sipravite me, ali čitam 1 knjigu o sindromu ADHD koju je napisao dečko sa tim sindromom. Zove se HIPERAKTIVNI SANJARI.Knjigu mi je dala frendica s kojom sam odrasla, a koja ima 10-godišnjeg sina sa tim sindromom i kada čitam, vidim K. i mislim da ga bolje razumijem...javim se još kada pročitam knjigu, a za sada malo info, čisto da znate o ovom problemu.  http://www.ringeraja.hr/video/dijete/hiperaktivno-dijete_78.htmlhttp://www.budenje.hr/knjiga_hiperaktivni_sanjari_o_knjizi.php http://www.budenje.hr/  




dominik -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 17:18:50)

ne znam previse o tome ali svako malo cujem da je neko djete hiperaktivno sto mi je malo cudno da ih bas toliko moze biti....postoje aktivnija djeca a postoje i ona drugacija...mislim da se to u potpunosti moze dijagnosticirati dosta (pre)kasno




koka -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 17:34:15)

Trebala sam iči na to predavanje al nisam stigla [sm=smiley13.gif]
Mislim da mi Rokić nije hiperaktivno dijete al svaki savijet dobro dođe, a on i koncentracija su dva različita pojma [sm=smiley36.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (13.4.2010 17:37:56)

[Sadržaj poruke je obrisan]




dominik -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 18:37:31)

IZVORNA PORUKA: cvrčak

Nije baš jednostavno dijagnosticirati i može se tek negdje u predškolskom uzrastu.



potpisujem jer "zivo" djete i hiperaktivno nije isto




ninolina -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 18:42:08)

IZVORNA PORUKA: cvrčak

Nije baš jednostavno dijagnosticirati i može se tek negdje u predškolskom uzrastu.



potpisujem jer "zivo" djete i hiperaktivno nije isto

potpisujem...mi smo imali sastanak u vrtiću zbog jednog maleckog hiperaktivnog...e u letku sam točno vidla svojeg tina, međutim na razgovoru kod psihologa ona je rekla da on nikako nije hiper djete ...teško ih je u stvari raspoznati ali da su djeca danas živa jako, jesu ali bože moj, meni je draže tako nego kad stoji negdje u čošku




uciteljica -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 20:05:37)

Moj susjed je hiperaktivac, drugi razred. Ženske moje to je prestrašno. Pred uskršnje praznike tehničkom je ispikao djevojčicu na hodniku škole do krvi. Sa sata odlazi i trči po školi. Kod kuće imaju poskidane sve kvake i brave da ne skoči kroz prozor. Po cesti baca kamenje na djecu, ma užas...
Roditeljima je teško, svjesni su problema, prihvaćaju sve savjete, svih stručnjaka, ali kao da pomoći nema.
Ne daj Bože nikome.




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (13.4.2010 20:07:15)

[Sadržaj poruke je obrisan]




uciteljica -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 20:10:56)

Za sad je samo ADHD na papiru, a kako bude rastao vidjet će se. Da nešto naveliko ne valja, zaista ne valja.
Ja ga se iskreno bojim.




BUMBIKA -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 20:11:33)

Joj,strašno




njanja -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 21:41:16)

uciteljice i ja mislim da je s tim deckom jos nesto. Ovaj nas K. Je jako zivahan i sto se igre tice spusti se na janov nivo u sekundi njegov jer je jako zaigran, jan ga obozava, ali nikako nijme nasilan, dapacxe jako je osijecajan i veeeelika maza. Dobar je deckic jako, ali stvarno se vidi veliki veliki visak energije koji se nema kamo ispucati. Kao da nitko nem,a razumijevanja za njega bas zato jer je drugaciji i onda je to jos gore, bas o tome citam u knjizi.
I da slazem se-ljudi cesto krivo koriste rijec hiperaktivan za zivahan. Da znaju sto je adhd nikada ne bi tu rijec koristili




anuska08 -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 21:45:12)

Njanja, čula sam za tu knjigu koju spominješ. Moja sestrična je defektolog pa je baš o njoj pričala jednom prilikom.
BTW, sad se za svaku stvar spominje hiperaktivnost, nek je dijete malo živahnije evo ti komentara hiperaktivan je![sm=zmeden.gif]
No ovo što spominje Učiteljica je strašno!




mirna -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (13.4.2010 21:54:04)

mog malog ponekad netko ožigosa da je hiperaktivan... ali stvarno mislim da nije... on se itekako može koncentrirati kada želi... u memory nas npr. uvijek sve pobjedi... ali je jako živ, "podivlja" kada je umoran i kada je oko njega galama i puno ljudi...




mamicaa -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (19.8.2010 12:19:57)


IZVORNA PORUKA: uciteljica

Moj susjed je hiperaktivac, drugi razred. Ženske moje to je prestrašno. Pred uskršnje praznike tehničkom je ispikao djevojčicu na hodniku škole do krvi. Sa sata odlazi i trči po školi. Kod kuće imaju poskidane sve kvake i brave da ne skoči kroz prozor. Po cesti baca kamenje na djecu, ma užas...
Roditeljima je teško, svjesni su problema, prihvaćaju sve savjete, svih stručnjaka, ali kao da pomoći nema.
Ne daj Bože nikome.





Eh ovo ti nije hiperaktivnost, ADHD već poremećaj u ponašanju s hiperaktivnošću, moj Dajo ima ADHD hiperaktivnost s poremećajem pažnje, oni nisu agresivni, nego jednostavno nemaju koncentraciju dugo vremena, zbog toga se kod njih traži aktivnost za koju imaju volje da i koncentracije i preko te aktivnosti se uvode i druge, malo po malo, recimo prvo zahtijevanje nije duže od 5 min. na istoj aktivnosti, pa se povećava na 10 min. pa na 15. Uglavnom veliki rad. Hioperaktivno dijete ima puno želja ali premalo koncentracije....




pikachu -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (5.11.2010 13:50:48)

Cure, aktualiziram ponovno ovu temu jer mi prijateljica ima dijete sa potencijalnom dijagnozom hiperaktivnost ADHD sindrom... To je dječak od nepune 4 godine i ona je na sto čuda kako se ponašati i da li problem leži u njima (roditeljima)... Sada kreću na daljnje pretrage i zanima me sljedeće: savjesti mama koje su susrele kod svoje djece sa tim, preporuka najboljih stručnjaka u Hrvatskoj i kojim putem krenuti... Hvala, drage moje...[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




alex85 -> RE: ADHD (hiperaktivno dijete) (23.2.2011 11:43:50)

Evo da pokrenem malo ovu temu ako je moguće..mom bratu je dijagnosticiran ADHD..iz znatiželje sam počela istraživati o tome jer sam mu željela nekako pomoći. Napisala sam čak i diplomski rad o ADHD-u te napravila web stranicu o tome http://www.mojadhd.web44.net pa ako vas zanima možete si pogledati. Ima tamo i kontakt pa ako vas što zanima ili imate ideju,komentar bilo što.




Stranica: [1]