fotografije (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Tehnika



Poruka


malizia -> fotografije (13.1.2010 0:05:12)

šta vi radite s fotografijama na digit. aparatu, a ja ih imam sigurno tisuću.
Ne želim ih sve razvijati jer nemam kud s njima, ionako ih imam već previše, a s druge strane ako ih spržim na dvd-e koliki je njihov rok trajanja, šta će izmisliti iza dvd-ea pa neći imati gdje umetnuti dvd kao baš sada floppy.
Kako vi skladištite fotografije?




CallamityJane -> RE: fotografije (13.1.2010 0:15:53)

imam eksterni hard disk




Anoniman -> RE: fotografije (13.1.2010 0:16:04)

Sve mi je na dvd-evima, i mislim da bolje resenje od toga nema. Ako su bitne fotografije, uradi 2 kopije dvd-a. A nece se skoro pojaviti nesto sto ce ih tako lako zameniti, a i da se pojavi i tad ce moci da budu u upotrebi, kao sto i sad postoji mogucnost za flopi...a kad dodje to neko vreme, postojace nacini da se te slike prebace u taj neki drugi format . Kad sam bila mala, moj tata je sve slike ostavljao kao slajdove, i kad je proslo vreme slajdova pojavio se nacin da se oni prebace, putem skenera i slicno. A sta ce biti za 30-40 godina, ko to zna[sm=zmeden.gif]




riDoris -> RE: fotografije (13.1.2010 0:28:58)

Ja sam sve svoje slike uredila u Smilebox-u, ali da bi ih na CD prebacila i kreirala kao fora albumić , skini si od Corel-a Photo Album 7 ili Photoimpact X3. Tamo ćeš naći svašta i albume za svaku prigodu i godišnje doba.




tikica_69 -> RE: fotografije (13.1.2010 10:37:20)

Sve mi je na CD-evima. Ako i izmisle nesto drugo, uvijek ce postojati nesto za konvertiranje na to drugo, kao sto jos uvijek mozete sa VHS-a prebacivati na CD i DVD.




mariola -> RE: fotografije (13.1.2010 11:03:12)


IZVORNA PORUKA: tikica_69

Sve mi je na CD-evima. Ako i izmisle nesto drugo, uvijek ce postojati nesto za konvertiranje na to drugo, kao sto jos uvijek mozete sa VHS-a prebacivati na CD i DVD.


potpisujem[sm=smiley1.gif]




Bebys -> RE: fotografije (13.1.2010 14:17:57)

pa SKINEM IH NA KOMPJUTERa sta drugo?????? inapravim izradim samo one koje ja izaberem za album te skinem na cd NAPRAVIM PRAVU SLIKU OD ONIH KOJE IZABEREM




monte -> RE: fotografije (13.1.2010 15:47:04)

IZVORNA PORUKA: Bebys

pa SKINEM IH NA KOMPJUTERa sta drugo?????? inapravim izradim samo one koje ja izaberem za album te skinem na cd NAPRAVIM PRAVU SLIKU OD ONIH KOJE IZABEREM


POTPISUJEM




Anoniman -> RE: fotografije (13.1.2010 16:25:32)


IZVORNA PORUKA: Bebys

pa SKINEM IH NA KOMPJUTERa sta drugo?????? i


I padne ti sistem, udje virus ili nesto slicno, i izbrise ti se sve...i gde su ti onda slike?! skidaj ih na cd-ove, to ti je najsigurniji nacin, komp se lako pokvari a onda sa svim uspomenama mozes da se pozdravis..




BUMBIKA -> RE: fotografije (13.1.2010 17:59:07)

Ja isto stavim na komp...ali nije mi palo napamet di bi mi mogle nestati..ali manje više večinu imam izrađenu.
Joj,ali nebi da mi se to dogodi,morat ću ih i ja staviti na cd(vjerovatno će mi ih dosta trebat[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image])




anuska08 -> RE: fotografije (13.1.2010 21:26:26)

Spremajte gdjegod (cd, stick...), meni s kompa nestale kad je riknuo. Sva sreća dio ipak spašen koji sam nosila razviti! Dio otišao u nepovrat![sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




BUMBIKA -> RE: fotografije (13.1.2010 21:31:03)

Evo ja baš sad gledala,imam Dininih preko 1000 slika,a još mojih...




CallamityJane -> RE: fotografije (13.1.2010 21:36:10)

ja ovaj eksterni hard disk jednom mjesecno prikljucim i onda prebacim sve bitne podatke na njega pa tako i slike znaci da mi rikne comp propale bi slike od jednog mjeseca najvise [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




minnie -> RE: fotografije (13.1.2010 21:38:00)

meni je sve na hardu preko 9000 tis komada. razmišljam da ih polako počnem izrađivati da se ne bi nedo bog nešto desilo kompjuteru




tikica_69 -> RE: fotografije (13.1.2010 23:24:48)

IZVORNA PORUKA: anuska08

Spremajte gdjegod (cd, stick...), meni s kompa nestale kad je riknuo. Sva sreća dio ipak spašen koji sam nosila razviti! Dio otišao u nepovrat![sm=smiley19.gif] [sm=smiley19.gif]


Isto tako i to nedavno......i od tada ih stalno skidam




mali_macic -> RE: fotografije (14.1.2010 0:24:41)

IZVORNA PORUKA: callanhoe

imam eksterni hard disk
[quote

i mi sve pohranjujemo na eksterni




Stranica: [1]