Med? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Prehrana djece



Poruka


BUMBIKA -> Med? (9.11.2009 21:18:24)

Koliko često dajete svojoj djeci med,tj.dali im stavljate u čaj i koliko često?




ZVRK -> RE: Med? (9.11.2009 21:20:15)

zvrkić ga voli sa običnim jogurtom umjesto šećera-da se usladi ionda ga stavimo puuuno
samog pojede ali jako malu žličicu




BUMBIKA -> RE: Med? (9.11.2009 21:21:51)

Dino hoće jedino u čaju.sad sam mu počela kuhati čaj svaki dan i uvijek stavim meda.Pa me zanima dali je to previše svaki put stavljati med ili da stavim koji put šećer?




ZVRK -> RE: Med? (9.11.2009 21:24:21)

između meda i šećera bolji je med,ali med je najbolji(mislim na njegova svojstva)kada se ga jede takvog kakav je.
zagrijavanjem u nećemu on gubi na SVOJSTVIMA




pepeljuga -> RE: Med? (9.11.2009 21:45:16)

i ja stavljam svojima svaki dan u caj....




ejmama -> RE: Med? (9.11.2009 22:26:42)

Svaki dan ujutro i navečer kad jede čokolino.




zozo1 -> RE: Med? (16.1.2010 17:45:37)

Mi imamo fini domaći med i stavljam ga u čaj i mlijeko. Nekad mu znam uvaljati i u čokolino.




mirna -> RE: Med? (16.1.2010 20:28:34)

Svako jutro u caj, ali inace kada pije vise cajeva preko dana stavim med umjesto secera... secera uopce na stavljamo u caj. Nabavljam ga na selu...

ponekad ga jedemo i na kruh, dole maslac gore med.




kristina22 -> RE: Med? (16.1.2010 20:33:14)

ak trebate uspavat klince dajte im toplo čokoladno mlijeko ili kakao sa medom. zaspat ce ko topovi




mišica 666 -> RE: Med? (16.1.2010 20:33:25)

moja voli med ali je nažalost alergična[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Thea -> RE: Med? (16.1.2010 21:15:03)

Svi u kući ga obožavaju i u čaju i u mlijeku,a i jedu ga na žlićicu i nikad nismo imali problema.svako jutro čaj sa medom,a najmanji i navečer mlijeko sa medom...




mirta -> RE: Med? (23.2.2010 23:39:54)

moji uzimaju Petrovićev za podizanje imuniteta (koji ima specifičan okus ali su se naviknuli i jedu ga bez problema)




novamama -> RE: Med? (24.2.2010 0:03:51)

nije još jeo med[sm=zmeden.gif]

ne pije čajeve tako da ni ne znam gdje da mu ga dam....ne voli kruh sa maslacem, niti da mu je išta na kruhu....

probat ću mu sutra dati malo na žličici, ali kakav je izbirljivac, već vidim kiselu facu[sm=smiley36.gif]




valika -> RE: Med? (27.9.2010 7:58:42)

znam da je med zdrav i da smo ga jeli dok smo bili mali....pa normalno da je zdrav al zasto onda toliko bombadiraju da ga se nedaje bebama do godine dana ni slucajno umakati dudu u med...i takve stvari

moja curka jede dosta čokolina pa cu ga probati staviti u čokolino




Zvonki -> RE: Med? (27.9.2010 8:04:54)

Uvijek med a ne šećer




valika -> RE: Med? (27.9.2010 8:19:51)

neki poseban ili bilo koji




niina -> RE: Med? (13.11.2010 16:07:46)

J bez problema papa med sa žličicom,a M žličicu meda pojede ali jedva,a ja skoro svako jutro u čaju.Najbolji mi je onaj koji ima limuna u sebi.




mamicaa -> RE: Med? (2.2.2011 14:14:37)

Svako jutro im dam žlicu meda s lanovim sjemenkama + 8 kapi propolisa... i djeca i mi to tako uzimamo ko preventivu-




inesica -> RE: Med? (2.2.2011 23:50:01)


IZVORNA PORUKA: valika

znam da je med zdrav i da smo ga jeli dok smo bili mali....pa normalno da je zdrav al zasto onda toliko bombadiraju da ga se nedaje bebama do godine dana ni slucajno umakati dudu u med...i takve stvari

moja curka jede dosta čokolina pa cu ga probati staviti u čokolino


NI SLUCAJNO DAVATI DJECI DO GODINE DANA!!! Zbog botulizma, evo isjecak s Wikipedije:
Botulizam prenesen hranom počinje naglo, obično 18 do 36 sati nakon unošenja toksina, iako inkubacija može varirati od 4 sata do 8 dana. Mučnina, povraćanje, grčevi u trbuhu i proljev, često prethode neurološkim simptomima. Neurološki su simptomi karakteristično obostrani i simetrični, počinju s kranijalnim živcima, nakon čega slijedi descendentna slabost ili paraliza. Uobičajeni početni simptomi i znakovi su suhoća usta, dvoslike, ptoza, gubitak akomodacije i smanjenje ili potpuni gubitak pupilarnog refleksa na svjetlo. Razvijaju se bulbarni simptomi (disartrija, disfagija, disfonija, gubitak mimike). Zbog disfagije može nastati aspiracijska pneumonija. Nastaje progresivna slabost respiracijskih mišića, te mišića ekstremiteta i trupa, u smjeru odozgo prema dolje. Nema poremećaja osjeta, a svijest obično ostaje bistra. Nema vrućice, a puls je normalan ili usporen, osim ako ne dođe do interkurentne infekcije.




Stranica: [1]